Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Most - 13. 4. - Memoriál Rudolfa Deyla

Rozbory dostihů: Most - 13. 4. - Memoriál Rudolfa Deyla
Ciotola vyhrála Cenu zimní královny - foto Jana Syručková

Rozbory dostihů na sobotu 13. dubna v Mostě, kde je vrcholem hlavní předzkouška Jarní ceny klisen, tedy Memoriál Rudolfa Deyla.

 

14:00 - 1.dostih

Zahajovací dostih sezony 2024

R - handicap IV.kat. - 4+ - 1800 m - 50 000 Kč

1 LORD WILD, 4 val, tr. Josef Bartoš, ž. Adam Florian 57,5           

Při prvním handicapovém startu v září bral třetí peníze a poté změnil trenéra. Měl by jít ještě nahoru, mosteckou dráhu si ale vyzkouší poprvé.

2 OMATAH, 4 kl b, tr. Miroslava Maršíčková, ž. David Liška 61,5

Vloni se ukázala na dráze jen jednou, když mezi nezvítězivšími na 1400 metrů dolétla koncovkou pro překvapivé druhé místo. Metry navíc vypadají tedy jako plus a dlouhá pauza nemusí hrát roli.

3 BELLA RIA(IRE), 5 kl s, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiřina Andrésová 54,5       

V srpnu tady na mílové distanci nestíhala, poté v říjnu na vytrvalecké trati svou jezdkyni odvezla. Přesto vydržela se silami skoro až do konce a toto by pro ní mohlo být optimální.

4 KYRIAKALI, 5 kl, tr. Michal Kalčík, Lenka Neprašová 52,5          

Vloni v tomto třetí a teď je její známka o 4,5 kg níže. Jisté šance by tedy mít měla, stáj na první neděli v šesti startech dvakrát za peníze.

5 RESPEKT, 6 val, tr. Jiří Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 62,0             

Vloni tu vstoupil do sezóny v Memoriálu J. Podolana třetím místem, když jeho rating měl o 10 kg vyšší hodnotu. Tady vypadá zajímavě, obvykle ale preferoval o trochu delší distance.

6 SI SU HENKI, 4 val, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 59,0            

Úvod loňské sezóny mu nevyšel, na konci se ale chytil, když zvítězil v ceně na domácí dráze v Lysé. Tehdy za ním Respekt asi o 4 délky a při teprve devátém životním startu ho může porazit znovu.

7 LAZARD, 5 val, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 52,5        

Loňskou sezónu zahájil až v srpnu a v říjnu tady útokem z posledního místa doletěl pro čtvrtou dotaci. To bylo na delší distanci a ubrání metrů tak jako plus nevypadá.

8 MONJOUET, 7 kl, tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 58,5         

V první polovině loňské sezóny podávala stabilní výkony, poslední dva starty jí ale nevyšly. Díky tomu je její známka už dost nízko a stáj obvykle na první sezónní vítězství nečeká dlouho.

9 PETROL EXPRESS(GB), 4 val, tr. Jiří Chaloupka, Eva Buriánková 61,0    

U nás se představí poprvé, když vloni v Polsku absolvoval pouhé tři starty. Zvítězit se mu podařilo na mílové distanci, pohled do padocku či sázkový trh může napovědět více.

10 OPINION MAKER(IRE), 10 hř j, tr. Martina Havelková, ž. Martin Laube 56,0  

Do loňské sezóny vstupoval o dvě kategorie výše, příliš se mu ale nedařilo a na podzim změnil trenéra.  V říjnu tu byl pátý na míli, v dalších dvou startech ale poslední.

11 FROM THE STARS(FR), 4 val, tr. Allan Petrlík, am. Matyáš Luka 63,0

Při posledním startu v Lysé ztratil jezdkyni hned na startu, předtím tu byl ale třetí v delším handicapu. Podobné ambice může mít i tady a měl by být lepší šancí trenéra Petrlíka.

12 NA KONCI DUHY, 7 kl, tr. Jiří Brož, ž. Ján Havlík 54,5

Vloni absolvovala pouhé tři starty a při tom posledním v srpnu v nejnižší kategorii v Pardubicích bojovala o vítězství. Tady i díky 1,5 kg přes váhu ale příliš neosloví.

Tipařův verdikt: V Mostě umí zaběhnout Bella Ria, pro kterou by tato distance mohla být optimální, Respekt zas může využít ratingu, který je o 10 kg níž než začátkem loňské sezóny. Více ale zaujmou méně prověření From the Stars, SI SU HENKI či domácí Omatah. (Ferdinand Minařík)

Tip: Si Su Henki – From the Stars – Bella Ria

 

14:35 - 2.dostih

Cena Dostihového klubu

R - cena III.kat. - 4+ - 1800 m - 70 000 Kč

1 HELLO HOLA HAY(FR), 5 val, tr. Luboš Urbánek, žk. Tomáš Roman 52,0

Možná nejvyšší třída v poli, ale vrací se na dráhu po delší pauze. Navíc stájová jednička zvolila nebo byla vybrána na Brilliant Stara, takže může jít zejména o seznamovací start po pauze. Výhodou je nízká váha. Nepřekvapí vítězstvím, ale též může skončit na konci pole. Distance je pro něj trochu kratší.

2 COMMING PULSE(IRE), 5 kl, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 54,0    

Distance jí sedne. Oproti většině soupeřů má dobrou váhu i poměr handicap/váha. Kandidátka na vítězství.

3 BIG GRAY(IRE), 4 val, tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 57,0            

Předposlední start nebyl špatný, ale jinak končil dále od nejlepších. Většinou to bylo v silnější konkurenci, ale na slabší nenarazí ani tentokrát. Spíše si tak půjde pro handicap, než že by měl mít šanci na přední umístění.

4 RABBIT RED JAZZ(IRE), 6 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,5

Více by mu sedla měkčí dráha, ale té se nedočká. Poměr váha/handicap pro něj nevychází moc dobře. Vypadá na boj o 3. – 5. příčku.

5 AMERICAN FLY(GER), 6 val, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 57,5  

Loni jen dva starty bez místa. Distance je kratší než optimum. Vychází na boj o konec tabule.

6 VIGNETTA, 5 kl, tr. Ivana Pejšková, ž. Adam Florian 60,5          

Čeká jí první start pod novou trenérkou. Distance je na ní příliš krátká. Nejvyšší váha v poli je komplikací. Takže též vypadá jen na boj o konec tabule.

7 BRILLIANT STAR(GER), 6 val, tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 56,0

Stejně jako stájový kolega se vrací po delší pauze. I pro něj je distance trochu krátká. V sedle má jedničku stáje. Kandidát na boj o přední příčky.

Tipařův verdikt: Velmi dobře obsazený dostih na třetí kategorii. Pro většinu startujících je ale distance příliš krátká. Někteří na stupují po pauze. Proto vychází nejlépe COMMING PULSE, které distance sedne optimálně a má dobrou váhu. Dále vycházejí stájový kolegové Brilliant Star a Hello Hola Hay. Stájová jednička jezdí prvně jmenovaného, ale výrazně nižší váha dává naději i Hello Hola Hay. Dále vychází nejspíše Rabbit Red Jazz. (Tomáš Janda)

Tip: Comming Pulse – Hello Hola Hay – Brilliant Star

 

15:05 - 3.dostih

Cena Hipodromu Most

R - cena III.kat. - 3 - 2200 m - 70 000 Kč

1 DERRIVORE(IRE), 3 hř, tr. Pavel Tůma, ž. Ján Havlík 54,5

Zakoupen za 20 000 euro v Irsku. Má za sebou slušný debut v Itálii. Distance by mu měla vyhovovat. Favorit dostihu.

2 SQUARE GARIBALDI(FR), 3 hř, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 54,5

Zakoupen za 7000 euro ve Francii jako roční. Při debutu v silné konkurenci v Německu daleko od nejlepších. Distance může být trochu dlouhá. Otec měl optimum na 2000 metrech a matka na distancích do míle.

3 LADY MORANDI(FR), 3 kl, tr. Martina Havelková, žk. Anna Lebdušková 52,5

Matka vyhrála na 2500 metrů a otec běhal nejlépe 2000 metrů, takže distance by neměla být problém. Respektive prodloužení nad 2000 metrů by mělo být plusem. Kandidátka na boj o vyšší dotace.

4 RABBIT SADDEX(IRE), 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Michal Demo 55,5

Vzhledem k překážkovému původu by mělo být prodloužení distance plusem. V této slabší konkurenci kandidát na přední pozice.

5 PARADISE PULSE(IRE), 3 hř b, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 55,5

Ačkoli se loni dokázal umístit na míli, tak distance přes 2000 metrů už asi budou nad jeho optimem. Původ má spíše mílařský. Nějakou třídu ale ukázal, takže zde by mohl stačit na nižší dotované příčky a v případě pomalejšího dostihu i výše.

6 ZELDEN(POL), 3 val, tr. Karel Germič, Petra Zedková 53,0

S distancí by neměl mít problém. Jinak ale při debutu moc lákavě nevypadá. Otec v chovu zatím nedal lepšího potomka.

7 NIZAMABAD(POL), 3 hř, tr. Helena Blažková, Lucie Fialová 53,0

Ve Francii ve všech startech daleko od nejlepších. Tentokrát bude sice konkurenci o poznání lehčí, ale i tak potřebuje na zisk dotace progres.

8 NORRIDOR(POL), 3 hř j, tr. Helena Blažková, ž. Milan Zatloukal 58,0

V obou startech ve Francii poslední. Daleko od nejlepších. Platí pro něj to stejné jako pro stájového kolegu.

9 CORSAIR(FR), 3 hř, tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 54,5

Velmi dobrý původ. V této konkurenci by mohl získat vyšší dotaci hned při debutu. Ačkoli matka byla kratší, tak by si s distancí mohl poradit.

Tipařův verdikt: Ve slaběji obsazeném dostihu vypadá jasným favoritem DERRIVORE. Má za sebou dobrý debut v Itálii a s distancí by neměl mít problém. Dále vychází Lady Morandi a Rabbit Saddex. Oba by též neměli mít s distancí problém. Dále vychází Paradise Pulse. Ten ukázal slušnou třídu, ale distance už bude asi dlouhá. Poslední dotaci by pak mohl získat debutant Corsair. (Tomáš Janda)

Tip: Derrivore – Lady Morandi – Rabbit Saddex

 

15:40 - 4.dostih

Memoriál Jaroslava Podolana

R - handicap II.kat. - 4+ - 2200 m - 100 000 Kč

1 CULIHRACH(IRE), 7 val j, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 56,0

Loni tento dostih vyhrál a následně šel slušně i v mostecké jedničce na stejné distanci. Na podzim přidal výhru v dalším dvojkovém handicapu v Pardubicích s o něco vyšším ratingem, teď má ještě o 1,5 kg víc.

2 TOTALLY GOLD(IRE), 5 kl, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 62,0

Jako tříletá patřila ke špičce vytrvalců a solidní formu si držela i minulý rok, kdy v Mostě vyhrála Memoriál Vlastimila Smolíka. Po třetím místě ve Zlatém poháru se však odmlčela až do letošního ledna, kdy začala běhat na mítinku v Cagnes-Sur-Mer. Tam absolvovala pět startů prakticky po týdnu a v menších dostizích toho tolik neukázala. Především poslední dva starty jsou špatné. Loni na jaře těžila z rozběhanosti z Francie, kde v té době měla rating 34,5 kg, teď má 28 kg. I český handicap jí klesl, ale bude záležet na tom, zda po měsíci a půl zregenerovala.

3 TO TEN METERS(FR), 4 kl, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Adam Florian 58,5

V Oaks těžila z toho, že se podílela na diktování falešného tempa, a získala druhé místo. Ve slovenské verzi už to tak dobré nebylo a start v Ceně prezidenta republiky na ní byl příliš dlouhý. Její optimum je spíš 2000 metrů. Stáj je na jaře ve formě a odpočinek jí mohl prospět. Celou minulou zimu totiž běhala ve Francii a před přechodem do našich reálií měla jen dvouměsíční pauzu.        

4 PLEIONE(IRE), 5 kl, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 56,5

Loni šla dvakrát proti silnější konkurenci ve Varech, ale vyhrála si dvojkový handicap v Chuchli na 2400 metrů, což je pro ni optimální distance. Šla ho z čela, takže mostecká dráha nemusí být problém. Rating má na vítězné známce a jako drobné klisně by jí měla sednout rychlá dráha. Snad jí moc nevzal únorový start na nevyhovujících podmínkách v Dortmundu.

5 TOMMY LEE HORN(FR), 4 val, tr. Zdeno Koplík, Lucie Fialová 51,5

Kariéru odstartoval třetím místem v Pražském zimním favoritovi, ale loni na svůj nadějný debut nenavázal. V závěrečném dostihu však byl nastejno s Culihrachem a jejich váhový rozdíl je podobný.

6 HANK MOODY(USA), 6 val, tr. Jana Nováková, Karolína Hrošková 56,5             

Loni v Mostě vyhrál trojku na 2000 metrů a na podzim tam běžel ve Velké podzimní ceně, což je stejně dlouhý handicap. Umístil se v něm na pátém místě a teď má o 1,5 kg nižší rating. Výhodou může být i první start v Dortmundu.

7 ORLEANO, 8 val, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiřina Andrésová 49,5

V nejlepší formě byl před třemi lety, kdy vyhrál Memoriál Josefa Dolejšího. Loni ale marně hledal formu a plusem může být jen trvale padající handicap.

8 MACCAIA(FR), 6 kl, tr. Jana Manová, ž. Martin Laube 57,0

Loni na jaře vyhrála v Chuchli dva trojkové handicapy. Tím se dostala do silnější společnosti. Její rating za poslední starty o něco klesl, stále ale může být vysoko.

9 TRIESTINA(IRE), 4 kl, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 52,0

Sezónu zakončila výhrou v trojkovém handicapu na 2400 metrů v Chuchli, kde si vypracovala velký náskok a už jí nikdo nechytil. Na uplatnění stejné taktiky však má nevýhodný vnější box a v Mostě nikdo váhat chtít nebude. Pochází z dobré rodiny a může mít další progres, ale bude se muset vypořádat s šestikilovým přídavkem.

Tipařův verdikt: Na rozdíl od loňského roku nemusí být starty ve Francii pro Totally Gold plusem, i když je pravda, že u nás podávala lepší výkony. Na jaře se v Mostě dobře ukazoval obhájce Culihrach, ale teď má vyšší rating. TO TEN METERS může navázat na druhé místo v Oaks a oba stájoví kolegové se první den sezóny ukázali v dobré formě. Po špatné sezóně nelze odepisovat Tommy Lee Horna a nahoru může jít i Triestina, která by tím mohla zvládnout handicaperův přídavek. Pokud jí neublížil poslední start, může být na pevné dráze ve hře i Pleione. (Ondřej Blahník)

Tip: To Ten Meters – Tommy Lee Horn - Pleione

 

 

16:10 - 5.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap III.kat. - 4+ - 1400 m - 70 000 Kč

1 LETSGO(FR), 5 val, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 60,0

Při české premiéře byl v Chuchli dost chtivý a v závěru mu na měkké dráze došly síly. Zkrácení distance i změna dráhy tak vypadají jako plus. Předchozí formy z Německa ho řadí vysoko.

2 LENA(FR), 5 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 51,0

Při vstupu do předloňské sezóny vyběhla právě na této dráze a distanci životní formu. Na ní sice nenavázala, ale je jen 2 kg nad vítěznou známkou a loni většinou brala dotaci.

3 GILBY(GB), 5 val, tr. Jiří Brož, am. Pavlína Kašparová 50,0

Právě v Mostě loni prolomil svou nevítěznou sérii a na podzim tam s aktuální známkou finišoval čtvrtý. Oba tyto starty ale byly na míli, přičemž ubrání metrů jako plus nevypadá.

4 STORM KODI(GB), 5 kl, tr. Jiří Brož, am. Eliška Fialková 55,5

V obou startech v českých handicapech skončila třetí. Na „dvanáctce“ útočila koncem, na míli šla naopak ze špice. Tohle by jí tak mělo sedět ideálně.

5 FORTE, 7 val, tr. Jaroslav Jelen, Petra Zedková 50,5

Všechna tři kariérní vítězství získal s nižšími známkami. Slušně sice dokáže zaběhnout i s aktuálním ratingem, ale během dlouhé kariéry zamířil do Mostu pouze třikrát a na umístění nedosáhl.

6 FANUSH(IRE), 4 val sj, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 60,5

Nejlepší formu vyběhl na této dráze, ale stalo se tak na rovném kilometru. Od června navíc nestartoval a do handicapu míří poprvé.

7 LUCAS WARRIOR, 7 val, tr. Václav Chaloupka, ž. Tomáš Lukášek 56,0

V podobném dostihu loni vítězně vstoupil do sezóny a k úspěchu neměl daleko ani koncem května. Tehdy byl v handicapu o 4 kg výše, takže ani 2 kg přes váhu ho nevyřazují ze hry.

8 BALLANTINES(IRE), 4 kl, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Adam Florian 61,0

Loni na jaře se jí v Mostě dařilo mezi elitou tříletých klisen. V dalších startech na to ale nenavázala, když při jediném handicapovém startu skončila na této dráze a distanci šestá. Stáj se ovšem po zimě ukázala ve formě.

9 CAPTAIN LUKA(IRE), 8 val j, tr. Pavel Kašný, am. Matyáš Luka 59,0

Naposled porazil čtveřici nynějších soupeřů, jednalo se ovšem o těsný doběh a kvůli přesváze jezdce tu většina z nich vychází lépe. V Mostě sice startuje sporadicky, ale zaběhnout tam umí.

10 RABBIT ZOUSTAR(GB), 4 val, tr. Allan Petrlík, ž. Michal Demo 60,5

Jediné vítězství získal právě v Mostě. Na „dvanáctce“ šel ale stylem start-cíl, takže delší distance není plusem, a stále je 4,5 kg nad vítěznou známkou.

11 TOBRUK, 6 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 55,5

V první polovině loňské sezóny šel nahoru. Po letní pauze ukázal, že si poradí i se současným ratingem, nicméně suverénně nejhůře zaběhl při jediném mosteckém startu, když od startu neakceptoval tempo.  

12 ROMAN WARRIOR, 4 val, tr. Miroslava Maršíčková, am. Klára Chrbolková 52,0

Na této dráze a distanci skončil naposled druhý. Stalo se tak ale o kategorii níž a jezdkyně nevyužívá nic ze své úlevy. Čeká ho ale teprve šestý životní start, takže může mít rezervy.

Tipařův verdikt: S dobrými šancemi půjde na start trojice trenéra Jiřího Brože. LETSGO sice skončil při české premiéře poslední, ale tentokrát by mu měl dostih sednout lépe. Jako dobrý typ do Mostu vypadá také jeho tréninková kolegyně Storm Kodi. Pokud se vrátí do formy z loňského jara, pro všechny tu bude velkou soupeřkou Ballantines. Vítězný vstup do sezóny se bude snažit zopakovat Lucas Warrior. (Jaroslav Fabris)

Tip: Letsgo – Storm Kodi - Ballantines

 

16:45 - 6.dostih

50. Memoriál Rudolfa Deyla

R - cena I.kat. - 3 klisny - 1400 m - 150 000 Kč

1 RABBIT EAGLES(IRE), 3 kl, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,5

Zvítězila hned při debutu, ale konkurence zřejmě byla slabší. V CZK po aktivním průběhu skončila sedmá. Původ má překážkový, takže více by měla ukázat na delších distancích.

2 RIVER DAWN(FR), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 57,5

V CZK skončila až devátá, když startovala už pošesté. Předtím se ukazovala slušně, ale zřejmě těžila z ranosti. Je totiž prvním potomkem matky, která jako dvouletá brala dvě třetí místa v italských Listed, ale v dalších letech na to nenavázala.

3 HIDDEN GIRL(FR), 3 kl, tr. Pavel Tůma, ž. Petr Foret 57,5

V listopadu zaznamenala vítězný debut, když v závěru předstihla Steppingstona, který před týdnem sahal po vítězství v Chuchli. Výborný původ napovídá progresu, nicméně optimum zřejmě najde výše.

4 KUDAFUSHI(IRE), 3 kl, tr. Václav Luka, ž. Martin Laube 57,5

S Mostem se seznámila v CZF. Podala dobrý výkon, když poté, co dlouho hledala cestu vřed, finišovala čtvrtá. Nicméně byla pomaleji na nohách, což není v početném poli ideální.

5 FRANCIS GOLD(IRE), 3 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 57,5

V CZK skončila třetí, když na Ciotolu ztrácela necelé 3 délky a tady ponese o 2 kg méně. Stáj se navíc první neděli ukázala v dobré formě.

6 ZOJA TOP, 3 kl, tr. Allan Petrlík, ž. Michal Demo 57,5

Na konci sezóny sice vyhrála jen mezi českými odchovanci, ale měla viditelné rezervy a je polosestrou vítěze VJC Zamica. Zkrácení distance sice není plusem, přesto vypadá jako stájová jednička.

7 DARA, 3 kl, tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 57,5

Obě umístění získala ve Fitmin Cupu, takže tady narazí na výrazně silnější konkurenci. Z této sestavy zatím ukázala nejméně.

8 DANTAWI(IRE), 3 kl, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 57,5

V CZF skončila osmá, když míle pro ni byla příliš dlouhá. Na kratších distancích si vedla lépe, když před River Dawn vyhrála Simsonovu cenu a třetí skončila v Gerschově memoriálu.

9 VERMELHO(IRE), 3 kl, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 59,5

Ve Francii vlastní handicap 36,5 kg, tedy o 3,5 kg více než Ciotola. Navíc už je rozběhaná, přičemž v únoru v Cagnes-sur-Mer mnoho neztrácela na suverénního vítěze CZF Showpowera. V sedle bude mít stájovou jedničku.

10 CIOTOLA(IRE), 3 kl, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. David Liška 59,5

Francouzským handicapem 33 kg neoslní, ale při české premiéře vyhrála CZK. Tehdy šla ze špice a profitovala z parametrů pardubické dráhy, takže teoreticky by jí měl sednout i Most.

11 LYNX WESTMINSTER(GER), 3 kl j, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 57,5

Dcera vítězky JCK v obou startech na na all-weather dráze v Deauville skončila blízko středu pole. Zvlášť posledně narazila na několik koní s vysokými handicapy, na druhou stranu vždy na ní mnoho neztrácela Materana, která před týdnem neuspěla v Bratislavě.

12 NUDA VERITAS(IRE), 3 kl, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 57,5

V Gerschově memoriálu skončila před Dantawi druhá. Porazila jí i v CZF, i když také v závěru slábla. Kudafushi jí tehdy předstihla až těsně před cílem. Na kratší distanci jí tak může porážku vrátit.

13 MORAYA(FR), 3 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,5

O vítězství v Ceně Masise přišla kvůli pozitivnímu testu na přítomnost zakázaných látek, nicméně na dráze byla nejrychlejší, byť výsledek může zkreslovat dlouhá předstartovní procedura a její tehdejší soupeři posléze zas tak moc neukázali. Od té doby navíc nevyběhla.

Tipařův verdikt: S nejvyššími ambicemi půjde na start dvojice svěřenkyň Ingrid Janáčkové Koplíkové. Více ukázala VERMELHO, která je navíc rozběhaná, nicméně Ciotole by měla sednout kombinace kratší distance a mostecké dráhy. Srovnání s CZK napovídá, že nedaleko od Ciotoly by měla finišovat Francis Gold. Nahoru by měla jít Hidden Girl, byť více zřejmě ukáže až na delších distancích. (Jaroslav Fabris)

Tip: Vermelho – Ciotola – Francis Gold

 

17:15 - 7.dostih

Cena OHK Most

R - handicap IV.kat. - 4+ - 1400 m - 50 000 Kč

1 LUIS STORMEN(FR), 5 val, tr. Martin Pišl, ž. Jiřina Andrésová 52,5        

Vloni v průběhu sezóny změnil trenéra, ani to ale velký obrat nepřineslo a dokončil jí bez vydělané dotace. Tady se představí opět pod novým vedením a může využít své nízké známky.

2 HAS D`EMRA(FR), 7 val j, tr. Michal Kalčík, žk. Nella Beran 63,0             

Začátek loňské sezóny měl dobrý, když po dvou druhých místech tu zvítězil v kratším handicapu. Pro svou koncovku potřebuje svižný dostih a v sedle bude mít debutující žákyni.

3 WALERIE, 4 kl, tr. Radim Bodlák, žk. Tomáš Roman 49,0           

Po přechodu z vytrvaleckých na sprinterské distance se chytla, na první životní vítězství ale stále čeká. Po startu nebývá nejrychlejší a v Mostě se ukázala zatím jen jednou jako dvouletá.

4 MIURA(IRE), 4 kl, tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 66,5           

Debutovala až v září v Petrlíkově memoriálu a navázala na to šestým místem v II. kat. v Bratislavě. Francouzské starty těžko hodnotit, jako rozběhaná může být ale nebezpečná i s vysokou váhou.

5 TOP GUN(GER), 8 val, tr. Jiří Brož, am. Eliška Fialková 60,0       

V červenci zvítězil ve Varech na dvou kilometrech stylem start-cíl, pak byl ale přesměrován na kratší distance, kde se mu příliš nedařilo. Tady nejspíš moc příznivců nenajde.

6 LAUNCH ZONE(IRE), 6 val j, tr. Michal Kalčík, ž. David Liška 58,0

Vloni tu zvítězil na této distanci hned při vstupu do sezóny. Všechny jeho triumfy jsou sice z nejnižší kategorie, teď je ale 3,5 kg pod poslední vítěznou známkou.

7 HELISON(FR), 8 val, tr. Pavel Kašný, ž. Adam Florian 61,0         

Vloni se vrátil na dráhu po čtyřleté pauze a ve třech startech předběhl jednoho soupeře. Možná bude mostecká dráha jeho temperamentu vyhovovat, spíš bude ale lepší se poohlédnout po někom jiném.

8 NIGHT SHINE, 4 kl j, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 59,5 

Jako dvouletá zvítězila v Německu na distanci 1900 metrů, u nás se ale na středních tratích nechytala. Jistou naději jí dává šesté místo z loňského srpna, když tu byla šestá na míli o 2 délky za Launch Zone.

9 OLINKA, 8 kl, tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 60,5

Při posledním startu byla sice krátce po startu zadržena, předtím ale běhala konzistentně. Na místní dráze dřív vydělala dotaci i o dvě kategorie výš a počítat se s ní musí.

Tipařův verdikt: Nejlákavěji tu vypadá rozběhaná Miura, ponese ale mamutí váhu a z jejích francouzských forem těžko něco vyčíst. Jistější volbou může být LAUNCH ZONE, který vloni na této dráze a distanci zvítězil hned při prvním sezónním startu. V Mostě umí zaběhnout i Olinka, dříve tu dokázala vydělat dotaci i o dvě kategorie výše. (Ferdinand Minařík)

Tip: Launch Zone – Miura - Olinka

 

17:45 - 8.dostih

Dubnová cena mosteckého závodiště

R - handicap V.kat. - 4+ - 2200 m - 30 000 Kč

1 AKACIE, 11 kl b, tr. Josef Bartoš, am. Helena Březinová 51,5   

V minulé sezóně na startu jen čtyřikrát a nejlépe zaběhla tady na této distanci v srpnu. V dalších startech na to ale nenavázala a jako obvykle je sázkou pro odvážné.

2 MELANIA(GER), 7 kl s, tr. Pavel Hlavatý, ž. Milan Zatloukal 62,5            

Po vítězství v červnu ve Varech se jí přestalo dařit a chytla se až v posledním startu v Lysé. Preferuje měkčí půdu, které se tady asi nedočká, je ale také 2,5 kg pod vítěznou známkou.

3 VALENCIA ROSE, 4 kl, tr. Michal Kalčík, Petra Zedková 51,5     

V srpnu se chytla v handicapu v Pardubicích, pak se ale v Chuchli zbavila jezdkyně v padocku a na dráze už se neobjevila. Tady se představí pod novým trenérem.

4 MAIRON(GER), 5 val bj, tr. Pavel Hlavatý, ž. David Liška 58,0  

Polobratr Melanie zaběhl zatím nejlépe při posledním startu v Chuchli. Tehdy hodně bočil a ztratil na Annalovemedo 7 délek. Je ale ještě neprověřený a tady jí může být blíž.

5 DREAM OF LOVE, 8 kl, tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 61,0

Specialistka na místní dráhu tu byla vloni při vstupu do sezóny druhá, když byla v handicapu o 1 kg výš. V září v Praze o 2 ¼ délky za Annalovemedo a tady vychází o dost lépe.

6 TOM JOVI(FR), 6 val, tr. Jiří Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 62,0  

Po vítězství v Pardubicích si v dalších startech poradil i se zvýšenou známkou, zklamal akorát při posledním startu na měkčí půdě. V Mostě už na této distanci zvítězil a tady by měl být mezi nejlepšími.

7 CORNELL, 4 kl, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 50,5        

Nejlépe zaběhla asi tady koncem srpna, i když i tehdy ztrácela na Akacii dost délek. Ve čtyřech letech se může ještě zvednout a stáji se v Chuchli celkem dařilo.

8 ANNALOVEMEDO(IRE), 4 kl, tr. Pavel Tůma, ž. Petr Foret 58,5              

Od léta běhala celkem spolehlivě, když byla třikrát za dotaci. Místní dráhu si vyzkouší poprvé, taktéž nastoupí pod novým trenérem.

9 PORTORIC, 4 val, tr. Eva Stašková, Eva Buriánková 56,0

Při debutu tady ztratil nesčetné délky krátce po startu, na konci sezóny už byl jeho projev vyspělejší. Tady si jde vyzkoušet svojí handicapovou známku a může překvapit.

Tipařův verdikt: DREAM OF LOVE to tady umí a vloni vstoupila do sezóny druhým místem ve vyšší kategorii. Jako největší soupeři vypadají Tom Jovi a Melania, když oba dva už též v minulosti tady na této distanci dokázali zvítězit. (Ferdinand Minařík)

 

STARTOVNÍ LISTINY