Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 20. 8.

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 20. 8.

Rozbory dostihů na neděli 20. sprna v Karlových Varech, kde je na programu sedmička rovin včetně kvalitně obsazené dvojky na 2400 metrů.

 

14:00 - 1.dostih

Cena EBF Stallions

R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 60 000 Kč

1 HEATHER MACLEOD(IRE), 2 kl, tr. Václav Luka, Simona Laubeová 54,0

Narozena začátkem dubna. Zakoupena v Irsku za 15000 euro. Distance by jí měla vyhovovat. Má slušný původ. O dotace by i díky realizačnímu týmu mohla bojovat hned při debutu.

2 LEONARDA, 2 kl, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 54,5

Při debutu bojovala o vítězství, ale bylo to v slabě obsazeném dostihu. Díky zkušenostem by měla dotaci opět získat, ale nějací lepší soupeři se určitě najdou.

3 RABBIT IDAHO(IRE), 2 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Narozen až v květnu. Zakoupen jako hříbě v Irsku za 4000 euro. Matka neběhala a jediný startující potomek se neumístil. Zcela překážkový původ. Každý poražený soupeř bude úspěch.

4 MORALISTE(FR), 2 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 58,0

Při debutu ve Francii poslední, ale byl to těžký dostih. Narozen až v květnu. Spíše pozdnější původ. Prodloužení distance mu bude vyhovovat. Dotaci by získat měl, a pokud předvede progres, ke kterému má předpoklady, tak může bojovat i o příčky nejvyšší.

5 DORAM(FR), 2 hř, tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 56,0

Narozen začátkem března. Kvalitní původ s dostatkem ranosti a kvalitní realizační tým. Může pomýšlet na vítězství hned při debutu.

6 CLAUDINE, 2 kl, tr. Michal Kalčík, ž. Jiřina Andrésová 57,0

Při debutu třetí. Na tréninkovou kolegyni Leonardu ztrácela více jak 4 délky. Pořadí by s ní tedy otočit neměla. Vychází na boj o konec tabule.

7 PEAKSIDE GIRL(GER), 2 kl j, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 53,5

Narozena až na konci dubna. Velmi kvalitní původ. Otec umí dát ranější koně. Díky realizačnímu týmu může uspět hned při debutu. Kandidátka na přední příčky.

Tipařův verdikt: Poměrně otevřený dostih. Leonarda a Claudine se umístily na debut na druhém a třetím místě, ale byl to zřejmě slabě obsazený dostih, takže zahraniční odchovanci by mohli mít navrch. Rozhodnout by se tedy mělo mezi Moraliste, Peakside Girl a DORAM. Poslední jmenovaný opatrně vychází na první místo. Má dobrý původ. Matka se prosadila již ve dvou letech. Není narozený pozdě a má úspěšný realizační tým. Podobné platí o Peakside Girl, ale ta je narozena až na konci dubna. Moraliste má výhodu startu v nohách. Při větším progresu může klidně vyhrát. Na dotaci může klidně dosáhnout i druhá zástupkyně trenéra Luky Heather Macleod. (Tomáš Janda)

Tip: Doram – Moraliste – Peakside Girl

 

14:30 - 2.dostih

Cena Conseq hřebčína Darhorse (série Conseq pro český chov)

R - cena IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 KISSI STURM, 9 val j, tr. Jan Blecha, ž. Jakub Pavlíček 60,5

Minule mezi českými odchovanci nesplnil roli favorita, když skončil třetí o délku za Mikrop Two. Díky nárůstu distance o 200 metrů s ním může poměr sil otočit.

2 SAN GODENZO, 6 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 60,5

Ideální je pro něj sice „čtrnáctka“, ale zvládne i míli a ve Varech letos vyhrál. Pár koní tu vychází lépe, ale na tabuli by chybět neměl. 

3 JACK TCHEQUE, 3 hř, tr. Hana Kabelková, ž. Jiřina Andrésová 53,0

Teprve bude debutovat, navíc je prvním potomkem nestartující matky. Má stejnou bábu jako derby vítěz Joseph, nicméně tady lze očekávat především seznamovací start.

4 NÁTURA, 7 kl, tr. Jozef Franko, am. Tomáš Roman 54,0

Do Varů naposled zamířila před více než třemi lety, kdy právě na míli získala své poslední vítězství. I když tedy v poslední době mířila do sprintů, metry navíc nejsou na škodu. Otazníkem je forma, když naposled vyběhla v dubnu.

5 OLD SCHOOL, 3 kl, tr. Jana Nováková, am. Anna Lebdušková 52,0

Se staršími koňmi se měřila ve dvou pětkových handicapech a na dotaci nedosáhla, byť minule od ní nebyla daleko. Také tady vypadá jako maximum boj o konec tabule.

6 MIKROP TWO, 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. David Liška 58,0

Posledně bral mezi českými odchovanci druhou příčku před Kissi Sturmem. Byť míli zvládne, metry navíc jsou výraznějším plus pro zmíněného soupeře. Ve třech letech ale může mít rezervy.

7 DISCOVERY DAY, 3 val, tr. František Zobal, Simona Laubeová 54,0

Na startku šel už zkraje sezóny, přesto bude debutovat až nyní. Matka vyhrála trial na Oaks. Lepší z dvojice starších polosourozenců vyhrál mezi debutanty, ale oba byli supervytrvalci. Přes rychlejšího otce tedy asi najde optimum výše.

8 OLD MEMORIES, 4 kl, tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 61,5

Míle je pro ni minimem, přesto na ní ve Varech vyhrála. Jednalo se ale o slabší dostih a následné dva starty v Drážďanech se jí nepovedly. S nejvyšší váhou míří spíše na konec tabule.

9 ROMAN WARRIOR, 3 val, tr. Miroslava Maršíčková, am. Klára Chrbolková 50,0

První potomek čtyřkové vítězky skončil v obou startech dále od podstatného dění. Sezónu zahájil později, takže se může zvednout, přesto jako hlavní cíl vypadá zisk handicapu.

10 MEIA, 3 kl, tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 51,5

Dle poměru váha/handicap vychází vůbec nejhůře. Sice je teprve tříletá, ale její výkony nemají rostoucí tendenci, spíše naopak.

11 AMIGO, 3 hř, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 53,0

V květnu skončil v chuchelské míli jen krk za Mikrop Two, přičemž jeho váhová výhoda roste o 2,5 kg. Vychází tedy dobře, ale otazníkem je od začátku června trvající pauza.

12 NACHT STAR, 4 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 56,5

Před dvěma týdny na této dráze a distanci finišovala druhá. Jednalo se ale o handicap, tady přeci jen dost soupeřů vychází lépe.

Tipařův verdikt: O vítězství by si to měli rozdat Mikrop Two a KISSI STURM, kteří obsadili druhé a třetí místo v chuchelské „čtrnáctce“ pro české odchovance. Nesené hmotnosti se nemění, takže lépe znovu vychází dříve jmenovaný, ale pro Kissi Sturma je prodloužení distance výraznějším plusem. Dobře vychází také tříletý Amigo, u kterého je ovšem otazníkem delší pauza. Lepší volbou tedy může být San Godenzo. (Jaroslav Fabris)

Tip: Kissi Sturm – Mikrop Two – San Godenzo

 

15:00 - 3.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 VIENNA CALLING(IRE), 4 val, tr. Eva Záhorová, ž. David Liška 59,0        

Při vstupu do sezóny předvedl pěknou koncovku, následně ale jako favorit zklamal, když jeho nástup přišel příliš brzo. Návrat na míli by ho měl vrátit do hry.

2 FORTE, 6 val, tr. Jaroslav Jelen, ž. Adam Florian 56,0   

V červenci tady zvítězil na kratší distanci a poté si poradil i se zvýšenou známkou. Pokud si poradí s mílovou tratí, může být opět mezi nejlepšími.

3 ADMIRAL PIETT(GER), 7 val s, tr. Václav Chaloupka, Eva Buriánková 54,0         

Po dvou výpadcích se probral se stínidly, když v obou případech dokončil za Fortem. Oproti poslednímu startu se váhy mezi nimi nemění, s mílovou distancí má ale pozitivnější zkušenosti než soupeř.

4 HELISON(FR), 7 val s, tr. Pavel Kašný, ž. Milan Zatloukal 58,0  

Naposledy se ukázal před téměř čtyřmi lety při vítězství v Kolesách. Tady ho nejspíš nečeká snadný návrat na dráhu, sázkový trh může napovědět více.

5 SILVER TRIGGER(FR), 6 hř bj, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 63,0      

V Mnichově se mu nedařilo, předtím tu ale nebyl daleko od vítěze o kategorii výše. Vloni byl v tomto dostihu s o půl kila nižší známkou třetí.

6 BOY SCOUT(FR), 3 hř, tr. Tomáš Váňa, ž. Martina Havelková 53,5        

Na jaře v Mostě zaběhl dvakrát dobře, v červnu se tady ale neodpoutal ze zadních pozic. To mělo nejspíš své důvody, neboť teď se ukáže po dvouměsíční pauze.

7 EAT THE DUST(GER), 6 val, tr. Vladislav Fedorowicz, am. Anna Lebdušková 58,0          

Kromě Brna podal ve všech letošních startech konzistentní výkony. Mírné zkrácení distance by neměl být problém a může opět mířit alespoň za dotací.

8 CHALDERO(FR), 3 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Petr Foret 56,0               

U nás mezi tříletými ukazoval vyrovnané formy a před měsícem tady dosáhl na zasloužené vítězství. Druhý byl tehdy Partner in Crime, který je tady na tom váhově lépe, oproti němu ale může jít ještě nahoru.

9 CAWOK(IRE), 7 val, tr. Michal Tajmr, ž. Jiří Chaloupka 60,5      

Vloni se ukázal šestkrát a naposledy se na dráze ukázal v srpnu. Tady půjde po téměř roční pauze a na jeho formy nikdy příliš spolehnutí nebylo.

10 GRATULACE, 3 kl j, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 54,5              

Letos se ukázala třikrát, když v posledních dvou startech to zkusila mezi elitou tříletých klisen. Při handicapovém debutu se podceňovat nedá, je otázkou, jak se popasuje se svojí známkou.

11 PARTNER IN CRIME(IRE), 3 val s, tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Jiřina Andrésová 50,0  

Před dvěma týdny předposlední, jednalo se ale o dobře obsazený handicap a distance mohla být moc dlouhá. Ani tady nejsou soupeři snadní, i když podle červencové formy vychází lépe než Chaldero.

12 PERFECT KORDULA(IRE), 3 kl, tr. Zdeněk Mimra, am. Tomáš Roman 54,0

Tady míří za čistým hattrickem, když před dvěma týdny zaznamenala jistý triumf na dráze/distanci. Tentokrát narazí na těžší soupeře, při teprve šestém životním startu ale může jít ještě nahoru.

Tipařův verdikt: Na sázkovém trhu bude jistě populární za hattrickem mířící Perfect Kordula, tady je ale více soupeřů, kteří jí to můžou ztížit.  To můžou být tříletí CHALDERO a Partner in Crime, který tu sice oproti červencovému startu vychází lépe, jeho tehdejší přemožitel ale není tolik prověřený. Ze starších může být zajímavý Vienna Calling, který se tu v dobrém světle ukázal při prvním letošním startu. (Ferdinand Minařík)

Tip: Chaldero – Perfect Kordula – Partner in Crime

 

 

15:30 - 4.dostih

Cena Mediag PB

R - cena II.kat. - 3+ - 2400 m - 100 000 Kč

1 CULIHRACH(IRE), 6 val j, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 58,5

Koncem května prohrál v Mostě s American Charliem i přes nižší váhu, porazil tam sice Vévodu, ale tomu šla od té doby forma nahoru.

2 AMERICAN CHARLIE(FR), 4 val, tr. Jana Nováková, ž. Milan Zatloukal 58,5

Na jaře byl druhý v jedničkovém handicapu v Mostě, minule čtvrtý v Memoriálu Josefa Dolejšího ve Varech. To jsou výkony, s nimiž může dosáhnout na dotaci.

3 VERT LIBERTE(IRE), 5 val b, tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 61,5             

Loni tenhle dostih vyhrál s výraznou převahou a letos se dokázal pravidelně měřit s Listed konkurencí ve Francii. I přes nejvyšší váhu v poli jasný favorit.

4 VIGNETTA, 4 kl, tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 59,0

Loňská vítězka zdejších Oaks vstoupila nadějně do sezóny druhým místem v Memoriálu Vlastimila Smolíka v Mostě, v pražském Zlatém poháru však na to nenavázala a v tom slovenském jen potvrdila, že marně hledá loňskou formu.

5 MES AILES(IRE), 3 hř, tr. Jana Nováková, ž. Vendula Korečková 56,0

Minule v Drážďanech zklamal, ale nosil v handicapu proti starším koním vysokou váhu, navíc mu nemusel sednout točitý profil dráhy. Při derby dnu vyhrál silně obsazený handicap na 1800 metrů hezkou koncovkou z poslední pozice. Na takhle dlouhé distanci sice ještě nešel, ale svým stylem i původem by to mohl zvládnout.

6 SIR WESTMINSTER(GB), 3 hř s, tr. Václac Luka, Lucie Fialová 53,0

V prvním životním startu podal nadějný výkon, když ho porazil jen později ve Slovenském derby čtvrtý Magic Merlin. V obou francouzských startech však nic neukázal, a i když to bylo na měkčí půdě a může stále ještě dozrávat, přeci jen při návratu na naše dráhy má co dokazovat. Pomoci mu může nižší váha.

7 PLEIONE(IRE), 4 kl, tr. Miroslav Nieslanik, am. Tomáš Roman 57,0

Minule za vydatného deště v Bad Harzburgu nosila na drobnou klisnu vysokou váhu. Spíš se můžeme odrazit od jejího pátého místa v Letní ceně klisen, což nebylo špatné, ale v konkurenci hřebců to nemusí stačit.

8 WELL PREPARED(GER), 4 val, tr. Radek Holčák, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Loni hned v prvním startu vyhrál Memoriál Otakara Frankenbergera a počítalo se s ním do derby. Na tento výkon však již nenavázal a po desátém místě ve Slovenském derby ukončil sezónu. Mohl by v sobě něco mít, start po pauze ale bývá vždy náročný.

9 NORTON(GER), 3 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. David Liška 58,0

Na jaře v Mannheimu lehce vyhrál proti vrstevníkům se slušnými ratingy a pak byl zakoupen za 36.000 € zřejmě do derby. Byl však škrtán ze Starohájského kritéria a na dráze se u nás zatím neukázal. Uvidíme, jak na tom teď bude.

10 VÉVODA, 7 val b, tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 60,5

Začátek sezóny neměl nejlepší, ale s nízkou váhou vyhrál Karlovarskou dvojnásobnou míli a pak dokonce Zlatý pohár v Bratislavě, kde si připsal skalp loňského slovenského derby vítěze Gaspariniho. Nesl sice oproti němu o 2 kila míň, přesto to byl výkon, který ho pasuje na hlavního konkurenta Vert Liberta.

Tipařův verdikt: Přestože ponese VERT LIBERTE nejvyšší váhu, jeho výkony ho pasují vysoko nad své soupeře. Z nich se zatím letos v nejlepší formě ukázali Vévoda a Mes Ailes. (Ondřej Blahník)

Tip: Vert Liberte – Vévoda – Mes Ailes

 

16:00 - 5.dostih

Memoriál Václava Kučery

R - handicap V.kat. - 3+ - 1400 m - 20 000 Kč

1 GLOBEMASTER(IRE), 4 val s, tr. František Drozda, ž. Adam Florian 56,0             

Ve třech životních startech zatím nikoho nepředběhl. Tady by se mu to povést mohlo, při vstupu do handicapu potkává snadnější soupeře.

2 TAPAJO(GER), 11 val s, tr. Vendula Korečková, am. Lenka Rájová 58,0              

Před měsícem tady na stejné distanci poražen od trojice Launch Zone, Kazi a Chasmar. Váhově se mezi mnoho nemění, takže na dotaci nejspíš znovu nedosáhne.

3 SHOSANNA(IRE), 3 kl, tr. Eva Záhorová, ž. David Liška 59,0     

Při handicapovém vstupu před měsícem v Chuchli byla u sázejících hodně populární, v průběhu se ale s jezdcem dost přetahovala. Tohle vypadá jako dobrá příležitost, jak se vyčlenit z maiden kategorie.

4 NURWELA, 7 kl s, tr. Jozef Franko, Alena Plimlová 52,0             

Vloni bez náznaku formy a její poslední triumf je z Brna 2020. Tady sezónu zahajuje a je snadné se ohlédnout po někom jiném.

5 CHASMAR, 5 val, tr. Martin Pišl, Taťána Mášová 52,0 

Před dvěma týdny tu zaběhl překvapivě dobře v těžkém handicapu vyšší kategorie, když po dlouhé době měl na špici klid. Tady ale nejspíš nějakou společnost dostane.

6 SHIROCCO FRITZ, 4 kl, tr. Allan Petrlík, Marcel Novák ml. 56,0

Na prvního máje v Lysé dosáhla se štěstím na první triumf, naposledy se tam ale popasovala i se zvýšenou známkou. Ve Varech se ukáže teprve podruhé v kariéře, v Chuchli ale zaběhnout dokáže.

7 YARMILA, 3 kl, tr. Tomáš Váňa, ž. Martina Havelková 51,0      

Při třetím životním startu v Lysé se chytla, když byla 1 ½ délky za Shirocco Fritz, nosila ale o 10 kg méně. Na to, aby jí porážku vrátila, se potřebuje hodně zvednout, při čtvrtém startu se to ale úplně vyloučit nedá.

8 FANNY(FR), 3 kl b, tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 62,0

Vloni vypadala celkem nadějně, začátek sezóny jí ale vůbec nevyšel. V posledních dvou startech se však chytla a tady se s ním počítat musí, i když jako subtilní klisna ponese dost kilo.

9 LAUNCH ZONE(IRE), 5 hř j, tr. Michal Kalčík, am. Tomáš Roman 62,5  

Před měsícem tu porazil trojici dnešních soupeřů a podle vah by to mohl zvládnout znovu. Naposledy ho sice porazil Chasmar, na vině mohla být ale měkčí půda a delší distance.

10 KAZI, 4 kl, tr. Václav Hulínský, Lucie Fialová 51,5

Před měsícem jí tu porazil Launch Zone, a i když teď má příznivější váhu, stále vychází hůře. Na dotaci ale dosáhnout může.

Tipařův verdikt: V nepříliš silně obsazeném dostihu by se měla z kategorie nezvítězivších vyčlenit SHOSANNA. Soupeřem může být Launch Zone, jehož poslední výpadek nejspíš šel na vrub půdy a distance. Pokud si poradí s vysokou váhou, neměla by vepředu chybět Fanny. (Ferdinand Minařík)

Tip: Shosanna – Launch Zone – Fanny

 

16:30 - 6.dostih

Cena společnosti Aquatherm

R - cena III.kat. - 3+ - 2000 m - 60 000 Kč

1 BATHALOLA(FR), 3 kl, tr. Zdeněk Seménka, ž. Martina Havelková 51,0

Při debutu od startu neakceptovala tempo a dokončila s výraznou ztrátou. Původ má spíše překážkový, takže hlavním cílem je zřejmě zisk handicapu.

2 CAYAMBE(FR), 3 kl, tr. Hana Kabelková, ž. Jiřina Andrésová 51,0

Na jaře čtyřikrát startovala ve Francii, kde se neumístila a vlastní tamní handicap 26 kg. Zvlášť posledně ztrácela výrazně, od té doby přes tři měsíce nevyběhla a změnila trenéra.

3 AIDENSFIELD(GER), 5 hř j, tr. Michal Kalčík, ž. Adam Florian 58,5

Je na něj spoleh. Posledně na této dráze a distanci ztrácel na Alzira 5 délek, takže jejich poměr sil by měl zůstat zachován, nicméně na ostatní stačit může.

4 VARIMINGO(GER), 6 val b, tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 58,5

V handicapu je jen 2 kg pod Aidensfieldem, takže teoreticky by od něj neměl být daleko, ale otazníkem je aktuální forma. Jediný letošní start totiž absolvoval v dubnu.

5 CHASEDOWN(IRE), 9 hř, tr. Josef Váňa st., ž. Petr Foret 56,0

Měl vysokou rovinovou třídu, když v Itálii vyhrál Gr.3, přičemž dosáhl na rating 110 liber. Po bezmála čtyřleté pauze se před třemi týdny ukázal nad překážkami. Špatně skákal a byl zadržen. Není ho tedy lehké zařadit.

6 NOBLE CLAUDINE(IRE), 5 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 54,5

Loni vyhrála dva supervytrvalecké dostihy ve Wroclawi, za což získala polský handicap 70 kg. Distance je ale tentokrát kratší. Především se ale představí po roční pauze a změně trenéra.

7 FRESH FIFTEEN(FR), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, am. Klára Chrbolková 50,0

Loni uzavřel doběh v Drážďanech a sezónu bude teprve zahajovat. Ani původem výrazněji nezaujme. Zřejmě jde tedy především o zahřívací start.

8 TORINA(FR), 4 kl, tr. Vendula Korečková, am. Anna Lebdušková 53,5

Běhala ve Francii, kde jí handicap klesnul po každém z posledních desíti startů a dostal se na pouhých 16 kg. Posledních měla fixaci jazyka, kterou doplňovali stínidla nebo beránky. Teď žádné pomůcky hlášené nemá. Trenérka bude v sedle druhého svěřence.

9 MARIOS(IRE), 6 val, tr. Josef Bartoš, am. Tomáš Roman 56,0

Před dvěma týdny na této dráze a distanci překvapivě vyhrál, k čemuž mu pomohla měkčí dráha. Té se teď dočkat nemusí. Navíc několik soupeřů ukázalo více třídy.

10 ALZIR(GB), 4 hř b, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 58,5

Optimum má asi níže. Posledně byl v podobném dostihu vystrkán na špici a zpočátku se trochu hnal, přesto ho předstihla pouze Porcinella. Teď vypadají soupeři slabší. Poprvé nastoupí s beránky.

Tipařův verdikt: Při premiéře na této distanci předvedl ALZIR výkon, který by mu tady měl stačit na vítězství. Aidensfield na něj tehdy ztrácel 5 délek, přesto vypadá jako hlavní adept na druhou příčku. Řada soupeřů jde totiž sbírat zkušenosti nebo se vrací po pauze, takže jejich forma je otazníkem. Mezi nimi se tedy nevybírá snadno, nicméně pokud je fit, navzdory kratší distanci může medailové pořadí doplnit Noble Claudine. (Jaroslav Fabris)

Tip: Alzir – Aidensfield – Noble Claudine

 

17:00 - 7.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - cena III.kat. - 3+ - 1000 m - 60 000 Kč

1 MEANNAH, 6 kl, tr. Ladislav Nagy, ž. Jiřina Andrésová 58,5

Loni na této dráze a distanci zvítězila, ale letos podává slabší výkony. Před měsícem jí tu porazili Vi Fi i Captain Luka, s nimiž váhově vychází hůře. Poslední výkon částečně omlouvá, že oblouk vytočila dost zeširoka.

2 LITTLE LORD(GER), 3 hř, tr. Radek Holčák, Sofie Kvízová 56,5

Právě na sprintu našel svou parketu. Vždyť posledně skončil na kilometru druhý v Bratislavě, když tehdy i při loňském vítězství běžel na měkku. Nyní může být dráha rychlejší, ale v červnu si slušně poradil i s tím.

3 HAS D`EMRA(FR), 6 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 54,5

Před týdnem v Netolicích porazil Rabbit Garswooda, což by se mu teoreticky mělo podařit znovu. Minule se ale jednalo o volný start, přičemž z boxů bývá často pomalejší.

4 CAPTAIN LUKA(IRE), 7 val j, tr. Pavel Kašný, ž. Milan Zatloukal 58,0

Loni na této dráze a distanci skončil v obou startech druhý. Před měsícem na to nenavázal, když ho rychlém startu rozhodilo podklouznutí na konci oblouku. Tady si může reputaci napravit.

5 YELLOW CURRY(FR), 4 kl j, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Chaloupka 58,5

Z Francie přicestovala s handicapem 34 kg, což nevypadá špatně, ale její výkony měly sestupnou tendenci. Distance jí teoreticky sedne lépe, než při české premiéře, i když v Lysé byla od startu špička rychlejší a ztrácela výrazně.

6 RABBIT GARSWOOD(IRE), 5 val, tr. Allan Petrlík, ž. David Liška 58,0

Před týdnem to v Netolicích rozjel asi až příliš rychle, což mu v konci chybělo. Startoval po dvouměsíční pauze, takže se může zvednout. Většina soupeřů nicméně vychází lépe.

7 VI FI(IRE), 5 val, tr. Zdeněk Mimra, am. Tomáš Roman 54,5

Limitují ho pomalejší starty, přesto před měsícem na této dráze a distanci prohrál jen o krk. Tento výkon mu dává dobré šance, aby se po bezmála třech letech prosadil naplno.

Tipařův verdikt: Před měsícem na této dráze a distanci sahal po vítězství VI FI, který tu i poměrem váha/handicap vychází nejlépe. Posledně na jeho štítě skončil i Captain Luka, ale omlouvá ho podklouznutí v oblouku, takže tady se může předvést lépe. Jako hlavní vyzyvatel favorita ovšem vypadá Little Lord, který v posledních stratech ukázal, že právě sprinty jsou jeho parketou. (Jaroslav Fabris)

Tip: Vi Fi – Little Lord – Captain Luka

 

STARTOVNÍ LISTINY