Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Most - 26. 5. - Cena první dámy ČR

Rozbory dostihů: Most - 26. 5. - Cena první dámy ČR
Totally Gold se v Mostě daří, takhle loni vyhrála Memoriál Vlastimila Smolíka - foto Andrea Zavadilová

Rozbory dostihů na neděli 26. května v Mostě, kde je mezi osmičkou dostihů vrcholem první handicapová Cena první dámy ČR.

 

14:00 - 1.dostih

Májová míle

R - cena III.kat. - 3 - 1600 m - 70 000 Kč

1 TRIP TO DEAUVILLE(FR), 3 val j, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 57,0

U nás se představí poprvé. Dosavadními výsledky nezaujme, ovšem zkrácení distance může být plus. V posledních startech ho sice síly opouštěly brzy, k čemuž ale asi přispěla i měkká půda. Stáj minulý týden slavila hattrick.

2 HIGHLAND SWEET(IRE), 3 hř j, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 55,5

Ani jeho výsledky na první pohled nezaujmou. Ve Frankenbergerově memoriálu měl ale divoký průběh a nebyl zas tak daleko. I když má dlouhého otce, míli může zvládnout.

3 RABBIT BLUE BRESIL(IRE), 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Ján Havlík 57,0

Jediný start absolvoval v srpnové Ceně Masise, a i když bral dotace, ztrácel výrazně a porazil pouze další debutanty. Původ má překážkový, takže zřejmě bude potřebovat delší distanci. Stále je ale hlášený do Derby.

4 CLASH OF THE STARS(IRE), 3 kl, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 57,5

Loni se ukazovala nadějně, ale letos se od ní v obou startech čekalo trochu více. Mírné zkrácení distance jí ale pomůže, a protože bývá rychle na nohách, jako plus vypadá i mostecká dráha.

5 ELERY(IRE), 3 val, tr. Tomáš Váňa, ž. David Liška 59,0

V Mostě zahájil sezónu třetí příčkou, když ho o 1 a ¼ délky porazil Scugnizzo. Změna váhového poměru i prodloužení distance nahrávají otočení poměru sil.

6 GORHAM`S CAVE(FR), 3 hř, tr. Jiří Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Po seznamovacím startu ukázal před třemi týdny v Mostě zlepšení, přesto skončil s odstupem sedmý. Bez dalšího progresu tak opět poběží zadarmo.

7 SCUGNIZZO(FR), 3 hř, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 57,5

Bývá chtivější, takže při mostecké premiéře mu prospělo zkrácení distance. Při návratu na míli se pár lepších soupeřů asi najde.

8 NELSON RAK, 3 val, tr. Svatoslav Blažek, žk. Natálie Flenerová 53,5

Jeho formy mají spíše sestupnou tendenci, přičemž tady narazí na silnější konkurenci než před dvěma týdny ve Slušovicích.

9 VERDADERA(IRE), 3 kl, tr. Václav Chaloupka, Taťána Mášová 53,0

Do sezóny vstoupila pod novým vedením a ukázala zlepšení, přestože hůře vytočila oblouk. I díky změně váhového poměru by měla být blízko dvojici Scugnizzo – Elery, kteří jí minule porazili.

10 IDEFIX(IRE), 3 val, tr. Eva Záhorová, ž. Petr Foret 57,0

Loni v jediném startu mnoho neukázal, což vzhledem k pozdnějšímu původu nebylo překvapením. Může jít tedy nahoru, nicméně sezónu bude teprve zahajovat.

11 ZELDEN(POL), 3 val, tr. Karel Germič, žk. Anna Lebdušková 53,5

Při debutu na 2200 metrů přestal stíhat už na protilehlé rovině. Zkrácení distance mu zřejmě nepomůže, takže si jde především pro handicap.

12 SPACE LADY(GB), 3 kl, tr. Helena Vocásková, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Jediná debutantka v poli stála jako roček 13.000 guineí. Je prvním potomkem nestartující matky. Z rodiny zaujme prabába Sayyedati, která vyhrála pět dostihů kategorie Gr.1. Měla by být delší, ale debutanty z této centrály nikdy nelze podceňovat.

Tipařův verdikt: Trojice koní se tu před třemi týdny seřadila na druhém až čtvrtém místě v o 200 metrů kratším dostihu. I díky metrům navíc z nich může být nejlepší volbou Elery. Clash Of The Stars naopak pomůže návrat na kratší distanci a teoreticky by jí měla sedět i mostecká dráha. Vůbec nejlepší volbou ovšem může být HIGHLAND SWEET, který posledně přes divoký průběh naznačil dobrou třídu. (Jaroslav Fabris)

Tip: Highland Sweet – Elery – Clash Of The Stars

 

14:35 - 2.dostih

Cena Dostihového klubu

R - handicap III.kat. - 3+ - 1400 m - 70 000 Kč

1 LENA(FR), 5 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,5

Podobný handicap tu před šesti týdny vyhrála. Dosud ale v handicapech bodovala s nižšími známkami a někteří z tehdejších soupeřů (Gilby, Lucas Warrior) vychází teoreticky lépe.

2 SILVER TRIGGER(FR), 7 hř bj, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 56,5

Posledně neměl světlý moment, předchozí běhání ale nebylo špatné a už je dost seběhaný. Mostu se ale spíše vyhýbá, a i když i na „čtrnáctce“ zvítězil, na tamní dráze pro něj vypadá krátká.

3 LUCAS WARRIOR, 7 val, tr. Václav Chaloupka, ž. Petr Foret 56,5

Kombinace dráhy a distance mu sedí, když loni skončil v tomto dostihu těsně druhý s o 3,5 kg vyšší známkou. Po slušném vstupu do sezóny posledně trochu zklamal, ale útočil příliš zezadu. Tentokrát by se mohl dočkat měkčí dráhy.

4 GILBY(GB), 5 val, tr. Jiří Brož, am. Pavlína Kašparová 51,5

Sezónu zde zahájil třetím místem, ovšem jen krk na něj ztrácel Lucas Warrior, který vychází trochu lépe. Posledně neuspěl v Magdeburgu, ale tam se mu nedařilo ani o rok dříve.

5 CAPTAIN LUKA(IRE), 8 val j, tr. Pavel Kašný, am. Matyáš Luka 60,0

Před třemi týdny skončil v podobné dostihu druhý. Teoreticky znovu vychází lépe než tehdejší soupeř Lucas Warrior, ale měl lepší průběh, když na rychlé dráze cválal hned za vítězným Manoamano.

6 GILIENNE, 8 kl, tr. Vendula Jirčáková, Taťána Mášová 56,5

Pod novým vedením před dvěma týdny dobře vstoupila do sezóny. Sice je obhájkyní vítězství, ale distance je na hraně. Před rokem těžila z rychlé dráhy, což tentokrát platit nemusí.

7 FANUSH(IRE), 4 val, tr. Miroslav Nieslanik, žk. Tomáš Roman 58,0

Loňskou sezónu ukončil už v červnu a ve dvou letošních startech mnoho nepředvedl, byť za poslední běhání v Magdeburgu ho částečně omlouvá pomalejší start.  

8 MATERANA(IRE), 3 kl j, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 51,5

Posledně se zbavila přívlastku nezvítězivší. Tříletí s podobnou vizitkou jsou vždy v handicapech populární, ale letos už šest tříletků odskakovalo do handicapů v roli favorita a žádný tuto pozici nesplnil. Do Mostu míří poprvé.

9 RABBIT ZOUSTAR(GB), 4 val, tr. Allan Petrlík, ž. Ján Havlík 59,0

Jediné vítězství sice získal v Mostě, ale při vstupu do sezóny skončil v podobném dostihu až devátý. Ani další start nepřinesl zlepšení, byť v něm po pomalejší startu příliš rychle pospíchal na špici. 

10 SHOSANNA(IRE), 4 kl, tr. Eva Záhorová, ž. David Liška 60,5

Při vstupu do sezóny skončila čtvrtá v bratislavském handicapu, kde útočila z konce pole a v cílové rovině se proplétala vpřed. Podobná taktika nebývá úspěšná ani v Mostě, ale chodila i aktivněji a ještě může mít nějaké rezervy.

11 PERFECT KORDULA(IRE), 4 kl, tr. Zdeněk Mimra, žk. Anna Lebdušková 53,0

Ve Slušovicích zeslábla v závěru, ovšem tohle pro ni může být až příliš krátké, což platí zvlášť v Mostě. To napovídá i dvojice jejích startů z mosteckých mílí. Už je ale jen kilo nad vítěznou známkou. 

12 OLINKA, 8 kl, tr. Lenka Horáková, ž. Jiřina Andrésová 54,5

Před třemi týdny v Mostě ukončila bezmála pětileté čekání na vítězství. Za to sice obdržela přídavek 7,5 kg, ale vyhrála lehce a v minulosti se dokázala vyrovnat i s vyššími handicapy.

Tipařův verdikt: Při handicapové premiéře zaslouží pozornost Materana, ale statistiky dokazují, že tříletí to v handicapech nemají jednoduché. Před třemi týdny v podobném dostihu skončil druhý Captain Luka, ale zvlášť pokud se dočká měkčí dráhy, mu může porážku vrátit Lucas Warrior. Rezervy stále může mít SHOSANNA, čemuž napovídá i její letošní bratislavská premiéra. (Jaroslav Fabris) 

Tip: Shosanna – Lucas Warrior - Materana

 

15:05 - 3.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 50 000 Kč

1 FRAM, 8 val j, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 55,0      

Před třemi týdny se tu ukázal v podobném handicapu, když z konce pole finišoval asi o 1 ½ délky za Kazi. Váhově se mezi nimi nic nemění a i pořadí mezi nimi by tak mělo zůstat stejné.

2 LEONTYNKA(GB), 4 kl, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 56,0    

Před třemi týdny tu vstoupila do sezóny a porazila jí trojice nynějších soupeřů. Od dotace ale nebyla tolik vzdálena a zahřívací start mohla potřebovat.

3 FRANJA(GER), 5 kl b, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 54,0          

Na kilometrovém sprintu ve Slušovicích od startu nestíhala tempo soupeřů. Metry navíc a mostecká dráha jí můžou pomoci, vloni v červnu tu na stejné trati bojovala o vítězství a v handicapu je o 0,5 kg níž. Nově má hlášené beránky.

4 QWINY, 3 kl, tr. Radim Bodlák, ž. Martina Havelková 52,0       

Na úvod sezóny ve Slušovicích hodně hektická a navíc měla problém s točením v oblouku. Oproti tomu má tady hlášenou fixaci jazyka, v Mostě se představí poprvé.

5 NIGHT SHINE, 4 kl j, tr. Jana Manová, ž. Jiřina Andrésová 56,5              

V obou dvou letošních startech se prezentovala táhlou koncovkou, takže ubrání metrů je otazník. Stáj se ale minulou neděli předvedla ve velké formě, takže podceňovat jí nelze.

6 YARMILA, 4 kl, tr. Tomáš Váňa, ž. David Liška 61,5       

V září sice zvítězila na této distanci v Praze, v obou dvou letošních startech na míli ale měla problém akceptovat tempo dostihu. Sprint v Mostě si vyzkouší poprvé a nejspíš jí nečeká nic snadného.

7 RABBIT GARSWOOD(IRE), 6 val, tr. Allan Petrlík, ž. Ján Havlík 62,0       

Na úvod sezóny ho v Lysé porazila Night Shine o víc jak 3 délky a váhově je tu tady mezi nimi stejné. Na místním sprintu už ale zvítězil a v handicapu je teď o 3,5 kg níž.

8 DENIHILONIHIL(IRE), 6 val, tr. Martin Pišl, žk. Anna Lebdušková 57,0 

Před třemi týdny tu měl dostih ideálně rozjetý a o dotaci přišel až v závěrečných metrech. Tehdy ho porazilo několik nynějších soupeřů, a i když někomu porážku vrátit může, těžko říct, na co to bude stačit.

9 HAS D`EMRA(FR), 7 val j, tr. Michal Kalčík, žk. Nella Beran 59,0             

Naposledy v Lysé neměl v konci prostor k útoku, špatné nebylo ani předchozí běhání. Návrat na sprint je trochu otazníkem, i když tady vloni zvítězil se stejnou známkou, na jaké je teď.

10 LADY SOPHIE(IRE), 5 kl, tr. Josef Vašina, Eva Buriánková 57,0             

Na konci loňské sezóny změnila trenéra a obě dvě letošní formy jsou slušné. V Mostě toho moc nenaběhala, toto by jí ale sednout mohlo.

11 KAZI, 5 kl, tr. Václav Hulínský, Lucie Fialová 52,0

Sprinty v Mostě jí sednou, o čemž svědčí i její třetí místo z prvního letošního startu. Tehdy porazila tři nynější soupeře, což by měla zvládnout i tentokrát.

Tipařův verdikt: Čtveřice koní se tu v podobném handicapu představila před třemi týdny a i tentokrát by nejdříve v cíli měla být KAZI. V Mostě umí zaběhnout i Rabbit Garswood a Franja, když o obou platí, že v handicapu jsou na známkách, s kterými tu vloni bojovali o vítězství. (Ferdinand Minařík)

Tip: Kazi – Rabbit Garswood – Franja

 

15:40 - 4.dostih

Cena Hipodromu Most

R - cena II.kat. - 3+ - 1000 m - 100 000 Kč

1 TALAMANCA(GB), 4 val, tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Jiří Chaloupka 58,0           

V Británii uměl 68 lb, ale v posledních startech mu klesl rating na slabých 57 lb. Britští sprinteři jsou ale jako celek respektováni a on je rychlý, takže tisícovka je ideální, zvlášť když jde z prvního boxu. V našem tréninku se však ukáže poprvé a nevíme, v jaké je formě. Také nastoupí bez pomůcek, přitom dosud nosil aspoň beránky.

2 SHERSHAB(FR), 6 val j, tr. Radim Bodlák, ž. Martina Havelková 61,0

Obhájce prvenství sice nastoupí s nejvyšší váhou, ale i tak tady vychází dobře a loni byl v Mostě čtvrtý ve Svatováclavské ceně. Letos má dva starty na jedničkové scéně, když lepší bylo čtvrté místo v Bratislavě. Tentokrát půjde bez stálého jezdce.

3 RABBIT POWER(GB), 6 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Ján Havlík 58,0

Loni vyhrál dva trojkové sprinty ve Slušovicích. I letos šel lépe v Bratislavě, která je bližší jeho ofenzivnímu naturelu než Chuchle, takže i v Mostě by mu to mělo sednout.

4 FRAMI HIT, 6 kl j, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 56,5

Loni vyhrála tisícovku v handicapu ve Varech se známkou 57,5 kg, což je podobná úroveň jakou má teď za čtvrté místo na 1400 metrů, kdy v Mostě ztrácela na Manoamana 5 délek a to měla větší váhovou výhodu.

5 STEPPINGSTONE(GER), 3 hř, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 54,5

Jediný tříletek v poli. V Memoriálu Václava Michala byl jeho temperament mírněn, ale jinak chodil hodně ofenzivně. V obou trojkách na 1400 metrů ho někdo chytnul, takže zkrácení distance vypadá jako dobrá taktika. 

6 MANOAMANO(FR), 8 val sj, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 58,0

Kdysi náš přední sprinter, který byl třikrát druhý ve Svatováclavské ceně, loni neměl dobrou sezónu. Díky tomu mu však klesů handicap, takže po dvou startech se začínající jezdkyní se prosadil naplno na zdejší dráze v trojkovém handicapu na 1400 metrů, kde nesl nejvyšší váhu. Vybaven blinkry vystřelil jak raketa, takže 1000 metrů nemusí být problém.

7 DONAVENTURA(FR), 4 kl, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Milan Zatloukal 59,5

Loni ve Francii absolvovala čtyři starty, když nejkratší byl na 1650 metrů, a dostala za ně rating 27 kg. Při našem seznamovacím startu byla v mostecké dvojce na 1600 metrů od začátku vzadu, takže zkrácení distance nevypadá jako plus.

8 MOUNTAIN FLOWER(IRE), 4 kl s, tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 59,5

V Británii začala běhat až koncem srpna a za třetí místo v obstojné konkurenci dostala rating 67 lb. To bylo na míli, poslední start na 2000 metrů byl zřejmě dlouhý. Ani ona na sprintera vypadá. Minule po kolizi s Donaventurou přestala být ježděná, její šance v té chvíli ale už nevypadaly dobře.

Tipařův verdikt: Obhájci Shershabovi mostecká dráha sedí a poslední forma vypadá dobře. Nebude však mít stálého jezdce a ponese o 3 kg víc než MANOAMANO, který minule vybaven blinkry ofenzivní jízdou vyhrál mosteckou trojku na 1400 metrů, čímž potvrdil rostoucí formu stáje. V Mostě by to mohlo sednout i Rabbit Powerovi, kterému vyhovují menší ovály. Rychlým koněm je i Talamanca, který nemusí být bez šance i přes nižší britský rating, ale představí se u nás poprvé. (Ondřej Blahník)

Tip: Manoamano – Shershab - Talamanca

 

 

16:10 - 5.dostih

Cena Hitrádia North Music

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 50 000 Kč

1 BOY SCOUT(FR), 4 val, tr. Tomáš Váňa, žk. Tomáš Roman 56,5              

Loňskou sezónu tu zahájil dvěma třetími místy, ukončil jí ale už v srpnu. Ve dvou letošních startech nic nepředvedl a tady mu k obratu musí pomoci prodloužení distance.

2 BASTILLA(FR), 4 kl, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 54,5            

Na úvod sezóny zvítězila na této distanci v Chuchli a následně svojí známku potvrdila na vytrvalecké trati v Lysé. V Mostě se ukáže poprvé, může jít ale ještě nahoru.

3 OPINION MAKER(IRE), 10 hř j, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 55,0         

Loňská sezóna mu vůbec nevyšla, do té aktuální ale vstoupil dobře v podobném handicapu tady. V dalším startu mu došly síly už v oblouku do cílové roviny a návrat na kratší distanci mu může pomoci.

4 ARKADAG(IRE), 6 val j, tr. Michal Kalčík, ž. Adam Florian 58,0 

Do sezóny vstoupil v Praze dobře, tady ale pak v dalším startu po aktivním průběhu vycouval. Jeho dva triumfy jsou z dvou kilometrů ve Varech, takže tato distance by mu mohla sedět.

5 VINTAGE BRAND(IRE), 4 kl b, tr. Zdeněk Mimra, Petra Zedková 59,5 

První životní vítězství dosáhla na měkké dráze v Lysé a dobře tam zaběhla i naposledy. Při svém jediném startu v Mostě tu byla vloni v červnu druhá, menším otazníkem je ubrání metrů.

6 PERSEA, 6 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, Lucie Fialová 53,5          

Při druhém letošním startu před týdnem finišovala z konce pole pro čtvrté peníze. Metry navíc by jí měly pomoci a nejspíš by potřebovala měkčí půdu.

7 MOCCAFIX(GER), 11 val j, tr. Jana Manová, Irena Štěrbová 54,5          

Na úvod sezóny zaběhnout umí, tady ale na vytrvalecké distanci neměl světlejší moment. Všechny jeho tři životní triumfy jsou z chuchelských 1800 metrů a tady nejspíš mnoho příznivců nenajde.

8 LORD WILD, 4 val, tr. Josef Bartoš, am. Matyáš Luka 60,0        

Při prvním letošním mosteckém mítinku na této distanci zvítězil, následně přišel o dotované umístění asi 100 metrů před cílem. Při návratu na vítěznou trať by měl mířit mezi nejlepší.

9 BLUE QUEEN(GER), 6 kl b, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 58,0

Oba dva letošní německé starty nebyly tak špatné, jak může na první pohled vypadat. V Mostě i na našem území se ukáže poprvé v kariéře, umí být ale rychle na nohou a se stájovou formou v zádech jí nelze přehlížet.

Tipařův verdikt: Vítězství z této dráhy i distance už má letos na kontě LORD WILD a tady může přidat další zásah. Ostatní mnoho zkušeností z místního Hipodromu nemají, takže mezi nejlepší může mířit Blue Queen a Vintage Brand. Obě dvě sice nejlépe běhají na delších tratích, umí být ale rychle na nohou, což se tady vždycky počítá. (Ferdinand Minařík)

Tip: Lord Wild – Blue Queen – Vintage Brand

 

 

16:45 - 6.dostih

Cena DTS Vrbenský

R - cena III.kat. - 3+ - 2000 m - 70 000 Kč

1 SEMTEX, 4 hř, tr. Jaromír Hrudka ml., Petra Zedková 54,5

Debutoval až letos v Lysé, kde hůře odskočil a v cíli měl výraznou ztrátu. Nezaujme ani původem, takže si jde pouze pro handicap.

2 LAST CHANCE, 4 kl, tr. Michal Tajmr, Taťána Mášová 57,0

Při druhém životním startu překvapivě vyhrála slušně obsazený dostih pro české odchovance, ve kterém těžila i z nízké váhy. Může mít ještě nějaké rezervy, ale sezónu bude teprve zahajovat.

3 TACHY(FR), 4 hř, tr. Jaromír Hrudka ml., ž. Jiří Chaloupka 58,0

Rok po debutu z Budapešti nastoupil ke druhému startu v Lysé. Předvedl trochu lepší výkon než výše zmíněný stájový kolega, ale po startu byl chtivý, takže prodloužení distance mu nepomůže.

4 SAGAR(IRE), 9 val, tr. Václav Chaloupka, Eva Buriánková 56,0

Letošní premiéra ukončila jeho sérii tabulových umístění, ale Velká dubnová byla hodně nabitá. Tady většinu soupeřů jasně převyšuje a v Mostě zaběhnout umí.

5 TRIPLEX(IRE), 7 val s, tr. Josefína Nováková, ž. Jakub Pavlíček 58,5

Tohle na něj vypadá krátké, i když pod předchozí trenérkou zvládal i podobné distance. Loni do Mostu zavítal jen jednou a skončil druhý, nicméně tady všichni koně s handicapem vychází lépe.

6 MORALISTE(FR), 3 hř, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 53,0

Ve VJC cválal blízko špice a uhájil šestou příčku. Matku má dlouhou, takže zvlášť v Mostě by si měl s metry navíc poradit. Nahrává mu rostoucí stájová forma.

7 BARRANDIEN(GB), 4 val, tr. František Zobal, ž. Petr Foret 56,0

Další z koní, kteří si jdou především pro handicap. V Lysé byl jeho soupeřem Tachy, od něhož v závěru odešel na 8 délek, takže navrch by měl mít i tentokrát.

8 SAVIGNY(GER), 4 val, tr. Helena Voršilková, ž. Jiřina Andrésová 56,0

Jediný start absolvoval před více jak rokem v Hoppegartenu, kde cválal blízko špice, ale v cílové rovině odcouval na vzdálené poslední místo. Na dráhu se vrací pod novým vedením.

9 SIRIUS RED(FR), 4 val, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 57,0

Debut o něm mnoho neprozradí, když na měkké dráze v Angers skončil mezi poraženými. Stáj minulý víkend slavila hattrick. O jeho šancích může napovědět sázkový trh.

10 ARIELLE, 7 kl, tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 57,0

V posledních třech startech druhá, z toho dvakrát v Mostě. Jednalo se ale o handicapy a tady narazí na trojici soupeřů, kteří jí jasně převyšují.

11 LAILAHO, 6 val, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Palík 58,5

Při premiéře pod novým vedením se čekalo trochu více, ale byl pomalejší z boxů, takže na rychlé dráze útočil zezadu. Takto dlouhou distanci si vyzkouší poprvé, každopádně loňské běhání z Hannoveru napovídá, že to může zvládnout.

Tipařův verdikt: Třídou své soupeře jasně převyšuje trojice Lailaho, Moraliste a SAGAR. Zatímco první dva si takto dlouhou distanci vyzkouší poprvé, Sagar na ní loni získal tři jedničková umístění, z toho dvě právě v Mostě. (Jaroslav Fabris)

Tip: Sagar – Moraliste - Lailaho

 

17:15 - 7.dostih

Cena první dámy ČR

R - handicap I.kat. - 4+ - 2200 m - 150 000 Kč

1 TO TEN METERS(FR), 4 kl, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Adam Florian 56,0

V dubnu tu v podobném handicapu bojovala s Totally Gold, když jejich poměr vah byl podobný jako teď. V Memoriálu Vlastimila Smolíka za ní zaostala o víc jak 5 délek, ale to nosila o kilo víc a šla defenzivněji než v prvním startu. 

2 CARRERA, 4 kl, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 57,0

Loni třetí v St Legeru vstoupila do sezóny předposledním místem v Memoriálu Vlastimila Smolíka. Chodí dost zezadu, což v Mostě není ideální.

3 NAPAJEV, 5 val, tr. Helena Voršilková, ž. Jiřina Andrésová 58,5             

Loni vyhrálo o 5 délek dvojkový handicap v Chuchli na 1800 metrů, za což dostal od handicapera přidáno 6 kg. Sezónu zahájil v Německu, kde pravidelně běhá. Doběhl šestý v handicapu na 2000 metrů v Drážďanech, který se startoval bez boxů.

4 TOTALLY GOLD(IRE), 5 kl, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 60,0          

Na mostecké dráze byla dosud stoprocentní. V dubnu těsně porazila v handicapu na 2200 metrů To Ten Meters a pak obhájila prvenství v Memoriálu Vlastimila Smolíka.

5 ALZIR(GB), 5 hř, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 59,0            

Loni lehce vyhrál trojku na 2000 metrů ve Varech a pak překvapil třetím místem ve Velké ceně českého turfu. V zahraničních startech se mu však tak nedařilo. Minule v Hoppegartenu ale byl možná příliš vystrkán na špici a nosil nejvyšší váhu.

6 WHIRL WIND GIRL(FR), 5 kl, tr. Pavel Tůma, ž. Petr Foret 59,0              

Naposledy byla v solidní konkurenci třetí na 2200 metrů. Vrací se na oblíbenou mosteckou dráhu, na níž loni vyhrála Velkou letní cenu a byla třetí v jedničkovém handicapu se stejným ratingem jako má teď.

7 GARMONA, 4 kl, tr. Jan Demele, ž. Jiří Palík 59,0

Do sezóny vstoupila ambiciózně v německých Listed, ale na soupeře nestačila. Tady je schůdnější konkurence, ale potřebovala by to delší, protože loni potrápila Magic Merlina v Ceně prezidenta republiky.

8 CULIHRACH(IRE), 7 val j, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 49,0

Loni v dubnu vyhrál v Mostě dvojkový handicap na 2200 metrů, letos v něm doběhl s odstupem za Tottaly Gold a To Ten Meters a teď má rating jen o 2 kg nižší. Minule v Chuchli to bylo o něco lepší, pomohla by mu měkčí dráha.

Tipařův verdikt: Na startu jsou dvě specialistky na mosteckou dráhu. Totally Gold tu letos již dvakrát vyhrála, WHIRL WIND GIRL v minulých letech a veze si slušnou formu z Maďarska. To Ten Meters vrací do hry lepší váhový poměr jako v prvním startu. Pokud by se Alzir dokázal přiblížit výkonu z Velké ceny českého turfu, mostecká dráha by mohla jeho ofenzivnímu stylu svědčit. (Ondřej Blahník)

Tip: Whirl Wind Girl – Totally Godl – To Ten Meters

 

17:45 - 8.dostih

Cena představenstva společnosti Hipodrom Most

R - handicap V.kat. - 3+ - 2200 m - 30 000 Kč

1 LAST OPERA SONG(FR), 11 kl, tr. Svatoslav Blažek, am. Barbora Suchyňová 54,0          

Tady narazí na přijatelnější soupeře než ve Slušovické ceně. Na vítězství čeká už téměř tři roky a v Mostě běhá jen sporadicky.

2 CLAUDINE, 3 kl, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 54,5  

Začátkem května se tu ukázala mezi tříletými a působila ještě poměrně zeleným dojmem. Tady se ukáže poprvé v handicapu a nárůst distance je poměrně razantní.

3 VADEMILLA, 6 kl s, tr. František Mourek, am. Klára Chrbolková 51,5  

Naposledy v Chuchli měla celkem velkou podporu na sázkovém trhu, přesto předvedla podobný výkon jak při vstupu do sezóny. Změnu mají přinést stínidla a metry navíc.

4 MELANIA(GER), 7 kl, tr. Pavel Hlavatý, ž. David Liška 60,0        

Do sezóny tu vstoupila slušně v podobném handicapu, následně v Lysé se od ní ale čekalo víc. Momentálně je 5 kg pod vítěznou známkou a pomohla by jí případná měkčí dráha. Nemá hlášená stínidla.

5 LUXUS MAN, 3 hř, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 52,0           

Další tříletek trenéra Kalčíka, který si vyzkouší poprvé handicap. Poslední běhání nebylo tak špatné, jak může na první pohled vypadat, nejspíš ale opět poběží zadarmo.

6 AKACIE, 11 kl b, tr. Josef Bartoš, am. Helena Březinová 51,0   

Naposledy tady v podobném handicapu v roli největšího outsidera předvedla pěknou koncovku. Ve větším poli to bude mít složitější a na její formy příliš spolehnutí není.

7 HEATHER MACLEOD(IRE), 3 kl b, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 58,5

Při handicapovém debutu v Lysé v konci předběhla několik soupeřů, přesto se od ní čekalo trochu více. Větší dráha jí může sednout lépe, přesto moc lákavě nevypadá.

8 LUIS STORMEN(FR), 5 val, tr. Martin Pišl, ž. Jiřina Andrésová 52,5        

Na vydělanou dotaci čeká už téměř dva roky. Naposledy v Chuchli mu v cílové rovině síly spíše docházely, takže nárůst distance je otazníkem.

9 LAVIGNE, 6 kl, tr. František Zobal, am. Matyáš Luka 60,0         

Vloni zaběhla slušně při jediném startu na 2400 metrů v Chuchli. Při prvním letošním startu se tu neodpoutala ze zadní části pole a pomoci jí může snad sestup o kategorii níž.

10 TOM JOVI(FR), 6 val, tr. Jiří Chaloupka, Eva Buriánková 61,0 

Letos má na kontě dvě solidní formy a vloni v tomto dostihu zvítězil. Tady by měl mířit opět mezi nejlepší.

11 ZARDONIC(IRE), 3 hř, tr. Miroslav Nieslanik, Ludmila Karlíková 51,5  

Oproti prvnímu startu tu naposledy byl schopný alespoň stíhat tempo dostihu. Metry navíc jsou plusem, s nezkušenou jezdkyní ale nejspíš mnoho příznivců nenajde.

12 NA KONCI DUHY, 7 kl, tr. Jiří Brož, ž. Ján Havlík 59,5 

V Mostě se ukázala letos už dvakrát a z konce pole mnoho soupeřů nepředběhla. V sedmi letech stále nezvítězivší a to se tady nejspíš měnit nebude.

13 PORTORIC, 4 val, tr. Eva Stašková, žk. Tomáš Roman 54,5     

Jisté zlepšení ukázal v Pardubicích na maratónské trati, za ním ale mnoho kvality nezůstalo. Při prvním startu ho tu porazili Melania i Tom Jovi a tak by tomu mělo být znova.

14 GORDANA, 3 kl, tr. Jan Demele, Petra Zedková 54,0

Při prvním letošním startu ve Slušovicích si z beznadějné pozice dolétla pro čtvrté peníze. Metry navíc jsou jednoznačným plusem a při první návštěvě místního Hipodromu vypadá z tříletých asi nejlépe.

15 LATARMISSIE, 6 kl, tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 56,5

Na úvod sezóny se ukázala na své oblíbené distanci v Chuchli, doběh divokého dostihu ale uzavřela. Stáj je ale ve velké formě a pomohla by jí každá kapka deště.

Tipařův verdikt: I na tuto kategorii dost slabě obsazený dostih. Asi jediný v poli, kdo letos ukázal stabilní formu, je obhájce TOM JOVI. Soupeři mohou být klisny Melania a Latarmisse, obzvláště pokud by hodně zapršelo. Z tříletých vypadá nejlépe Gordana, pokud se popasuje se specifiky místní dráhy. (Ferdinand Minařík)

Tip: Tom Jovi – Melania - Gordana

 

STARTOVNÍ LISTINY