Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Most - 27. 7.

Rozbory dostihů: Most - 27. 7.

Rozbory dostihů na sobotu 27. července v Mostě, kde je vrcholem Severočeská sprinterská cena.

 

13:30 - 1.dostih - Cena společnosti HIPODROM MOST

R - handicap III.kat. - 3+ - 1200 m - 60 000 Kč

1 GILIENNE, 3 ž. Jan Verner 57,0 – Letos na velkém vzestupu, což potvrdila i naposledy na místní dráze. Další progres se nedá vyloučit, bude ho ale potřebovat. Několik soupeřů je na tom váhově lépe.

2 STRASSBURG(GB), 3 Michal Hrouda 58,5 – Dobrý výkon podala na místní dráze v trialu na JCK, neztratila se ani v Ceně jezdectví. Otazníkem je spíš její poslední výkon na domácí dráze, kde sice nosila mamutí váhu, přesto se od ní čekalo víc.

3 ROLALIZA, 4 b Adam Florian 58,5 – Ráda chodí stylem start – cíl a na místní dráze už zaběhla slušně. Tady je ale adeptů na diktování tempa víc a na této trati se ukáže poprvé v kariéře.

4 IRANDO, 5 ž. David Liška 56,0 – V letošních třech startech nezářil, nosil ale vyšší váhy. Teď je příhodněji zatížen, obvykle ale nebývá nejrychleji na nohách, což na místní dráze plusem není.

5 SHEIK YERBOUTI, 7 Daniel Vyhnálek 60,5 – Tři jeho poslední triumfy jsou z podzimu a měkčích drah. Tomu i odpovídají i výsledky z úvodu aktuální sezóny.

6 CELINE MY HEART(GB), 6 ž. Vendula Korečková 65,0 – Do sezóny vstoupila druhým místem v Gomba handicapu, pak už se jí ale mezi elitou nedařilo. Tady ponese hodně kilo a v Mostě se ukáže teprve podruhé v kariéře.

7 WOBULL SE NOW, 9 am. Petra Florianová, B.Sc. 62,0 – V Mostě se cítí jak ryba ve vodě a letos už tu zvítězil dvakrát. Díky úlevě své jezdkyně, která ho dobře zná, může být i tentokrát nad síly všech.

8 DEREQUINTA(IRE), 3 ž. Martina Havelková 49,0 – V květnu bez problémů triumfovala v nejnižší kategorii. Po pauze se na měkké dráze rychle vytratila, jeden výpadek ale nemusí tolik znamenat.

9 MANOLLA, 6 am. Kateřina Kuntová 55,0 – V Chuchli v květnu druhá o kategorii výš. Na její formy ale není úplně spolehnutí a Most není její vyhledávanou destinací.

10 COOL BABY(GB), 4 b žk. Agáta Čermáková 56,0 – Při posledním startu na místní dráze nedaleko od vítězného Wobull Se Now. Na dotaci dosáhla při všech letošních pěti startech, stálého žokeje ale střídá poměrně nezkušená jezdkyně.

11 PRINCE ORPEN(FR), 8 Pavel Složil ml. 67,0 – Bývalý elitní letoun zaběhl v Bratislavě jako za svých nejlepších dnů. Za to byl ale náležitě ohodnocen, distance je delší a v sedle má překážkového jezdce.

12 NEVER NOW(GER), 6 b žk. Zuzana Míčová 56,0 – Při posledních dvou startech nebyl tak rychle na nohách jak je u něj obvyklé. Tady potkává několik soupeřů, na které nestačil v červnu a váha mu k obratu sil nenahrává.

13 TRINIS, 5 j ž. Jiří Chaloupka 59,0 – V červnu tady nedaleko za trojicí Wobull Se Now, Gillienne a Cool Baby. Los k němu tentokrát moc příznivý nebyl a v boji o vítězství můžou hrát takové detaily roli.

Tipařův verdikt: WOBULL SE NOW tu v červnu zvítězil těsně před trojicí Gilienne, Cool Baby a Trinis a vzhledem k tomu, jak jsou váhy nastavené tentokrát, se mu to může podařit znova. Znepříjemnit mu to může Prince Orpen, a pokud zapomene na poslední formu z Lysé, tak asi i Strassburg. (fm)

Tip: Wobull Se Now – Strassburg – Gilienne

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:00 - 2.dostih - Prix de Longchamp

R - cena III.kat. - 3+ - 1800 m - 60 000 Kč

1 ALDZARB(IRE), 7 ž. Radek Koplík 57,0 – Vrací se na dráhu po více jak roce. V minulosti vyhrál i Listed. Několik koní trenéra ale v poslední době při návratu na dráhu po pauze nepředvedlo očekávaný výkon. Přesto je s ním třeba počítat na nejvyšší příčky.

2 RUSTIKAL(IRE), 3 ž. David Liška 55,0 – Pod novým trenérem se systematicky zlepšuje. Tentokrát ale narazí na hodně silné soupeře. Dotaci by získat měl, a to klidně i vyšší, ale nějaký lepší soupeř se asi najde.

3 KISSI STURM, 5 j ž. Jakub Pavlíček 64,0 – Vlastní třetí nejvyšší handicap v poli. Nevýhodou je nejvyšší váha. Kromě posledního startu, kdy se neumístil, ale nebyl daleko od vítěze, podává stabilní výkony. Vyšší dotaci by získat měl.

4 DESTINY STAR, 4 Daniel Vyhnálek 56,0 – Při jediném platném startu daleko od nejlepších. V té konkurenci bez šance.

5 SAUL(GB), 4 Michal Hrouda 62,5 – Jen krk ho letos dělil od vítězství v jedničce. Loni ji dokonce vyhrál. Naposledy chytil vítězství jen těsně na příliš krátké distanci. Ani 1800 metrů pro něj není optimum, ale třídou by si měl se všemi soupeři poradit. 

6 LA VELOCITA(IRE), 4 b Adam Florian 56,0 – Podává poměrně stabilní výkony. Distance jí sedne. Třídou ale za několika soupeři zaostává, takže vychází na boj o konec tabule.

7 HOFERGIRL(GB), 3 ž. Petr Foret 56,0 – Loni absolvovala 9 startů. Ke konci se jí moc nedařilo. Do Česka zakoupena za 1500 euro. Nestartovala od listopadu. Vychází mimo dotované příčky.

8 BONANZA GOLD(IRE), 3 am. Kateřina Kuntová 55,0 – Zakoupena loni jako dvouletá za 4500 euro ve Francii. Na startce již byla v minulosti, ale v Bratislavě nevstoupila do boxů a poté byla škrtaná. Při debutu by ziskem dotace hodně překvapila.

9 MUJAHID BRAVE, 5 Simona Laubeová 61,5 – V posledních dvou startech se mu moc nedařilo. Na nejlepší by mít neměl, ale zase několik soupeřů třídou převyšuje, takže vychází okolo konce tabule.

Tipařův verdikt: Favoritem je jednoznačně SAUL, kterého letos dělilo od vítězství v jedničce jen málo. Loni navíc jedničku na rovině vyhrál. Ideálně by mu sedla delší distance, ale třídou by měl zvládnout i 1800 metrů. Vysokou třídu měl v minulosti i Aldzarb, ale vrací se po pauze, takže jeho forma je velkým otazníkem. Spíše bych doporučoval se mu vyhnout, ale ziskem dotace nepřekvapí. Slušnou třídu má i Kissi Sturm, který ale má ještě vyšší váhu než Saul. Na vzestupu je Rustikal, ale handicapově na některé soupeře pořád hodně ztrácí, což by trochu mohla vyrovnat nižší vyšší váha, takže vychází na boj o druhou až čtvrtou příčku. Dále by mohla skončit La Velocita. (tj)

Tip: Saul – Kissi Sturm – Rustikal

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:30 - 3.dostih - Prix de Deauville

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 ECOLOGIC, 3 b ž. Jan Rája 58,0 – Druhý životní start se mu povedl. Naposledy v Lysé se ale přes razantní podporu žokeje neodpoutal ze zadní části a při handicapové premiéře má co napravovat.

2 ALHAMRA(FR), 4 s Adam Florian 55,5 – Letos v mílových handicapech už dvakrát sahala po vítězství. V Mostě dokázala zaběhnout i vloni a o trochu delší distance by neměl být problém.

3 A DEE JOE(FR), 9 žk. Zuzana Míčová 55,5 – Do sezóny vstoupil vítězstvím start – cíl v Lysé, špatné nebyly ani další dva starty tady. Z mostecké dráhy málokdy odejde bez dotace, od konce května ale pauzíroval.

4 KENTUCKY JACK, 4 b ž. Vendula Korečková 54,5 – Po statečném výkonu tady koncem května prohrál o hlavu. Otazníkem je dvouměsíční pauza a zkrácení distance.

5 LA SOMMERA(FR), 3 ž. Kateřina Hlubučková 54,5 – V Lysé se při druhém životním startu držela dlouho se slušnými soupeři. Tady vstupuje do handicapu a její projev napovídá, že místní dráha by jí mohla pasovat.

6 DRAMA, 7 b ž. Pavlína Filipová 62,0 – V Mostě zaběhnout umí, což potvrdila v červnu. Dobře se držela i následně ve Slušovicích a tady se do jejího sedla vrací obvyklá jezdkyně.

7 AKACIE, 6 b am. Helena Březinová 51,5 – Na místní dráze startuje často a už tu dokázala něco vydělat. Její dva letošní starty jsou ale spíš zklamáním, i když naposledy šla na delší distanci než je u ní zvykem.

8 ZAMINDARTON, 3 s ž. David Liška 59,5 – Vloni běhal celkem slušně mezi českými odchovanci. Letošní pokusy mezi elitou byly odvážné, nevedlo se mu ale ani ve Slušovicích, kde v nižší kategorii odskakoval jako favorit.

9 NUTEKI, 3 ž. Jiřina Andrésová 51,5 – Do handicapových vod vstoupila těsným druhým místem o kategorii níže. Počítat se s ní tak musí, jde ale o první návštěvu místní specifické dráhy.

Tipařův verdikt: Z koní, kteří umí na zdejším hipodromu zaběhnout, padne do oka Kentucky Jack, který by ovšem potřeboval pár set metrů navíc. Naopak DRAMA už tu na této distanci dokázala zvítězit a je pro ni v podstatě optimální. Největší soupeřkou jí může být Alhamra, byť na prémiový triumf zatím čeká. (fm)

Tip: Drama – Alhamra – Kentucky Jack

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:00 - 4.dostih - Prix de Maisons-Laffitte

R - cena III.kat. - 3 - 2000 m - 60 000 Kč

1 TAJGA(IRE), 3 Michal Hrouda 55,0 – Při debutu proti starším se neztratila. Prodloužení distance bude plusem, protože vlastní hodně vytrvalý, překážkový původ. V této slabé konkurenci jasná favoritka.

2 BEAUTIFUL VISION(FR), 3 ž. Radek Koplík 57,0 – Zatím mnoho nepředvedl. Tentokrát by konečně měl získat dotaci, ale spíše nižší.

3 CENNÁ NADĚJE, 3 b ž. Vendula Korečková 57,5 – Zatím ukazuje spíše čtyřkovou výkonnost, ale v této konkurenci vypadá jako největší kandidátka na druhou příčku.

4 SHEDIR(IRE), 3 ž. Jan Rája 58,0 – Debutant. Distance by mu mohla vyhovovat. Těžko ho zařadit. Pravý sourozenec dosáhl na průměrný handicap v Anglii.

5 DREAM OF LOVE, 3 ž. Martina Havelková 58,5 – Její výkonnost má spíše sestupnou tendenci. V této konkurenci by ale nějaké soupeře mohla porazit, takže vychází tak na 3. – 4. místo.

6 FALCAON, 3 ž. Jiřina Andrésová 57,0 – Zatím startoval jen jednou loni v září, kde byl daleko od nejlepších. Přes zimu změnil majitele i trenéra. Tato distance by mu měla sednout lépe, ale přesto by v letošním debutu překvapil, pokud by bojovat o vyšší příčky.

Tipařův verdikt: Slabě obsazený dostih. Favoritkou je TAJGA, která zvládla dobře debut proti starším a prodloužení distance by mělo být plusem. Navíc má nejnižší hmotnost. Z dalších koní zatím nejvíce ukázala Cenná Naděje. Takže i když to bylo ve čtyřkách, tak zde vychází na druhou příčku. Beautiful Vision zatím mnoho neukázal, ale tentokrát narazí na slabší konkurenci, takže by mohl s debutantem Shedirem bojovat o umístění na „bedně“. (tj)

Tip: Tajga – Cenná Naděje – Beautiful Vision

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:40 - 5.dostih - Cena Jockey Clubu ČR

R - handicap II.kat. - 3+ - 2200 m - 90 000 Kč

1 URBI ET ORBI(GER), 7 ž. Vendula Korečková 62,0 – Po úspěšných startech ve dvojici jedniček startoval pouze v cenách. V handicapu se s podobnou známkou ještě nepředstavil, takže ho nečeká nic jednoduchého.

2 GALIS, 6 ž. David Liška 61,0 – Při třech letošních startech v podobných mosteckých handicapech skončil nejhůře třetí. Minule nestačil pouze na Filipa, ale cenné metry získal při točení do cílové roviny. Jeho handicap šel trochu nahoru a vypadá to „pouze“ na další dotaci.

3 FILIP(GB), 3 ž. Jan Verner 59,0 – Po neúspěchu ve Frankenbergerovi měl minule v Mostě nahlášenou fixaci jazyka a o 200 metrů kratší handicap snadno vyhrál. Tentokrát fixaci jazyka sice hlášenou nemá, ale minule se tak stalo až před dostihy. Každopádně dalším progresem nepřekvapí.

4 ÁLLAMFÖ(HUN), 3 ž. Pavlína Filipová 51,0 – Hodnota posledních dvou forem je s otazníkem, když nejprve startoval v Budapešti, minule v Bratislavě zase bylo tempo hodně pomalé. Každopádně s vysokou váhou byl blízko Bolthorna a Castra, kteří obsadili čtvrté a šesté místo ve Slovenském derby. Tady naopak ponese nejnižší hmotnost.

5 LA PAIX(FR), 4 j ž. Jan Rája 58,0 – Přesváha 1,5 kg sice není ideální, nicméně stále jde nahoru a ve třech mosteckých startech neprohrála. Plusem je také mírné prodloužení distance.

6 WASTE NO TIME, 6 ž. Martina Havelková 54,5 – Je na něj spoleh a distance mu sedne lépe než posledně. Handicapům se v poslední době vyhýbal. Koncem května ho v Mostě porazil Urbi Et Orbi, ale díky neseným hmotnostem to tentokrát může být naopak.

7 BALLEROY(FR), 4 b Michal Hrouda 53,0 – Ve Varech vstoupil do handicapu sedmým místem, ale na vítěze ztrácel necelé 4 délky. Tehdy volil ofenzivní taktiku, která v Mostě bývá úspěšná. Na start ovšem půjde po pouhých šesti dnech.

8 MYSTIC GOLFER, 8 Adam Florian 55,5 – Po rozpačitém vstupu do sezóny se chytil o derby dnu. Vrátil se tak ale na životní maximum, a protože jde o kategorii výš, jeho jezdec nemá úlevu. Před rokem tu neuspěl ani s o 2 kg nižší známkou.

9 VĚDMA, 7 ž. Jiřina Andrésová 54,5 – Posledně sice výrazně ztrácela na La Paix, ale vzhledem k extrémně pomalému úvodu dostihu to nemá velkou relevanci. Loni tu s o 2,5 kg nižší známkou skončila druhá a špatné nejsou ani její jarní formy z podobných dostihů.

Tipařův verdikt: V kvalitně obsazeném dostihu vypadají nejlépe koně, kteří můžou mít ještě prostor k progresu. Tuto definici splňují tříletí FILIP a Államfö. Větší sázkou na jistotu je první jmenovaný, a to i proto, že s Mostem už má pozitivní zkušenosti. Na severočeském hipodromu je úspěšná také La Paix, která toho rovněž mnoho nenaběhala, takže se může vyrovnat i s mírnou přesváhou. (jf)

Tip: Filip – Államfö - La Paix

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:10 - 6.dostih - Severočeská sprinterská cena

R - cena I.kat. - 3+ - 1200 m - 150 000 Kč

1 NEAR TO BE RICH(FR), 3 Adam Florian 57,0 – Od zklamání v JCK se na dráze neukázala. Vzhledem k její chtivosti zkrácení distance vypadá jako plus, ale minule začala být výrazněji ježděná už 800 metrů po startu. Důvěru tedy nebudí.

2 BEAU MASSAGOT(FR), 4 ž. David Liška 61,0 – Jeho francouzské formy nejsou tak špatné, jak na první pohled vypadá. Na jaře tam totiž absolvoval trojici Quinté handicapů a v žádném nebyl od vítěze dále než 6 a ½ délky, přičemž stále vlastní solidní handicap 37 kg. Při jediném středoevropském startu obhájil vítězství na Turf Gala, takže i když do Mostu míří poprvé, má nejvyšší ambice.

3 EFILY(FR), 6 b ž. Radek Koplík 57,5 – Před dvěma týdny dobře zaběhla v Bratislavě, ale za ní tolik kvality nezůstalo. Navíc jí sedla menší dráha a kilometrová distance. I v Mostě sice umí zaběhnout, přesto umístění před středem pole bude úspěchem.   

4 LEXCEED(GER), 8 j ž. Jan Rája 59,0 – Minule překvapivě dobře zaběhl na „dvanáctce“, ale rychlé tempo neakceptoval a poté přišel závěrem. V Mostě to tedy bude mít na této distanci složitější, přestože jinak mu severočeský hipodrom sedí.

5 BEROUYINE(FR), 5 ž. Petr Foret 59,5 – Za poslední výsledek je omluvena, protože výrazně ztratila na startu. Nicméně i předchozí letošní starty napovídají, že do loňské formy jí něco schází.

6 BENIDICTION(IRE), 5 ž. Jiří Chaloupka 59,5 – V Mostě zaběhnout umí. Sice preferuje spíše distanci 1400 metrů, ale ve srovnání s Lexceedem má více rychlosti. Na start půjde po delší pauze, což ovšem nemusí být na škodu, protože na jaře měla dost nabitý program.

Tipařův verdikt: Nejlépe tu vychází dvojice BEAU MASSAGOTLexceed. Díky nižší hmotnosti by teoreticky nebylo překvapením, kdyby měl navrch druhý jmenovaný, který má navíc pozitivní zkušenosti s Mostem. Jeho optimum ale leží dále, a protože severočeský hipodrom sedí koním s ofenzivní taktikou, může s finišem přijít pozdě. I Beau Massagot sice v Bratislavě vyhrál koncem, ale ve Francii ukazuje, že zas tak pomalý po startu není. Dráha sedne Benidiction, která ale v Bratislavě s Beau Massagotem prohrála. (jf)   

Tip: Beau Massagot – Benidiction – Lexceed

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:40 - 7.dostih - Prix de Chantilly

R - handicap V.kat. - 3+ - 2000 m - 20 000 Kč

1 LUCIFER, 6 s am. Tereza Podráská 61,0 – Celkem dobře se ukázal v Lysé na nezvykle krátké distanci. Debutující amatérka v jeho sedle však nevyužívá nic ze své úlevy a naopak ještě 2 kg přihazuje.

2 LATRIB, 10 s Lukáš Vladyka 55,0 – Vloni touto dobou tu vyhrál o trochu delší handicap. Letos ale nevypadá ve stejné formě a i on ponese pár kil navíc než by měl.

3 TARIQUE(FR), 3 s ž. David Liška 57,5 – Ve dvou letošních startech neukázal téměř nic. Koncem května tu působil hodně ospalým dojmem a probrat by ho měla poprvé hlášená stínidla.

4 MARKER SUN, 10 Michal Demo 56,0 – Na vítězství čeká už dlouho, jeho letošní formy jsou ale stabilní. Kromě pokusu na třech kilometrech vždy okolo tabule a to se dá čekat i tentokrát.

5 LA SARENNE(FR), 5 Lucie Fialová 53,0 – Od loňského úspěšného podzimu se nemůže chytnout. Naposledy trochu zaostala na startu a od dotované pozice zas nebyla tak daleko. Metry navíc jsou plusem.

6 LADAR, 7 ž. Martina Havelková 61,5 – V květnu tady na této distanci zvítězil a dobře se držel i následně ve velmi svižném dostihu ve Varech. I když ponese nejvyšší váhu, tady narazí na slabší soupeře.

7 WARSPITE(IRE), 4 ž. Pavlína Filipová 52,0 – Naposledy v Chuchli mu byla míle příliš rychlá. Předchozí dva starty na tratích okolo dvou kilometrů byly lepší a s nízkou váhou dotaci získat může.

8 MONTEPUCINI(FR), 9 am. Alexandra Slámová 54,5 – V posledních čtyřech startech osciloval mezi distancemi 1300 – 2900 metrů. Tohle by mu mělo být jistě bližší, i tak je ale tipem pro odvážné.

9 ARIGNY, 4 Adam Florian 56,0 – Kariéru zahájil v maratónských dostizích, při letošním debutu neměl nárok ve velmi rychlém handicapu ve Varech. Nejspíš bude potřebovat ještě dost času.

10 TAURUS, 9 ž. Jan Verner 56,5 – V posledních třech startech bral dotaci na oblíbené karlovarské dráze. I v Mostě ale zaběhnout umí a zadarmo by tedy běžet neměl.

11 LIMONADE(SWI), 8 žk. Taťána Mášová 52,5 – Při pozdním vstupu do sezóny ukázala na místní dráze pěknou koncovku a podobně se prezentovala i při dalším startu. Dotace by jí uniknout neměla ani tentokrát.

Tipařův verdikt: V květnu tady na této distanci dokázal zvítězit LADAR a jeho následné dobré běhání ve Varech mu tady dává šance na zisk dalšího triumfu. Obvyklými čekateli na dotaci jsou „domácí“ Taurus a koncovkářka Limonade. (fm)

Tip: Ladar – Taurus – Limonade

SÁZKOVÁ NABÍDKA