Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Před anglickým Derby - favorit pro Michaela Stouta

Před anglickým Derby - favorit pro Michaela Stouta
Richard Kingscote, Desert Crown a Michael Stout - foto skysport.com

Vyhraje Sir Michael Stoute své šesté Derby? Jiří Šnajberk hodnotí šanci jeho favorita v Derby.

Blog Jiřího Šnajberka

První červnovou sobotu je termín anglického Derby a i když startovní listina ještě uzavřena není, základní karty jsou už rozdány. Po dlouhé době figuruje v čele kurzové nabídky domácí zástupce Desert Crown, který ovládl největší předzkoušku Dante Stakes.

Dnes již šestasedmdesátiletá legenda mezi trenéry Sir Michael Stoute v posledních letech často ani neměl pro derby koně, i když do jiných špičkových dostihů se mu stále dařilo připravovat své svěřence úspěšně. Jako příklad mohl posloužit i čtvrteční večerní mítink v Sandownu, kdy mu v populárních Brigadier Gerard Stakes (G3) zajistil vítězný Bay Bridge již dvanáctý triumf v tomto dostihu. Snad tedy právě letos, kdy dovrší těžko uvěřitelných padesát let jako trenér, nalezl nástupce předchozích pěti derby-vítězů. Posledním z nich byl v roce 2010 Workforce v barvách prince Khalida Abdullaha v sedle s Ryanem Moorem. Ten jezdí pro trenéra stále nejvíce koní, ale pro derby je vázán u svého hlavního zaměstnavatele v Irsku. Šanci tedy dostane Richard Kingscote, který už byl v sedle při jeho dosavadních dvou startech. Pouhé dva starty před vrcholem sezóny měl také už zmíněný Workforce.

Potvrdit roli favorita nebude jednoduché, připravena bude samozřejmě hlavně silná sestava irské centrály Ballydoyle zřejmě v čele s letos také ve dvou startech neporaženým Stone Age. Desert Crown však přesvědčil trenéra i při poslední rychlé práci a postaví se na start v plné síle.

 

Desert Crown vyhrává Dante Stakes