Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 30. 6. - Letní cena klisen

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 30. 6. - Letní cena klisen
Whirl Wind Girl a Classa se opět střetnou v Lení ceně klisen - foto Bohumil Křižan

Rozbory dostihů na neděli 30. června v Karlových Varech, kde je mezi sedmičkou rovinových dostihů vrcholem Letní cena klisen.

 

14:00 - 1.dostih

Cena SUAS Group

R - handicap II.kat. - 3+ - 1600 m - 100 000 Kč

1 YASÁNEK, 5 val, tr. Tomáš Váňa, ž. Petr Foret 56,5

I když je u něj míle na hraně, již dvakrát na ní ve Varech vyhrál včetně loňského ročníku tohoto dostihu. Tehdy měl sice nižší rating, ale s aktuální známkou by si mohl poradit. Minule ukázal v Mostě dobrou formu.

2 MATERANA(IRE), 3 kl j, tr. Václav Luka, Vanesa Csernák 48,5

Minule v Mostě na 1400 metrů vyhrála koncovkou, takže míle nemusí být problém. Bylo to její druhé vítězství v řadě a mohla by zvládnout i tříkilový přídavek. Má ale nezkušenou jezdkyni.

3 DADDY`S GIRL(FR), 5 kl, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 57,0

Po francouzských startech se opět chytla, když byla třetí v mosteckém handicapu těsně za Yasánkem, takže by s ním mohla být opět nastejno.          

4 BALLERINA(FR), 4 kl, tr. Oliva Horová, ž. Martina Havelková 53,5

Po zimních startech v Cagnes-sur-Mer změnila před sezónou působiště. V prvním startu nastoupila v příliš silné konkurenci Memoriálu Jaroslava Maška, ale ani tady není jisté, zda její aktuální rating stále není ovlivněn výkony z loňského jara, kdy vyhrála předzkoušku Jarní ceny klisen.

5 RAINIER(GB), 6 val b, tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,5

Před měsícem potvrdil, že míle na chuchelské dráze, zvlášť na měkčí půdě, je pro něj výrazně lepší než 1400 metrů v Mostě. Tam se však po týdnu vrátil, a přestože to bylo na míli, zaostal za Yasánkem i Daddy’s Girl. Větší odpočinek ho tu však vrací do hry i vzhledem k tomu, jak dobře si minulý týden vedli Discovery Day a Magical Love, které v Chuchli porazil. 

6 EAT THE DUST(GER), 7 val, tr. Vladislav Fedorowicz, žk. Anna Lebdušková 54,0

Loni podával celou sezónu stabilní výkony, ale přestože je jeho rating opět na optimální úrovni, letošní formy nejsou dobré, i když před týdnem už to bylo lepší.

7 DANTAWI(IRE), 3 kl b, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 52,0

Ukazovala se už ve dvou letech, proto první dva letošní starty byly zklamání. Naposledy však v Ceně Nory Jeane nestačila jen na suverénní Ciotolu a porazila kvalitní klisny s vyšším ratingem, než má teď. Je pravda, že některé nebyly v takové formě nebo jim tolik nesedla distance, přesto je možné, že má nižší známku, než by měla mít.

8 RABBIT COULSTY(IRE), 6 kl, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 62,0

Její letošní výhry v Brně byly ve slabší společnosti, ale v minulých sezónách běhala pravidelně v jedničkách, kde se jí dařilo zvlášť v dostizích klisen. Díky tomu také ponese nejvyšší váhu, ale v handicapu startovala naposledy v roce 2022. Míle je ideální.

Tipařův verdikt: DANTAWI sice v prvních dvou startech v sezóně zklamala, ale v Ceně Nory Jeane porazila klisny s vyšším ratingem, než má ona, což by mohlo znamenat, že by mohla být o pár kilo výš. Rainier v Chuchli porazil koně, kteří před týdnem uspěli ve dvojkovém handicapu. Mostecká dráha mu nevyhovuje, navíc tam šel po týdnu. Teď může zvrátit poměr sil s Yasánkem a Daddy’a Girl, kteří tam byli před ním. (Ondřej Blahník)

Tip: Dantawi – Rainier - Yasánek

 

14:30 - 2.dostih

Cena EBF Stallions

R - cena III.kat. - 3 - 2000 m - 70 000 Kč

1 CLAUDINE, 3 kl, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 54,0

Mezi koňmi s handicapem je na tom nejhůře. Navíc její formy mají sestupnou tendenci. Bez šance.

2 RACHEL, 3 kl, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 57,5

V posledních startech se pravidelně umísťuje. Vary by měli sedět jejímu stylu, kterému příliš neseděl Most. Trochu otazníkem je distance. Mohla by jí zvládnout, ale bude to na hraně. Kandidátka na dotovaný doběh, ale nějaký lepší soupeř se asi najde.

3 NUDA VERITAS(IRE), 3 kl, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 55,0

Nejvyšší třída v poli, ale distance bude asi moc dlouhá. Otec i matka si vedli nejlépe na distancích do míle. Stejně jako většina sourozenců. Díky třídy by dotaci získat měla, a klidně i vyšší, ale zvítězit bude složité.

4 FABIOLA HILL(GER), 3 kl, tr. Vendula Korečková, žk. Natálie Flenerová 53,0

Zakoupena za 9500 euro v Německu letos na jaře. Její aktuální německý handicap je 65,5 kg, což je na tuto společnost slušné. Její formy mají ale spíše sestupnou tendenci. Otazníkem je taky distance, když lépe běhala na kratších. Dotaci by získat mohla, ale spíše nižší.

5 LE LATIFA(FR), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 55,0

Ačkoliv se pravidelně umísťuje, tak její formy mají sestupnou tendenci. Návrat na trochu delší distanci by neměl být problém. Spíše naopak. Vychází na boj o konec tabule.

6 TENTED CAMP(GB), 3 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 55,5

Ačkoliv běhala těžké dostihy ve Francii a jedničku u nás, tak i když tentokrát narazí na mnohem slabší společnost, nemusí to na přední příčky stačit. Končila totiž dále od nejlepších. Mírné zkrácení distance může být plusem. Kandidátka na dotované příčky, ale spíše nižší.

7 RABBIT SADDEX(IRE), 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 59,0

Postupně se lepšil a na tuto společnost by měl stačit, ale v posledním startu zcela vyhořel. Bylo to samozřejmě v silné konkurenci, ale byl hodně daleko. Pokud by se vrátil k předposlední formě, tak by měl mířit hodně vysoko. Distance by neměla být problém.

8 ADAL HIT(GB), 3 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Petr Foret 57,0

Distance by mu měla vyhovovat. Měl by mít prostor k progresu. Na zisk dotace to ale ještě asi stačit nebude.

9 IDEFIX(IRE), 3 val, tr. Eva Záhorová, ž. Martin Srnec 57,0

Zatím běhal jen jednou. Loni skončil daleko od nejlepších. Mohl by se zlepšit, ale na zisk dotace by potřeboval obrovský progres.

10 AMAZING BLAZE(FR), 3 kl bj, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 57,0

Zakoupena jako roční v Baden- Badenu za 28 000 euro. Teprve ji čeká debut. Otec byl kratší, ale matka běhala distance okolo dvou kilometrů. Při debutu může jen překvapit.

11 SATUPEKKA(GB), 3 val, tr. Petr Kříž, ž. Jiřina Andrésová 57,0

Při debutu působil ještě dost zeleně. Jde si asi hlavně pro handicap.

12 CORSAIR(FR), 3 hř, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 57,5

Debut byl dobrý a poté se neztratil ani v jedničce. Distance by mu měla vyhovovat. V prvních startech měl ještě hodně nezkušený projev. Kandidát na vítězství. Zejména pokud mu zkušenosti pomohou k lepšími projevu.

Tipařův verdikt: Nejvyšší třídu v poli ukázala Nuda Veritas, ale ta bude mít asi problém s distancí, takže lépe vychází CORSAIR, který se neztratil v jedničce a distance mu naopak sedne možná optimálně. Dále vychází vyrovnaná trojice Rabbit Saddex, Rachel a Le Latifa. Slušnou formu na tuto kategorii ukázala v Německu Fabiola Hill, ale nemusí jí sednout distance a její formy měli spíše klesající tendenci. (Tomáš Janda)

Tip: Corsair – Nuda Veritas - Rachel

 

15:00 - 3.dostih

Cena Elektrárny Tisová

R - handicap III.kat. - 3+ - 2000 m - 70 000 Kč

1 ARKADAG(IRE), 6 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 53,0

Na této dráze a distanci získal obě životní vítězství a své sympatie k této kombinaci potvrdil také před dvěma týdny. Před rokem tu skončil těsně druhý s o kilo vyšší známkou.

2 FANTASY LOVE STORY, 3 kl, tr. Jana Nováková, ž. Milan Zatloukal 57,5

Posledně se překvapivě dobře držela jedničkových klisen. Tady jí čeká premiéra v handicapu i na takto dlouhé distanci, přičemž po startu bývá chtivější.

3 ORIWALL, 5 kl, tr. Eva Záhorová, Eva Buriánková 60,0

Něco podobného umí, ale protože bočí do leva, vyhledává spíše levotočivé dráhy. Posledně to ale ve Wroclawi bez bočení zvládla i na pravou ruku, když skončila nedaleko kvalitních soupeřek.

4 VICTORY ICON(GB), 5 val, tr. Hana Kabelková, ž. Jiří Palík 58,0

Zkoušel i supervytrvalecké distance, ale posledně v Mostě potvrdil, že tohle mu sedne lépe. S tehdy vítězným Amigem nyní vychází vyrovnaně, přičemž naběhal více metrů.

5 DARTMOOR, 5 val, tr. Jaroslav Jelen, Lenka Neprašová 55,5

Loňskou sezónu vynechal a na dráhu se vrátil pod novým vedením. Ve dvou startech ale mnoho nepředvedl a asi by potřeboval ještě výraznější prodloužení distance.

6 GOLD SCATTERED(FR), 3 kl b, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 52,5

Minule nastoupila poprvé s beránky a lehce vyhrála mezi nezvítězivšími, byť se zřejmě jednalo o slabší dostih. Poprvé si vyzkouší handicap i takto dlouhou distanci, každopádně posledně zvládla míli na měkku.

7 GAJDA(FR), 4 val, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 58,0

Po vítězství z Mostě se dostal na životní maximum. Navíc posledně těžil z úlevy jezdce i ideálního průběhu, když se protáhl podél bariéry. Zkrácení distance je mínusem.

8 AMIGO, 4 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 56,0

Také on posledně vyhrál v Mostě a dostal se na životní maximum. Už předtím naznačoval, že může mít nějaké rezervy, ale s vysokými čísly několikrát naběhal metry navíc.

9 RABBIT CRYSTAL(IRE), 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Petr Foret 58,5

Mezi špičkou ročníku se neprosadil a neuspěl ani při vstupu do handicapu. Protože vlastní spíše překážkový původ, jako plus vypadá prodloužení distance.

10 VARIMINGO(GER), 7 val j, tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 59,5

Všechny tři karlovarské formy jsou dobré, nicméně letos v obou startech ztrácel výrazně. Tedy se vrací po bezmála dvouměsíční pauze. Novinkou je absence beránků i hlášená fixace jazyka.

Tipařův verdikt: Mezi nejlepšími se letos pravidelně umísťuje Amigo, jehož tak nemusí zastavit ani přídavek za úspěch z Mostu. Pokud se vyvaruje bočení, třídu na úspěch v podobné společnosti má Oriwall. Z trojice tříletých může nejvýše zamířit Gold Scattered. Jako nejjistější volba ale vypadá ARKADAG, který pravidelně dokazuje sympatie ke kombinaci této dráhy a distance. (Jaroslav Fabris)

Tip: Arkadag – Gold Scattered - Oriwall

 

 

15:30 - 4.dostih

Cena Sokolovské uhelné - Letní cena klisen

R - cena II.kat. - 3+ klisny - 2000 m - 120 000 Kč

1 COMMING PULSE(IRE), 5 kl, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 58,5

Stáj běhá v dobré formě a pro její ofenzivní taktiku má ideální startovní box, ale její optimum je spíš do 1800 metrů a minule v Ceně Nory Jeane se od ní čekalo trochu víc.

2 MACCAIA(FR), 6 kl b, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 57,0

Letos nic výrazného nepředvedla, i když to bylo i tím, že v trojkových handicapech nosila vysokou váhu. Většinou běhá na ještě delších tratích.

3 WHIRL WIND GIRL(FR), 5 kl, tr. Pavel Tůma, ž. Martin Srnec 61,0

Loni v tomto dostihu bojovala o prvenství s Classou a i teď jde z výhodného boxu. Minule si nechala soupeře moc utéct, což se na mostecké dráze nevyplácí.

4 HENNEZIS(FR), 4 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 60,0

Z Francie k nám přišla s ratingem 32 kg, ale uměla i 35 kg. Ve Velké dubnové se uvedla slušným šestým místem, v Memoriálu Vlastimila Smolíka ji chytli před cílem. Minule ve dvojkovém handicapu v Chuchli měla problém v oblouku, kde podklouzla a výrazně se propadla. Tady může vše napravit, když jako ofenzivní klisna bude mít výhodný startovní box.

5 MINEA(GB), 4 kl, tr. Eva Záhorová, ž. Radek Koplík 58,5           

Ve třech letech absolvovala tři starty, z nichž se jí nepovedl jen ten poslední na 2400 metrů, když její optimum by mělo být spíš 2000 metrů. Letos pod novým vedením začala ambiciózně ve Wroclawi proti špičce polských klisen na 1900 metrů, kde v dostihu bez bičů sice nesla výhodnější váhu, čtvrté místo však bylo dobré a může mít další progres.

6 VIGNETTA, 5 kl, tr. Ivana Pejšková, ž. Adam Florian 58,5

Před dvěma týdny zde byla čtvrtá v Karlovarské dvojnásobné míli, když si na rychlé dráze nechala přední koně utéct stejně jako před tím v Chuchli. Její optimum je 2400 metrů, na nichž zde před dvěma lety vyhrála Oaks, ale na jaře zaběhla dobře i v Mostě na 1800 metrů.

7 LA MINOSA(SWI), 4 kl, tr. Karel Héč, ž. Petr Foret 56,5

Loni tu byla ve třetím životním startu solidně čtvrtá, ale další progres nepřišel. Zdejší dráha ji bude sedět líp než ve Slušovicích, kde absolvovala poslední starty, ale chybí ji třída.

8 CLASSA(IRE), 6 kl, tr. Václav Luka, ž. Jiří Chaloupka 61,0            

Obhajuje loňské prvenství, ale v minulé sezóně byla ve výborné formě, když získala čtyři vítězství v jedničkové společnosti. Letos za svými výkony zaostává, ale distance je pro ni lepší než v Ceně Nory Jeane, kde ji porazila i Comming Pulse, a měla by se dočkat i lepší půdy.

9 BETTSUT, 9 kl, tr. Karel Héč, Petra Zedková 58,5

Před dvěma lety vyhrála ve Varech dva trojkové handicapy na míli, což je její distance. Minule ve stejné kategorii zvládla ve Slušovicích 1800 metrů, ale tohle je jiná liga.

10 YONELLA(FR), 4 kl, tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 58,5

Pro loni pátou z Oaks není kratší distance problém, když na podzim v handicapu doběhla stejně s Comming Puls na 1800 metrů i s vyšším ratingem. Před sezónou však změnila působiště a v prvním startu nic neukázala, i když 2800 metrů na ní bylo zřejmě příliš. Start v nohách ji může pomoci.

11 HIDDEN GIRL(FR), 3 kl, tr. Pavel Tůma, ž. Jiřina Andrésová 53,0

Byla třetí v Memoriálu Rudolfa Deyla, v Jarní ceně klisen si však pohoršila, přestože delší distance jí měla sednout líp. Je to ale subtilní klisna a možná start po třech týdnech ji nesedl. Zřejmě proto ji tým posílá do tohoto dostihu, který je dřív než klasická předzkouška Oaks. Půjde však z nevýhodného startovního boxu.

12 CARAVELLE ARDENTE(FR), 4 kl, tr. Hana Kabelková, ž. Jiří Palík 58,5

Na jaře vyhrála v Chuchli čtyřkový handicap, a přestože se prezentuje hezkým závěrem a mostecká rovina na ni byla v dalším startu krátká, bylo to vždy na míli a původ má kratší. Navíc ani třídově sem nezapadá.

Tipařův verdikt: V dostihu je řada dobrých klisen a víc jak polovinu nemůžeme odepsat. Hidden Girl má zřejmě ambice do Oaks a v „Deyláku“ ukázala i na kratší distanci třídu, půjde však z nevýhodného startovního boxu. Její stájová kolegyně Whirl Wind Girl naopak půjde z dobré pozice a může oplatit porážku z loňska Classe, která letos podává matnější výkony. Dobrou startovní pozici má i ofenzivnější HENNEZIS, která může navázat na výkony z prvních dvou startů. Nahoru může jít Minea, která dobře zaběhla proti špičce polských klisen ve Wroclawi. (Ondřej Blahník)

Tip: Hennezis – Whirl Wind Girl - Minea

 

16:00 - 5.dostih

Cena SUAS Comodities

R - handicap III.kat. - 3+ - 1400 m - 70 000 Kč

1 FRAMI HIT, 6 kl j, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 57,0

I když distance je pro ni na hraně, bude tu obhajovat čtvrté místo. Před dvěma týdny ale ve Varech trochu zklamala, když jí porazila i Astarris, která znovu vychází lépe.

2 SHOSANNA(IRE), 4 kl, tr. Eva Záhorová, žk. Anna Lebdušková 59,0

Do sezóny vstoupila dobře, ale v dalších dvou startech na to nenavázala, byť poslední výsledek omlouvá kratší distance i pauza. Na této dráze a distanci získala jediné životní vítězství.

3 EMBLET(GB), 3 val s, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 56,5

Minule měl poprvé stínidla a do handicapu vstoupil druhým místem. Návrat na vítěznou distanci vypadá jako plus.

4 SILVER TRIGGER(FR), 7 hř bj, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 60,0

Posledně zamířil do těžké ceny, takže nezaběhl špatně. Distance je pro něj trochu kratší, ale ve Varech na ní až dvakrát vyhrál. Navíc koncem května na ní byl blízko čtvrtý v Mostě, kde proti němu hrály parametry tamní dráhy.

5 CAWOK(IRE), 8 val, tr. Michal Tajmr, Taťána Mášová 55,0

Poslední dobrou formu vyběhl před bezmála dvěma lety. V poslední době startuje sporadicky, a i když letošní premiéra nebyla zas tak špatná, obrat k lepšímu nebude jednoduchý.

6 MIURA(IRE), 4 kl, tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 59,0

Tři starty v českých handicapech byly slušné, když posledně měla v cílové rovině menší kolizi. Navíc je všechny absolvovala v Mostě, přičemž dráhu s delší rovinou by měla ocenit.

7 ASTARRIS(HUN), 3 kl, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 58,0

Posledně vylepšila dojem z české premiéry. Něco podobného by tedy umět měla, ale v závěru slábla, takže metry navíc vypadají jako mínus.

8 LENA(FR), 5 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 60,5

Loni na této dráze a distanci zvítězila. Posledně neuspěla v Drážďanech, ale předtím v Mostě o krk porazila Silver Triggera, s nímž teoreticky znovu vychází lépe.

9 YARMILA, 4 kl, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 53,0

Poslední formy jsou lepší, než to může na první pohled vypadat, protože mnoho neztrácela. Měl by jí pomoct návrat na větší dráhu, protože po startu nebývá nejrychlejší.

10 KAZI, 5 kl, tr. Václav Hulínský, Lucie Fialová 51,5

Posledně zvítězila s výraznou převahou, ale stalo se tak o dvě kategorie níž. Trojkový handicap si vyzkouší poprvé, když její známka vyskočila na životní maximum.

Tipařův verdikt: Dobrý vstup do handicapu absolvoval EMBLET, přičemž díky metrům navíc může jít ještě nahoru. Miura by se zase mohla zvednout díky změny dráhy. Dvojice Lena - Silver Trigger se utkala v Mostě, přičemž znovu lépe vychází první jmenovaná, ale Silver Trigger by měl více těžit ze změny dráhy. (Jaroslav Fabris)

Tip: Emblet – Miura – Silver Trigger

 

16:30 - 6.dostih

Cena SUAS Transportation

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2400 m - 50 000 Kč

1 DREAM OF LOVE, 8 kl, tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 57,0

Mostecká specialistka si po vítězství na úvod sezóny poradila se zvýšenou známkou i v dalších dvou startech. V tomto dostihu vloni šestá a teď je její známka o půl kila vyšší.

2 JOSH, 5 hř, tr. Ivana Pejšková, ž. Adam Florian 56,0    

Vloni v létě se mu přestalo dařit a letos zaběhl jen v jediném ze čtyř startů. Snad mu může pomoci prodloužení distance a lepší startovní box než posledně.

3 RABBIT MUKHADRAM(FR), 4 val, tr. Allan Petrlík, ž. Petr Foret 60,5   

Začátkem května zvítězil v Mostě stylem start-cíl a o měsíc později si tam poradil i se zvýšeným ratingem. Tehdy žokej ztratil bičík na začátku cílové roviny, a pokud si poradí s metry navíc, měl by být opět mezi nejlepšími.

4 INOVACE, 3 kl, tr. Hana Kabelková, ž. Jiří Palík 58,5     

Naposledy mezi vrstevníky pátá a tato forma se s odstupem času zhodnotila. V konci navíc neměla moc místa a při prvním startu v handicapu vypadá lákavě.

5 HEATHER MACLEOD(IRE), 3 kl b, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 51,5     

V Mostě o vítězství přišla v posledních metrech, následně tady se čekalo o trochu víc. Po pomalejším startu ale neměl ideální průběh, menším otazníkem je prodloužení distance.

6 MAGIC DIAMOND(GB), 4 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, žk. Anna Lebdušková 52,5        

Naposledy v Mostě porazila Dream of Love a tady znovu vychází lépe. Tady se ukáže po pauze způsobené distancí za problémy se startovními boxy, první letošní start ale ukazuje, že to nemusí hrát velkou roli.

7 SVEN, 6 hř, tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 55,0              

Hodně záleží, jak odskočí z boxů, naposledy v Mostě se mu to podařilo a zaběhl dobře. Posledně v Mostě ho Rabbit Mukhadram porazil o hlavu, jeho jezdec ale ztratil bičík hned na začátku cílové roviny.

8 VALENCIA ROSE, 4 kl, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 51,0     

Před dvěma týdny tady zaběhla nad očekávání dobře, když měla ještě hodně divoký průběh dostihu. Není ještě úplně prověřená, 5 kg proti handicapu je ale už celkem hodně.

9 DANGEROUS, 4 hř, tr. Ivana Pejšková, Petra Zedková 53,5     

Před dvěma týdny tady zvítězil v nejnižší kategorii, když Valencia Rose už mu dělala společnost na špici dlouho před cílem. Podle nynějších vah by jí měl porazit znovu, delší distance též vypadá jako plus.

10 MELANIA(GER), 7 kl, tr. Pavel Hlavatý, Taťána Mášová 48,0 

Letos se nechytla, a naposledy nepomohlo, ani když neměla obvyklá stínidla. Oblíbené měkčí půdy se tady též nejspíš nedočká.

11 RIVER DAWN(FR), 3 kl. tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 59,5

Naposledy v Chuchli to zkusila stylem start-cíl a v rovině šla jedním tempem. Jednalo se o poměrně slabý handicap, takže ani při sestupu o kategorii níž moc lákavě nevypadá.

Tipařův verdikt: Před dvěma týdny tu na kratší distanci o vítězství bojovali Dangerous a Valencia Rose a pořadí mezi nimi by mělo zůstat stejné. Ještě ne zcela prověřený je Rabbit Mukhadram, nad síly všech ale může být INOVACE, která v Chuchli narazila na koně, kteří se následně chytli i mezi lepšími. (Ferdinand Minařík)

Tip: Inovace – Rabbit Mukhadram – Dangerous

 

17:00 - 7.dostih

Cena SUAS Stavební s.r.o.

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1600 m - 50 000 Kč

1 AIDENSFIELD(GER), 6 val j, tr. Michal Kalčík, ž. Adam Florian 61,0         

Po vítězství v Lysé se mu v handicapech nedařilo, zas tak špatně ale nezaběhl. Naposledy se z vysokého čísla nedostal na pozici a tady má výhodný box.

2 MINCHIR(IRE), 5 val, tr. Petra Peťulová, Taťána Mášová 50,5 

Vloni změnil stáj a v pěti startech mnoho soupeřů nepředběhl. Sezónu ukončil už v srpnu a tu novou tady bude teprve zahajovat.

3 WOPART(GB), 6 val j, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 59,0      

Vloni běhal vytrvalecké distance, teď se mu ale daří na těch kratších. Naposledy v Mostě finišoval koncem asi o 1 ½ délky za Barrandienem a váhově je na tom teď lépe. Delší rovina je pro jeho koncovku též plusem.

4 PERSEA, 6 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Petr Foret 56,0          

Před dvěma týdny tu byla aktivnější, než je u ní zvykem a u distance ještě byla ve hře o dotaci. Míle by měla být pro ní lepší a nejspíš by ocenila déšť.

5 OPINION MAKER(IRE), 10 hř j, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 55,5         

Letos bral dvakrát dotaci v Mostě na 1800 metrů. Před dvěma týdny tu byl o ½ délky za Perseou a teď by to mezi nimi mělo být těsnější, pokud je návrat na míli správným krokem.

6 SAVAGE LOVE, 3 kl, tr. Václav Luka, Vanesa Csernák 48,0        

Při druhém životním startu se prezentovala vyspělejším dojmem než při debutu a brala nejnižší dotaci v poměrně slabě obsazeném dostihu pro tříleté. Poprvé proti starším jí může pomoci minimální váha.

7 CHASMAR, 6 val, tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 51,5      

Sezónu zahájil až začátkem června v učňovce na měkčí půdě a překvapivě zvítězil stylem start-cíl. To bylo ale o kategorii níž, z které jsou všechny tři jeho životní triumfy.

8 BELLA RIA(IRE), 5 kl s, tr. Ivana Pejšková, Markéta Horová 57,0            

Před dvěma týdny tu v kratším handicapu dolétla pro třetí peníze, když na startu ztratila dost délek. Pokud se toho tentokrát vyvaruje, může pomýšlet i výše.

9 JUNA LIGHT(GB), 5 kl b, tr. František Drozda, žk. Natálie Flenerová 55,0          

Letos se na dráhu vrátila po dvouleté pauze a při obou slušovických startech se prezentovala táhlou koncovkou. Místní dráhy by jí tak měla svědčit lépe, soupeři ale vypadají silnější.

10 BARRANDIEN(GB), 4 val, tr. František Zobal, am. Matyáš Luka 60,0  

Při handicapovém debutu v Mostě byl na sázkovém trhu hodně populární, což potvrdil triumfem v posledních metrech. Měl by jít ještě nahoru a dá se očekávat znovu mezi nejlepšími.

11 FANNY(FR), 4 kl, tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 60,5 

Před třemi týdny v Mostě vypadala jako vítězka, když byla vyjížděná jen rukama. V posledních metrech jí chytil Barrandien, a i když podle vah mu tady porážku vrátit může, valach by měl jít víc nahoru.

12 AIR AMICA, 4 kl, tr. Karel Germič, žk. Anna Lebdušková 59,0

V obou dvou letošních startech se ukázala ve slušném světle, když před dvěma týdny tu dolétla finišem pro druhou dotaci. Metry navíc jsou plus, konkurence ale vypadá silnější.

Tipařův verdikt: Před třemi týdny v Mostě dělil dvojici Fanny a BARRANDIEN pouhý nos a o obou dvou platí, že by měli mít ještě prostor k progresu. Ze starších a prověřenějších může být zajímavá Persea a Wopart, obzvláště pokud by zapršelo. (Ferdinand Minařík)

Tip: Barrandien – Fanny - Persea

 

STARTOVNÍ LISTINY

 

STARTOVNÍ LISTINY S DRESY