Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbor Prix de l’Arc de Triomphe

Rozbor Prix de l’Arc de Triomphe

Vizitky účastníků největšího evropského dostihu, který se odběhne v neděli v pařížském Longchamp i s českou účastí.

16:05 - Qatar Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) 2400 m

1 (5) FRENCH KING, 4 Olivier Peslier T: H-A Pantall

Ačkoli je v tréninku ve Francii, doma se letos vůbec neukázal. Všechny čtyři starty ale vyhrál. Již koncem února bohatě dotovanou Amir Trophy v Doha a pak třikrát v Německu, kde po dvou Gr.2 triumfech získal Grosser Preis von Berlin. Od té doby však nestartoval a uvidíme na co bude úspěch v německé Gr.1 stačit.

2 (3) WALDGEIST, 5 Pierre-Charles Boudot, t: A Fabre

Od svého druhého místa v derby patří k francouzské špičce. Loni byl v Arcu čtvrtý, když stejně jako letos vyhrál předzkoušku Prix Foy. Měl by být jedním z hlavních adeptů na zaváhání favoritky, za níž skončil třetí v King George VI and Queen Elizabeth Stakes.

3 (12) GHAIYYATH, 4 William Buick, t: Charlie Appleby

Většinu loňské sezóny vynechal. Do té letošní vstoupil ve velkém stylu, když hodně ofenzivním stylem opanoval v Longchamp Gr.2 na 2000 metrů. V Prix Ganay od své taktiky ustoupil a musel se koukat na záda tehdy suverénního Waldegeista. V Grosser Preis von Baden se ale opět chopil diktování tempa a soupeřům utekl o 14 délek. Jeho taktice ale moc nesvědčí očekávaná měkká půda.

4 (7) KISEKI, 5 Christophe Soumillon, t: Katsuhiko Sumii – Loni druhý v Japan Cupu sice letos nevyhrál, ale byl doma dvakrát druhý na nejvyšší úrovni. Prix Foy ve čtyřech koních odtáhl, ale snadno ho porazil Waldgeist. Tady by však na tempo neměl být sám.

5 (4) BLAST ONEPIECE, 4 Yuga Kawada, t: Masahiro Otake

Na závěr loňské sezóny vyhrál jeden z největších japonských dostihů Arima Kinen, kde porazil vedoucího Kisekiho. Vyhrál i poslední start, kde byl třetí Fierement. Bylo to ale jen na 2000 metrů.

6 (2) FIEREMENT, 4 Christophe-Patrice Lemaire, t: Takahisa Tezuka

Poslední start sice prohrál s Blast Onepiece, loni ho ale v St Legeru porazil, když ukázal hezký finiš. Na delší distanci by asi měl být lepší.

7 (11) NAGANO GOLD, 5 Mickael Barzalona, t: Vaclav Luka

Nejlépe zaběhl při druhém místě v Hardwicke Stakes, kde ukázal, že mezi evropskou špičku patří. Na jaře dokázal vyhrát i v Longchamp. Pokud by se mu povedl průběh, nemusel by tu být jen do počtu.  

8 (9) ENABLE, 5 Frankie Dettori, t: John Gosden – Dvojnásobná vítězka tohoto dostihu neprohrála ani v letošních třech startech. V King George VI and Queen Elizabeth Stakes musela proti Crystal Oceanovi zabojovat, Yorkshire Oaks již vyhrála bez problémů, když porazila věčnou soupeřku Magical. Má tedy velké předpoklady přidat třetí prvenství.

9 (8) MAGICAL, 4 Donnacha O'Brien, t: A P O'Brien

Na 2400 metrů sice loni vyhrála při Champions Day v Ascotu proti klisnám, a to i na měkké dráze a potrápila Enable v Breeders‘ Cup Turf, přesto jí líp sedne 2000 metrů a měkčí dráha může distanci prodloužit.

10 (10) JAPAN, 3 Ryan Moore, t: A P O'Brien

Vypadá jako hlavní zbraň Coolmoru. Jako jeden z mála tříletých vytrvalců se dokázal prosadit i proti starším, když těsně odsunul Crystal Oceana na druhé místo v International Stakes v Yorku. To bylo na 2100 metrů a delší distance mu sedne líp. Má zkušenosti i se zdejší dráhou, když vyhrál Grand Prix de Paris. Patří mezi vyzyvatele favoritky.

11 (6) SOFT LIGHT, 3 Yutaka Také, t: J-C Rouget

V poslední startu porazil závěrem Nagano Golda. Jde pomalu nahoru, ale ze zúčastněných má nejnižší rating. V Grand Prix de Paris ztrácel na Japana 4 délky.

12 (1) SOTTSASS, 3 Cristian Demuro, t: J-C Rouget

Vyhrál francouzské derby, které se běhá na 2100 metrů. 2400 metrů si úspěšně vyzkoušel v předzkoušce, ale v Prix Niel narazil jen na čtveřici soupeřů. Právě vytrvalost by u něj mohla být otazníkem, v původu jí zas tolik nemá.

Tipařův verdikt: Jasnou favoritkou nemůže být nikdo jiný než vítězka posledních dvou ročníků ENABLE. Její pozici bude chtít ohrozit nejlepší tříletý vytrvalec Japan. Své zkušenosti může zúročit Walgeist. Pro ofenzivního Ghaiyyatha nemusí být výhodná měkká dráha, která může prověřit vytrvalost i Sottsasse. Z trojice Japonců může být nejlepší Fierement. Pokud se mu povede průběh, mohl by se mezi ně zamotat dosud mezi takovou špičkou neprověřený Nagano Gold. (ob)

Tip: Enable – Waldgeist – Japan

STARTOVNÍ LISTINA

SÁZKOVÁ NABÍDKA

Přímý přenos na France Galopp v sekci Live po bezplatném přihlášení.