Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 5. 8.

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 5. 8.

Rozbory dostihů na neděli 5. srpna v Karlových Varech.

14:30 - 1.dostih - Cena společnosti BBAG

R - cena III.kat. - 3+ - 2000 m - 70 000 Kč

1 BARABASH(GER), 3 žk. David Liška 55,0 – Dost smůlovatý kůň, kterého ve všech posledních startech potkali nějaké karamboly. Poslední výsledek tak lze zřejmě zapomenout. V malém poli má velkou šanci, že tentokrát se vše obejde bez incidentů. Měl by bojovat o příčky nejvyšší.

2 LINNGAR(FR), 6 Adam Florian 59,0 – Má nejvyšší handicap v poli. Distance mu sedne. Stáj má formu. Takže favorit na vítězství.

3 GUILLOTINE SHAVE(IRE), 4 ž. Jiří Chaloupka 59,0 – Zřejmě dvojka stáje. Distance pro něj může být trochu delší. Vychází na boj o třetí místo.

4 STREET SINGER(GB), 4 ž. Radek Koplík 59,0 – Jasně nejnižší třída v poli. Jakýkoliv poražený soupeř bude úspěchem.

5 MERELLA(SWI), 6 Nikola Svobodová 55,0 – Dvojka stáje. Pomůže jí prodloužení distance. Mínusem je méně zkušená jezdkyně v sedle. Do třetího místa by ale skončit měla.

Tipařův verdikt: Favoritem je LINNGAR, který zatím ukázal nejvyšší třídu. Sedne mu distance a díky jezdecké úlevě má dobrou váhu. O druhé místo by si to měli rozdat zejména Barabash a Merella. Větší šance by hlavně díky jezdeckému obsazení měl mít první jmenovaný. (tj)

 

15:00 - 2.dostih - Memoriál ing. Jiřího Chaloupky s podporou SČADJ dostih FEGNETRI–amatérky

R - cena IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč dostih amatérů

1 ROLALIZA, 3 b am. Lili-Marie Engels 54,5 – Pravidelně se umísťuje. Něco podobného by mělo být v jejich silách i tentokrát. Pár lepších soupeřů se asi najde, ale dotaci by získat měla.

2 GOOD SIGN(FR), 4 am. Zuzana Míčová 56,5 – V posledních startech se mu vůbec nedaří. Moc důvodů ke změně není ani tentokrát, takže asi opět poběží zadarmo.

3 IWNIANKA(POL), 6 am. Lenka Rájová 62,5 – V této kategorii v posledních startech vždy za peníze. To by měla zvládnout i tentokrát. Vychází tak okolo 3. – 5. místa.

4 DERNIERA(IRE), 3 am. Taťána Mášová 54,5 – Pár metrů dolů by jí mělo sednout. Dle handicapu by na nejlepší stačit neměla, ale mohla by mít ještě rezervy a bojovat o konec tabule.

5 MAKFIA(GB), 3 am. Alice Bertiaux 57,0 – Vlastní nejvyšší handicap v poli, ale ten získala za JCK. V posledních dvou startech trochu zklamala. Návrat na míli může být plusem. Dotaci by získat měla, ale nějaký lepší soupeř se asi najde.

6 RUMPL CIMPR CAMPR(GB), 5 am. Willa Synove Schou 59,0 – Distance pro něj může být trochu krátká. Vychází okolo středu pole.

7 LIKE A TRINITY(GB), 4 am. Naomi Heller 55,0 – Vlastní druhý nejvyšší rating v poli. Po loňské sezoně ale změnila trenéra a letos startuje poprvé. Spíše se tak jde rozběhat a umístěním mezi nejlepšími by překvapila.

8 LUSK, 6 am. Ingrid Montenegro 61,5 – Mezi koňmi s nejvyšší ratingem vypadá jako největší jistota. Distance nebude problém. Měl by bojovat o příčky nejvyšší.

9 MARILYN DANCER, 5 am. Ivana Machačová, MVDr. 55,0 – Při debutu daleko poslední. Každý poražený soupeř bude úspěchem.

10 EMA RAL, 3 am. Lenka Janatková 52,0 – Zkrácení distance asi nebude to pravé. Možná si jde hlavně pro handicap. Na zisk dotace to tedy moc nevypadá.

Tipařův verdikt: Zvítězit by mohl LUSK, který podává poměrně stabilní výkony a vlastní třetí nejvyšší handicap v poli. Jeho jezdkyně absolvuje okolo 25 startů za rok. Loni dvakrát vyhrála ve Francii. Vpředu by se měla pohybovat i Makfia, které může pomoci návrat na míli. Poměrně stabilní výkony podává i Iwnianka, která by určitě měla získat opět dotaci, a klidně i vyšší. Zisk dotace je reálný i pro Rolalizu. (tj)

 

15:30 - 3.dostih - Cena HOLOUBEK KONCERN

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 DONALD WON(FR), 3 j am. Jindřich Fabris 59,0 – Poslední start v Drážďanech se mu nepovedl, tam ale musel startovat bez fixace jazyka. Předtím ve Varech zaběhl dobře v kvalitní ceně. Může mít ještě rezervy, když ho čeká teprve čtvrtý životní start.

2 TIGGY BLUE, 6 ž. Martina Havelková 57,0 – V Drážďanech sice porazil Donalda Wona, ale ani on neuspěl. Předtím ovšem dobře zaběhl v Chuchli, když v pomalém tempu šel příliš zezadu a na krátké „čtrnáctce“ stihl čtvrté místo.

3 FULMINE LUNA(FR), 4 b ž. Jiří Chaloupka 59,5 – Na rozdíl od předchozích dvou startů tentokrát nastoupí bez stínidel. Stále je nezvítězivší, ale v podobných dostizích je na něj spoleh, takže může získat další dotaci.

4 ANNIE TIGER, 3 b ž. Kateřina Hlubučková 50,0 – Posledně překvapila v dostihu pro nezvítězivší. Do handicapu se tak ale vrací s vyšší známkou, a i když je na vzestupu, nic jednoduchého jí nečeká.

5 DODYBUD(IRE), 9 am. Zuzana Míčová 57,0 – Někdejší vítěz Svatováclavské ceny spadl až do čtyřek, kde se letos chytil. Posledně ve Varech zvítězil a teoreticky znovu vychází lépe než Singapore Spice a Fulmine Luna, což je ale zapříčiněno úlevou nepříliš zkušené jezdkyně.

6 OCARA(GER), 6 Daniel Vyhnálek 56,5 – První tři letošní starty absolvovala v cenách a návrat do handicapu se jí nepovedl. Po dlouhé době opouští domácí mosteckou dráhu, ale to jako problém nevypadá, když ve Varech dokázala zvítězit.

7 MORMILL(GB), 5 Nikola Petrlík 64,0 – Poslední start z Drážďan není zas tak špatný, jak může na první pohled vypadat. Předtím ve Varech zvítězil v dobře obsazené ceně a jako mohutný kůň si s vysokou váhou může poradit.

8 KATCHABA(USA), 9 ž. Jiřina Andrésová 57,0 – Minule šel podobně jako Tiggy Blue v pomalu rozběhnutém dostihu příliš zezadu, přesto ani ve čtvrtém letošním startu neupadl z tabule. Ta by měla být jeho cílem i nyní.

9 SINGAPORE SPICE(FR), 6 ž. Vendula Korečková 53,0 – Po slabším úvodu sezóny se v posledních startech chytil. Šel ale o pár kilo nahoru, takže bezmála dvouleté čekání na vítězství asi neukončí.

10 ALFAZIVE(FR), 3 žk. David Liška 55,5 – Nejlepší výkony podal na přelomu roku ve Francii. Posledně skončil třetí mezi nezvítězivšími, a i když mu ubrání metrů přijde vhod, při vstupu do handicapu to bude mít složitější.

11 CUNAMI, 3 bj ž. Milan Zatloukal 61,0 – Při handicapové premiéře na 1400 metrů byla chtivější, ale to bylo zapříčiněno pomalejším tempem, když následně byla na 1200 metrů vyjížděna už v oblouku. Tohle jí tedy může být bližší a měla by být ve hře.

12 ONDREÁŠ, 5 Antoine Subias 51,0 – Preferuje trochu delší distance, ale po startu bývá rychle na nohách, takže míli může zvládnout. Dosud ovšem bodoval pouze v nižších kategoriích.

Tipařův verdikt: V polovině června se ve Varech dobře ukázali MORMILL a Donald Won, které shodně čeká česká handicapová premiéra. Nesené hmotnosti jejich šance teoreticky srovnávají, a protože oba nemají mnoho zkušeností, můžou mít ještě rezervy. Mnoho toho nenaběhala ani Cunami, která posledně v Mostě naznačila, že jí delší distance sedne lépe. Ze zkušených handicapových harcovníků může být nejlepší volbou Tiggy Blue. (jf)

 

16:00 - 4.dostih - Velká cena BBAG

R - cena I.kat. - 3+ - 2000 m - 160 000 Kč

1 ORIENTAL GLORY(GER), 3  ž. Martina Havelková  56,5 - V obou exfederálních derby zklamal. Před tím si ale slušně vedl v 1800 metrů dlouhém Červnovém poháru. Zkrácení distance tedy nemusí být na škodu a v této společnosti ho lze považovat za favorita.

2 TAFILLY(IRE), 4  ž. Ingrid Janáčková Koplíková  56,0 - Věnuje se delším dostihům a zkrácení distance tedy nebude to pravé. Ačkoli má zkušenosti z jedničkových dostihů, na boj o přední příčky to nevypadá.

3 LOOP LOVE(GB), 6  ž. Vendula Korečková  57,5 - Loni na podzim vyhrála s nízkou váhou dvojkový handicap na této distanci v Mostě. Letos se jí ale tak nedaří a zde by moc šancí mít neměla.

4 FOREVER DRY(GER), 3 b  žk. David Liška  55,0 - Na jaře se zapojil mezi kandidáty derby, když čtvrté místo ve Velké červnové mu dávalo šanci. V Českém derby ale skončil devátý a v tom Slovenském dokonce výsledkovou listinu uzavřel. To o jeho formě nesvědčí, ale ještě nad ním nelze lámat hůl.

5 GALIS, 5  ž. Milan Zatloukal  59,0 - Minule zde málem porazil jednoho z favoritů derby Saula. Tehdy ale oproti němu nesl nižší váhu. Teď budou mít tříletí výhodu.

Tipařův verdikt: Z derby účastníků vypadá lépe ORIENTAL GLORY, který ve Slovenském derby podal lepší výkon než Forever Dry. Galis zatím tolik třídy neukazoval, ale v posledních startech se ukázal v dobré formě, navíc na zdejší dráze. (ob)

 

16:30 - 5.dostih - 89. Cena Města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího

R - cena I.kat. - 3+ - 2000 m - 135 000 Kč

1 SIR SUN(FR), 4 ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Před rokem tu skončil čtvrtý, ale konkurence byla silnější. Poslední starty absolvoval na kratších tratích, dva kilometry ovšem zvládne a je tedy favoritem.

2 VALENTINO DANCER(FR), 3 s ž. Vendula Korečková 53,0 – Začátek kariéry byl slibný, ale v posledních dvou startech byl chtivější a jeho výkony šly dolů. Může především překvapit.

3 TOUCH OF GENIUS(IRE), 6 ž. Jan Rája 59,5 – Do formy, kterou měl před zdravotními problémy, mu něco schází, ale tady stále patří k lepším koním. Distance je pro něj ovšem trochu krátká.

4 THISISTHEKEY(FR), 3 ž. Ingrid Janáčková Koplíková 55,5 – Ač se jevil jako vytrvalec, v obou exfederálních derby byl příliš chtivý, takže návrat na dva kilometry může být plus. Z tříletých vypadá nejlépe, a pokud se ho podaří zklidnit, může zatopit i starším soupeřům.

5 MONTJEU THIRD, 5 Nikola Petrlík 58,0 – V květnovém Smolíkově memoriálu ho těsně před cílem předstihl Touch Of Genius, ale nesené hmotnosti i kratší trať nahrávají tomu, aby mu porážku vrátil. Nicméně nutno dodat, že letos zaběhl pouze v Mostě, který svědčí jeho ofenzivní taktice.

6 CAPE FREEDOM(IRE), 3 ž. Jan Verner 54,0 – Ve Velké červnové i Českém derby naběhal metry navíc, přesto se od něj čekalo trochu více. Ještě může jít nahoru, ale spíše vychází na konci tabule.

7 ORSON, 3 ž. Martina Havelková 52,5 – Zdá se, že problémy s boxy už jsou vyřešeny. Tohle pro něj ale bude trochu krátké a především ho čeká výrazný skok vzhůru, když oba relevantní starty absolvoval mezi nezvítězivšími na provinciích.

Tipařův verdikt: Přestože tříletí mají početní převahu, prim by tu měly hrát starší koně. Touch Of Genius a Montjeu Third svedli souboj o vítězství v polovině května v Mostě, a pokud nový jezdec Montjeu Thirda trefí tempo, na kratší distanci ho Touch Of Genius chytit nemusí. Nebezpečnější ale asi bude koncovka SIR SUNa, který může navázat na měsíc staré vítězství. (jf)

 

17:00 - 6.dostih - Cena Nadace města Karlovy Vary

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2400 m - 40 000 Kč

1 ALAMON, 5 Adam Florian 60,0 – Před dvěma týdny nastupoval po dlouhé pauze, přesto byl velkým favoritem. Čtvrté místo nelze brát jako zklamání a delší distance by mu měla sedět lépe.

2 ROONY, 9 s am. Zuzana Míčová 57,0 – Na maratónské trati ve Slušovicích se mu nevedlo, předchozí forma ale byla dobrá. Díky úlevě jezdkyně vychází tentokrát lépe než Nirgera a Tango Glinka.

3 ELLA(FR), 6 ž. Martina Havelková 50,5 – V Mostě naběhala hodně metrů navíc, při předchozím startu ale neztratila na nejlepší mnoho délek. S dobrou váhou by měla mířit za dotací.

4 AERACURA(IRE), 3 žk. David Liška 57,0 – Naposledy uklouzla a měla pád. Její žokej jí před tím nemusel ještě podporovat, její formy mají ale od jara spíše sestupnou tendenci.

5 TANGO GLINKA, 3 j ž. Milan Zatloukal 61,0 – Pár soupeřů z posledního běhání tady potkává znova. Pokud se žokejovi podaří ho usadit na klidnou pozici, může své umístění vylepšit.

6 ANHOR(GER), 3 Nikola Petrlík 56,5 – Mezi vrstevníky zatím vždy za peníze. Tady se poprvé ukáže proti starším a nastupuje po téměř tří měsíční pauze.

7 LA PAIX(FR), 3 ž. Jan Rája 58,0 – Překvapivá vítězka poměrně slušně obsazené „maiden“ zkoušky. Podle jejího projevu by jí delší distance měla sednout a při teprve třetím životním startu se dá předpokládat další progres.

8 WARSPITE(IRE), 3 ž. Vendula Korečková 53,0 – V Mostě ztratil na La Paix hodně délek, dost jich ale nabral již v průběhu. I díky neseným váhám by se jí měl minimálně přiblížit.

9 VEGAS LAS, 6 Antoine Subias 51,0 – V nižší kategorii dvakrát sahal po vítězství. Ve Varech se mu vždy daří, tady ale narazí na těžší konkurenci a nosí 3 kg přes váhu.

10 NIRGERA, 7 ž. Radek Koplík 59,5 – V posledních dvou startech naznačila výrazné zlepšení oproti předchozím startům. V handicapu je dost nízko, a pokud bude tempo poctivé, může opět těžit ze své koncovky.

11 EOWYN, 5 ž. Kateřina Hlubučková 56,0 – Na úvod sezóny zvítězila, pak už to měla těžší. Teď je 1 kg nad vítěznou známkou, nejspíš by ale potřebovala měkčí dráhu.

Tipařův verdikt:  ALAMON se tu při prvním letošním startu prezentoval slušným, když z nejvyššího startovního čísla neměl v úvodu dobrý průběh. Teď má dobré číslo a metry navíc by mu měly hrát do karet. To se dá říct i o La Paix, zajímavý může být i další z neprověřených koní v poli, Warspite. (fm)

 

17:30 - 7.dostih - Cena Hipodrom Holoubek

R - handicap V.kat. - 3+ - 1400 m - 25 000 Kč

1 MAKARSKÁ PODACA, 3 Adam Florian 54,5 – Vstup do handicapu byl dobrý, následně ale v roli spolufavoritky v Lysé zklamala. Při teprve šestém životním startu může dojem napravit.

2 GANSEBLUMCHEN(IRE), 4 žk. David Liška 55,5 – Na slušné běhání z poloviny června v dalším startu nenavázala. Pohled na její formy naznačuje, že není z nejspolehlivějších.

3 SORAHHO, 6 b am. Taťána Mášová 62,5 – Rád chodí stylem start – cíl a tato taktika může fungovat i na místní dráze. Letošní stálá jezdkyně je ale v sedle jiného koně.

4 DARK ALIGHIERI, 3 Nikola Petrlík 57,0 – I když běhala v posledních startech handicapy nejnižší kategorie, jisté zlepšení je u ní vidět. Oproti poslednímu měření sil se Sorahhem se jejich váhy otáčejí.

5 APOPHIS, 6 ž. Kateřina Hlubučková 48,0 – Po roční pauze se letos mírně zvedá. Lakara by ale ani tentokrát porazit neměl.

6 CHUAN CHE, 10 j am. Zuzana Míčová 66,0 – Posledními formami z pole trochu vyčnívá, ponese ale také velmi vysokou váhu. Poctivé tempo by tu mělo být zaručeno a měl by mířit mezi nejlepší.

7 LAKAR, 8 bj žk. Simona Laubeová 59,5 – V posledních čtyřech startech dobře odskočil a vždy bral dotaci. To by měl zvládnout i tady, v malém poli může pomýšlet i na vítězství.

Tipařův verdikt: Dvojice trenéra Kalčíka, Chuan Che a Lakar, vypadá v tomto poli jako nejspolehlivější. Oba dva mají kromě posledních čísel společné i to, že chodí koncem. Pokud jejich finiš přijde později, může je zaskočit MAKARSKÁ PODACA. (fm)