Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 22. 10.

Rozbory dostihů: Pardubice - 22. 10.

Rozbory dostihů na sobotu 22. října v Pardubicích, kde program závěrečného dostihového dne tvoří sedmička dostihů.

 

12:00 - 1.dostih

Cena společnosti Tipsport

PP - cena IV.kat. - 3 - 3200 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Na první pohled zde zaujme neporažený WOODEN INDIAN, který oba dosavadní starty absolvoval nad slušovickými proutěnkami. Posledně to sice neměl jednoduché a konkurence je tentokrát silnější, přesto mu patří role favorita. Zvlášť když se může opřít o výbornou stájovou formu. Svěřenci Pavla Tůmy totiž nenašli přemožitele v posledních šesti dostizích, do nichž nastoupili. V srpnu tu za trojicí nejlepších ze Zlaté spony tříletých tabuli doplnili Perceivable a Sardinie. Jejich pořadí se může otočit, protože stálý žokej Perceivabla je aktuálně distancovaný, zatímco méně zkušená Sardinie může jít výrazněji nahoru. Hlavním vyzyvatelem pro favorita ovšem může být Kamaxi, kterou čeká překážková premiéra. Má za sebou ale povedenou rovinovou premiéru, zaujme výborným původem a stojí za ní renomovaný realizační tým. (Jaroslav Fabris)

Tip: Wooden Indian – Kamaxi - Sardinie

 

12:40 - 2.dostih

Cena podporovaná společností Jan Matějíček – Nastro

PP – cena IV. kategorie – 4+ - 3400 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Mezi proutěnkáři se dobrý výkon očekává od KING OF BEAUFAY. Hnědák si vloni připsal své jediné vítězství, a sice v dostihu přes proutěné překážky pro tříleté koně, načež obsadil moc dobré druhé místo v Gd-3 dostihu v italském Meranu, kde sezónu zakončil pádem. Ve svém jediném letošním běhání vydal do Francie, šestým místem ovšem neoslnil. V této konkurenci vypadají jeho šance slušně, když ze zkušenějších koní by mu měl být největším soupeřem spolehlivý Dařbuján. Čtyřletý ryzák si mezi čtyřkovými skokany připsal v dubnu vítězství a dvě umístění, přičemž při posledním startu něco ukázal také slovenský host Oroblanco. V dostihu amatérských jezdců dorazil do cíle na druhé příčce. V crossech se pak vyloženě neztratil Arion, který i nad proutím může dosáhnout na tabuli, což platí také pro Premier Liona. Ten má za sebou jen překážkový debut, ovšem vzhledem k jeho rovinové třídě se s ním musí počítat. Zajímavým účastníkem je také Nordstrand v péči Josefa Váni staršího, který vloni dvakrát vyhrál v Německu, a dokonce doběhl šestý v Německém derby. Letos v českém tréninku neuspěl v dostihu II. kategorie a v sobotu ho čeká překážkový debut. (Michaela Moricová)

Tip: King of Beaufay – Nordstrand – Dařbuján

 

13:25 - 3.dostih

Cena správce dráhy Pardubického závodiště

Stcc - cena IV.kat. - 5+ - 4300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Z osmičlenného pole účastníků nikdo výrazně nevyčnívá nad ostatní a obtížně se hledá favorit. V září se v Pardubicích utkali na kratší distanci Babilonia a ELSID. Babilonia vybojovala famózním závěrem druhé místo, na třetí o pouhý krk odsunula před cílovým mezníkem již slábnoucího Elsida. Oba se potkali rovněž v srpnu. Tehdy ale Babilonia po chybě na skoku vypadla z rytmu a posléze byla zadržena. Elsid po aktivním průběhu zeslábl a nevešel se na tabuli. Na té byl naopak váhově výrazně zvýhodněný Buiseness Sivola bojující o vítězství. Jemu ale nevyšel poslední zářijový start, při kterém dokončil daleko poslední. Ze zmíněné trojice by mohl mít tentokrát navrch Elsid, který v srpnu teprve zahajoval sezonu. Navíc jako pětiletý může výkonnostně stále růst. Se zmíněným trojlístkem měřil síly z dnešních startujících ještě Medi Jape. Jeho výkon byl ale ovlivněn příliš měkkou půdou, která mu pravděpodobně nesedí. Na pevnějším podkladu by se v této společnosti prosadit měl. Vysoko může pomýšlet i Forman, ponese ale nejvyšší váhu a běhal dosud pouze krosy o kilometr kratší. Nadějně se jeví i Hibernian. Pro něj to ale bude první dostih po čtyřměsíční pauze a hovoří proti němu i malá zkušenost s krosovými dostihy. (Martin Jakoubek)

TIP: Elsid – Medi Jape - Forman

 

14:05 - 4.dostih

Pohár BICZ holding 2022

STCC – cena IV. kategorie – 5+ - 3400 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: V tomto crossovém dostihu se schází hodně různorodá konkurence, přičemž nejvíce pozornost poutají koně, kteří s těžkými skoky zkušenosti nemají. Jedná se kupříkladu o MEERADLERA z lotu Josefa Váni staršího, jenž vloni zvítězil v dostihu přes proutěné překážky v Německu. Letos na úspěch nenavázal, jelikož byl druhý v klání IV. kategorie a nic extra neukázal ani den před Velkou pardubickou v Křišťálovém poháru, kde doběhl čtvrtý z pěti dokončivších. Premiérou v crossech jej ale provede Josef Bartoš a holt je s ním třeba počítat stejně jako s Kronprinzem. Sedmiletý valach v minulosti vydělal peníze ve velký rovinových dostizích v Německu. U Pavla Tůmy pak v roce 2020 neuspěl na českých drahách, naposled se ale prosadil ve francouzském Nantes. Po slušném výkonu už ovšem nevyběhl a nyní se po dlouhé pauze vrací už jako svěřenec Hany Kabelkové, a to v crossu. Uvidíme, jak si povede proti trojici La CoralYahkDancing Blood. Třídou se Kronprinzovi rovnat nemohou, zkušenosti se skoky ale mají, a první dva i s crossy. (Michaela Moricová)

Tip: Meeradler – Kronprinz – La Coral

 

14:45 - 5.dostih

Cena Mr Spexe – vítěze 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Stcc - handicap III.kat. - 5+ - 4000 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Řada koní se tu představila v rámci mítinku Velké pardubické a bude záležet na tom, v jaké budou po dvoutýdenní pauze formě. V dobrém světle se tu ukázala Alegoria, která finišovala nedaleko třetí v Ceně Laty Brandisové a kromě jediného výpadku je na ní letos spolehnutí. Třetí v delším handicapovém dostihu byl tehdy Averis, který letos za sebou už podruhé nechal Giorgione. Dá se tedy čekat, že mezi touto dvojicí by se pořadí měnit nemělo. Dalším, kdo před dvěma týdny dosáhl na bronz, byl MEDIC, který v Poplerově memoriálu patřil mezi největší outsidery. Tady sice půjde na delší distanci, na ní už ale před rokem zvítězit dokázal. Jacqueline tu zaběhla dobře v září, jinak ale na její formy příliš spolehnutí není. Lepší šancí tak může být Yara, která sice ztratila před čtrnácti dny jezdce na Irské lavice překonávané z opačné strany, v předchozím startu byla ale pátá ve velmi kvalitní společnosti. (Ferdinand Minařík)

Tip: Medic – Averis - Alegoria

 

 

15:25 - 6.dostih

Cena města Pardubic

Stcc - cena II.kat. - 5+ - 4200 m - 120 000 Kč

1 ČÁRYJAPE, 5 tr. Martin Liška, ž. Martin Liška 68,0

Na jaře vyhrál lehce čtyřkový handicap, ale o kategorii výš se mu nijak zvlášť nedařilo, když v handicapu o Velké pardubické skončil šestý. Tady bude navíc konkurence ještě těžší.

2 KORFU(FR), 7 tr. Alžběta Faltejsková, ž. Jan Odložil 68,0

Před rokem porazil nedávného vítěze Ceny Labe Well Absoluta. Ten však šel letos s formou nahoru, zatímco Korfu dvakrát běžel krátký kros. Tahle distance by však pro něj měla být lepší.

3 DUSIGROSZ(FR), 9 b tr. Josef Váňa, ž. Ondřej Velek 70,0

Byl velmi dobrým koněm v klasických steeplechase. Letos vyhrál Memoriál Evy Palyzové v Lysé nad Labem a pak se zaměřil pardubické krosy. V poslední kvalifikaci na Velkou pardubickou byl druhý za Imphalem, v ní však chyboval na Francouzském skoku.

4 KAISERWALZER(GER), 9 tr. Jaroslav Brečka, ž. Lukáš Matuský 68,0

Loni v tomto dostihu skončil třetí za výborným Night Moonem a Popinjayem, když stejně jako letos před tím nedokončil Velkou pardubickou. Letos skončil na Popkovickém skoku. Na jaře byl šestý v kvalifikaci na Velkou pardubickou, v červnu solidně zvládl i dvě míle.

5 FORT RYAN(SVK), 8 tr. Jaroslav Brečka, Daniel Vyhnálek 68,0

Naposledy byl druhý ve Velké starohájské v Bratislavě, ale má zkušenosti i z pardubických cross country, kde byl na jaře druhý v trojkové společnosti.

6 IMPHAL(POL), 9 b tr. Stanislav Popelka, ž. Jaroslav Myška 71,0

Letos si vedl velmi dobře v krátkých krosech, než lehce vyhrál poslední kvalifikaci na Velkou pardubickou před Dusigroszem. Jak je vidět, co se týká distance, je variabilní. V samotné Velké měl pád na Taxisu.

Tipařův verdikt: V dostihu by měla mít převahu trojice koní, která nedokončila Velkou pardubickou. Žádný z nich v ní nedojel příliš daleko, takže nevynaložili tolik sil. IMPHAL lehce porazil v poslední kvalifikaci Dusigrosze, ale ten může zúročit další zkušenosti s cross country. Vyrovnané šance má i Kaiserwalzer, který z nich ponese nejnižší váhu. (Ondřej Blahník)

Tip: Imphal – Dusigrosz - Kaiserwalzer

 

16:05 - 7.dostih

Cena podporovaná společností Mikrop Čebín

R - cena IV.kat. - 3+ - 3200 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Do podobných dostihů často odskakuje v roli favorita některý ze svěřenců trenérky Heleny Vocáskové a tady tomu zřejmě nebude jinak. KINGSTON LILLY to v úvodu sezóny zkoušela nad překážkami, ale příliš se jí nedařilo, takže se vrátila na roviny a dva podobné dostihy lehce vyhrála. Úleva jejího jezdce navíc v podstatě maže penality za předchozí úspěchy. Na zaváhání favoritky bude čekat především spolehlivý Valentin Tcheque, který posledně na této distanci bojoval o vítězství v Lysé nad Labem. Trojice účastníků dostihu se posledně utkala v Karlových Varech. Tam se s nevelkými rozestupy seřadili v pořadí Valdobbiadene, Lockdown a Dang Doss, což může platit i tentokrát. Gold Saddle posledně neuspěl v Chuchli, ale začátkem září skončil v Pardubicích pátý nedaleko kvalitních soupeřů. Pokud na tento výkon naváže, měl by dosáhnout na ještě lepší umístění. Spoleh byl v podobných dostizích na Landmarka, který se ale představí po bezmála roční pauze a změně trenéra. (Jaroslav Fabris)

Tip: Kingston Lilly – Valentine Tcheque – Gold Saddle

 

STARTOVNÍ LISTINY