Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Robi: Reckless Abandon usnadní Lethal Forceovi cestu za Sprint Cupem

Robi: Reckless Abandon usnadní Lethal Forceovi cestu za Sprint Cupem
racingpost.com

Loňský přední dvouletek Reckless Abandon byl stažen ze startky Betfred Sprint Cupu (Gr.1, 1200 m) v Haydocku a usnadní tak stájovému kolegovi Lethal Forceovi (3:1) cestu k dalšímu letošnímu triumfu.

Reckless Abandon loni v pěti startech nenašel přemožitele, když si připsal i Prix Morny (Gr.1, 1200 m) v Deauville i Middle Park Stakes (Gr.1, 1200 m) v Newmarketu. Letos se postavil na start dvakrát ve sprinterských dostizích a po blízkém třetím místě na zdejší dráze bral na mítinku Royal Ascot páté peníze v King’s Stand Stakes (Gr.1, 1000 m). Tehdy se ale o lepší umístění připravil, když v nadějné pozici začal výrazně bočit k bariéře. Nyní měl být největším vyzyvatelem svého stájového druha Lethal Force, když oba trénuje Clive Cox. Ten je sprinterským objevem sezóny. Již loni si vyhrál Gr.2 v Newbury, ale až letos zazářil naplno, když svým obvyklým stylem start-cíl ovládl Diamond Jubilee Stakes (Gr.1, 1200 m) v Ascotu i July Cup (Gr.1, 1200 m) v Newmarketu. Nestačil až na výbornou Moonlight Cloud v Deauville, ale Prix Maurice de Gheest (Gr.1, 1300 m) již na něj byla moc dlouhá.

Tehdy za ním k třetímu místu dolétl Gordon Lord Byron (5,5:1), ale přestože tu loni skončil druhý, více mu právě sednou tratě o něco delší než 1200 metrů. Jeho největším úspěchem je také loňská Prix de la Foret (Gr.1, 1400 m) na říjnovém megamítinku v Longchamp.

Ondřej Blahník (Robi)

Tip: Lethal Force
Betfair  3,7:1 (vítěz)
Haydock 16:50 (3:50 pm)
2 body
Foto: Reckless Abandon