Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Slušovice - 13. 5.

Rozbory dostihů: Slušovice - 13. 5.

Rozbory dostihů na sobotu 13. května ve Slušovicích, kde jsou na programu čtyři rovinové a tři překážkové dostihy.

 

13:00 - 1.dostih

Cena společnosti Unimarco

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Slušovickou sezónu otevře dostih přes proutěné překážky, ve kterém má dobré šance Enfield Grey. Hned při druhém startu nad proutěnkami totiž v říjnu překvapivě vyhrál v Pardubicích, ale právě proto ponese nejvyšší hmotnost. Toho by mohla využít ELEONORA. Při jediném loňském startu sice ztratila jezdce a na dráhu se vrací po roční pauze, ale předloni nad proutěnkami debutovala suverénním vítězstvím v Kolesách. Z ostatních má překážkové zkušenosti pouze Roque Fort Baileys, ale mnoho toho nepředvedl. Lépe tak vypadá v supervytrvaleckých rovinách pravidelně umísťovaný Dang Doss, do jehož sedla se vyhoupne aktuální lídr překážkového šampionátu Jan Faltejsek.

Tip: Eleonora – Enfield Grey – Dang Doss

 

13:30 - 2.dostih

Cena spolku Dostihy Slušovice

R - handicap V.kat. - 3+ - 2200 m - 20 000 Kč

Tipařův verdikt: Při loňské slušovické derniéře skončil v podobném handicapu blízko třetí tempař HELIOS. Oba jeho tehdejší přemožitelé letošní sezónu zahájili vítězně, a protože distance mu sedne lépe než posledně v Brně, může atakovat první životní triumf. Nezvítězivší je rovněž Lorelly, která po úspěchu sahala v říjnu v Bratislavě. Letos ale ještě nevyběhla a ponese vysokou hmotnost. Zkrácení distance ocení rakouská Saxana Grey, která jediné vítězství získala v Topoľčiankách, tedy na dráze s podobným profilem. Úspěšný vstup do handicapu absolvovala Walerie, když před dvěma týdny po aktivním průběhu jen těsně prohrála v Lysé nad Labem. Pozornost zaslouží také Eternity a Senorita, ale obě podaly lepší výkony na kratších distancích.

Tip: Helios – Saxana Grey - Walerie

 

14:00 - 3.dostih

Cena Obce Hošťálková

Stcc - cena IV.kat. - 5+ - 3800 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Navzdory více jak roční pauze půjde na start s vysokými ambicemi MOBILIZATION. Svěřenec Radima Bodláka totiž narazí na slabší konkurenci než v posledních startech, když naposled skončil čtvrtý v lysolabské Prvomájové steeplechase, a ve Slušovicích už třikrát vyhrál. Slušovickým specialistou je také nejvíce zatížený Letegerto, když tu loni dvakrát zvítězil. Sezónní premiéra v Brně se mu nepovedla, ale probrat ho může návrat stálého žokeje. Wotan loni vyběhl až na podzim a příliš se mu nedařilo. Předloni ovšem skončil druhý ve Velké slušovické steeplechase. Yank v červnu ve Slušovicích vyhrál slabší steeplechase, ale jinak loni nevyběhl. Za dotací míří také Lastien, který se slušně rozcvičil nad pardubickými proutěnkami.

Tip: Mobilization – Wotan - Yank

 

14:40 - 4.dostih

Cena Zlínského kraje

R - cena IV.kat. - 3 - 1800 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: V dostihu pro tříleté nezvítězivší koně by se zaslouženého triumfu měla dočkat SUNNY STAR, která v obou letošních startech skončila po boji druhá. Dobře zaběhla i na sklonku loňské sezóny ve Slušovicích. Skončila totiž na blízkém třetí místě, když výrazným rozdílem porazila čtvrtého Cantuccia i pátého Nicarona. Pro ně shodně platí, že by měli preferovat delší distance, ale zvlášť narostlý Cantuccio progresem nepřekvapí. Lad Of Rain debutovala před měsícem v Chuchli, kde jasně porazil zkušenější N‘Oublie Pas, takže jejich pořadí by se měnit nemělo. Do klasik přihlášená Stylhara už letos stihla dvojici startů. Sice skončila mezi poraženými, ale tentokrát narazí na slabší soupeře.

Tip: Sunny Star – Stylhara - Cantuccio

 

 

15:10 - 5.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - cena III.kat. - 3+ - 1600 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Čtveřice účastníků dostihu se na stejné distanci utkala před třemi týdny v Brně. Nejlépe si z nich vedla druhá FABLE, což by mělo platit i tentokrát. Třetí skončil Fly Amico, pro jehož koncovku je větší dráha plusem, ale distance je stále trochu krátká. Calorific v říjnu na této dráze a distanci prohrál s Fable jen těsně, ale nemá dostih v nohách a i nesené hmotnosti napovídají zachování poměru sil. Sezónní premiéra čeká také dvojici trenéra Radima Bodláka. Lady Sophie před změnou trenéra skončila čtvrtá v loňské Jarní ceně klisen. Při podzimní slušovické premiéře se jí příliš nevedlo, ale distance jí tentokrát sedne lépe. Tříletý Stratovarius loni skončil pátý v Ceně zimního favorita a se staršími Koňmi se utká poprvé.

Tip: Fable – Lady Sophie – Calorific

 

15:40 - 6.dostih

Cena společnosti D Plast

R - cena IV.kat. - 3+ klisny - 1600 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: Mezi desítkou klisen najdeme dvě, které získaly jedničková umístění, nicméně v posledních startech se jim příliš nedařilo. Bohemian Rapsody skončila předloni pátá v Ceně zimní královny. Většinu loňské sezóny vynechala a po pauze se ještě nechytla, ale na domácí dráze k tomu má dobrou příležitost. LENA šla na konci náročné klasické sezóny s formou dolů a čeká jí letošní premiéra. Při té loňské ovšem skončila třetí v Deylově memoriálu, takže po pauze zaběhnout umí. Palomina a Adam’s Rib se utkaly před třemi týdny v Brně, kde měla navrch dříve jmenovaná, ale nesené hmotnosti nahrávají změně poměru sil. Ve Slušovicích loni zvítězily Rabbit Ruler i Night Sky, ale brněnský vstup do sezóny se jim příliš nepovedl.

Tip: Lena – Bohemian Rapsody - Adam’s Rib

 

16:10 - 7.dostih

Cena společnosti TVD - Technická výroba

Stch - cena V.kat. - 4-5 - 3600 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: V dostihu pro mladé české odchovance má se steeplechase zkušenosti jen trojice koní. Shodně zahájili sezónu před třemi týdny v Brně, kde si nejlépe vedl Bostonshamal, který obsadil blízké páté místo. Neapol tam ztratil jezdkyni, ale v jediném loňském startu předvedl slušný výkon. SEVERANKU sice čeká premiéra nad těžkými skoky, ale loni ve Slušovicích bojovala o vítězství nad proutěnkami. Tady má tedy dobré šance na první životní zásah. Z koní, kteří dosud startovali pouze na rovinách, je slušně rozběhaná Čárynka. Pro polosestru jedničkového vítěze Čáriraye hovoří i nejnižší hmotnost. Trochu více na rovinách ukázali Lucky Amico a Remmek, ale první jmenovaný může mít problém s distancí a druhý od června nestartoval.

Tip: Severanka – Bostonshamal - Čárynka

 

STARTOVNÍ LISTINY