Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Brno - 30. 9.

Rozbory dostihů: Brno - 30. 9.

Rozbory dostihů na sobotu 30. září v Brně, kde je na programu pětice rovin a trojice steeplechase.

 

13:30 - 1.dostih

Cena Autodoprava Vlček

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1400 m - 30 000 Kč

Tipařův vedikt: Pod jednoznačně nejvyšší váhou půjde na start Rabbit Garswood, od něhož lze očekávat rychlý začátek, ale distance je pro něj na hraně. Výhodou je sice krátká cílová rovina, nicméně jako narostlý kůň může mít problém s ostřejšími oblouky. Posledně ho v Chuchli předstihla i Walerie, která naopak ponese nejnižší hmotnost. Dobře vychází také Cassydor, který tu v dubnu bojoval o vítězství, ale čtyři měsíce nestartoval. Z menší dráhy může profitovat PARTNER IN CRIME, což naznačil už při letošní premiéře v Lysé nad Labem. Má tak dobré šance na první životní vítězství. Naopak Fram svou koncovku lépe uplatní na větší dráze. Sun Rain letos startoval na deších distancích, ale ubrání metrů nebude na škodu, když před rokem obsadil druhé místo. Rumělka tehdy skončila čtvrtá a v červnové obdobě tohoto si o příčku polepšila. (Jaroslav Fabris)

Tip: Partner In Crime – Cassydor - Rabbit Garswood

 

14:00 - 2.dostih

Cena pořadatele TJ Dvorska

R - cena IV.kat. - 3+ - 3200 m - 30 000 Kč

Tipařův vedikt: Před rokem tento dostih suverénně ovládla KINGSTON LILLY, která posledních pět startů v supervytrvalecých rovinách proměnila ve vítězství. Letošní sezóny zahájila na překážkách, ale chuchelský návrat na rovinu zvládla slušně, takže na tuto konkurenci by měla stačit. V srpnu ve stejně dlouhém pardubickém dostih zvítězila Galéra před Bonanzou Gold a Valeen, která v závěru ztratila blajdeku. Váhová výhoda první jmenované se snižuje především ve srovnání s Bonanzou Gold, která tu v červnu podobný dostih vyhrála. Druhá za ní tehdy skončila Lavigne, která posledně dobře zaběhla v Chuchli a ponese vůbec nejnižší hmotnost. Dle poměru váha/handicap by favoritce měla nejvíce konkurovat Dajla, ale po roční pauze je její forma otazníkem. (Jaroslav Fabris)

Tip: Kingston Lilly – Lavigne - Bonanza Gold

 

14:30 - 3.dostih

Cena Václav Kubík a stáje Zámecký Vrch

Stch - cena V.kat. - 4-5 - 3400 m - 30 000 Kč

Tipařův vedikt: V dostihu pro mladé steeplery je jediným zvítězivším koněm SPEEDY SIVER, u něhož je ale otazníkem aktuální forma. Od slušovického úspěchu z loňského května totiž nevyběhl a navíc změnil trenéra. Každopádně konkurence vypadá slabší. Premiéru nad těžkými skoky absolvuje Sirael, která před dvěma týdny dobře debutovala nad proutěnkami, když ve Slušovicích finišovala na blízkém třetím místě. Dokonce dvě třetí místa nad slušovickými proutěnkami letos získal Roque Fort Baileys. Posledně na to ale nenavázal v Pardubicích, když byl hodně chtivý a v závěru mu došly síly. Mínusem je také nejvyšší hmotnost. Z ostatních se vybírá těžko. Zlepšit by se mohl Larimar, za nímž stojí renomovaný realizační tým a je prvním potomkem vítězky Poplerova memoriálu Loire. (Jaroslav Fabris)

Tip: Speedy Silver – Sirael - Roque Fort Baileys

 

15:00 - 4.dostih

Cena Autodoprava Blažek a SČADJ - Memoriál Z. Kalába

R - cena IV.kat. - 3+ - 1900 m - 30 000 Kč

Tipařův vedikt: Z podpory nezkušenějšího amatérského jezdce by měla profitovat FABRIANA THIRD. Ta navíc dobře zaběhla nejen v posledních startech, ale i v dubnu, kdy se představila na této dráze a distanci. Tehdy na ní sice Tribute ztrácel jen krk, ovšem jejich váhový poměr se mění o 14 kg. Tribute se posledně v Netolicích zbavil přívlastku nezvítězivší, když v závěru lehce minul druhou Sunny Star. Také ve srovnání s ní se ale váhy mění v jeho neprospěch, takže teoreticky vycházejí vyrovnaně. Z ostatních by se do boje o nejvyšší příčky nikdo zapojit neměl. Čtvrté místo z loňské edice dostihu může zopakovat sporadicky startující Caramela, která v dubnu na duo Fabriana Third – Tribute zas tak moc neztrácela. (Jaroslav Fabris)

Tip: Fabriana Third – Sunny Star – Tribute

 

 

15:30 - 5.dostih

Cena blanenských živnostníků s podporou MUDr. Šárky Stiborové

Stch - cena IV.kat. - 5+ - 3600 m - 50 000 Kč

Tipařův vedikt: Na startu bude dvojice koní, kteří už letos dokázali na brněnské dráze zvítězit. KING HEART uspěl v podobném dostihu v červnu, kdy za sebou jasně nechal i místního specialistu Flickera, který už má svůj věk a i mírné prodloužení distance je pro něj mínusem. King Heart následně neuspěl v Pardubicích, kde byl ale dost temperamentní, takže silami plýtval už před startem. Dokonce dvakrát letos v Brně zvítězil Jacobellis, ale vždy se tak stalo v dostizích pro začínající steeplery. Posledně byl zadržen v Chuchli, kde ale absolvoval proutěnky, které mu nesedly. S překážkami letos začíná také slovenský Shawnee‘s Triumph, jehož forma ze Senice ho řadí vysoko, ale povede ho méně zkušená jezdkyně. Po roční pauze se představí loni nad italskými lehkými skoky vítězný Ksiaže Persji. (Jaroslav Fabris)

Tip: King Heart – Jacobellis – Shawnee’s Triumph

 

16:00 - 6.dostih

Cena firmy Kokitech a T.K. Endurance - Podzimní moravská míle

R - cena III.kat. - 3+ - 1600 m - 45 000 Kč

Tipařův vedikt: Loňské vítězství bude obhajovat Treasure Rock, který i posledně v Senici ukázal, že pokud chytí start, je ho na malých drahách těžké předstihnout. Ponese ale nejvyšší hmotnost. Specialistkou na brněnské míle je Fable, která v červnu ztratila jezdce hned na startu, ale předtím tu šestkrát v řadě skončila nejhůře druhá. Ještě lépe tu ale vychází ALEXANDR. Posledně totiž dobře zaběhl ve Slušovicích a dvě brněnské míle v minulosti vyhrál. Dle poměru váha/handicap se mu nejvíce blíží Oriwall, která by potřebovala delší distanci, ale protože pravidelně bočí doleva, plusem je návrat levotočivou dráhu. Dvojice JuvanaFrami Hit naopak preferuje sprinty. Před dvěma týdny ve Slušovicích měla navrch Juvana, když Frami Hit podklouzla na začátku oblouku. Na čtvrtá místa ze dvou předchozích brněnských mílí bude navazovat Palomina. (Jaroslav Fabris)

Tip: Alexandr – Fable – Treasure Rock

 

16:30 - 7.dostih

Podzimní brněnská steeplechase - Pohár statutárního města Brna

Stch - cena III.kat. - 5+ - 4100 m - 80 000 Kč

Tipařův vedikt: Před rokem v tomto dostihu těsně zvítězil Kifaaya, ale jeho poslední formy nenapovídají, že by to měl zopakovat. Posledně ho v Senici porazil Ferino, který tam navázal na vítězství z Letní brněnské steeplechase. Na místní dráze je úspěšný pravidelně, nicméně v červnu na něj pouze krk ztrácel MARCON, jehož váhová výhoda vzrůstá o 3 kg. Podobně jako v Jarní brněnské steeplechase tak tentokrát může mít navrch. Salivano naposled spadl v Topolčiankách, ovšem předtím ukázal zlepšení lehkým vítězstvím v Netolicích. Tam nenašel soupeře ani zlepšený Time In The West, přeci jen ale narazil na slabší soupeře. Forman překvapil bronzem v bratislavské Velké starohájské steeplechase, takže by měl vylepšit šesté místo z Letní brněnské steeplechase, v níž jeho jezdec absolvoval dostihový křest. (Jaroslav Fabris)

Tip: Marcon – Ferino - Salivano

 

17:00 - 8.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2200 m - 30 000 Kč

Tipařův vedikt: V závěrečném dostihu nejlépe vypadají koně, kteří do Brna míří poprvé. Menší dráha sedne tepařce ROXETTE, která dlouho odolávala soupeřům i posledně v Chuchli. Bude ale záležet na tom, kolik klidu dostane na špici. V červenci se ve Slušovicích utkaly Kyriakali a Kumbaya, které teoreticky vychází vyrovnaně. Kyriakali ale tehdy v pomalém dostihu trochu zaspala a následně ukázala sympatie k menším drahám vítězstvím v Netolicích. Kumbaya zase půjde na start teprve počtvrté a může jít nahoru. Navzdory vysoké váze pozornost zasluhuje také Anatello. V Netolicích sice zvítězil ve sprintu, ale tohle by mu mělo být teoreticky bližší a posledně se v Chuchli nedržel špatně. Pro Eternity byla posledně distance krátká, ovšem tady může mít opačný problém. Čarovná tu v červnu skončila druhá před čtvrtým Heliosem, nicméně konkurence je tentokrát silnější. (Jaroslav Fabris)

Tip: Roxette – Kyriakali - Kumbaya

 

STARTOVNÍ LISTINY