Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 22. 9.

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 22. 9.

Rozbory dostihů na neděli 22. září v Karlových Varech, kde je vrcholem dvouletým klisnám vyhrazená Cena zimní královny.

 

13:30 - 1.dostih - Cena EBF

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

 1 SYLVIANA(FR), 2 ž. Martin Laube 56,0

Při debutu dále od nejlepších, ale ve slušně obsazeném dostihu. Tentokrát jezdecky posílena. Mohla by jít nahoru a získat první životní dotaci.

 2 SILVER TRIGGER(FR), 2 ž. Radek Koplík 57,0

Narozen koncem dubna. Pravý bratr jako dvouletý nestartoval a nejlépe si vedl na vytrvaleckých tratích, kde dosáhl na slušný handicap ve Francii 36 kg. Jeho čas zřejmě přijde později a prospěje mu prodloužení distance.

3 OPEN CHEQUE(FR), 2 ž. Adam Florian 56,0 – Narozen 8. dubna. Zakoupen v Baden – Badenu jako roček za 32 000 euro. Pravý bratr si vedl nejlépe na vytrvaleckých tratích. Pozdnější původ. Při debutu to nebude mít lehké, ale má kvalitní původ a o nižší dotované příčky by mohl bojovat.

4 SIROKOVS(GB), 2 ž. Vendula Korečková 56,0 – Narozen začátkem března. Zakoupen v Anglii za 11 000 liber. Matka běhala jako dvouletá až v prosinci, kdy se umístila na 1400 metrů, ale dále si nejlépe vedla na distancích nad 2400 metrů. Zřejmě dvojka stáje. Ale ani při debutu ho nejde zcela podcenit. Vychází okolo středu pole.

5 DR IRVIN(IRE), 2 ž. Petr Foret 56,0 – Narozen koncem března. Zakoupen za 2000 euro v Irsku jako roční v únoru. Pravá sestra vyhrála následně jako dvouletá a poté získala ve třech letech třetí místo v Gr.3 v Itálii. Hodnota jeho původu tak výrazně vzrostla. Distance by mu mohla vyhovovat. Díky realizačnímu týmu ho je třeba respektovat. Nepřekvapí umístěním mezi nejlepšími.

6 RABBIT BREATH(GB), 2 ž. Tomáš Lukášek 57,0 – V prvních dvou startech si vedla docela dobře. V posledním zklamala, ale mohlo to být pro ni dlouhé. Návrat na kratší distanci bude plusem. Má zkušenosti. Měla by tedy bojovat o příčky nejvyšší.

7 CULIHRACH(IRE), 2 j ž. Martina Havelková 56,0 – Narozen v půlce dubna. Zakoupen v Irsku jako roční za 2200 euro. U nás dobře běhal jeho polobratr Sky Pilot, který se nejlépe cítil na ultravytrvaleckých tratích. Matka dala dva další potomky se slušnou třídou úspěšné okolo 2000 metrů. Otec Alhebayeb je ale raným sprinterem.

8 DREAM OF DRAGON(GB), 2 ž. Kateřina Hlubučková 56,0 – Do dostihu dohlášen. Narozen v půlce dubna. Jako roček stál 1500 liber. K nám zakoupen ve Francii na breeze-up dražbě za 6000 euro. Matka dala maximálně průměrné potomky, kteří běhali většinou distance do míle. Původem nijak neoslní, ale trenér umí připravit koně na debut.

9 GIORGIONE(GB), 2 Simona Laubeová 53,5 – Narozen začátkem března. Zakoupen za 80 000 euro ve Francii na breeze-up dražbě. Matka proměnila debut ve dvou letech ve vítězství, ale bylo to až v půlce listopadu. Dále si nejlépe vedla na distancích 1600 – 2000 metrů. Do dostihu dohlášen. I dle volby jezdce se jde spíše proběhnout, ale díky cenovce ho je třeba respektovat a ziskem dotace rozhodně nepřekvapí.

10 KATHY AMES(FR), 2 ž. Jan Verner 57,0 – V posledním startu se zřejmě střetla se silnou konkurencí. Má stejný handicap jako Rabbit Breath, ale má větší potenciál k progresu. Distance by jí měla vyhovovat. Kandidátka na boj o vítězství.

11 MELANIA(GER), 2 Michal Hrouda 53,5 – Narozena koncem dubna. Pozdní, vytrvalecký původ. Ziskem dotace by překvapila.

Tipařův verdikt: Prim by mohli hrát klisny, které již mají více zkušeností. Lépe z nich vypadá KATHY AMES, která se umístila ve slušně obsazených dostizích. Rabbit Breath naposledy zklamala, ale distance pro ni byla příliš dlouhá. Tentokrát by tak mohla navázat na první dva starty. Z debutantů by mohl být nejlepší Dr Irvin nebo Giorgione. Dalším kandidátem na zisk nižší dotace je Sylviana, která by se mohla zlepšit oproti debutu. (tj)

Tip: Kathy Ames – Rabbit Breath – Dr Irvin

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:00 - 2.dostih - Cena PRIMÁTORKY MĚSTA KARLOVY VARY

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 TROP, 10 ž. Adam Florian 60,5 – Start po prázdninové pauze se mu nepodařil, první část sezóny měl ale dobrou. Běhání by mu mohlo pomoci, ve Varech však ještě nezvítězil.

2 LIKE A TRINITY(GB), 5 ž. Jiřina Andrésová 49,5 – V srpnu tady v dobře obsazeném handicapu vydržela na špici dlouho, v Chuchli předvedla na sprintu slabší formu. Návrat na místní dráhu vypadá jako plus, je ale stále „maiden“.

3 ANNIE TIGER, 4 b ž. Kateřina Hlubučková 49,0 – Přes prázdniny neběhala a při návratu jí byl sprint v Chuchli příliš rychlý. Tento start mohla potřebovat a vloni byla v tomto dostihu třetí.

4 ROLALIZA, 4 b ž. Jan Verner 58,0 – Naposledy měla v Mostě kolizi, byla ale už žokejem podporována. K návratu do jarní formy by jí mohla pomoci kombinace dráhy a distance, ze které jsou všechny tři její vítězství.

5 LASHAIN(IRE), 5 ž. Martin Laube 58,0 – Vloni vyhrála v Bratislavě dvakrát na sprinterské distanci. Naposledy to zkusila dokonce na dvou kilometrech a druhé místo naznačuje, že by mohla mít ještě rezervy.

6 ARCTIC STAR(GER), 3 ž. Martina Havelková 53,0 – Ve Francii kupován s ratingem 31, u nás ale zatím mnoho neukázal. Ve Starohájskem kritériu (se stínidly) daleko od nejlepších a od té doby nestartoval.

7 WINGET, 5 ž. Pavlína Filipová 57,0 – Ve Varech zvítězil už třikrát, naposledy letos koncem června. Se zvýšenou známkou se vypořádal, i když dotace mu unikla. Tady by na ní dosáhnout mohl.

8 KINGS ROCK(AUT), 3 ž. Tomáš Lukášek 57,5 – Dotaci získal ve třech ze svých dosavadních čtyřech životních startů. Povedl se mu i vstup do handicapu v Mostě, tady ale půjde na start po víc jak tříměsíční pauze.

9 RUMPL CIMPR CAMPR(GB), 6 Michal Hrouda 52,0 – V Netolicích se po dlouhé době dostal do boje o vítězství. Navázat na to o kategorii výš a s několika kg přes váhu nebude snadné.

10 MATYSEK(IRE), 6 ž. Vendula Korečková 53,0 – V Chuchli se na dráze ukázal po tříměsíční pauze v celkem slušném světle. Na Penseura ale ztrácel dost délek a pár set metrů navíc by nejspíš ocenil.

11 PENSEUR(IRE), 4 b am. Kateřina Kuntová 59,5 – Letos začal běhat až v červenci a naposledy v Chuchli zvítězil jistě. Tentokrát díky úlevě jezdkyně nosí přijatelnou váhu a je očekávám opět mezi nejlepšími.

12 NEVER NOW(GER), 6 žk. Denisa Sikorová 56,0 – V srpnu tady zaběhl velmi dobře v Ceně BBAG. Následně se od něj čekalo trochu víc v prodejním dostihu v Mostě a tady je pár koní, kteří mu můžou život na špici znepříjemnit.

Tipařův verdikt: Dobře tu při nedávných startech zaběhli Like a Trinity i Never Now, oba dva ale rádi chodí z čela. Lepší volbou tak může být specialista na místní dráhu WINGET nebo v Chuchli před dvěma týdny vítězný Penseur. Podceňovat se nedá ze Slovenska přijíždějící Lashain a vloni v tomto dostihu třetí Annie Tiger. (fm)

Tip: Winget – Lashain – Annie Tiger

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:30 - 3.dostih - Cena šlechtitelů společnosti SELGEN

R - cena IV.kat. - 3+ - 3000 m - 40 000 Kč

1 FALCAON, 3 ž. Jiřina Andrésová 57,0 – Před sezónou změnil trenéra a letos vyběhl jen jednou. V mosteckém dostihu pro nezvítězivší skončil na vzdáleném předposledním místě. Jediný starší polosourozenec Finios sice preferuje distance kolem míle, ale oba jeho rodiče byli vytrvalci, takže s metry navíc si může poradit.

2 KOPRETINA, 7 ž. Martina Havelková 61,5 – V červnu ve Varech v podobném dostihu zvítězila. Tehdy za sebou nechala Epauleta, ale ten teprve vstupoval do sezóny a následně jí výrazným rozdílem porazil ve Slušovicích.

3 WILLY WONKA, 8 ž. Jiří Chaloupka 58,5 – Na podobné distanci už sice zvítězila, ale stalo se tak v pětkovém handicapu na provinční dráze. Navíc je její forma otazníkem, protože přes dva roky nestartovala.

4 DARALARA, 3 ž. Pavlína Filipová 53,5 – Matka Dedarina i její jediný startující polosourozenec Diredawa zvítězily v Ceně Hřebčína Napajedla. Při debutu ve Světlé Hoře sice narazila na slabou konkurenci, ale to platí i tady, takže bez dotace by odejít neměla.

5 SHEDIR(IRE), 3 ž. Petr Foret 56,0 – Při mosteckém debutu skončil až za Falcaonem a výrazně lepší dojem nezanechal ani před týdnem v Chuchli. Otec Lilbourne Lad je sice kratší, ale pravý bratr Rock On Seamie zvládnul i vytrvalecký distance.

6 CENNIE, 3 ž. Martin Laube 56,5 – Při prvním startu zvítězila mezi nezvítězivšími v Netolicích. Tady se představí na výrazně delší distanci. Dcera jedničkově umístěné Carrie by teoreticky měla nalézt optimum zhruba o kilometr níže, přesto ve slabší konkurenci vychází mezi trojicí nejlepších.   

7 EPAULED(IRE), 4 Beysim Ferhanov 61,5 – Letos absolvovala pouze dvojici startů, přičemž s Kopretinou má vyrovnanou bilanci 1:1. Při vstupu do sezóny s ní ale prohrál i kvůli vyšší váze, zatímco posledně jí utekl o 11 délek.

Tipařův verdikt: Na první pohled v sedmičlenné sestavě zaujmou EPAULED a Kopretina, kteří ukázali nejvíce třídy a s podobnými distancemi mají zkušenosti. Jejich poslední střetnutí napovídá, že by měl mít znovu navrch Epauled. Medailové pořadí by měla doplnit Cennie. Distance je sice trochu otazník, ale zbylá čtveřice toho zatím mnoho nepředvedla. (jf)

Tip: Epauled – Kopretina - Cennie

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:00 - 4.dostih 38. Cena ZIMNÍ KRÁLOVNY DS PEGAS

R - cena L - 2 klisny - 1600 m - 550 000 Kč

1 FRAGA(IRE), 2 ž. Jan Verner 58,0 – Při debutu za sebou nechala kvalitní soupeře. Metry navíc by neměly být problém, když matka běhala i přes 2400 metrů. Otec přináší rychlost. Měla by jít nahoru. Měla by bojovat o příčky nejvyšší.

2 MAVERANA(POL), 2 ž. Petr Foret 58,0 – Při debutu skoro 8 délek za Fragou a necelé 4 délky za Franceska Bella. Ve druhém startu necelých 8 délek za Barthesa. Prodloužení distance oproti poslednímu startu bude plusem. Mohla by být nejlepším soupeřkám blíže a opět bojovat o 4. – 5. příčku.

3 AMBRA(FR), 2 ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Po slušném debutu vyhrála v Lysé. V jedničce pak byla pátá za Maveranou. O konec tabule by s ní mohla bojovat i tentokrát.

4 FINIGA, 2 ž. Martin Laube 58,0 – Při debutu pátá, ale to bylo pro ní moc krátké. Ve druhém startu předvedla slušný progres a podlehla o necelou délku Franceska Bella. Navíc nosila o 1,5 kg více, takže jejich souboj by mohl být minimálně vyrovnanější, ale klidně s ní může i otočit poměr sil.

5 STERLI(FR), 2 ž. Adam Florian 58,0 – Při debutu pátá půl délky za Maveranou. Ve druhém startu ale ukázala slušný progres, když skončila druhá v dobře obsazeném dostihu. Má prostor k dalšímu zlepšení. Kandidátka na boj o umístění na „bedně“.

6 MILUŠKA EX MEGGLE, 2 Michal Hrouda 58,0 – V prvních dvou startech si vedla dobře, ale v posledním zklamala. Po jednom neúspěchu ji nelze odepsat, ale trochu otazníkem je o prodloužení distance, takže vychází spíše za středem pole.

7 VECTRA(IRE), 2 ž. Radek Koplík 58,0 – Ve druhém startu ukázala progres, ale přesto dost ztrácela na nejlepší, se kterými se střetne i tentokrát. Ziskem dotace by překvapila.

8 DARKGELTON LADY, 2 Nikola Petrlík 58,0 – S delší distancí by si mohla poradit, ale nemusí být plusem. Třídou asi také za některými soupeřkami zaostává, takže vychází na boj o nejnižší dotované příčky.

9 BARTHESA(IRE), 2 ž. Tomáš Lukášek 58,0 – Dosud jasně vládne dvouletému ročníku. Otec raný sprinter. Na straně matky je trochu více vytrvalosti, ale těžko odhadnout, kde bylo její distanční optimum, protože zkoušela bez úspěchu tratě od 1200 do 2400 metrů. Či Bathesa zvládne 1600 metrů, ukáže až dostih. Šance tu je, ale lepší pro ni asi budou kratší tratě. Třídu ale má, takže vítězstvím nepřekvapí.

10 FRANCESKA BELLA(IRE), 2 Beysim Ferhanov 58,0 – Prodloužení distance by mělo být plusem. Otec vyhrál St Leger a matka dokázala dát vytrvalce. Zejména ve druhém startu porazila pár zajímavých soupeřek. Měla by bojovat o příčky do pátého místa. Na ty úplně nejlepší asi stačit nebude.

Tipařův verdikt: U BARTHESY je trochu otazník ohledně distance, ale třídou by to mohla zvládnout a je tedy hlavní kandidátkou na vítězství. S distancí by neměli mít problém Fraga a Sterli, které mají také prostor k progresu. Obě jsou později narozené a nemají úplně rané původy. Na další příčky je více kandidátek. Dobře vypadají Finiga a Franceska Bella, ale podcenit nejde ani Ambru a Maveranu. (tj)

Tip: Barthesa – Fraga – Sterli

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:30 - 5.dostih - 32.Cena Jockey Clubu ČR

R - cena II.kat. - 3+ - 2000 m - 100 000 Kč

1 RES JUDICATA(FR), 4 ž. Jiří Chaloupka 60,0 – Loni třetí ze Slovenského derby byl letos pátý ve Velké ceně Slovenska. Minule ho v Meranu porazil Bonys se Sapientim, 2400 metrů ale již na něj mohlo být moc. Tady by mu distance mohla sednout líp, ale ponese nejvyšší váhou.

2 LA PAIX(FR), 4 bj ž. Petr Foret 58,5 – Dařilo se jí především v Mostě, ve Varech si v Letní ceně klisen nechala dvě soupeřky utéct. Otazníkem je ale její poslední forma, přestože ve Velké letní ceně v Mostě narazila na silnou sestavu.

3 THAT`S MY GIRL(GER), 3 ž. Martina Havelková 51,0 – Začátkem srpna se teprve seznamovala s dostihovým děním. Přesto nakonec předvedla hezký závěr a neztratila se ve špatné společnosti. Teď na to může být zas líp.

4 ORIENTAL GLORY(GER), 4 ž. Adam Florian 57,5 – Dobře zaběhl naposledy ve Velké letní ceně v Mostě. Ani jeho předešlé starty nebyly špatné a měl by tu být opět ve hře.

5 CAWOK(IRE), 3 ž. Jan Verner 55,0 – Ve Velké Chuchli naposled zklamal, když šel hodně zezadu. Ve Varech si v létě v Memoriálu Josefa Dolejšího naopak počínal aktivně a s přehledem porazil Oriental Glory. Jeho výsledek tak bude závislý na zvolené taktice.

6 BEE CHIC(FR), 5 ž. Tomáš Lukášek 57,5 – Kromě bratislavského výjezdu na příliš krátkou trať podává stabilně dobré výkony. Ten se od něj dá opět očekávat, přestože distance může být na hraně jeho optima.

7 KILWORD(IRE), 8 ž. Martin Laube 57,5 – Na Slovensku patří mezi přední mílaře, přestože na vítězství nedosáhl dva roky. Zdá se, že by distance měla být příliš, ale ve třech letech doma vyhrál kvalitně obsazený St Leger.

8 TOUCHE FINALE(FR), 3 ž. Kateřina Hlubučková 56,0 – Ve Varech byla s odstupem čtvrtá v Letní ceně klisen. Přestože naposledy nebyla tak daleko, nosila ve dvojkovém handicapu nejnižší váhu. To by tady stačit nemělo.

9 ESKERKHAN(IRE), 7 ž. Radek Koplík 57,0 – U nás dominoval v roce 2017, loni se po čtvrtém místě ve Velké ceně Slovenska odmlčel. Po návratu se ale nenachází v takové formě. Srpnový start ve Varech se dal brát jako rozběhání, ale v Kincsem Díj v Budapešti přestal stíhat už v oblouku. Jeho tým ale nic nevzdává, je hlášen za týden do EJC Long.

10 FABLE, 3 ž. Jiřina Andrésová 53,5 – Po zklamání v Oaks se vrátila na kratší trať a s vysokou váhou byla ve Varech druhá v trojkovém handicapu. Tady to ale bude mít složitější.

Tipařův verdikt: V dostihu se střetne dost nesourodá společnost. Řada koní v posledním startu zklamala. Formu si drží Oriental Glory, který šel naposledy dobře v Mostě, ale lehké to mít nebude. Spolehnout se dá i na Bee Chic. Otazníkem je optimum pro KILWORDa, kdysi ale zvládnul i St Leger. Z bývalých hvězd si drží nejlepší formu. Zajímavé bude, kam se ve druhém startu posune nízkou váhu nesoucí That’s My Girl. (ob)

Tip: Kilword – Oriental Glory – Bee Chic

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:00 - 6.dostih - Cena JAROMÍRA MARUNY ELEKTRO SERVIS

R - handicap V.kat. - 3+ - 2000 m - 25 000 Kč

1 CANDLE IN THE WIND, 7 ž. Adam Florian 60,0 – V červnu tu v podobném handicapu zvítězila. Další dva starty se jí sice nepovedly, zpět s vítězným žokejem v sedle může být opět ve hře.

2 PAPAYA PAYA, 3 ž. Jiřina Andrésová 50,0 – Na kontě už má letos sedm startů, přesto to vypadá, že svojí parketu ještě nenašla. Naposledy v Chuchli šla koncem, takže pár set metrů navíc by jí mohlo pomoci.

3 DESTINY STAR, 4 Dana Bořánková 54,5 – V Chuchli v žákovském dostihu absolvovala slušnou handicapovou premiéru. Měla by jít ještě nahoru a startovní číslo má dobré, ve Varech se ale ukáže poprvé.

4 ROONY, 10 sj am. Michaela Kacerová 57,0 – V Mostě v anulovaném dostihu chytil koncem neježděného soupeře. Zdá se, že v jeho věku už by potřeboval delší trať.

5 SAVAGE, 9 ž. Martina Havelková 51,5 – Vloni tu vyhrála mílový handicap a i tuto distanci tu zaběhnout umí. Naposledy se ale ukázala na startu v květnu a před týdnem byla škrtaná ze Slušovic.

6 WHITE GHOST, 8 Michal Hrouda 66,5 – V Chuchli před týdnem nešla špatně. Pokud nebude pauza příliš krátká, může využít sestupu o kategorii níž. V té získala jedinou letošní dotaci, když nosila ještě víc kilo než tady.

7 LATRIB, 10 s ž. Jan Verner 53,0 – Naposledy se ukázal na své oblíbené dráze v Mostě, kde bral třetí místo za dvojicí, jež následně prokázala své kvality. Vloni v tomto dostihu šestý a teď je v handicapu o 3,5 kg níž.

8 LEMESÍNA, 9 žk. Lukáš Charvát 61,5 – Letos podává konstantní výkony a špatný nebyl ani návrat na dráhu po prázdninové pauze. Tato distance by jí měla sedět lépe a už jen 0,5 kg nad svou poslední vítěznou známkou.

9 RABBIT CRAFTSMAN(GB), 4 Simona Laubeová 52,0 – V dosavadní kariéře zatím ukázala jen velmi málo. Letos zahájila sezónu až v srpnu v Netolicích a ani v této konkurenci nejspíš mnoho příznivců nenajde.

10 A DEE JOE(FR), 9 žk. Denisa Sikorová 60,0 – Na úvod sezóny vyhrál v Lysé a ani další formy nebyly úplně špatné. Tady by nemusela být na špici velká tlačenice a na dotaci může dosáhnout.

11 MANY REASONS(IRE), 3 s žk. Alena Plimlová 50,0 – Zatím to zkoušela na sprinterských distancích, kde mnoho soupeřů nepředběhla. Nárůst tratě nemusí být plus, v průběhu bývá dost chtivá.

12 ARIGNY, 4 ž. Kateřina Hlubučková 52,0 – V jeho dosavadní kariéře lze jistý progres vystopovat, přesto stále působí hodně těžkopádně. Poslední startovní číslo na této trati ve Varech mu situaci neulehčuje.

Tipařův verdikt: Ani na tuto kategorii to není zrovna oslňující sestava. A Dee Joe musí zapomenout na poslední formu z Netolic, ty předchozí ale nebyly tak špatné. Latrib v podobných dostizích vydělat dotaci umí, a i když byl na startu naposledy v červenci, tak po pauze zaběhnout umí. Jako nejlepší volba asi vypadá CANDLE IN THE WIND, která tu v červnu triumfovala na této distanci a do sedla se vrací tehdy vítězný žokej. (fm)

Tip: Candle in the Wind – Latrib – A Dee Joe

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:30 - 7.dostih - Cena STATKU CHYŠE

Stch - cena IV.kat. - 4+ - 3700 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Třídou všechny soupeře jednoznačně převyšuje YARA, která pokud dostih dokončí, tak se umísťuje v kvalitní konkurenci. Navíc má poměrně příznivou váhu díky úlevě jezdce. Zde má tedy jedinečnou šanci získat po delší době vítězství. Zvítězit na proutkách dokázala Gold Havanah, která má i slušnou rovinovou třídu. Při posledním překážkovém startu byla zadržena, ale pokud naváže na lepší překážkové starty, tak by měla být největší konkurencí favoritce. Arlington bude na překážkách debutovat, ale ukázal dobrou rovinovou třídu na vytrvaleckých distancích a má kvalitní realizační tým, takže by v této slabší konkurenci mohl pomýšlet na vyšší dotované příčky. Podobně nelze podcenit ani Ukraina, která bude letos startovat stejně jako na překážkách poprvé, ale má dobrý překážkový původ a trenér umí koně nachystat na debut na skocích. Pokud se podaří zkušenějšímu jezdci lépe zvládnout jeho temperament, tak by mezi nejlepší mohl proniknout i další nováček Argano. (tj)

Tip: Yara – Gold Havanah - Arlingto

SÁZKOVÁ NABÍDKA