Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 14. 4.

Rozbory dostihů: Pardubice - 14. 4.
Váítězka Gerschova memoriálu Porcinella bude debutovat na překážkách - foto Zenon Kisza

Rozbory dostihů na neděli 14. dubna v Pardubicích, kde program zahajovacího dostihového dne tvoří trojice rovin a trojice proutěnek.

 

11:30 - 1.dostih

Cena Dostihového klubu

R - cena IV.kat. - 4+ hřebci a valaši - 2900 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Bezmála čtyřleté čekání na vítězství by zde měl ukončit COCOPHONOUS. Pátý kůň z pařížské Prix du Cadran, která patří do nejvyšší kategorie Gr.1, je už sice devítiletý a v posledních letech šly jeho výkony dolů, nicméně na supervytrvaleckých distancích si stále vede slušně. Vždyť loni skončil třetí v Karlovarské dvojnásobné míli. Vpředu by neměl scházet spolehlivý Dancer Of Denali, jehož série tabulových umístění se v říjnu zastavila na čísle patnáct. Triplex ponese nejvyšší hmotnost. To sice platilo i loni v květnu, kdy podobný dostih vyhrál, ale tentokrát je konkurence silnější. Počítat se musí i s dvojicí trenérky Hany Kabelkové. Caesarius minulou sezónu ukončil už v červenci, zatímco Victory Icon naopak loni nestartoval přes léto. Říjnový comeback byl sice povedený, ale distance může být až příliš dlouhá. Dvojici koní do dostihu chystá také trenérka Lenka Kvapilová. Lepší by měl být obhájce druhého místa Dumon Roclay, jemuž nahrává nízká hmotnost (Jaroslav Fabris)

Tip: Cacophonous – Dancer Of Denali – Dumon Roclay

 

12:00 - 2.dostih

Cena společnosti Enigoo

R - cena IV.kat. - 4+ klisny - 2900 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: V roli favoritky půjde na start nejspíše WESTERNERKA, která je nejlépe hodnocenou klisnou v poli. Ta se ukázala vloni na rovinách jen jednou, když byla druhá v Lysé za kvalitním Mike Majkem. I tehdy vstupovala do sezóny a tato forma by tu na vítězství asi měla stačit, i když v poli je pár potenciálních soupeřek. Na konci sezóny zvítězila na stejné distanci v Kolesách Bathalola, která za sebou o víc jak 11 délek nechala dvojici Mary Pop a Amber Rose. Pro druhou jmenovanou to byl první životní start, takže by se měla ještě zvednout. Ve stejný den se v Kolesách ukázala i Noble Claudine, když v propozičně stejném dostihu brala druhé peníze. Tady vlastní třetí nejvyšší rating a stáj se prezentovala před týdnem v Chuchli dobrou formou, takže počítat se s ní musí. Druhá nejlépe hodnocená je Askerana, ta se ale na takto dlouhé distanci ukáže poprvé a bude záležet, jak se jí podaří usadit. Rovněž prvně si takto dlouhou trať vyzkouší Vintage Brand, která zaujala působivým start-cíl triumfem při posledním mítinku v Lysé. Centrála rodiny Vocáskových vysílá do dostihu ještě dvě klisny, když pohled do padocku si zaslouží zejména debutující Kristina Rock, která je majitelkou kvalitního původu. (Ferdinand Minařík)

Tip: Westernerka – Bathalola – Noble Claudine

 

12:30 - 3.dostih

Pohár BICZ holding 2024

R - cena IV.kat. - 3 - 2800 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Z pětice startujících tříletků nejlepší výkon podal SUNSET, když po aktivním průběhu skončil třetí ve Slušovicích. Už jako dvouletý tam zvládnul 1800 metrů a s dalšími metry navíc by si měl poradit. Najdeme ho na přihláškách klasického St Legeru, zatímco dokonce do Českého Derby směřuje Mr Hammer. Ten při druhém startu v Lysé nad Labem ukázal zlepšení, a protože původ má pozdní a vytrvalecký, měl by v progresu pokračovat. Poprvé nastoupí se stínidly. Dohlášený Critot De Cerisy v Lysé nad Labem s Mr Hammerem prohrál, ale jako majitel překážkového původu by měl rovněž přivítat prodloužení distance. U Norton Luba, který po posledním startu změnil trenéra, jsou naopak metry navíc otazníkem. Casandra debutovala vzdáleným posledním místem, vlastní ovšem kvalitní vytrvalecký původ, když polosestra loni skončila třetí v St Legeru. Z trojice debutantů může nejvýše zamířit Loriano, jehož matka vyhrála jedničku a polosestra skončila čtvrtá v Oaks. (Jaroslav Fabris)

Tip: Sunset – Mr Hammer - Loriano

 

 

13:10 – 4.dostih

Cena společnosti Falcon security s.r.o.

PP - cena V.kat. - 4+ hřebci a valaši - 3400 m - 33 000 Kč

Tipařův verdikt: STORM OF BEAUFAY vyhrál hned při debutu. Nebylo to v extra silné konkurenci, ale vyhrát debut proti rozběhaným soupeřům se počítá. Tady by tak mohl udržet neporazitelnost. Dá se u něj čekat slušný progres. Na druhém místě za ním skončila Paris Of Tai Chi, která již měla v nohách několik dostihů a patří k favoritům šestého dostihu. Slušnou rovinovou třídu a výborný překážkový původ má Master Luke. Je z blízké rodiny možná nejlepšího překážkového plemeníka současnosti Doctor Dino a jeho otec dal několik velmi dobrých překážkářů. Mezi nejlepší by se tak mohl zařadit hned při prvním překážkovém startu. Dokonce hned při dostihovém debutu by mezi nejlepší mohli nakouknout Magneticable nebo Waldes. Za oběma stojí renomované realizační týmy a mají slušné překážkové původy. Obě trenérky mívají koně nachystané již na debut. Mezi nejlepšími by neměl chybět ani Rayden Dubai, který běhal slušně v Německu a má zajímavý původ do skoků. (Tomáš Janda)

Tip: Storm Of Beaufay – Master Luke - Waldes

 

13:45 - 5.dostih

Jarní cena pardubického závodiště

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 66 000 Kč

Tipařův verdikt: U nás na překážkách toho zatím nejvíc ukázal Zohyer. Kdysi čtvrtý ve Velké jarní ceně sice většinou chodil menší dostihy, ale nebyl hůř jak třetí. Největším úspěchem bylo druhé místo v jedničkových proutěnkách ve Slušovicích za velmi dobrým Petardou. Loni vstoupil do sezóny až na podzim a ve druhém startu utekl v Kolesách všem včetně druhé Geneze. Pro PORCINELLU to sice bude překážkový debut, na rovině ale patřila k solidním vytrvalcům a koně z této stáje nemívají s překážkami problém ani napoprvé. Jako tříletá vyhrála proutěnky v Pardubicích Kamaxi. Tehdy to byl zvláštní dostih, který se šel za deště v pomalém tempu. Následně ve Francii nezaběhla a nedařilo se jí tam ani loni na podzim, kdy se vracela po zdravotní pauze. Celestine uspěla mezi tříletým proutěnkáři loni ve Slušovicích, ve Zlaté sponě tříletých však na nejlepší nestačila. Poprvé se u nás představí Mascalzone, který loni v únoru vyhrál malý dostih v Pise, což v této konkurenci může něco znamenat. Kabichauliric je sice polobratrem dvou velmi dobrých překážkářů, ale ve třech letech ve Francii nic neukázal. (Ondřej Blahník)

Tip: Porcinella – Zohyer - Mascalzone

 

14:20 - 6.dostih

Cena Víno Bujnoch

PP - cena V.kat. - 4+ klisny - 3400 m - 33 000 Kč

Tipařův verdikt: CRUSH ON ME se zřejmě vrací na dráhu po zdravotní pauze. Na rovině ukázala jedničkovou třídu a debut nad překážkami lehce vyhrála. Vítězství by tak mohla získat i při návratu na dráhu. Největší konkurencí by jí měly být mladé klisny na začátku překážkové kariéry. Nejzajímavěji vypadá Paris Of Tai Chi, která získala druhá místa v posledních dvou startech na skocích. Díky realizačnímu týmu, rovinové třídě a slušnému původu do překážek, je třeba počítat s Orleans Lady, přestože předchozí dvě sezóny vynechala. Velmi dobrý původ do skoků má Manorie. Její polobratr vyhrál grupový dostih na letošním Cheltenhamském Festivalu. Na skocích zatím startovala jen dvakrát. Oba starty dokončila na pátém místě. Tentokrát nastupuje poprvé pod novým trenérem a též by se měla zapojit do boje o nejvyšší příčky. (Tomáš Janda)

Tip: Crush On Me – Paris Of Tai Chi – Orleans Lady

 

STARTOVNÍ LISTINY