Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Brno - 20. 4.

Rozbory dostihů: Brno - 20. 4.

Rozbory dostihů na sobotu 20. dubna v Brně, kde je na programu pětice rovin a trojice steeplechase.

Rozbory Jaroslava Fabrise 

 

14:00 - 1.dostih

Cena Letiště Brno s podporou pořadatele - Memoriál Jiřího Císaře

R - handicap IV.kat. - 4+ - 1400 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: V září tu v podobném dostihu sedli těsný souboj o vítězství Sun Rain a PARTNER IN CRIME. Váhově znovu lépe vychází dříve jmenovaný. Partner In Crime, který v zimě změnil trenéra, má ale výhodu startu v nohách a ve čtyřech letech ještě může jít nahoru. Při obou loňských brněnských startech se umístil San Godenzo, nicméně tentokrát je více naložený. Dle posledního měření z Lysé nad Labem by s ním tak poměr sil teoreticky měla otočit Nátura, které by ale více sedla delší distance. Celentano se loni vrátil na roviny. Hodně střídal distance, přičemž po vítězství sahal právě ve dvojici startů na kratších distancích a menších drahách. Při dalším ubrání metrů ovšem nemá hlášena obvyklá stínidla. (Jaroslav Fabris)

Tip: Partner In Crime – Sun Rain - Celentano

 

14:30 - 2.dostih

Cena zámecké stáje Belcredi - Shaywan & Amico Fritz (Conseq série pro český chov)

R - cena IV.kat. - 3 - 1900 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Z desítky tříletých koní dokázala zvítězit pouze Princess Valentine. Ve Slušovicích na ní ale pouhý krk ztrácela třetí Cenzána, která má tentokrát výraznější váhovou výhodu, takže teoreticky vychází lépe. Dle původu by sice metry navíc měla jednoznačně více ocenit Princess Valentine, nicméně Cenzána loni slušně zvládla i „osmnáctku“. Vůbec nejlepší volbou ovšem může být SCHAMPEE, která loňskou sezónu zakončila druhým místem v chuchelském Fitmin Cupu. Prodloužení distance by nemělo být na škodu a ponese nízkou hmotnost. Naposled vrátila porážku z předchozího startu Claudine, která je s šesti starty nejzkušenějším koněm v poli. (Jaroslav Fabris)

Tip: Schampee – Cenzána - Princess Valentine

 

15:00 - 3.dostih

Cena Akraz, bezpečnostní agentura s.r.o.

Stch - cena V.kat. - 4-5 - 3200 m - 33 000 Kč

Tipařův verdikt: V září podobnou brněnskou steeplechase překvapivě vyhrál Crystal Rak, který rozdílem jedné délky porazil druhou SIRAEL. Dle tohoto srovnání znovu lépe vychází Crystal Rak. V dalším startu byl ale pro zranění zadržen a jeho ostatní formy jsou výrazně slabší. Naopak Sirael si slušně vedla i v ostatních startech, a protože za ní stojí renomovaný realizační tým, měla by na to navázat hned po zimní pauze. Z ostatních koní s překážkovými zkušenostmi nejlépe vypadá Čárynka. Při dvou třetích místech ve Slušovicích za ní sice mnoho kvality nezůstalo, ale je z dobré překážkové rodiny. Z překážkových debutantů může být nejlepší Vienna Calling, jehož dva polosourozenci vyhráli menší překážkové dostihy ve Francii. (Jaroslav Fabris)

Tip: Sirael – Crystal Rak – Vienna Calling

 

15:30 - 4.dostih

Cena firmy Kokitech s.r.o.

R - cena IV.kat. - 4+ - 2800 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Specialistkou na podobné dostihy je KINGSTON LILLY, která všechny tři starty v brněnských supervytrvaleckých rovinách proměnila ve vítězství. Naposled se tak stalo koncem září, kdy medailové pořadí doplnily Galéra s Bonanzou Gold a pátý skončil Fabrijan Erste, který byl při premiéře na takto dlouhé distanci dost chtivý. Dle nesených hmotností nyní měla být převaha Kingston Lilly ještě výraznější, zatímco další tři jmenovaní vychází vyrovnaně. Vysokou třídu ukázal Ralph, který předloni skončil druhý v Ceně zimního favorita, ale výrazné prodloužení distance může být problém. Pozornost zasluhuje také Ras El Hanout. Ten sice na rovině startoval pouze při debutu, kdy narazil na slabší společnost, ale na podobné distanci dokázal zvítězit. (Jaroslav Fabris)

Tip: Kingston Lilly – Ras El Hanout - Galéra

 

16:00 - 5.dostih

Cena Autodoprava Vlček s podporou ÚMČ Brno-Tuřany

Stch - cena IV.kat. - 5+ - 3200 m - 58 000 Kč

Tipařův verdikt: Brněnskou stálicí je tempař Flicker, který na zdejší dráze vybojoval rovnou desítku vítězství. Před rokem ho v tomto dostihu předstihli vítězný Cape Freedom a Medi Jape. Dle nesených hmotností má sice Flicker dobrou šanci na odvetu, ale ve čtrnácti letech už můžou jít jeho výkony dolů. Tentokrát je navíc konkurence silnější. Poprvé do Brna míří The Bar Is Closed, který běhá spolehlivě v Pardubicích i polské Wroclawi. Z této sestavy loni vůbec nejlepší výkony podali LA BEAUTÉ a Northern Fighter. Dříve jmenované se sice více dařilo nad proutěnkami, ovšem na kontě má i vítězství z brněnské steeplechase a ponese nejnižší hmotnost. Northern Fighter nad těžkými skoky vůbec nestartoval, ale stojí za ním renomovaný realizační tým. (Jaroslav Fabris)

Tip: La Beauté – Northern Fighter - The Bar Is Closed

 

16:30 - 6.dostih

Cena Loko Trans s.r.o. - Jarní moravská míle

R - cena III.kat. - 4+ - 1600 m - 55 000 Kč

Tipařův verdikt: Znovu se zde utkají první tři koně z Podzimní moravské míle. V té Alexandr těsně porazil Oriwall, což by teoreticky mělo platit i tentokrát. Třetí příčku tehdy brala Palomina, která v brněnských mílích pravidelně sbírá dotace. Více už ztrácela pátá Fable, nicméně při vstupu do loňské sezóny Palominu porazila, když zde bude obhajovat druhou příčku. Nejvyšší třídou v poli je každopádně RABBIT COULSTY, které v září jen těsně unikla obhajoba vítězství v Memoriálu Harryho Petrlíka. Oblíbené měkké dráhy se asi nedočká, ale v Brně už dokázala zvítězit. Poprvé pod novým trenérem zde nastoupí její stájový kolega Rabbit Spirit, který loni na brněnské dráze lehce vyhrál, ale tentokrát narazí na silnější konkurenci. (Jaroslav Fabris)

Tip: Rabbit Coulsty – Alexandr - Oriwall

 

17:00 - 7.dostih

Cena K-K Metal a.s. - Jarní brněnská steeplechase

Stch - cena III.kat. - 5+ - 4100 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: V roli obhájce vítězství půjde na start Marcon, který do Brna míří pravidelně. V červnu ho tu těsně porazil Ferino, zatímco v září skončil až čtvrtý, když se na prvních dvou místech seřadili Forman a Kifaaya. Navrch ale můžou mít mladší koně, u nichž lze předpokládat progres. Time In The Westa tu prověří silnější konkurence než v Netolicích, kde si v srpnu lehce doběhl pro premiérové vítězství. Precious Rock loni ukázal své kvality v pardubických krosech pro čtyřleté, když jen o půl délky prohrál s dosud neporaženým Fort Medocem. Pravidelně útočí finišem z konce pole, kterému ale loni dvakrát právě v Brně odolal JACOBELLIS. Ten své kvality potvrdil také posledně ve Slušovicích, takže si může na zdejší dráze udržet stoprocentní bilanci. (Jaroslav Fabris)

Tip: Jacobellis – Precious Rock – Time In The West

 

17:30 - 8.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap IV.kat. - 4+ - 2200 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: V podobných brněnských dostizích pravidelně bojuje o přední příčky tempař Helios, který se tu koncem září konečně dočkal prvního životního vítězství. Na jeho štítě tehdy skončila třetí Nirvana, což by mělo platit také tentokrát. V červnu na této dráze a distanci zvítězil Sorbet. Jako koncovkáři mu tehdy nahrálo méně početné pole, nicméně znovu míří vysoko. Pozornost zaslouží také Rabbit Ruler, která zde absolvuje premiéru pod novým vedením. Byť to tak na první pohled ale nevypadá, vůbec nejlepší volbou zde může být RABBIT MUKHADRAM. Ten se sice v posledních šesti startech neumístil, ale posledně mu k tomu v Chuchli mnoho nechybělo a menší dráha více nahrává jeho ofenzivní taktice. Navíc je oproti většině soupeřů rozběhaný. (Jaroslav Fabris)

Tip: Rabbit Mukhadram – Helios - Sorbet

 

STARTOVNÍ LISTINY