Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Lysá nad Labem - 6. 7. - Memoriál Evy Palyzové

Rozbory dostihů: Lysá nad Labem - 6. 7. - Memoriál Evy Palyzové
Trojnásobný vítěz Memoriálu Evy Palyzové Aeneas vyzve loňského vítěze Swinging Thomase - foto Jana Syručková a Tereza Bartoníková

Rozbory dostihů na sobotu 6. července v Lysé nad Labem, kde je na programu šest rovin a dvě steeplechase včetně Memoriálu Evy Palyzové.

 

14:00 - 1.dostih

Handicap Nutri horse a Domu realit

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1700 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: S vítěznou formou v zádech půjde na start New Moon a RABBIT ROCK. Prvně jmenovaný zvítězil v Chuchli na měkčí půdě a možná pár set metrů navíc by mu na místní dráze sednulo více. Svěřenec trenéra Petrlíka by mohl jít ještě nahoru a v sedle bude mít nejzkušenějšího jezdce, což se v plném poli může počítat. Naposledy ve Varech za ním nebyl daleko Lord Wild a váhově tady vychází lépe, do Lysé ale zavítá poprvé v kariéře. Jistý prostor k progresu by měl mít jistě i Unisono, má ale celkem vysoké startovní číslo a bude záležet na tom, jak se ho podaří usadit. Úplně nejvyšší box má Gilby, který v posledních startech zaběhl lépe, než na první pohled vypadá. (Ferdinand Minařík)

Tip: Rabbit Rock – New Moon – Lord Wild

 

14:30 - 2.dostih

Cena CK Martin Tour

R - cena III.kat. - 3+ - 1700 m - 55 000 Kč

Tipařův verdikt: O vítězství by se mělo rozhodnout mezi dvojicí koní. Domácí SPENCER měl startovat už při předchozím dostihovém dnu v Lysé, což ale zhatily problémy ve startovacích boxech. Comeback po dvouleté pauze tak absolvoval v Brně, kde vyběhl lepší formu, než to na papíře vypadá. Výrazně totiž ztratil při startu praporkem. Jeho hlavní vyzývatelka Cerca Trova ponese o 5 kg více. Každopádně menší dráhy pro ní nejsou problém, když loni vyhrála v Kolesách a slušně zaběhla i posledně ve Slušovicích. Tam navíc narazila na soupeřky, které šly v dalších startech nahoru. Při prvomájových dostizích se v Lysé dobře předvedli Aidensfield a Sir Amico. Tehdy měl navrch stylem start-cíl vítězný Aidensfield, ale před měsícem v Mostě to bylo naopak, když Aidensfield šel více zezadu. Navíc na start půjde po necelém týdnu. Z ostatních vypadá nejlépe Palomina, byť letos se jí tolik nedaří. Když ale před dvěma lety do Lysé zavítala naposled, dokázala zvítězit. (Jaroslav Fabris)

Tip: Spencer – Cerva Trova – Sir Amico

 

15:00 - 3.dostih

Cena hřebčína Doubravy

R - cena IV.kat. - 3+ - 2200 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Při prvomájových dostizích v o 200 metrů delším dostihu Waste No Time chytil tempaře RESPEKTa, ale nosil o 7,5 kg méně. Tentokrát nastoupí pod stejnými hmotnostmi, takže lépe vychází obhájce vítězství Respekt, který navíc sympatie k menším drahám potvrdil před třemi týdny v Brně, kde zvítězil na supervytrvalecké distanci. Za nimi je situace vyrovnaná. Tříletá Princess Valentine posledně v pardubickém bumperu odčinila výpadek ze Slušovic, ale mnoho kvality za ní nezůstalo, a přestože je tříletou klisnou, nemá výraznější váhovou výhodu. Sony posledně ukázal progres, ale na menší brněnské dráze těžil z brzkého nástupu a tady si ho soupeři zřejmě utéct nenechají. Maldini by ocenil ještě delší distanci. Na medailové umístění tak může dosáhnout Old Memories. Posledními výsledky sice neoslní, ale několikrát měla smůlu (ve Varech kolize po startu, v Mostě neměla prostor). (Jaroslav Fabris)

Tip: Respekt – Waste No Time – Old Memories

 

15:30 - 4.dostih

Handicap hotelu Olympionik

R - handicap V.kat. - 3+ - 2200 m - 25 000 Kč

Tipařův verdikt: Na prvního máje tu ve vyšší kategorii brala Torina čtvrté peníze a další běhání v Chuchli lze omluvit. Tady vypadá zajímavě, váha, kterou ponese, ovšem vzbuzuje respekt. Ve stejný den se tu v podobném handicapu potkali ANNALOVEMEDO a Mr Hammer, když klisna byla v cíli o 2 ¼ délky dřív. Oproti tomuto startu její váhová výhoda ještě vzrůstá, takže rozdíl mezi nimi by měl být větší. Šance může mít i trojice koní, kteří se utkali koncem května v Mostě. Tehdy zvítězil Zardonic, Latarmissie nebyla ale daleko, a to, že umí zaběhnout i na jiné půdě než měkčí, potvrdila následně ve Varech. Navíc i váha tady hraje pro ní. Last Opera Song byla tehdy více vzdálena, ale díky váze by tentokrát měla být zmíněné dvojici blíž. V Lysé umí zaběhnout i Roxette, je ale jedním z čtveřice koní, kteří mají žádáno o poslední startovní číslo, a to jak odskočí, je u ní zásadní. (Ferdinand Minařík)

Tip: Annalovemedo – Latarmissie – Torina

 

 

16:00 - 5.dostih

Memoriál Jiřího a Milenky Špačkových

Stch - cena IV.kat. - 4+ - 3500 m - 55 000 Kč

Tipařův verdikt: Nejvážnějšími adepty na úspěch jsou zde koně, kteří čekají na první překážkové vítězství. SORENTO přešel nad překážky teprve loni a posbíral několik umístění v menších italských dostizích přes lehčí skoky. Tady ho čeká poprvé steeplechase a na dráhu se vrací po roční pauze, ale i díky renomovanému realizačnímu týmu to může zvládnout. Dva dobré starty v pardubických krosech letos absolvoval Cape Witcher. Dříve dokázal, že zaběhnout umí i v Lysé, nicméně zkrácení distance jako plus nevypadá. Slušné vyhlídky má také dvojice koní, která se letos vrátila po vynechané loňské sezóně. Soul Of Dubai absolvoval comeback pod novým vedení v pardubické klasice a vedl si slušně, byť na své přemožitele ztrácel výrazněji. Dobře měl rozjetý comeback také Kasai, ale uklouzl za posledním skokem. Slušnou rovinovou třídu měla Cecille, ale při překážkové premiéře ztrácela na skocích. Překvapit může Erik Le Viking. Letošními pardubickými starty sice neoslní, ale posledně nebyl zas tak daleko a loňský start ze Slušovic napovídá, že dostihy po trávě mu sednou více. (Jaroslav Fabris)

Tip: Sorento – Cape Witcher – Soul Of Dubai

 

16:30 - 6.dostih

handicap ...

R - handicap V.kat. - 3+ - 1300 m - 25 000 Kč

Tipařův verdikt: Když pomineme poslední formu z Varů, v dobrém světle se v ostatních letošních startech prezentovala Lady Sophie. Na prvního máje tu byla v podobném handicapu druhá, teď ale ponese ještě větší váhu. Třetí byl tehdy Launch Zone, ten ale od té doby zaznamenal dva negativní výsledky. Tuto distanci v Lysé umí zaběhnout Shirocco Fritz, která tu vloni v tomto dostihu byla třetí. Při sezónním debutu v Mostě od ní nebyl daleko veterán Tapajo, když byl v průběhu výrazně aktivnější, než je u něj obvyklé. V těsném doběhu byl blízko i tříletý London, ten si ale místní dráhu vyzkouší poprvé v kariéře. Podobný případ je i CENZÁNA, ta už má ale více zkušeností a vypadá jako dobrý typ na místní specifický sprint. Při handicapovém debutu nemusí být bez šancí Meerwelle. (Ferdinand Minařík)

Tip: Cenzána – Shirocco Fritz – Lady Sophie

 

17:00 - 7.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - cena III.kat. - 3+ - 1300 m - 55 000 Kč

Tipařův verdikt: Dle poměru váha/handicap tu suverénně nejlépe vychází TALAMANCA. Ve Varech sice zvítězil na míli, ale v Anglii preferoval sprinty a rychlost ukázal i ve sprintu o derby dnu. Do cílové roviny totiž točil první. Poté sice odcouval na poslední místo, ovšem tentokrát je konkurence výrazně slabší. Menší dráha nevypadá jako problém, tím může být spíše náročný program. Ve Varech se posledně utkali Rabbit Zoustar a Micwe. Lépe znovu vychází dříve jmenovaný, Micwe ale tehdy stahovala výrazné manko, zatímco předtím právě na této dráze a distanci suverénně zvítězila po ofenzivním průběhu. Steppingstone zkraje sezóny ukazoval hodně rychlosti, ale po zkrácení distance se od něj čekalo trochu více. Olinka v květnu ukončila bezmála pětileté čekání na vítězství, ale v dalším startu na to nenavázala. Teď se po více jak třech letech představí na dráze, která pro ni byla dlouho domácí. (Jaroslav Fabris)

Tip: Talamanca – Rabbit Zoustar - Micwe

 

17:30 - 8.dostih

Conseq Memoriál Evy Palyzové

Stcc - cena I.kat. - 5+ - 4600 m - 165 000 Kč

1 AENEAS(IRE), 10 hř j, tr. Josef Váňa, ž. Josef Bartoš 70,0

V Lysé nad Labem má výbornou bilanci a tento dostih vyhrál v letech 2019 až 2021. Vyhrál také poslední dva ročníky Prvomájové steeplechase. Dobrou formu také ukázal před dvěma týdny v kvalifikaci na Velkou pardubickou, když využil počátečního pomalého tempa, čímž se šlo naplno na kratší distanci, která mu vyhovuje, a přišel jen těsně o prvenství. V sedle sice nebude mít specialistu na zdejší dráhu Jana Kratochvíla, ale Josef Bartoš je kvalitní náhrada.

2 REGGAETON, 6 val, tr. Hana Kabelková, ž. Marcel Novák 70,0

Svá tři životní vítězství získal v minulých letech v polské Wroclawi. Loni startoval v tomto dostihu právě po sérii dvou tamních výher a byl třetí za vítězným Swinging Thomasem. Letos nešel špatně v pardubickém handicapu začátkem května a start v nohách ho může zvednout.

3 GO CANADA(IRE), 7 val, tr. Pavel Poles, ž. Jan Odložil 70,0

V poslední době startoval výhradně v polské Wroclawi, kde v květnu doběhl třetí s odstupem za Ztracenkou a Lianelem, kteří mají srovnatelný rating se Swinging Thomasem. Dráhu v Lysé nad Labem si vyzkoušel před dvěma lety umístěním v menším steeplu.

4 GIORGIONE(GB), 7 val b, tr. Josef Váňa, ž. Jakub Kocman 70,0

Před dvěma lety ho Swinging Thomas lehce porazil ve Velké mostecké, loni měl slušně rozjetou předzkoušku Ceny Labe, ale možná tratě do 5000 metrů jsou pro něj lepší. Letos startoval v pardubických handicapech, kde byl nejprve slušně třetí a porazil i Reggaetona, minule to ve čtyřce tak dobré nebylo, ale na měkčí půdě nesl vysokou váhu.

5 PRECIOUS ROCK(FR), 5 val bj, tr. Martin Liška, ž. Martin Liška 69,5

Loni patřil k předním čtyřletým krosařů. Letos v Pardubicích startoval na kratších tratích a po výhře v menším krosu byl slušně čtvrtý i ve dvojce, před dvěma týdny v Červnové cross country Válečníka však nebyl ve hře. Chodí hodně defenzivním stylem a zdálo by se, že metry navíc by mohly být řešením, ale zdejší dráha není pro koncové koně ideální.  

6 SWINGING THOMAS(GER), 7 val, tr. Pavel Tůma, ž. Jan Faltejsek 70,0

Obhájce loňského prvenství v září ve švýcarském Aarau vyhrál sedmý dostih v řadě čítající i Velkou mosteckou 2022. To byl jeho poslední start v loňské sezóně a jeho letošní dva výkony v Meranu a švýcarském Dielsdorfu, kde mu oplatili porážku koně z Aarau, byly trochu za očekáváním.

Tipařův verdikt: I bez stálého jezdce je zde favoritem zdejší specialista AENEAS, který ukázal dobrou formu i v pardubické kvalifikaci a snad mu nebude vadit jen dvoutýdenní přestávka. Hlavním soupeřem by mu měl být obhájce Swinging Thomas, přestože se letos neukazoval v takové formě, jak jsme od něj zvyklí. Na loňské třetí místo by mohl navázat Reggaeton, který by se mohl zvednout po prvním letošním startu. (Ondřej Blahník)

Tip: Aeneas – Swinging Thomas - Reggaeton

 

STARTOVNÍ LISTINY

 

STARTOVNÍ LISTINY S DRESY