Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 21. 4. - Memoriály Maška a Michala

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 21. 4. - Memoriály Maška a Michala
Jir Sun, Worth Choice a Shahbandar budou bojovat v Memoriálu Jaroslava Maška

Rozbory dostihů na neděli 21. dubna ve Velké Chuchli, kde jsou vrcholy Memoriál Jaroslava Maška a Memoriál profesora Václava Michala.

 

14:00 - 1.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap IV.kat. - 4+ - 1600 m - 50 000 Kč

1 PERSEA, 6 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, ž. David Liška 58,0         

Vloni v tomto dostihu zvítězila, tehdy šla ale na start už rozběhaná. Loňskou sezónu ukončila už v červenci a koně stáje většinou zahřívací start potřebují.

2 HADAR(IRE), 5 val b, tr. Josef Bartoš, žk. Tomáš Roman 57,5

Vloni na startu pouze třikrát bez vydělané dotace a sezónu ukončil začátkem července. Něco podobného by ale umět mohl a stáji se jako obvykle na úvod sezóny daří.              

3 N`OUBLIE PAS, 4 kl b, tr. Kateřina Berthier, žk. Anna Lebdušková 55,5              

Dlouho jí trvalo, než se chytla, konec sezóny jí ale zastihl ve velké formě, když tady dvakrát zvítězila na 1800 metrů. Teď se musí vypořádat se zvýšenou známkou a na špici nejspíš sama nebude.

4 FRAM, 8 val j, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 56,5      

Vloni sice nezvítězil, posbíral ale pár menších dotací. To bylo ale na kratších distancích a stáj zatím na první zásah čeká.

5 SHEIK, 6 val, tr. František Mourek, žk. Natálie Flenerová 51,0

Běhá hlavně o kategorii níž, v závěrečném startu ale bral peníze i v této. V šesti letech toho tolik nenaběhal a vloni byl připraven hned na úvod sezóny.

6 RABBIT ROCK(IRE), 4 val, tr. Allan Petrlík, ž. Michal Demo 60,0              

Do loňské sezóny vstoupil triumfem v Brně, pak už se mu ale moc nedařilo, když přes léto neběhal. Zůstává tak neprověřený, a i když stáji se zatím moc nedaří, podceňovat ho nelze.

7 YARMILA, 4 kl, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 58,0    

První vítězství tu získala v září na sprintu a následně bojovala o další triumf na míli. Měla by se ještě zvednout a stáji se zatím daří slušně.

8 KERRSY(FR), 4 kl, tr. Jiří Chaloupka, Eva Buriánková 59,5          

Uprostřed loňské sezóny si vybrala pětiměsíční pauzu a na jejím závěru to zkusila o dvě kategorie výše. Pardubický start nebyl až tak špatný a tady nemusí být úplně bez šance.

9 AIDENSFIELD(GER), 6 val j, tr. Michal Kalčík, am. Matyáš Luka 60,5      

Vloni bez vítězství, pravidelně ale sbíral dotace o kategorii výš. Tady vypadá jako jednička stáje a pokud bude fit, může na dotaci dosáhnout i tady.

10 SUNCHYME(GER), 7 val, tr. Michal Kalčík, žk. Eliška Janderová 63,0  

V sezóně 2022 u Josefa Váni mladšího a pod současným trenérem se ukázal dvakrát na podzim. Z těchto startů těžko něco usuzovat a bude lepší počkat, až se chytne.

11 VLÁRA, 4 kl, tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 57,0          

První životní start byl dobrý, další dva se jí už tak nepovedly, i když za jeden je omluvena (říje). Tady si poprvé vyzkouší handicap, rovněž stáj do sezóny teprve vstupuje.

12 RUMĚLKA, 5 kl, tr. Kateřina Berthier, ž. Martina Havelková 52,5        

Specializuje se hlavně na menší dráhy, když v srpnu zvítězila v Netolicích. Na konci sezóny zaběhla dobře i tady, bylo to ale o kategorii níž.

13 MAGIC DIAMOND(GB), 4 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, Sofie Kvízová 53,5      

Jako jediná v poli má start v nohách, když před dvěma týdny tu v konci neměla prostor k útoku. I když jde na výrazně kratší distanci, jako rozběhanou jí podceňovat nelze.

14 FANNY(FR), 4 kl, tr. Dušan Andrés, Taťána Mášová 56,0        

Na začátku loňské sezóny měla vyšší ambice, v této kategorii pak v létě několik dotací získala. Nemusí být úplně dvojka stáje, míle v Praze už jí ale může být dlouhá.

15 JACK TCHEQUE, 4 val, tr. Štěpánka Myšková, ž. Petr Foret 56,0         

Na kontě má zatím pouhé dva starty, když v tom druhém zaběhl slušně v těžké konkurenci. Tehdy působil ještě zeleně a tady se představí poprvé pod stájí, která má koně nachystané už na první start.

16 AIRUSCHKA, 9 kl, tr. Libor Hála, Lucie Fialová 52,5

Loňskou sezónu zahájila druhým místem v Bratislavě a následně zvítězila v podobném handicapu tady. Díky tomu, že se jí dál už tolik nedařilo, je její známka o 0,5 kg níž než ta vítězná.

Tipařův verdikt: Na hattrick tu bude útočit N´oublie Pas, musí si ale poradit se zvýšeným ratingem a vloni jí trvalo, než se rozběhala. Naopak minulou sezónu zahájili dobře Sheik a Airuschka a oba dva jsou na známkách, s kterými si dokážou poradit. Do oka tu padne rozběhaná Magic Diamond, jde ovšem na o dost kratší distanci, než na jaké se ukázala před dvěma týdny. Hlas tak dostane YARMILA, která si po vítězství na sprintu poradila i s mílí, což značí, že by měla mít ještě rezervy. (Ferdinand Minařík)

Tip: Yarmila – Airuschka – Magic Diamond

 

14:30 - 2.dostih

Cena televize A 11

R - cena III.kat. - 3 - 1600 m - 70 000 Kč

1 MAYBACH(IRE), 3 val, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 55,5

Při debutu pátý v průměrné konkurenci. Distance je ok, ale měl by zvládnout i delší. Opět by měl bojovat o konec tabule.

2 AARON, 3 hř, tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 58,0

Spíše delší původ, ale je přihlášen do Velké jarní. Poslední dvě formy ale mají spíše sestupnou tendenci, a pokud se výrazněji nezlepší, tak poběží opět zadarmo.

3 WHAM(SVK), 3 hř, tr. Zuzana Kubovičová, ž. Jiří Chaloupka 58,5

Loni dvakrát třetí za slušnými koňmi, ale byl od nich dále. Letošní debut se mu vůbec nepovedl, když skončil daleko. Pokud naváže na loňské formy, tak by mohl bojovat o konec tabule.

4 SCUGNIZZO(FR), 3 hř, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 54,5

Debut před čtrnácti dny byl slušný. Nebyl daleko od nejlepších. Distance mu sedne. Výhodou je dobrá váha. Kandidát na přední příčky.

5 ADAL HIT(GB), 3 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Milan Zatloukal 58,0

Zakoupen za 2500 euro v Irsku jako roček. Do budoucna asi najde optimum na trochu delších tratích. Při debutu by ziskem dotace překvapil.

6 MARY`S DRAGON(IRE), 3 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 54,5

Zakoupen za 5000 euro jako roční v Irsku. Distance by mu měla vyhovovat. I on by ziskem dotace hned při debutu překvapil.

7 DANCING LIGHT(POL), 3 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 58,0

Zatím ukázal nejvyšší třídu z pole, ale poslední start se mu vůbec nepovedl. Mohlo to být díky jeho chtivosti. Původově by si s dostihy okolo 2000 metrů měl poradit, ale díky jeho projevu může být teď 1600 metrů lepší. V posledním startu též narazil na silnou konkurenci. Kandidát na vítězství.

8 HOLLY PHELIE(FR), 3 kl, tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 56,5

Oba starty absolvovala v poměrně silné konkurenci. Ve Francii byla za koňmi s ratingy okolo 35 kg. Trochu otazníkem je zkrácení distance. Má vytrvalecký původ, i když je pravda, že část sourozenců díky chtivosti běhá sprinty. Kandidátka na vítězství.

9 RABBIT PILLAR(IRE), 3 hř s, tr. Allan Petrlík, Renáta Ondráčková 55,5

Překážkový ultravytrvalecký původ. Zatím mnoho neukázal, ale je hlášen do všech klasik pro hřebce. Musel by se hodně zlepšit, aby mohl pomýšlet na zisk dotace.

10 MATERANA(IRE), 3 kl j, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 56,0

Všechny starty absolvovala v poměrně silné konkurenci a nebyla daleko od nejlepších. Tentokrát narazí na slabší, takže by měla získat první dotaci. Nějaký lepší soupeř se ale asi najde.

11 RULANDA, 3 kl, tr. Kateřina Berthier, žk. Anna Lebdušková 52,5

Debutantka, která ničím nenaznačuje, že by měla hned při prvním startu mířit mezi nejlepší.

12 LADY GLADIOLA, 3 kl, tr. Václav Chaloupka, ž. Tomáš Lukášek 56,5

Debut byl až překvapivě dobrý. Pokud výkon zopakuje, tak by měla bojovat o nejvyšší příčky. Jezdecky posílena.

13 SAN CARLOS, 3 hř, tr. Karel Dobrovolný, ž. Radek Koplík 59,0 - NESTARUJE

Zatím skončil vždy daleko od nejlepších. To nebude na umístění stačit ani tady.

14 POWER OF UNIVERSE(IRE), 3 kl j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Martina Havelková 55,5

Zakoupena jako dvouletá ve Francii za 7500 euro. Dva pravý sourozenci zatím ukázali na dráze podprůměrné formy. Distance by měla být ok.

Tipařův verdikt: Hlavními kandidáty na vítězství jsou Dancing Light a HOLLY PHELIE. Opatrně volím druhou jmenovanou, která by mohla mít více třídy. O zbylé dotované příčky by si to měli rozdat zejména Materana, Lady Gladiola a Scuggnizo. Díky změna váhového poměru by tentokrát mohl mít navrch Scuggnizo před Lady Gladiola. Oba by ale mohla porazit Materana, která se sice ještě neumístila, ale vždy to bylo ve slušné konkurenci a nebyla daleko od nejlepších. (Tomáš Janda)

Tip: Holly Phelie – Dancing Light - Materana

 

15:00 - 3.dostih

Cena Unicredit Bank

R - cena III.kat. - 4+ - 1200 m - 70 000 Kč

1 UNISONO(IRE), 4 val j, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 52,5

Bratr specialistky na 1000 metrů, která si v irských handicapech vyběhala maximum 100 lb, ve dvou startech ve Francii nic nepředvedl. Jeho temperament však byl na tratích 1500 metrů značně přibrzděn a zkrácení distance mu může prospět.

2 FRAMI HIT, 6 kl j, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 58,5

Loni byla v tomto dostihu čtvrtá a v létě si vyhrála trojkový handicap na 1000 metrů ve Varech. Od té doby se však nedokázala chytnout, což platilo i pro první letošní start, i když ten byl na pro ni delší distanci.

3 HOLLY HAPPY(IRE), 4 val j, tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 56,0

Třídu loni ukázal výhrou v Memoriálu Václava Michala, ale v dostizích nezvládá svůj temperament. Přestože by podle původu měl být delší, při ofenzivní jízdě v Gomba handicapu se s ním jezdec nemusel prát. V závěru však odpadl, i když v rovině chvíli bojoval s méně zatíženým Mormillem. Premiérově nastoupí s fixací jazyka.

4 MORMILL(GB), 11 val, tr. Jaroslav Jelen, ž. Martina Havelková 57,0

Loňské prvenství v Gomba handicapu neobhájil, ale páté místo nebylo špatné. Sice už má svůj věk, ale v téhle sestavě vypadá stále dobře.

5 DALLY TOP, 5 kl, tr. Ivana Pejšková, Petra Zedková 51,0

Ve třech letech patřila mezi elitní klisny, loni však formu neměla. Letos zahájila sezónu pod novým vedením a stále to nebylo ono. Po startu hýřila aktivitou, ale sprinterka zřejmě nebude, i když využije nízkou váhu.          

6 RABBIT POWER(GB), 6 hř, tr. Alan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,5

Loni byl v tomto dostihu pátý a hůř nebyl ani v dalších loňských startech, takže podobné umístění se dá čekat i letos. Protože obě trojky na podzim vyhrál ve Slušovicích, vyhnul se díky nižší dotaci penalizaci, takže oproti loňsku ponese nižší váhu.

7 NOELLE(FR), 6 kl b, tr. Jiří Brož, am. Eliška Fialková 56,5             

Běhá většinou v Německu. U nás šla loni dvojkový handicap na míli a nebylo to tak špatné. Malý sprint vyhrála začátkem loňského roku ve Francii.

8 MANOAMANO(FR), 8 val j, tr. Miroslav Nieslanik, Ludmila Karlíková 53,5

Kdysi v tento den chodil Memoriál Jaroslava Maška a v letech 2020 a 2021 v něm obsadil druhé a třetí místo. Ještě loňský vstup do sezóny byl slušný, ale pak šel s formou dolů a ve velkých dostizích se nechytal. Ani v Gomba handicapu nic velkého nepředvedl, ale tohle není tak silné a ponese příznivou váhu.

9 RABBIT ZOUSTAR(GB), 4 val, tr. Alan Petrlík, ž. Michal Demo 60,0

Loni sice vyhrál trojkový handicap, ale s ratingem, který zde patří k nejnižším. Za to ale zde bude mít penalizaci, takže nastoupí s nejvyšší váhou.

10 DONTELLYOURMOTHER(IRE), 6 kl, tr. Karel Germič, žk. Anna Lebdušková 55,0

Na podzim vyhrál dva handicapy, jeden rovněž na této dráze a distanci, ale i její zvýšený rating tady patří k nejnižším.

Tipařův verdikt: Přestože už to v jeho věku nebylo jako loni, MORMILL v Gomba handicapu nezaběhl špatně. V této konkurenci je to nejjistější sázka. Holly Happy tady proti němu bude mít výhodnější váhu, ale stále nevyřešil svůj problém s temperamentem. Oproti minule bude muset něco změnit. Snad pomůže fixace jazyka. Unisono v obou startech ve Francii nic nepředvedl, ale teď půjde poprvé na své distanci. Spolehlivý Rabbit Power může opět brát některé umístění, což platí i o v Německu běhající Noelle. (Ondřej Blahník)

Tip: Mormill – Holly Happy - Unisono

 

15:30 - 4.dostih

Velká cena Trdelnik.com (Memoriál prof. Václava Michala)

R - cena I.kat. - 3 hřebci a valaši - 1400 m - 150 000 Kč

1 CRESCENDU, 3 hř, tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 57,5

Při prvním letošním startu ukázal zlepšení. O 1 ¼ délky prohrál s Doramem, který se loni na stejné dráze a distanci utkal s dvojicí Moraliste – Rabbit Crystal a ani oni od něj nebyli daleko. Teoreticky tak vychází podobně.

2 SON OF CORBALLIS(IRE), 3 hř s, tr. Pavel Tůma, ž. Petr Foret 59,5

Na ostrovech získal rating 99 liber, což je známka vysoké třídy. Měl ale hodně ranosti a rychlosti. Všech sedm startů totiž absolvoval na rovném kilometru a nejlépe zaběhl už zkraje července, kdy měl poprvé beránky a vyhrál Listed. Další čtyři starty absolvoval v těžkých dostizích, a i když vyběhl slušné formy, nedostal se přes páté místo a zlepšení nepřinesla ani stínidla. K nám byl zakoupen za 150.000 guineí. V této konkurenci nicméně míří vysoko.  

3 VODNIKOV(FR), 3 hř j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Milan Zatloukal 59,5

V rozmezí jednoho měsíce absolvoval čtyři prodejky na zimním mítinku v Cagnes-sur-Mer. Po třech medailových umístěních skončil šestý, což mohl být důsledek náročného programu. Vlastní francouzský handicap 32,5 kg, což ho staví 3,5 kg za Showpowera.

4 SHOWPOWER(GB), 3 hř j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 59,5

Suverénní vítěz CZF se rovněž rozběhal v Cagnes-sur-Mer. Posledně tam na těžké půdě porazil vítězku Deylova memoriálu Vermelho. Zkrácení distance a rychlejší dráha by neměly být na škodu.

5 MORALISTE(FR), 3 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 57,5

Na nejlepší vrstevníky mu loni něco scházelo, když na této dráze a distanci skončil pátý v Gerschově memoriálu. Stáj na první letošní vítězství stále čeká.

6 RABBIT CRYSTAL(IRE), 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Michal Demo 57,5

S Moralistem prohrál v Gerschove memoriálu i v CZF, ale zvlášť posledně na něj mnoho neztrácel. Každopádně více by měl ukázat na delších distancích, když původ má spíše překážkový.

7 STEPPINGSTONE(GER), 3 hř j, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 57,5

Sezónu zahájil ve stejném dostihu jako tréninkový kolega Crescendu, jehož při výhodě 5,5 kg porazil o 2 a ½ délky. Teoreticky tak vychází hůře, ale byl dost chtivý a dlouho s výrazným náskokem vedl. Pokud se ho podaří lépe usadit, měl by ukázat více.

Tipařův verdikt: Nejvyšší třídu ukázal Son Of Corballis, nicméně těžil z ranosti a na takto dlouhé distanci se představí poprvé. Jako jistější volba tak vypadá suverénní vítěz Ceny zimního favorita SHOWPOWER, který na zimním mítinku v Cagnes-sur-Mer vyběhl lepší formy než stájový druh Vodnikov. Svěřenci trenérky Ingrid Janáčkové Koplíkové se navíc zkraje sezóny ukazují v dobré formě. (Jaroslav Fabris)

Tip: Showpower – Son Of Corballis - Vodnikov

Showpower vítězí v Ceně zimního favorita, foto: Bohumil Křižan

 

16:00 - 5.dostih

Memoriál Jaroslava Maška

R - cena I.kat. - 4+ - 1400 m - 150 000 Kč

1 WORTH CHOICE(IRE), 8 val, tr. Štěpánka Myšková, ž. Jiří Chaloupka 60,0

Naturelem je víc sprinter a loni vyhrál Cenu MPRV SR na Turf Gala, kde za ním byl druhý jeho loňský rival Jir Sun. S ním se dvakrát utkal v black type dostizích na 1400 metrů v Drážďanech a lepší vždy byl ten, kdo měl lepší startovní box. V Listed byl za ním druhý, v Gr.3 před ním čtvrtý. Teď má box lepší, ale delší chuchelská rovina na téhle distanci pro něj tak výhodná není. Tento dostih ale už dokázal vyhrát před třemi lety a loni byl druhý za Politicumem.

2 CAUCASIAN(IRE), 5 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Adam Florian 60,0

Distance 1400 metrů je pro něj nejlepší v Mostě, kde vyhrál s převahou tři jedničky. Chuchelská rovina je pro něj delší, ale loni byl slušně třetí v Leram Millionu za Shahbandarem. Stáj měla prvního jedničkového vítěze sezóny.

3 BALLERINA(FR), 4 kl, tr. Oliva Horová, ž. Martina Havelková 56,5

Loni rozběhaná z Francie, kde uměla i 40 kg, vyhrála Memoriál Rudolfa Deyla v Mostě a byla tam třetí v Jarní ceně klisen. Letos v zimě se ale nechytala ve francouzských handicapech ani se slabý ratingem. Proto ji při prvním startu pod novým vedením čeká role jasného outsidera.

4 LIVE(IRE), 6 val j, tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 60,0

Před dvěma lety vlastnil francouzský rating 46 kg a byl i druhý v Listed na 1100 metrů. V tréninku Václava Luky však už nic podobného nepředvedl a nyní má 38 kg. To je v tomto dostihu málo, především je to ale specialista na 1000 metrů.

5 JIR SUN(GB), 7 val, tr. Luboš Urbánek, ž. David Liška 60,0

Před loňským věčným soupeřem Worth Choice vyhrál Listed na 1400 metrů v Drážďanech. Tehdy měl lepší box, v podzimní stejně dlouhé Gr.3 šel naopak z venku a skončil za ním. Na delší chuchelské rovině však má proti němu výhodu. Vstupy do sezóny má dobré, před dvěma lety vyhrál Gomba handcap, loni byl slušně pátý v německém Listed.

6 SHAHBANDAR(IRE), 4 hř sj, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 60,0

Tattersalls Mile vyhrál s francouzským ratingem 36,5 kg. Na podzim ale šel s formou ještě nahoru a po druhém místě ve Velké ceně Prahy vyhrál Leram Million na 1400 metrů. Zlepšil se i ve Francii, kde v únoru v Cagnes-Sur-Mer vyhrál handicap již se známkou 40,5 kg a pak dokázal porazit velmi dobré soupeře v Class 2, takže teď má 46 kg.

7 MEMENTO MORI(IRE), 5 val, tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 56,0

Před dvěma lety vyhrál na přímé dráze v Deauville Class 1 na 1600 metrů, za což dostal francouzský rating 44 kg. Po jeden a půl roční zdravotní pauze se na dráhu vrátil před dvěma měsíci ve Francii. Tam se v mílové Class 2 dostal do vedení, ale v závěru zeslábnul. Start v nohách mu jistě pomůže, ale půjde proti stejně kvalitním koním, kteří žádný problém neměli.

Tipařů verdikt: Na startu se sejde velmi silná společnost, s níž by si mohl dostih vylepšit loňské čtvrté místo mezi nejlépe obsazenými dostihy sezóny. Aktuální výborná forma ze silné francouzské společnosti mluví pro SHAHBANDARa, ale dostih by měl být mnohem vyrovnanější, než napovídá jeho kurz. Worth Choice a Jir Sun jsou prověřeni německým black type dostihy. Přestože možná o něco lepším je Worth Choice, 1400 metrů na chuchelské dráze může víc sednout Jir Sunovi, na jehož aktuálním kurzu 7,5:1 zřejmě leží největší hodnota. V Leram Millionu zaběhl dobře i Caucasian a Memento Mori může jít v dalším startu nahoru. (Ondřej Blahník)

Tip: Shahbandar – Worth Choice – Jir Sun

 

 

16:30 - 6.dostih

Cena PP Asset Management

R - cena II.kat. - 3 - 1800 m - 100 000 Kč

1 QUIERA(IRE), 3 kl, tr. Ivana Pejšková, Petra Zedková 56,5

Na domácí chuchelské dráze suverénně vyhrála mezi nezvítězivšími, následně skončila čtvrtá v CZK. Něco podobného by se jí mělo podařit i zde, když pár soupeřů vypadá lépe.

2 RANEVSKAYA(FR), 3 kl s, tr. Martina Havelková, ž. David Liška 58,0

S francouzským handicapem 34 kg zaslouží pozornost. Její formy ale měly spíše sestupnou tendenci, když minule si vyzkoušela beránky. Při premiéře pod novým vedením nastoupí poprvé se stínidly.

3 MAXMILIÁN, 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 59,5

Ve dvou startech nepoznal porážku. Na této dráze a distanci suverénně vyhrál Pražského zimního favorita. Jeho tehdejší soupeři sice v dalších startech zklamali, přesto míří vysoko.

4 KING WARRIOR(IRE), 3 hř, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 60,5

V obou francouzských startech skončil třetí. Optimum asi najde výše, ale posledně na této distanci vyběhl formu o hodnotě zhruba 35 kg francouzského handicapu, přičemž o bezmála 5 délek porazil druhého z CZF Gabona. Tehdy se běželo na těžké půdě, což tady asi platit nebude.

5 PIRLO(GER), 3 hř, tr. Pavel Tůma, ž. Petr Foret 58,0

Při vítězném debutu v Lysé narazil na slabší společnost. Měl ale rezervy a progresu napovídá také kvalitní původ. Oproti papírově největším soupeřům je váhově zvýhodněný.

6 PRINCESS CHURCHILL(IRE), 3 kl, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Adam Florian 56,0

Debut nebyl špatný, když byla blízko váhově zvýhodněné Quiery, která ale zaostala na startu. Poté neuspěla ve dvou jedničkách a i tady je konkurence silná. Plusem je stájová forma.

7 SAMBANY(GER), 3 hř, tr. Radek Holčák, ž. Jaroslav Línek 58,0

Debutoval ve slabší konkurenci, takže i když ztrácel jen 2 délky na vítěze, tato forma neoslní. V závěru se ovšem rozbíhal a vlastní kvalitní vytrvalecký původ. Měl by se tedy zlepšit, ale jeho čas zřejmě přijde později.

8 ROMARIO(IRE), 3 hř j, tr. Zdeněk Seménka, žk. Tomáš Roman 56,0

První neděli uzavřel tabuli mezi debutanty, takže bez progresu se neobejde. Metry navíc jsou teoreticky plusem, i když minule byl rychle na nohách.  

Tipařův verdikt: Jako hlavní adept na vítězství vypadá KING WARRIOR. Ponese sice nejvyšší hmotnost a minule běžel na měkčí dráze, nicméně má kvalitní starty v nohách. Vysoko míří také dosud neporažení Maxmilián a Pirlo. Dříve jmenovaný vyběhl lepší formu, ale Pirlo dosud startoval jen jednou a měl by mít prostor k progresu. (Jaroslav Fabris)

Tip: King Warrior – Maxmilián - Pirlo

 

17:00 - 7.dostih

Dubnový handicap

R - handicap III.kat. - 4+ - 1800 m - 70 000 Kč

1 HAPPY SCARLETT(FR), 4 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 54,5

Na podzim změnila trenéra a při posledním startu zvítězila působivě v Lysé. Tady se musí vyrovnat s kratší distancí a těžšími soupeři, vypadá ale jako typ, který nepotřebuje start v nohách.

2 ARDLUASA(IRE), 5 val, tr. Pavel Kašný, Petra Zedková 56,0     

Na úvod sezóny tady druhý na míli jako největší outsider v poli, když útočil koncem. Na posledních metrech ho tehdy předstihl Shurayk, který tu díky úlevě jezdce vychází lépe.

3 SHURAYK(FR), 4 val, tr. Luboš Urbánek, žk. Tomáš Roman 56,0           

Před dvěma týdny tu zvítězil v podobném mílovém handicapu, když na posledních metrech chytil Ardluasu a Baby Summer. Metry navíc mu hrají do karet a měl by být opět před nimi.

4 SAN CHAGALL(FR), 4 val, tr. Pavel Kašný, Lucie Fialová 56,0   

Při prvním letošním startu nestíhal tempo dostihu, takže metry navíc jsou plusem. Tady je příznivěji zatížený, přesto by neměl porazit trojici Shurayk, Ardluasa a Baby Summer.

5 LE CONQUERANT(FR), 7 val, tr. Radek Holčák, Sofie Kvízová 60,5         

Vloni z pouhých pěti startů třikrát zvítězil a na konci sezóny se umístil o kategorii výš. Bylo to sice na delších distancích a slušovické dráze, jeho projev ale napovídá, že by si se zkrácením mohl poradit.

6 LOWE WOLE, 4 kl, tr. Karel Germič, žk. Anna Lebdušková 53,5              

Při první neděli se tu ukázala v podobném mílovém handicapu, kde i na konci pole byla hodně chtivá. Prodloužení distance tedy jako plus nevypadá a potkává tu několik koní, kteří byli tehdy před ní.

7 SILVER TRIGGER(FR), 7 hř bj, tr. Michal Kalčík, ž. Adam Florian 60,0    

Před dvěma týdny tady v podobném mílovém handicapu sedmý, když v závěru šel jedním tempem. Tehdy ho porazilo několik dnešních soupeřů a tady se váhově mezi nimi mnoho nemění.

8 BEAU MATCH(FR), 5 val, tr. Martin Pišl, Eva Buriánková 55,0  

Valnou část loňské sezóny strávil na Slovensku, kde se umisťoval na středních tratích. Při premiéře pod novým trenérem v Mostě poslední a v této sestavě nijak nezaujme.

9 DONN CLIFS(IRE), 7 val, tr. Miroslav Nieslanik, Ludmila Karlíková 62,0

V únoru na písku v Dortmundu bojoval o vítězství, koncem března na sprintu v Hoppegartenu pátý. Se startem v nohách by jisté šance mít měl, distance už vypadá ale dost dlouhá.

10 NARGOTA, 7 kl, tr. Kateřina Berthier, ž. Jiří Palík 55,5              

Druhou část loňské sezóny strávila na menších drahách. Při vstupu do loňské sezóny ale v Chuchli bojovala v podobném mílovém handicapu o vítězství a teď je její známka o 1,5 kg výš.

11 BABY SUMMER, 4 kl, tr. Michal Kalčík, Taťána Mášová 59,0

V těsném doběhu při první chuchelské neděli těsně třetí, když před ní byl Shurayk a Ardluasa. Váhově se mezi nimi mnoho nemění a zejména tehdejší vítěz by měl mít ještě prostor k progresu.

Tipařův verdikt: Na startu se po dvou týdnech ukáže trojice SHURAYK, Ardluasa a Baby Summer, která tu bojovala o vítězství v mílovém handicapu. Váhově se mezi nimi mnoho nemění a tehdejší vítěz je nejméně prověřený, rovněž by měl ocenit prodloužení distance. Z ostatních můžou být zajímavý Happy Scarlett a Le Conquerant. (Ferdinand Minařík)

Tip: Shurayk – Happy Scarlett - Ardluasa

 

17:30 - 8.dostih

Mikeshova cena

R - handicap V.kat. - 4+ - 1800 m - 30 000 Kč

1 CARROT, 4 kl, tr. Michal Kalčík, ž. David Liška 62,0        

V druhé polovině sezóny nasbírala v podobných handicapech několik umístění. Pokud bude na první start fit, může mít podobné ambice i tady.

2 BASTILLA(FR), 4 kl, tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 62,0   

Ve dvou startech na našem území mnoho neukázala, i když to bylo proti těžší konkurenci. Tady si poprvé vyzkouší svou handicapovou známku a lepší bude počkat, jak se zařadí.

3 ANHOR(GER), 9 val, tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 58,0   

Poslední dva loňské starty mu nevyšly, jinak ale byl na něj celkem spoleh. Je mu sice už 9, jeho rating je ale také na historickém minimu.

4 VADEMILLA, 6 kl, tr. František Mourek, am. Tereza Náměstková 54,0               

Po změně stáje šla v minulé sezóně rapidně dolů, až na jejím konci se chytla, když překvapivě porazila Carrot a Anhora. Pokud to nebyl ojedinělý záchvěv, mělo by se jí to tady podařit zas.

5 LATARMISSIE, 6 kl, tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 60,5      

Loňskou sezónu strávila o kategorii výš a příliš se jí nedařilo. Sestup do této by měla ocenit, oblíbené měkčí půdy se ale nejspíš nedočká.

6 BELLA RIA(IRE), 5 kl s, tr. Ivana Pejšková, Markéta Horová 63,0            

Na start se měla postavit už před týdnem v Mostě, ale před dostihem ztratila jezdkyni a absolvovala několik okruhů. Pokud se dokázala zregenerovat, může být tady zajímavá.

7 DANGEROUS, 4 hř, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Chaloupka 60,5  

Do sezóny vstoupil před dvěma týdny v delším dostihu, když na delší distanci byl v úvodu chtivější. Zkrácení distance je tedy plusem a jako rozběhaný by měl jít na start v roli favorita.

8 CHASMAR, 6 val, tr. Martin Pišl, Taťána Mášová 55,0 

Vloni získal dotace i o kategorii výš a předloni zvítězil hned při prvním startu. Tato distance už na něj může být ale příliš dlouhá.

9 MAIRON(GER), 5 val bj, tr. Pavel Hlavatý, ž. Milan Zatloukal 58,0         

Před týdnem v Mostě mu byla přisouzena role šancového koně, síly mu ale došly před distancí a nevybočil tak z předchozích forem. Start v nohách a zkrácení distance mu tady můžou pomoci.

10 MAYDALENA, 4 kl bj, tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 54,5

V září tu zvítězila v učňovce na stejné distanci, pak na to ale v dalších startech nenavázala. Teď je na vítězné známce a odpočatá by se mohla znovu chytit.

Tipařův verdikt: Na první pohled tady padne do oka DANGEROUS, pro kterého hraje dobrý start v nohách a zkrácení distance. Bez šance nemusí být ani stájová kolegyně Bella Ria, pokud vstřebala kilometry absolvované před týdnem v Mostě. Sestup do nižší kategorie by měla ocenit Latarmissie, i když se nejspíš nedočká oblíbené měkčí půdy, tak stáj nemohla vstoupit do sezóny lépe. (Ferdinand Minařík)

Tip: Dangerous – Latarmiessie – Bella Ria

 

18:00 - 9.dostih

Cena Derby Clubu Prague

R - cena IV.kat. - 3 - 2400 m - 50 000 Kč

1 KRASHA(FR)*, 3 kl, tr. Helena Vocásková, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Při debutu čtvrtá ve slušné konkurenci. Otec byl kratší, ale díky vytrvalé rodině by si s distancí mohla poradit. Kandidátka na boj o vítězství.

2 BELIEVE SKY(IRE), 3 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 57,5

Loni působil hodně zeleně. Narozen je až na konci května, takže to není překvapením. Mnoho neukázal, ale měl by jít nahotu a distanci by měl zvládnout. Matka dala s mílaři vždy vytrvalce. Kandidát na nižší dotace.

3 HEATHER MACLEOD(IRE), 3 kl, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 54,0

Oba loňské starty byly průměrné. Otazníkem je prodloužení distance, protože oba rodiče měli optimum na distancích do míle. Spíše vychází na boj o konec tabule.

4 LULLABY DI(FR), 3 kl, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 56,0

Ve všech třech startech okolo středu pole. Výhodou je letošní start v nohách. Distance je trochu otazníkem, ale mohla by si s ní poradit. Matka sice běhala na distancích okolo míle, ale dokázala dát vytrvalce a otec byl hodně univerzální, když vyhrál Gr.1 na míli i 2400 metrů. Opět kandidátka na střed pole.

5 INOVACE, 3 kl, tr. Hana Kabelková, ž. Jiří Palík 57,5

I když se dokázala umístit i na 1000 metrů, tak má dost vytrvalý původ, takže distance by neměla být problém. Oba starty byly dobré. Kandidátka na vítězství.

6 ICETYNA, 3 kl, tr. Petr Kantek, ž. Petr Foret 56,0

Ve všech startech loni v Polsku na konci tabule. Matka běhala distance do míle, ale díky otci by si s distancí mohla poradit. Kandidátka na přední příčky.

7 RABBIT IDAHO(IRE), 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Michal Demo 59,0

Loni běhal slušně. Při letošním debutu zklamal ve slabší konkurenci. S distancí by neměl mít problém.

Tipařův verdikt: INOVACE má vytrvalecký původ a ukázala třídu i na kratších tratích, takže by mohla vyhrát. Ještě více ukázal loni Rabbit Idaho, ale při letošním debutu zklamal. Pokud naváže na loňské výkony, tak nepřekvapí bojem o vítězství. Krasha má kratšího otce, ale díky rodině by mohla distanci zvládnout. Debut v Pardubicích byl proti dobrým klisnám. Dále vychází Icetyna nebo Believe Sky. (Tomáš Janda)

Tip: Inovace – Rabbit Idaho - Krasha

 

STARTOVNÍ LISTINY