Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 4. 8.

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 4. 8.

Rozbory dostihů na neděli 4. srpna v Karlových Varech, kde mají status I. kategorie Cena města Karlovy Vary a Velká cena BBAG.

 

14:30 - 1.dostih - Cena Nadace města Karlovy Vary

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2400 m - 40 000 Kč

1 SISI POP, 5 s ž. Vendula Korečková 55,0 – Při letošním druhém maratónském testu se držel dobře v těžké konkurenci. Naposledy na nynější distanci nestíhal velmi svižné tempo a v oblouku uklouzl.

2 ANHOR(GER), 4 ž. Jaromír Šafář 59,0 – Po současném vítězství v Kolesách bral dvě druhá místa v žákovských dostizích. Dobře si vedl i v delší zkoušce ve Slušovicích a z úvah se vyloučit nedá.

3 NADĚJE, 6 Adam Florian 55,0 – V průběhu bývá dost chtivá, takže prodloužení distance je otazníkem. Navíc naposledy byli nad její síly Eowyn i Mostar.

4 WHITE GHOST, 8 ž. Martina Havelková 62,5 – Sezónu zahájila až v květnu, naposledy ve Slušovicích (jako spolufavoritka) třetí. Tady narazí na těžší soupeře, je ale 2 kg pod loňskou vítěznou známkou.

5 MARKER SUN, 10 Simona Laubeová 51,5 – Letos stabilně dobíhá okolo tabule. To se mu povedlo i před týdnem v Mostě a na delší distanci by mohl dosáhnout na dotaci, pokud nebyla pauza krátká.

6 YOUKO(FR), 3 žk. Taťána Mášová 48,0 – Debutoval až koncem června a posledně v Lysé získal handicapové ohodnocení. Podle projevu vypadá jako vytrvalec, zkušenosti mu ale ještě můžou chybět.

7 MOSTAR, 3 ž. Jan Verner 59,5 – Při handicapovém debutu na místní dráze byl podporovaný skoro celý dostih. Prodloužení distance je plusem, a i když Eowyn tu opět vychází lépe, může jí porážku vrátit.

8 REINE D`ARGENT(FR), 3 Daniel Vyhnálek 58,0 – Letos mezi vrstevníky třikrát druhá. Při handicapovém debutu se představí pod novým majitelem a může opět mířit mezi nejlepší.

9 EMA RAL, 4 ž. Kateřina Hlubučková 50,5 – Její triumf v Lysé byl šokem, že se ale nejednalo o náhodu, ukázala při dvou dalších startech. Další progres by nebyl překvapením.

10 EOWYN, 6 žk. Zuzana Míčová 54,5 – Starší polosestra Emy Ral je letos v dobré formě, když dvakrát bojovala o vítězství. Delší distance oproti minulému startu vypadá jako plus a je opět očekávána vpředu.

Tipařův verdikt: V poli je dost koní, kteří ukazují stabilně dobrou formu. Nejméně zkušeným je MOSTAR a měl by mít tak největší prostor k progresu. Mohl by tak vrátit nedávnou porážku Eowyn, byť ta díky úlevě jezdkyně znovu vychází lépe. Dobré šance musí mít i její polosestra Ema Ral a další bílá klisna Reine d´Argent, která se tu poprvé představí v barvách nového majitele. (fm)

Tip: Mostar – Eowyn – Reine d´Argent

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:00 - 2.dostih - Cena HOLOUBEK KONCERN

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 FABLE, 3 ž. Jan Verner 61,0 – V Oaks přestala stíhat tempo už kilometr před cílem, její předchozí formy byly ale dobré. Třídu na tuto společnost by mít měla, mírným otazníkem je zkrácení distance.

2 ANJELLICO, 3 ž. Jaromír Šafář 58,0 – V červnu tu zaběhl dobře mílovou cenu, následně v chuchelském handicapu ale neměl světlejší okamžik. Podle původu i projevu by mu nejspíš sedla delší trať.

3 PENSEUR(IRE), 4 ž. Petr Foret 60,0 – Sezónu tu zahájil až při Oaks dni, kdy se podílel na tempu a v závěru ho opustily síly. Ukázal ale že se současnou známkou si poradí a míle by mu měla být bližší.

4 FULMINE LUNA(FR), 5 Adam Florian 57,5 – V červnu mu tady na dvou kilometrech uniklo vítězství těsně. Vloni tu byl třetí v mílovém handicapu této kategorie a teď je na stejné známce.

5 NEE L`AMOUR(GER), 9 j ž. Martin Laube 56,0 – Naposledy naběhala hodně metrů navíc, jinak se jí ale ve Varech daří. Spíš jí ale sednou dva kilometry a poměr vah s červnovým přemožitelem Fulmine Lunou se nemění.

6 NOMBEKO(FR), 5 Simona Laubeová 56,5 – V červnu tu zvítězila a dařilo se jí i v následném startu. Pokud si poradí s o trochu delší distancí, dotaci může získat i tady.

7 STUHNA(FR), 5 ž. Martina Havelková 53,0 – Naposledy v Chuchli prokázala, že se svou současnou známkou si poradí. Je poměrně chtivá, takže mílovou distanci může ocenit.

8 MONTE CHRISTO, 7 am. Michaela Kacerová 61,0 – Spíš se mu daří na kratších tratích. Posledně tu na Nombeko ztratil necelé dvě délky a váhově se mezi nimi mnoho nemění.

9 SURIKATA, 6 žk. Taťána Mášová 54,0 – Pozdní vstup do sezóny v poměrně těžkém handicapu v Mostě jí vyšel nadmíru dobře. Na to ale následně nenavázala a v posledních sezónách se jí ve Varech moc nedařilo.

10 LOUIS LITT, 4 Lucie Fialová 53,0 – Sezónu zahájil až koncem června. V kratším dostihu udal tempo a síly mu došly asi v polovině roviny. Tady se dá očekávat změna taktiky, přesto moc důvěry nebudí.

11 POPOCATEPETL, 4 s ž. Vendula Korečková 59,5 – Při pátečních chuchelských dostizích si při průtrži došel táhlou koncovkou pro druhé místo. Pokud si z nejvyššího čísla najde dobrou pozici, může v progresu pokračovat i tady.

Tipařův verdikt: Pozornost tady poutá účastnice Oaks Fable, která byla předtím třetí v dostihu, který zrodil řadu dalších vítězů. Jistým otazníkem je mílová distance, která by měla hrát do not zkušenějším koním, jako je Penseur nebo STUHNA. (fm)

Tip: Stuhna -  Penseur – Fable

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:30 - 3.dostih - Memoriál ing. Jiřího Chaloupky - dostih FEGENTRI ŽEN

R - cena IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 GOOD SIGN(FR), 5 am. Kateřina Kuntová 61,5 – Vstup do sezóny byl slušný, ale v dalších startech se mu nedařilo a dva měsíce nestartoval. Obhajuje čtvrté místo, což i kvůli vyšší váze nebude jednoduché.

2 NAEX(IRE), 4 am. Tereza Grbavčicová, Bc. 59,0 – Podle poměru váha/handicap vychází nejlépe. Posledně navíc svou známku potvrdil v těsném handicapovém doběhu. Teď ho čeká o kilometr kratší distance, ale jeho projev i původ napovídají, že to může být plusem.

3 LADAR, 7 am. Petra Hrubá 61,5 – Před týdnem uzavřel doběh mostecké pětky. V průběhu dostihu sice neměl příliš klidu, ale tady ho čeká výrazně silnější konkurence a zkrácení distance mu nepomůže.

4 WICKER STONE(IRE), 8 am. Lenka Janatková 59,0 – Po třech startech v cenách minule dobře zaběhl v chuchelském handicapu. Pokud předvede něco podobného, znovu může získat medailové umístění.

5 RUMPL CIMPR CAMPR(GB), 6 am. Willa Synove Schou 59,0 – Zkraje sezóny to vypadalo, že už se chytá, ale poslední formy jsou slabší. Loni tu sice skončil třetí, přesto patří mezi outsidery.   

6 KATCHABA(USA), 10 am. Michaela Kacerová 56,5 – Loni v trojkových handicapech pravidelně sbíral umístění. Aktuální sezónu ale zahájil až v červnu a tolik se mu nedaří. Poslední start byl ale přeci jen lepší, když závěr dostihu vypustil, a s dobrou váhou na tabuli nepřekvapí.

7 OMBRELETTO(POL), 7 am. Antonia Peck 56,5 – Loňskou sezónu ukončil už v červnu a jediný letošní start absolvoval v dubnu. Navíc distance je pro něj trochu krátká. Nicméně pokud je fit, něco málo vydělat může.

8 SPEED MACHINE(IRE), 7 j am. Emily Bullock 59,0 – Na této distanci dobře zaběhl ve Varech konce dubna, kdy skončil blízko třetí za dvojicí Rolaliza – Thailand. Už toho má ale dost za sebou a poslední starty se mu nepovedly. Sázka na něj má rizika, ovšem při sestupu do čtyřky se přehlížet nedá.  

9 DODYBUD(IRE), 10 am. Pauline Bardon 61,5 – Loni se nacházel v lepší formě, přesto se letos pravidelně umísťuje kolem konce tabule. Nedá se očekávat, že tady by to mělo být lepší.

10 LIKE A TRINITY(GB), 5 am. Naomi Heller 55,0 – Před rokem tu proběhla cílem jako první, ale posléze byla pro pozitivní dopingový test diskvalifikována. Ve zbytku sezóny se jí nedařilo a tu aktuální bude teprve zahajovat. Znovu tedy může především překvapit.

11 AZTEKA, 3 am. Carol Bartley 59,5 – Sestra výborného Azteka půjde na start teprve popáté a stále jde nahoru. Návrat na kratší distanci sice vypadá jako mínus a na tříletou klisnu ponese více kilo, nicméně znovu by měla bojovat o nejvyšší příčky.

Tipařův verdikt: Do oka tu na první pohled padne progresivní Azteka. Ta sice na této distanci ve Varech zvítězila, přesto by jí metry navíc přišly vhod. Naopak zkrácení distance může ocenit NAEX, který rovněž nemá mnoho zkušeností. Navíc přestože je starším koněm, ponese o půl kila méně než tříletá Azteka. Medailové pořadí může doplnit Wicker Stone. Nevyzpytatelným koněm je Speed Machine, který v dubnu ve Varech vyběhl formu, která by tu teoreticky mohla stačit i na vítězství. (jf)   

Tip: Naex – Azteka – Wicker Stone

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:00 - 4.dostih - Cena společnosti BBAG

R - cena III.kat. - 3+ - 2000 m - 70 000 Kč

1 LOOP LOVE(GB), 7 j ž. Petr Foret 57,5 – Letos se jí moc nedaří. Na nejlepší by zde rozhodně stačit neměla, ale nižší dotaci by získat mohla.

2 BARNEY BASH(GER), 3 ž. Vendula Korečková 53,0 – Při debutu poslední dále od nejlepších. Měl by se zlepšit, ale maximálně by měl bojovat o nejnižší dotaci.

3 THAT`S MY GIRL(GER), 3 ž. Martina Havelková 51,0 – Debutantka s hodně vytrvalým až spíše překážkovým původem. Její čas asi přijde později a každý poražený soupeř bude úspěch.

4 URAN(GER), 3 ž. Jakub Pavlíček 57,5 – Jeden z trojice koní, kteří v tomto dostihu výrazně převyšují zbylé soupeře. Poslední start v derby se mu moc nepovedl, ale byl to dost pomalý dostih, takže nemusí ukazovat jeho skutečnou třídu. Pokud naváže na předchozí výkony, tak může vyhrát. Každopádně by měl být do třetího.

5 FOREVER DRY(GER), 4 ž. Martin Laube 56,5 – Na dráhu se vrátil po roční pauze na překážkách. Druhý z trojice, která soupeře převyšuje. Má nejlepší poměr váha/handicap. Kandidát na boj o vítězství.

6 TOP GUN(GER), 3 Adam Florian 55,0 – Zatím nedokázal vyhrát ani pětku. Měl by bojovat o nejnižší dotaci.

7 GALIS, 6 Lucie Fialová 61,5 – Nejprověřenější z trojice favoritů. Nevýhodou je vyšší váha a méně zkušená jezdkyně. Vychází tak spíše na třetí příčku.

Tipařův verdikt: Trojice soupeřů zbytek pole jasně převyšuje. Handicapově o přibližně 20 kg. Pokud by tedy nezískali první tři místa, tak to bude velké překvapení. Mezi nimi je situace poměrně vyrovnaná. Mírně preferuji FOREVER DRY, který má příznivou váhu. Za ním vychází Uran a dále Galis. Z dalších má největší šance Loop Love. (tj)

Tip: Forever Dry – Uran – Galis

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:35 - 5.dostih - Velká cena BBAG

R - cena I.kat. - 3+ - 1600 m - 160 000 Kč

1 AMAZING GANGSTER(GER), 3 ž. Martin Laube 56,5 – Druhý z Velké jarní se po nepovedeném derby vrací na distanci, která mu vyhovuje. Třídu by měl mít ze soupeřů nejvyšší.

2 STREET SINGER(GB), 5 b ž. Jan Verner 56,5 – Posledně byl ve Varech druhý v pětce. Jeho nízký handicap 48 kg napovídá, že si jde jen pro nižší dotaci.

3 HELLO HOBBY(IRE), 8 ž. Petr Foret 58,0 – Přestože jeho parketou jsou kratší tratě, na míli dokázal letos zaběhnout v Mnichově. Má jedničkovou výkonnost a je největším konkurentem pro favorita.

4 NEVER NOW(GER), 6 ž. Kateřina Hlubučková 56,5 – Jeho parketou jsou sprinty a i v nich bývá rychle na nohou. Výkonnostně patří maximálně do třetí kategorie.

5 GOLD OF GIBRALTAR(GER), 6 ž. Vendula Korečková 56,5 – Nejlépe si vede na distanci 1400 metrů, na níž vyhrál dvě trojky a ke třetímu úspěchu byl blízko začátkem června v Chuchli. Míli by ale mohl zvládnout.

Tipařův verdikt: V dostihu jsou dva jedničkoví koně, kteří by si to měli rozdat. Délka dostihu by víc měla pasovat AMAZING GANGSTERovi, který by měl mít i víc třídy než spolehlivý Hello Hobby. (ob)

Tip: Amazing Gangster – Hello Hobby – Gold Of Gibraltar

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

 17:10 - 6.dostih – 90. Cena Města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího

R - cena I.kat. - 3+ - 2000 m - 135 000 Kč

1 PORTORIKOS(IRE), 6 ž. Martin Laube 59,5 – Po loňské úspěšné, ale náročné sezóně změnil majitele i centrálu a do sezóny nastoupil až ve Zlatém poháru. Třetí místo nebylo špatné, loni na Slovensku ale vyběhl lepší formy. Kratší trať by pro něj mohla být lepší.

2 MILITARY RESPECT(FR), 3 j Adam Florian 55,5 – Sice propadl v obou exfederálních derby, ale ve slovenské Velké jarní zaběhl slušně. Zkrácení distance mu může pomoci. Jeho pravý bratr běhá ve Francii dostihy do 2000 metrů, nejlíp si vedl na míli. NESTARTUJE

3 ORIENTAL GLORY(GER), 4 ž. Petr Foret 59,5 – Loni nenaplnil své derby ambice. Minule ale ve Varech zaběhl slušně. Sice to bylo jen ve třetí kategorii, ale v handicapu nesl nejvyšší váhu.

4 FATHER FROST(IRE), 7 j ž. Jaromír Šafář 59,5 – Ještě loni patřil mezi naše přední mílaře. Do letošní sezóny ale vstoupil až při derby a zatím se nemůže chytit. 2000 metrů navíc leží nad jeho optimem, ale konkurence tady nebude tak silná jako v předešlých startech.

5 ORPHEUS, 4 ž. Jakub Pavlíček 59,5 – Do sezóny vstoupil výborně, když těsně vyhrál Memoriál Vlastimila Smolíka v Mostě. Před startem v bratislavském Zlatém poháru ale byla dvouměsíční pauza. Tam na své výkony nenavázal a skončil mezi poraženými. Tady by ale neměla být taková konkurence.

6 CAWOK(IRE), 3 ž. Jan Verner 54,0 – Jeho výkony v handicapech byly slušné, tohle je ale přeci jen silnější káva. Minule tu ale s Oriental Glory prohrál jen o půl délky a poměr vah zůstává podobný.

Tipařův verdikt: Father Frost se zatím neukazuje v takové formě jako dřív a tohle není ani jeho parádní distance. Ta by naopak měla sednout PORTORIKOSovi, který se u nás neuvedl špatně ve Zlatém poháru. I přes slabší výkon na Slovensku by mohl na svou jarní formu navázat Orpheus. (ob)

Tip: Portorikos – Orpheus – Father Frost

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

17:40 - 7.dostih POHÁR JOSEFA VÁNI – KARLOVARSKÁ KORUNNÍ 2019

Stch - cena III.kat. - 4+ - 3500 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Favoritkou je MERELLA, která vyhrála dva poslední starty na překážkách. Naposledy ve Varech velmi lehce se stejnou jezdkyní. Tentokrát ale narazí na silnější soupeře, takže se dá očekávat větší boj. O pár metrů kratší distance též není plusem. Ale měla by to i tak zvládnout. Sottovento není moc spolehlivý skokan. Pokud ale dostih dokončí, tak třídu na podobné soupeře má. Zkušený jezdec je plusem. Další kdo by mohl Merellu potrápit je Cheminée, která vyhrála debut na překážkách po boji. Měla by se zlepšit. Zkušený jezdec je plusem. Dále vychází Avec Charme. (tj)

Tip: Merella – Cheminée – Sottovento

SÁZKOVÁ NABÍDKA