Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Pozvánka na francouzské derby

Pozvánka na francouzské derby
foto racingpost.com

Jen jeden den po klasickém anglickém Derby se odběhne jeho francouzská obdoba Prix du Jockey Club na závodišti v Chantilly.

Pozvánka Jiřího Šnajberka

16:00 Chantilly

Qatar Prix du Jockey Club (Gr.1, 2100 metrů, 1.500.000 €)

Francouzská varianta derby je v posledních letech tradičně o 300 metrů kratší a není tak určena vyloženým vytrvalcům. Dlouhodobý favorit dostihu Modern Games (William Buick) v modrých barvách stáje Godolphin je speciálně připravován pro tuto cestu a může v případě úspěchu zopakovat loňský dvojnásobný triumf St Mark´s Basilica. Ten totiž stejně jako letošní favorit vyhrál předtím francouzských 2000 Guineas (Poule D´Essai des Poulains).

Domácí sestava je poměrně vyrovnaná. V poslední době má nejvíce důvěry letos dvakrát vítězný Al Hakeem (Cristian Demuro), který už si na zdejším závodišti vyzkoušel vítězně distanci 2000 metrů. Vadeni (Christophe Soumillon) si v Chantilly řekl o pozornost triumfem na trati 1800 metrů. Z dalších domácích nadějí jsou na startu čtvrtý a pátý ze zmíněných P. D´Essai des P. Ancient Rome (Tom Marquand) a Lassaut (Mickael Barzalona), stejně jako šestý Welwal (J-B Eyquem). Distanci 2100 metrů již letos vítězně absolvoval Onesto (Stephane Pasquier). Naopak El Bodegon s loni vítězným jezdcem Ioritzem Mendizabalem v sedle v letošním jediném startu neuspěl, přesto zůstává v kurzové nabídce poměrně vysoko. V pozici koní z druhé poloviny nabídky je tentokrát dvojice irského trenéra Aidana O´Briena Ivy League (Ryan Moore) a The Acropolis (Frankie Dettori).

Na závěr ještě tip pro překvapení, kterým by mohl být Yoozuna se zkušeným Olivierem Peslierem v sedle. Na start dostihu by se mělo postavit celkem patnáct koní.

STARTOVNÍ LISTINA

(Jiří Šnajberk)