Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Slušovice - 22. 7.

Rozbory dostihů: Slušovice - 22. 7.

Rozbory dostihů na sobotu 22. července ve Slušovicích, kde je na programu šest rovin a jedny proutěnky.

 

13:00 - 1.dostih

Cena města Slušovice

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: V roli favoritky zřejmě půjde na start KORVETTE. Čtvrtá klisna z loňského Oaks totiž před měsícem ve Slušovicích debutovala nad proutěnkami suverénním vítězstvím, když výrok cílových rozhodčích zněl „zadrženě daleko“. Jejím hlavním vyzyvatelem je Darkolva, byť jediný letošní start v brněnské steeplechase pro pád nedokončil. Loni sice v pěti startech nad proutěnkami zvítězit nedokázal, ale především na sklonku sezóny v Kolesách mu k tomu mnoho nescházelo. Medailové pořadí může doplnit Eaglewings, který před třemi týdny předvedl slušnou překážkovou premiéru v Bratislavě. Z překážkových debutantů vypadá nejlépe spolehlivý účastník supervytrvaleckých rovin Valdobbiadene.

Tip: Korvette – Darkolva - Eaglewings

 

13:30 - 2.dostih

Cena společnosti Tomitronix

R - cena III.kat. - 3+ - 1100 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Trojice účastníků dostihu se ve slušovickém sprintu utkala před měsícem, kdy po startu tradičně rychlou DAPU v závěru předstihla Juvana. V cíli je dělila jedna délka, přičemž Juvana tentokrát ponese o 3 kg, což napovídá změně poměru sil. Zvlášť když Dapa minule sezónu teprve zahajovala. V Lysé nad Labem se posledně utkali Deniholonihil a Lady Sophie. Jasně navrch měl sice dříve jmenovaný, ale Lady Sophie zbrzdila kolizi v cílové a váhový poměr se mění výrazně v její prospěch. Distance je pro ni nicméně trochu krátká. Ve vyrovnaném dostihu úspěchem nepřekvapí ani Fable. Také ona by ocenila pár set metrů navíc, ale i na této dráze a distanci dokázala zvítězit.

Tip: Dapa – Fable - Juvana

 

14:00 - 3.dostih

Cena města Vizovice s podporou spolku Dostihy Slušovice

R - handicap V.kat. - 3+ - 2200 m - 20 000 Kč

Tipařův verdikt: Že i s vysokou váhou zaběhnout umí, letos dokazuje Lorelly, která ve dvou podobných slušovických dostizích skončila druhá. Shodnou hmotnost ponese Rabbit Ruler. Její letošní výsledky sice neoslní, nicméně startovala na kratších tratích. V září byla právě na této dráze a distanci suverénní. Sun Rain posledně sahal po vítězství na míli, ale ani delší distance mu nejsou cizí, když předtím skončil na 2200 metrů třetí v Brně. Tam ho ale porazila ČAROVNÁ, která znovu vychází lépe, a protože toho mnoho nenaběhala, může mít rezervy. Nad očekávání si posledně vedla Nirvana, když na jejím štítě skončila i Čarovná. Nastoupí ale po delší pauze a preferuje o pár set metrů kratší distance.

Tip: Čarovná – Lorelly – Rabbit Ruler

 

14:30 - 4.dostih

Cena stáje Jan Demele

R - cena IV.kat. - 3+ - 2400 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: Nejvíce třídu ukázal někdejší účastník Českého Derby URAN, u něhož je ale otazníkem aktuální forma. Nevyběhl totiž od loňského května, kdy si neúspěšně vyzkoušel proutěnky. Na této dráze a distanci před měsícem zvítězil Le Conquerant, ale narazil na slabší konkurenci. Tady i díky nižší váze lépe vychází spolehlivá Kyriakali. Po osmnácti životních startech ovšem stále čeká na premiérový triumf. V progresu může pokračovat tříletá Kumbaya, která je stále přihlášená do klasického Oaks a čeká jí teprve třetí životní start. Dobrou třídu má na tuto kategorii Fabrijan Erste, ale zatímco posledně pro něj byla distance příliš krátká, teď může mít opačný problém. Navíc ponese nejvyšší hmotnost.

Tip: Uran – Kyriakali – Le Conquerant

 

 

15:00 - 5.dostih

Cena společnosti D Plast

R - cena III.kat. - 3+ klisny - 1800 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Nejvyšší třídu z této sestavy ukázala NIKEANDNEMESIS, která jako tříletá získala trojici klasických umístění. V posledních letech ale startuje pouze nad překážkami, když její specialitou jsou pardubické krosy, v nichž letos dvakrát zklamala. Třídu má i loni pětkrát v řadě vítězná Blondie, proti ní ale hovoří krátká distance a v sedle bude mít debutující amatérku. V květnu se ve Slušovicích o vítězství podělily Bohemian Rapsody a Palomina. Porovnání nesených hmotností tentokrát jasně preferuje Palominu. Nargota v posledních startech zaběhla lépe, než to může na první pohled vypadat. Nicméně nejspíš se nedočká oblíbené měkké dráhy. Z tříletých nejlépe vypadá do Oaks přihlášená Stylhara, jíž prověří silnější konkurence než posledně, ale může mít rezervy.

Tip: Nikeandnemesis – Blondie - Palomina

 

15:30 - 6.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - cena III.kat. - 3+ - 1600 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Podobné dostihy byly součástí i předchozích dvou dostihových dnů ve Slušovicích a shodně v nich uspěl CALORIFIC. Tentokrát sice ponese vyšší hmotnost, ale před měsícem měl jasnou převahu. Druhý za ním tehdy skončil Alexandr, který teprve vstupoval do sezóny, takže může jít nahoru. Dle nesených hmotností by s ním nicméně měli poměr sil otočit třetí Treasure Rock i čtvrtý Stratovarius. Tříletý Stratovarius navíc neměl dobrý průběh, když kvůli zaváhání na startu výjimečně nešel ze špice a mezi koňmi dost puloval. Ze zbylé dvojice lépe vypadá Has d’Emra, který dosud sice preferoval sprinty, ale v nich pravidelně doplácel na pomalejší starty.

Tip: Calorific – Stratovarius – Treasure Rock

 

16:00 - 7.dostih

Cena autoškoly Martinec

R - handicap V.kat. - 3+ - 1600 m - 20 000 Kč

Tipařův verdikt: Na startu bude pětice koní, kteří se ve Slušovicích utkali před měsícem v o 200 metrů delším handicapu. Zvítězit tehdy dokázala Alpenrose, ale jen krátkou hlavu na ní ztrácel Golden Warrior, přičemž váhová výhoda Alpenrose se tenčí o 4 kg. Vyrovnaně s Golden Warriorem vychází třetí ETERNITY, která minule převzala vedení už na protilehlé rovině a soupeři jí předstihli až za distančním mezníkem. Ubrání metrů tedy vypadá jako plus. Rumělka posledně v roli favoritky zklamala pátou příčkou, když jí v závěru docházely síly. Startovala ale po pouhé týdenní pauze, takže tentokrát na tom může být lépe. Z ostatních může kartami zamíchat Walerie, u niž minule přineslo zlepšení zkrácení distance a nasazení stínidel.

Tip: Eternity - Golden Warrior - Rumělka

 

STARTOVNÍ LISTINY