Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Preakness Stakes: Epicenter znovu druhý, nestačil na Early Votinga

Preakness Stakes: Epicenter znovu druhý, nestačil na Early Votinga

V sobotu se na dráze Pimlico odběhl druhý díl americké trojkoruny Peakness Stakes.

Komentář Míši Moricové

Druhá část americké Trojkoruny již zná svého vítěze, kterým se stal EARLY VOTING. Hřebec v péči Chada Browna ovládl na začátku sezóny Gr.3 Withers Stakes, ovšem poté, co prohrál následující přípravný start na Kentucky Derby, se v Churchill Downs nakonec neobjevil. Talentovaný hnědák zůstal doma s tím, že si jej tým pošetří pro sobotní Preakness Stakes (Gr.1, 1900 metrů), což se ukázalo jako správná volba.

Early Voting při svém čtvrtém životním startu dobře odstartoval, dostih strávil za vedoucím Armagnacem (Irad Ortiz), od něhož převzal na konci druhého oblouku vedení. Pod Josem Ortizem vypadal Early Voting pořád trochu zeleně, navzdory tomu ale mířil vstříc vítězství, neboť v poli devíti koní nenašel soupeře, který by jej výrazně ohrozil. Syn výborného Gun Runnera zvítězil v druhém klasickém dostihu sezóny rozdílem 1 a ¼ délky před favorizovaným Epicenterem, jenž si zopakoval své umístění z Kentucky Derby. Tentokrát ovšem neměl svěřenec Stevena Asmussena zrovna dobrý průběh. Z vnějšího boxu totiž nedokázal odskočit dostatečně rychle, aby se dostal blíže k čelu, takže jej Joel Rosario zaparkoval na konec pole, kde se musel Epicenter postupně vypořádat s nedostatkem místem, kolizí, a přestože v cílové rovince měl po bariéře prostor k útoku, působil tehdy už trochu unaveným dojmem. Jako obvykle sice zabojoval a bez pochyb dal do finiše všechno, prostě to ale nestačilo a potomek plemeníka Not This Time se znovu musel spokojit s druhým místem. To třetí si připsal výborně jdoucí bělouš Creative Minister (Brian Hernandez), který svým výkonem potvrdil, že do budoucna by mohl být na nejvyšší scéně užitečným koněm.

Naopak klisna Secret Oath (Saez) zopakovala nic moc výkon z Arkansas Derby, kde mezi hřebci skončila třetí, přičemž v sobotu se v závěru nedostala přes čtvrté místo. Ve společnosti klisen by zřejmě 1900 metrů zvládla v pohodě, kombinace distance a silné konkurence pro ni ale byla příliš. Páté místo stihl finišem Skippylongstocking (Alvarado), který předběhl už jen slábnoucí soupeře, včetně šestého Simplificationa (Velazqeuz), který mě svým výkonem docela zklamal, respektive, nijak se mu nepovedlo navázat na čtvrté místo z Kentucky Derby. Možná na něj byla dvoutýdenní pauza příliš krátká, což se samozřejmě mohlo projevit i na výkonu vítězky Kentucky Oaks, Secret Oath. U Epicentera šlo spíše o problematický průběh. Dostih odvodivší Armagnac skončil sedmý, Happy Jack (Gaffalione) byl s velkým odstupem osmý, přičemž Fenwick (Geroux) od druhého oblouku nestíhal a doběhl daleko poslední.

VÝSLEDEK