Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Most - 6. 5. - Jarní cena klisen

Rozbory dostihů: Most - 6. 5. - Jarní cena klisen

Rozbory dostihů na sobotu 6. května v Mostě, kde je mezi osmičkou dostihů vrcholem klasická Jarní cena klisen.

 

14:00 - 1.dostih

Cena EBF

R - cena III.kat. - 3 - 1800 m - 60 000 Kč

1 SHOSANNA(IRE), 3 kl, tr. Eva Záhorová, ž. Martin Srnec 56,0

Zakoupena u Tattersalls jako hříbě za 1000 liber. Matka běhala na distancích do 2000 metrů. Otec mílař. Matka již dala dva slušné potomky, kteří běhali sprinty, ale byli po kratších otcích. Každopádně Shosanna by měla najít optimum na distancích do 1800 metrů. Při debutu to bude mít těžké. Koně trenérky většinou potřebují seznamovací start.

2 GAJDA(FR), 3 hř, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 55,5

Ve Francii se neumístil, ale zejména v prvních dvou startech narazil na silnou konkurenci. V prvním startu doma byl dále od nejlepších. Prodloužení distance oproti minulému startu by mělo být plusem. V této konkurenci a i díky zkušenostem by opět měl brát dotaci. Možná i vyšší.

3 EDOUARDA FILIPA(FR), 3 kl j, tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 56,5

Má kvalitní původ i slušný debut v silné konkurenci. Prodloužení distance by mělo být plusem. Kandidátka na vítězství.

4 KALEOMIYA(FR), 3 kl, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 57,5

Ve Francii se neumístila, ale nebyla daleko od nejlepších. Podobně si vedla v české jedničce. S distancí by si mohla poradit, i když může být stropem. Kandidátka na přední příčky.

5 ARCHIEBALD(GER), 3 hř, tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 57,0

V obou startech dále od nejlepších. Matka vytrvalá, otec sprinter. Distance by tedy mohla být ok. Každopádně na zisk dotace musí předvést progres.

6 FIRST NONANTAISE(FR), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Otec i matka byli mílaři, takže distance je na hraně. Ve Francii většinou dále od nejlepších. Tady vychází okolo středu pole.

7 KERRSY(FR), 3 kl, tr. Jiří Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 58,0

V obou startech dále od nejlepších. Na zisk dotace by musela předvést větší progres.

8 MISS O`SHEA(IRE), 3 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 55,5

Při debutu dále od nejlepších. Na zisk dotace by se musela zlepšit. Po jednom startu to samozřejmě je lehce možné.

9 CARAVELLE ARDENTE(FR), 3 kl, tr. Hana Kabelková, ž. Adam Florian 56,0

Loňský debut nebyl úplně špatný, když v kvalitní konkurenci skončila za středem pole. Otazníkem je prodloužení distance, když matka nejlépe běhala na distancích 1000 - 1200 metrů a otec do 1400 metrů. Pokud si s distancí poradí a předvede očekávaný progres, tak by mohla získat dotaci. Spíše ale nižší.

10 BRILLIANT COLOURS(IRE), 3 val j, tr. Martina Havelková, ž. David Liška 58,0

Jako roček stál 135 000 liber, ale do ČR byl zakoupen loni na podzim u Tattersalls za 3000 liber. Při debutu může jen překvapit.

11 YONELLA(FR), 3 kl, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 56,0

Loni se ve Francii neumístila ve dvou startech, ale bylo v silné konkurenci. Do budoucna bude mít asi optimum na trochu delší distanci. Každopádně třídu by na tuto společnost měla mít a je kandidátkou na boj o vítězství.

12 NIGHT EXPRESS(GER), 3 val, tr. Pavel Hlavatý, ž. Michal Hrouda 57,0

Debutant, který nebyl na dražbě prodán. Ze strany matky kvalitní původ, když je polobratrem dvou blacktype koní. Koně trenéra ale většinou potřebují seznamovací start, takže na zisk dotace nevypadá.

13 PROUD SOUL(POL), 3 kl, tr. Martina Růžičková, am. Anna Lebdušková 55,5

Loni při debutu nestíhal a byl zadržen. Na zisk dotace tak opravdu nevypadá.

Tipařův verdikt: O vítězství by mohli bojovat EDOUARDA FILIPA a Yonella. Prvně jmenovaná debutovala letos třetím místem ve slušné konkurenci. Metry navíc by jí měly vyhovovat. Yonella naopak letos ještě neběhala, ale loni absolvovala dva starty ve Francii v silné konkurenci. Pro prvně jmenovanou hraje hlavně start v nohách. O třetí příčku by mohl bojovat Gajda, který se ve Francii též neumístil, ale tady byl pátý a je tedy dobře rozběhaný. I pro něj by měla být delší distance plusem. Jeho bývalá tréninková kolegyně Kaleomiya zatím naznačila i větší potenciál, ale má váhovou nevýhodu, takže jejich souboj může být vyrovnaný. Pokud si poradí s distancí, tak může na dotované příčky útočit i Caravelle Ardente. (Tomáš Janda)

Tip: Edouarda Filipa – Yonella - Gajda

 

14:35 - 2.dostih

Cena Dostihového klubu

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 RABBIT GARSWOOD(IRE), 5 val, tr. Allan Petrlík, ž. David Liška 65,5  

Loňskou sezónu zahájil vítězně a další triumf přidal ve Slušovicích. V dalším startu na moravské dráze měl ale kolizi, dokončil mezi poraženými a od té doby se na startu neukázal.

2 FRANJA(GER), 4 kl, tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 59,0             

Ze čtyř dosavadních startů se u nás ukázala jen jednou ve Varech v těžké konkurenci. Ani z německých běhání se zatím nedá vyčíst, co by měla být její parketa.

3 TALUNA, 4 kl, tr. Václav Chaloupka, Eva Buriánková 55,0        

Jako dvouletá vyhrála hned při druhém startu, vloni se jí ale povedl jen jediný start na místní dráze. Sezónu ukončila už v červnu a tady jde na start po dlouhé pauze.

4 ANTHROPOID(IRE), 3 val sj, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 53,5              

Při prvním letošním startu hodně puloval a za distancí mu došly síly. Jistou naději mu dává nově hlášená fixace jazyka, proti Delice Reglisse ale vychází hůře než tehdy.

5 DELICE REGLISSE(FR), 3 hř, tr. Karel Germič, Lucie Fialová 55,5             

Ačkoliv to na papíře nevypadá, oba dva letošní starty byly podobné. Před dvěma týdny se ocitl pod tlakem už asi 800 metrů před cílem, přesto vydržel poměrně dlouho a Anthropoida by měl znovu porazit.

6 REALM RULER(IRE), 8 val, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 57,5     

Na úvod sezóny se od něj v Brně čekalo více, vloni na podzim tu ale pod mamutí váhou zaběhl slušně. Z boxů ale bývá občas pomalejší a tady nemá hlášená obvyklá stínidla.

7 GILBY(GB), 4 val, tr. Jiří Brož, am. Pavlína Kašparová 54,5        

Sice stále „maiden“, ale vloni na něj bylo spolehnutí. V pondělí se ukázal v Lipsku pod novým trenérem, a i když dobře odskočil, pak tempo nestíhal. Tady je distance ještě kratší.

8 HAS D`EMRA(FR), 6 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 60,0

Letos v nejnižší kategorii dvakrát bojoval o vítězství a v pondělí v Lysé to byla „unlucky“ prohra. Tady by měl mít dobré šance se revanšovat.

Tipařův verdikt: Delice Regglisse se v tomto poli nejspíš na špici klidu nedočká a HAS D´EMRA by tu měl mít ideální scénář, aby si došel pro zasloužené vítězství. Pokud zafunguje fixace jazyka správně, pořadí může doplnit Anthropoid. (Ferdinand Minařík)

Tip: Has d´Emra – Delice Regglisse – Anthropoid

 

15:05 - 3.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap III.kat. - 3+ - 1400 m - 60 000 Kč

1 FRAM, 7 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 52,0

Před třemi týdny potvrdil podzimní progres, když na šestý pokus získal první mostecké umístění. Váhově dokonce vychází lépe než tehdejší přemožitelé Rabbit Power a Admiral Piett, ale přeci jen by mu delší rovina sedla více.

2 ADMIRAL PIETT(GER), 7 val, tr. Václav Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 59,0

Při vstupu do sezóny potvrdil, že zvlášť na mostecké dráze je na něj spoleh. S Rabbit Powerem prohrál o půl délky a nesené hmotnosti jejich šance srovnávají.

3 LUIS STORMEN(FR), 4 val s, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Jan Verner 53,0

Při vstupu do sezóny byl chtivější, když poprvé nastoupil se stínidly, a v závěru neměl světlejší moment. Jediný mostecký start byl slušný, ale s přesváhou 4 kg lákavě nevypadá.

4 LUCAS WARRIOR, 6 val, tr. Václav Chaloupka, ž. Tomáš Lukášek 56,0

Loni v Mostě vyhrál, ale o kategorii níž. Také dvě další vítězství získal ve čtyřkách. Po říjnovém úspěchu se dostal na životní maximum a sezónu bude teprve zahajovat.

5 OLINKA, 7 kl, tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 53,5

Na vítězství čeká bezmála čtyři roky, ale dráha i distance jí sedí. Při vstupu do sezóny sice ztrácela výrazněji, ovšem do sedla se vrací stálá jezdkyně.

6 BOY SCOUT(FR), 3 hř, tr. Tomáš Váňa, ž. Jiřina Andrésová 49,5

Dvouletou sezónu zakončil na domácí dráze v Lysé vítězně. Tady ho není lehké zařadit, když poprvé půjde handicap proti starším koním a letos ještě nevyběhl.

7 DENIHILONIHIL(IRE), 5 val j, tr. Michal Kalčík, ž. Martin Laube 56,0

Dráha a distance mu sedí, což ukázal koncem srpna, kdy za sebou nechal Admiral Pietta i Olinku. Na rozdíl od nich ale bude sezónu teprve zahajovat.

8 DIAMONTE, 5 val, tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 52,0

Při vstupu do sezóny bojoval o vítězství a v Mostě zaběhnout umí. Konkurence ale přeci jen vypadá trochu silnější a na takto krátké distanci naposled startoval jako dvouletý. 

9 BUNDESKANZLER(IRE), 4 hř, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 61,5

Vstup do sezóny byl dobrý a ještě může mít prostor k progresu. V jediném mosteckém startu sice trochu zklamal, ale na vině byla i krátká distance. Tohle je jeho optimum.

10 RABBIT POWER(GB), 5 hř, tr. Allan Petrlík, ž. David Liška 63,0

Most jeho ofenzivní taktice svědčí, když tam v obou startech skončil druhý. S vysokou váhou si poradit umí, ale program má celkem nabitý, když ho čeká třetí start v rozmezí tří týdnů.

Tipařův verdikt: Podobný dostih se v Mostě odběhl i před třemi týdny. Na tabuli se tehdy vešli Rabbit Power, Admiral Piett a Fram, kteří vychází vyrovnaně. Z trojice koní, kteří budou sezónu teprve zahajovat, vypadá nejlépe Denihilonihil. Nejlepší volbou ale může být BUNDESKANZLER, který se poprvé od říjnového vítězství představí na své parádní distanci. (Jaroslav Fabris)

Tip: Bundeskanzler – Admiral Piett – Rabbit Power

 

15:40 - 4.dostih

Květnová mostecká míle

R - cena II.kat. - 4+ - 1600 m - 90 000 Kč

1 SAGAR(IRE), 8 val, tr. Václav Chaloupka, Eva Buriánková 59,5

Naposledy se chytil po několika negativních startech. Tentokrát ale narazí na silnější konkurenci. Oproti Achird, kterou naposledy těsně porazil, tentokrát ponese více kilo. Rozdíl hmotností oproti minule je 4,5 kg ve prospěch Achird. Kandidát na dotované umístění.

2 SIR AMICO, 4 hř b, tr. Josef Bartoš, ž. Jan Verner 57,0

I přes výhru v posledním dostihu vlastní nejnižší handicap v poli, takže každý poražený soupeř bude úspěch.

3 ACHIRD(IRE), 6 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Aslan Kardanov 57,0

Naposledy prohrála se Sagarem, ale tentokrát má 4,5 kg k dobru, takže by s ním měla otočit pořadí. Mírnou váhovou nevýhodu má oproti minule s Kissi Sturmem, ale toho porazila o 5 délek, takže by ho měla zdolat i tentokrát. Hlavním soupeřem tak vypadá Mandarin. Ten ukázal jasně nejvyšší třídu z pole, ale vrací se po delší pauze, takže rozběhaná Achird ho může porazit.

4 SEASONY(IRE), 6 val, tr. Martina Havelková, ž. David Liška 58,0

Pravidelně se umísťuje. Distance je mírně za jeho optimem. Vychází okolo čtvrtého místa.

5 MANDARIN(FR), 5 hř, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 59,5 - NESTARTUJE

Vrací se na dráhu po deseti měsících. V Mostě ještě neběžel. Ukázal nejvíce třídy, ale proti rozběhaným soupeřům to nebude mít jednoduché a může prohrát.

6 KISSI STURM, 9 val j, tr. Jan Blecha, ž. Jakub Pavlíček 57,5

Pravidelně se umísťuje, i když většinou o kategorii níže. V sedmi koních by ale opět mohl dotaci získat. Spíše nižší.

7 SALAR ISLAND(ITY), 6 val b, tr. Eva Záhorová, ž. Martin Srnec 57,0

Loni v létě změnil trenéra. Letošní debut po pauze skončil těsným druhým místem. Bylo to ale ve čtvrté kategorii. Počínal si velmi aktivně a soupeř ho chytil až na cílové čáře. Tentokrát narazí na mnohem silnější soupeře. Uvidíme, jak si povede. Ofenzivní styl by mohl být na Most výhodou. Přesto spíše vypadá na boj o konec tabule.

Tipařův verdikt: Sázkovým favoritem je Mandarin (nestartuje). Já ale zkusím vytáhnout ACHIRD, která má též třídu a je již rozběhaná. Most jí sedí. Mandarin předpokládám nebude v top formě po pauze. Otázka též jak si poradí s mosteckou dráhou. Většinou chodí spíše závěrem. O další příčky by měli bojovat Sagar a Seasony. (Tomáš Janda)

Tip: Achird – Sagar - Seasony

 

16:10 - 5.dostih

Cena Hipodromu Most

R - handicap III.kat. - 4+ - 2000 m - 60 000 Kč

1 TREZY LADY(FR), 5 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Aslan Kardanov 58,0 

Na úvod sezóny po aktivním průběhu trochu zeslábla a Smichoff jí porazil o ¾ délky. Tady to může být mezi nimi vyrovnané, klisna se v Mostě ukázala v minulosti čtyřikrát a jen jednou bez peněz.

2 ORIENTAL GLORY(GER), 8 val, tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 58,0       

Vloni se věnoval převážně proutěnkám, ale návrat na roviny se mu vydařil. V pozici outsidera tu bral před třemi týdny čtvrtou dotaci, když měl ještě za distancí nepříjemnou kolizi.

3 ANGEL WINGS(IRE), 4 kl, tr. Konstantin Kobzarev, Lucie Fialová 52,0

Vloni to zkoušela i mezi nejlepšími, ale zatím se nechytila ani po změně trenéra o kategorii níže. Tady je 6 kg nevyvážená a obrat k lepšímu by byl zázrakem.

4 SMICHOFF(FR), 4 val, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 54,0

V Chuchli se ukázal pod novým trenérem a po zaváhání na startu bral koncovkou čtvrtou dotaci. Pokud se toho tady vyvaruje, může pomýšlet výše.

5 RESPEKT, 5 val, tr. Tomáš Duchoň, ž. Jiří Chaloupka 61,0          

V Mostě se mu daří, což potvrdil i při prvním letošním startu. Lehké zkrácení distance vypadá jako plus a opět by měl mířit za dotací.

6 RABBIT RED JAZZ(IRE), 5 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 63,0   

Vloni tu těsně prohrál ve Velké letní ceně, takže na úvod sezóny se od něj čekalo trochu více. Tehdy ho těsně porazil Oriental Glory, ale na rozdíl od něj neměl v rovině kolizi, takže to mezi nimi může zůstat stejné.

7 VADETABERRY, 6 kl, tr. Lenka Kvapilová, Lenka Kvapilová 59,0            

Vloni zvítězila ve Varech a ve Slušovicích. Díky tomu je na životním maximu a v jejím sedle se poprvé představí trenérka.

8 KORVETTE(GER), 4 kl, tr. Luboš Urbánek, am. Matyáš Luka 60,0           

Vloni čtvrtá v Oaks a několikrát umístěná mezi nejlepšími vrstevníky. Závěr sezóny na Slovensku jí sice nevyšel, ale bylo to v těžké konkurenci. Poprvé v handicapu vypadá lákavě, i když stáj na prvního letošního vítěze stále čeká.

9 ILIAS, 5 val, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, am. Kateřina Fialová 57,5               

Vloni v pěti startech čtyřikrát vítězný a triumfoval i zde na této distanci. Letos má na kontě tři únorové francouzské starty a je s ním třeba počítat, i když má v sedle nepříliš zkušenou jezdkyni.

10 MACCAIA(FR), 5 kl, tr. Jana Manová, ž. Jiřina Andrésová 55,5            

V září zvítězila v Chuchli a se zvýšenou známkou si poradila i na závěr sezóny. Na mosteckém Hipodromu vloni posbírala několik menších dotací a nejspíš by potřebovala o trochu delší trať.

11 EPIC PASS(IRE), 5 hř, tr. Tomáš Váňa, ž. Jan Verner 57,5

Koncem říjnu tu byl třetí za dvojicí Ilias a Rabbit Red Jazz. Váhově jsou na tom teď úplně stejně a i pořadí mezi nimi tak nejspíš zůstane podobné.

Tipařův verdikt: Tohle vypadá na otevřenou záležitost. Ilias byl vloni téměř stoprocentní a zvítězil i tady na této distanci. Zaběhnout tu umí i Respekt, při přechodu z klasik do handicapu vypadá lákavě Korvette. Před třemi týdny se tu při návratu na rovinu dobře ukázal ORIENTAL GLORY, a pokud naprší, může být odpovědí na tento rébus. (Ferdinand Minařík)

Tip: Oriental Glory – Korvette - Respekt

 

 

16:45 - 6.dostih

Memoriál Vlastimila Smolíka

R - cena I.kat. - 4+ - 2400 m - 150 000 Kč

1 SPARKLE SHOUT(IRE), 5 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Aslan Kardanov 57,5

Loni byla v tomto dostihu druhá a ani v dalších startech si nevedla špatně, když často běhala těžké dostihy. V této konkurenci by mohla mít šanci, nevýhodou může být první start v sezóně.

2 DECIMA(FR), 4 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 57,5

Loni ve Francii vyhrála na 2500 metrů, chodila však provinční dostihy a má slabý francouzský rating 27 kg. To by na naši špičku nemělo stačit.

3 PACE MAN(SWI), 7 val b, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 59,0

Loni vyhrál Velkou květnovou a jeho parketou jsou dostihy do 2000 metrů, mostecká dráha však může sednout jeho ofenzivnímu stylu a mohl by to dát třídou, když třetí místo ve Velké dubnové na úvod sezóny nebylo špatné.

4 TOTALLY GOLD(IRE), 4 kl, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 57,5

Loni byla druhá v Oaks za Vignettou, které těsně oplatila porážku v St Legeru. Letošní starty ve Francii na all-weatheru nebyly nic moc, ale ve Velké dubnové byla za Pace Manem necelé 3 délky a delší distance ji přijde vhod.

5 DECAMERON, 5 val, tr. Eva Záhorová, ž. Martin Srnec 58,0

V Lysé porazil dvě klisny, které patřily ke špičce, ale vracely se po delší přestávce. Mohl jít ještě nahoru, tady ale bude těžká konkurence.

6 VIGNETTA, 4 kl b, tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 57,5

Loňská vítězka Oaks loni neudělala nic špatně a třetí místo v St Legeru bylo ve velmi těsném doběhu, takže by se zde měla opět zapojit do hry. I ona ale teprve vstupuje do sezóny.

7 WHIRL WIND GIRL(FR), 4 kl, tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 57,5

Na podzim v Mostě porazila Zariyannku v handicapu na 2000 metrů, což je distance, na níž se jí dařilo nejlépe. 2400 metrů již pro ni může být příliš.

Tipařův verdikt: Pro některé koně by mohlo být 2400 metrů příliš, pro TOTALLY GOLD je naopak prodloužení distance výhodou, když oproti Sparkle Shout a Vignettě může těžit z toho, že už je na jaře rozběhaná. (Ondřej Blahník)

Tip: Totally Gold – Sparkle Shout - Vignetta

 

17:20 - 7.dostih

75. Jarní cena klisen města Mostu

R - cena L - 3 klisny - 1600 m - 550 000 Kč

1 LADY RECORDER(FR), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Loni ve Varech druhá za Salt Mix. Letos zvítězila mezi nezvítězivšími po aktivním průběhu, takže mostecká dráha by jí měla sedět. Nemusí se tak ztratit ani mezi silnější konkurencí.

2 BETHANY, 3 kl, tr. Štěpánka Myšková, ž. Jan Verner 58,0

Druhým místem v trialu ukázala progres, i když na vítězku ztratila přes 3 délky. Metry navíc nebudou na škodu a míří minimálně na tabuli.

3 SHINING SKY(FR), 3 kl, tr. Michal Demo, ž. Michal Demo 58,0

Druhá skončila v CZK i Karpatské ceně, takže ukázala jednu z nejvyšších tříd v poli. Mínusy jsou absence startu v nohách a nezkušenost s mosteckou dráhou.

4 BALLERINA(FR), 3 kl, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 58,0

Jistě zvítězila v trialu. Proti nerozběhaným klisnám ale tehdy těžila ze zimních francouzských startů. Celkem vyběhla už dvanáctkrát, takže její soupeřky můžou jít více nahoru.

5 LITTLE LAROSE(IRE), 3 kl, tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,0

V jediném startu skončila sedmá mezi debutanty. Nezaujme ani původem, který navíc napovídá, že optimum najde na delších distancích.

6 EAGLE BABE(FR)*, 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Aslan Kardanov 58,0

V trialu byla přistrkávána už v oblouku a v závěru se rozcházela. Metry navíc jsou tedy plusem, i když optimum pravděpodobně najde ještě výše. Trojice trenéra vypadá vyrovnaně, ale povede ji stájová jednička.

7 BABY SUMMER, 3 kl, tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 58,0

Loni startovala se stínidly a byla chtivější. Do letošní premiéry nastoupila bez nich, lépe se vodila a finišovala druhá za váhově zvýhodněnou Lady Recorder. Parametry mostecké dráhy ale otočení poměru sil nenahrávají.

8 LOWE WOLE, 3 kl, tr. Karel Germič, ž. Martina Havelková 58,0

Na měkké dráze vyhrála 1800 metrů dlouhého Pražského zimního favorita, ale dle původu by si se zkrácením distance měla poradit. Teprve bude vstupovat do sezóny, když jí přibrzdilo zranění.

9 SENDMEASTAR(FR), 3 kl, tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 58,0

V trialu se neodpoutala ze zadní části pole. Sice byla ježděná bez biče, ale ztrácela výrazně. Optimum zřejmě najde na delších distancích.

10 WILLEMINE, 3 kl, tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 58,0

Po aktivním průběhu vyhrála CZK. Plusem je i zkušenost s Mostem, kde sice prohrála, ale především kvůli absenci zkušeností. Otazníkem je forma. Sezónu totiž bude teprve zahajovat a stáj letos na vítězství čeká.

11 BEAUTY APPROACH(IRE), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Adam Florian 58,0

Sezónu zahájila na distanci 2200 metrů. Nevedla si špatně, ale po startu byla chtivější a i původ napovídá, že míle jí sedne více. Loni na míli v Mostě vyhrála, ovšem ve slabším dostihu.

12 SALT MIX(IRE), 3 kl, tr. Václav Luka, ž. David Liška 58,0

Před třemi týdny poprvé prohrála, když skončila čtvrtá. Po startu byla chtivější a jako subtilnější klisně jí zřejmě nesedla měkká dráha. Počítat se s ní stále musí, ale jako dcera raného a rychlého otce nemusí navázat na loňské výkony.

13 BALLANTINES(IRE), 3 kl, s tr. Konstantin Kobzarev, ž. Jiří Palík 58,0

V trialu ukázala výrazný progres třetím místem, když poprvé nastoupila se stínidly a dostih odvodila. Dle projevu i původu to nicméně vypadá, že prodloužení distance bude problém.

14 PERFECT KORDULA(IRE), 3 kl, tr. Zdeněk Mimra, ž. Milan Zatloukal 58,0

Před měsícem skončila pátá mezi debutanty, když porazila Little Larose. Rovněž bude potřebovat výrazný progres. Situaci jí navíc komplikuje start žádost o PSČ.

Tipařův verdikt: V trialu zvítězila Ballerina, a i když její soupeřky můžou jít více nahoru, měla jasnou převahu. Po jedné negativní formě nelze odepisovat ani Salt Mix, které by měla sednout rychlejší dráha. Přes otazníky ohledně aktuální formy zasluhují pozornost i klisny, které čeká sezónní premiéra. WILLEMINE a Shining Sky obsadili první dvě místa v Ceně zimní královny, přičemž mostecká dráha spíše nahrává dříve jmenované. (Jaroslav Fabris)

Tip: Willemine – Ballerina - Shining Sky

 

17:50 - 8.dostih

Cena představenstva společnosti Hipodrom Most a.s.

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2200 m - 40 000 Kč

1 LA SOMMERA(FR), 7 kl, tr. Václav Hulínský, ž. Jan Verner 54,0             

Vloni krom jediného startu bez náznaku formy a podobně zahájila i aktuální sezónu. Na takto dlouhé distanci půjde poprvé v kariéře.

2 LA SARENNE(FR), 9 kl, tr. Karel Germič, ž. Vendula Korečková 56,5    

Před třemi týdny se tu ukázala po víc jak roční pauze a pod novým trenérem. Start v nohách jí může pomoci stejně jako případný déšť.

3 ARKADAG(IRE), 5 val j, tr. Michal Kalčík, ž. Adam Florian 62,0               

Vloni zvítězil ve Varech na dvou kilometrech, na podzim už se mu tolik nedařilo. Vstup do sezóny měl slušný, na Svena ztratil ale skoro 5 délek a váhy mezi nimi se nijak výrazně nemění.

4 TARAWERA(IRE), 5 kl, tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 59,0          

Před třemi týdny tu pod novým trenérem stihla páté peníze, když Kyriakali finišovala o délku před ní. Teď má o kilo méně, nárůst distanci ale může pomoci spíš nedávné přemožitelce.

5 KYRIAKALI, 4 kl, tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 60,0      

Vloni se na místním Hipodromu ukázala čtyřkrát a třikrát nebyla daleko od vítěze. Dobrý měla i vstup do sezóny a její šance s nedávnou přemožitelkou Dream of Love se srovnávají.

6 SVEN, 5 hř, tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 56,0              

Vloni v tomto dostihu druhý, následně zaznamenal několik výpadků, který šly většinou na vrub špatného startu. Na úvod sezóny v Chuchli bojoval o vítězství a tady by to mělo být podobné.

7 MERANO, 5 val, tr. Jana Manová, ž. David Liška 61,0  

Sezónu 2021 neměl špatnou, vloni se ale na startu ukázal jen jednou. Tady jde na start po téměř roční pauze a stájový žokej sedí na jiném koni.

8 MELANIA(GER), 6 kl, tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 58,0 

Při prvním letošním startu o necelé 3 délky za Svenem, teď je na tom váhově o trochu hůře. Následný start byl „too bad to be true“ a případný déšť jí může vrátit do hry.

9 NA KONCI DUHY, 6 kl, tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 58,0      

Vloni v létě zaznamenala několik slušných výsledků na středních tratích, sezónu ale ukončila už v srpnu. Tady půjde po delší pauze a v Mostě se ukázala zatím jen jednou.

10 DREAM OF LOVE, 7 kl, tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 55,5            

Mostecká specialistka tu vstoupila do sezóny druhý místem. Vloni v tomto dostihu zvítězila, teď je 3,5 kg nad touto známkou a mezi nejlepšími by opět neměla chybět.

11 WEIHEGOLD(AUT), 7 kl, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 62,0      

V deseti švýcarských startech pětkrát za peníze. Běhal podobné distance, jak si ale poradí při tuzemském handicapovém debutu těžko odhadovat.

12 AGNESKA, 5 kl, tr. Ladislav Březina, ž. Michal Hrouda 53,0   

Vloni se vracela na dráhu po roční pauze a jedinou dotaci získala v maratónu v Kolesách. Tady jí nejspíš role outsidera nemine.

13 EAGLEWINGS(FR), 8 val, tr. Ján Mach, am. Pavel Petrásek 69,0

Při prvním startu na našem území pod stájí rodiny Nieslanikových porazil velmi dobré soupeře. Vloni se dobře popasoval se svojí známkou ve Slušovicích, s mamutí váhou a debutujícím amatérem tady ale nejspíš mnoho příznivců nenajde.

Tipařův verdikt: Vloni v tomto dostihu zvítězila Dream of Love a po dobrém vstupu do sezóny je specialistka na místní Hipodrom opět očekávána vepředu. Kyriakali na ní tehdy neztrácela mnoho a tady jí může potrápit. Jako nejlepší volba ale vypadá vloni stříbrný SVEN, kterému nechybělo mnoho, aby svůj chuchelský trhák dotáhl do vítězného konce. Případný déšť by mohl vrátit do hry Melanii. (Ferdinand Minařík)

Tip: Sven – Dream of Love – Kyriakali

 

STARTOVNÍ LISTINY