Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Robi: Lahůdkou víkendu je mítink v Hong Kongu

Robi: Lahůdkou víkendu je mítink v Hong Kongu
racingpost.com

Po nedávném Breeder‘s Cupu se tentokrát světové dění stěhuje do Hong Kongu, kde se na rozdíl od Ameriky utká mezinárodní konkurence ve čtyřech dostizích na travnaté dráze závodiště Sha Tin.

Hlavním bodem je Hong Kong Cup na trati 2000 metrů. Evropu bude reprezentovat především Cirrus De Aigles (5:1). Ten se letos do formy dostával pomalu, i když jeho menežování na 2400 metrů nebylo zrovna ono. V Champion Stakes to už ale byl opět on. Na zdejším mítinku startoval již třikrát, nikdy se však nedokázal prosadit. Proto jsou méně nabízeni domácí esa Military Attak (3,75:1) a Endowig (4,5:1), který ho naposled ve zdejší předzkoušce porazil.

Hong Kong Sprintu na 1200 metrů je velkým favoritem obhájce loňského prvenství Lord Kanaloa (2,75:1). Japonské hvězdě se dařilo i letos, proto je jeho pozice oprávněná. Konkurovat by mu měl domácí Lucky Nine (5:1), jenž smáznul soupeře International Sprintu v Singapuru, ale naposledy mu nevyšel výlet do Austrálie.

Já se ale letos budu soustředit na zbylé dva dostihy, kde by podle mě měly hrát prim klisny.

neděle – 8:50 – Sha Tin – Moonlight Cloud – V
(2,28:1 – Betfair) 3 body

Favoritkou Hong Kong Mile je podle mě nejlepší klisna současnosti Moonlight Cloud. Ta byla letos na domácích francouzských drahách naprosto suverénní a nenašla přemožitele na tratích 1400 i 1600 metrů. V životě cestovala daleko jen loni na Breeder’s Cup, ale tam po nešťastném průběhu nic světoborného nepředvedla. Já ale věřím, že tentokrát to bude jiné a potvrdí svoji letošní suverenitu.

Na startu je i starý známý Shamalgan (67:1). Ten si letos připsal svoje první Gr.1, ale to bylo ve vypráskanejch dostizích v Itálii, kde se běhá o virtuální peníze. Jede ho ale opět Maxime Guyon, který si s nim dokáže poradit a ví, že ho musí schovat za koně. V očekávaném rychlém dostihu by to snad neměl být problém.

neděle – 7:00 – Sha Tin – Nymphea – V/M
(29/6,6:1 – Racebets) 1 bod

Hong Kong Vase na 2400 metrů vychází nejlépe The Fugue (2,1:1), která si letos vyhrála dva velké dostihy a v americkém Breeder’s Cupu jí uniklo vítězství jen o kousek. Důvěra sázejících je tedy oprávněná, ale přeci jen to bude těžký dostih a kurs pari není na hraní nic moc. Proto tady zkusím hodně zariskovat a dát tip prakticky jen pro hazardéry. V létě v Berlíně sem na vlastní oči viděl, jak dokáže upalovat Nymphea. Tehdy ale byl v jejím sedle Schiergenův syn Dennis a ten se prostě nechal odvést. A to právě tahle kobyla potřebuje. Napálit to a všechny utahat. Bohužel Andreas Starke jí chce mít moc pod kontrolou a jak v Turecku tak na mítinku v Ascotu, se s ní po startu moc tahal. Posledně v Ascotu jí navíc nesedla měkká půda, ale tady by to mělo být rychlý a pokud se z toho Starke aspoň trochu poučí, může si to z boxu č.1 udělat pro sebe a zkusit všem utéct. Když zas bude taktizovat, tak to bude špatný, ale kdo si chce za málo zahrát proti pari favoritce, může to zkusit.

Ondřej Blahník (Robi)

Tipař hodnotí svůj tip 1 - 3 body

Foto: Moonliht Cloud