Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 21. 5. - Velká květnová cena

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 21. 5. - Velká květnová cena

Rozbory dostihů na neděli 21. května ve Velké Chuchli, kde je vrcholem elitním mílařům určená Velká květnová cena.

 

14:00 - 1.dostih

Cena Fontana Watercoolers

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 MOCCAFIX(GER), 10 val j, tr. Jana Manová, Carina Schneider 62,0      

Do obou dvou posledních sezón vstoupil vítězně, i když na o trochu delší distanci. Díky neúspěšné druhé polovině sezóny je na vítězné známce z loňského května.

2 PERSEA, 5 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, Lucie Fialová 56,5       

Sezónu zahájila třetím místem v Mostě a týden poté triumfovala tady na této distanci. Může se ještě zvednout, nedávná soupeřka Víla Zvonilka tu ale vychází tentokrát lépe.

3 IRIS, 5 kl, tr. Renata Pátková, Eva Buriánková 55,0      

Oproti vstupu do sezóny v Mostě zaznamenala při druhém startu jisté zlepšení. Na Perseu ale ztratila necelých 7 délek a tady to na otočení poměru sil nevypadá.

4 VÍLA ZVONILKA, 4 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Petr Foret 57,5            

Do sezóny tu vstoupila pod novým vedením proti rozběhaným soupeřům a na vítěznou Perseu ztratila jednu délku. Podle nynějších vah vychází lépe a i u ní by měl být ještě prostor k progresu.

5 CHASMAR, 5 val, tr. Martin Pišl, Taťána Mášová 52,0 

Loňskou sezónu zahájil i ukončil vítězně v nejnižší kategorii na distanci 1400 m. Naposledy v Lysé byl překvapivě pomalý po startu, tady by měl jít lépe.

6 MONJOUET, 6 kl, tr. Allan Petrlík, žk. Marcel Novák ml. 67,0 

Naposledy šla do útoku hodně brzo, přesto na Perseu a Vílu Zvonilku neztrácela v cíli mnoho. Podle nynějších vah nevychází špatně, soupeřky se ale můžou ještě zvednout.

7 KAPHAL(IRE), 4 val, tr. Ivana Pejšková, Alena Plimlová 60,0  

Sezónu zahájil čtvrtým místem za Perseou a Vílou Zvonilkou, o ½ délky před Monjouet. Vyrovnané by to mělo být i tady, z této čtveřice je ale nejméně prověřený, takže se může zvednout nejvíc.

8 LAUNCH ZONE(IRE), 5 hř bj, tr. Michal Kalčík, ž. Adam Florian 60,5     

Po mosteckém vítězství nebyl v Lysé moc vidět. Tamní sprint je sice hodně specifický, tady je ale také dost ještě neprověřených soupeřů a všechny jeho triumfy jsou z nejnižší kategorie.

9 NIGHT SKY, 6 kl b, tr. Kateřina Ilíková, žk. Petra Zedková 52,5              

Ve Slušovicích zaběhla lépe než v Brně, když soupeřům dala náskok hned na startu. Na dráze s delší cílovou rovinou jich může pochytat víc a v Chuchli se jí podařilo zvítězit před třemi roky.

10 NACHT STAR, 4 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 59,0            

Svou parketu zatím stále hledá a sem přichází z delších distancí. Naposledy v Lysé nastoupila proti těžkým soupeřům a ještě při vbíhání do cílové roviny byla druhý, takže úplně bez šancí být nemusí.

11 NUTEKI, 7 kl, tr. Pavel Hlavatý, ž. Michal Hrouda 54,5             

V Chuchli na míli v kariéře zvítězila už dvakrát, vždy ale o kategorii níž. Tady sezónu zahajuje a většinou potřebovala nějaký ten zahřívací start.

12 AIRUSCHKA, 8 kl, tr. Libor Hála, am. Tomáš Roman 54,0

Loňskou sezónu zakončila vítězstvím a překvapivě od něj nebyla daleko naposledy v Bratislavě, kde jezdec ani nepoužil bičík. Tehdy ale měla též dost klidu na špici, což se tady nejspíš nestane.

Tipařův verdikt: Před necelým měsícem se tu potkala čtveřice koní a z nich největší prostor k progresu by měla mít Víla Zvonilka a Kaphal. Na těžké soupeře naposledy v Lysé narazila Nacht Star a podceňovat se nedá ani MOCCAFIX, který poslední dvě sezóny zahájil vítězně. (Ferdinand Minařík)

Tip: Moccafix – Víla Zvonilka – Nacht Star

 

14:30 - 2.dostih

Cena Hřebčína Střelice

R - cena IV.kat. - 3 - 1600 m - 40 000 Kč

1 YARMILA, 3 kl s, tr. Tomáš Váňa, ž. Jan Verner 54,0

Při debutu dále od nejlepších. Měla by se zlepšit, ale na zisk dotace to nejspíše stačit nebude.

2 AIR AMICA, 3 kl, tr. Karel Germič, am. Tomáš Roman 50,5

S nízkou váhou by opět měla bojovat o nižší dotované příčky. Tentokrát narazí na silnější konkurenci než v pětce v Lysé, ale prodloužení distance by mělo být plusem.

3 SWEET FRANCISKA, 3 kl, tr. Karel Dobrovolný, žk. Marcel Novák ml. 57,0

V prvním letošním startu progres nepředvedla. Asi poběží opět zadarmo.

4 NEZWA, 3 kl, tr. Karel Germič, ž. Martina Havelková 54,0

Zatím mnoho neukázala. Zkrácení distance by mohlo být plusem, ale ani tak to asi na zisk dotace stačit nebude.

5 ARZAAN(IRE)*, 3 hř b, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Chaloupka 60,5

Ukázal určitě nejvyšší třídu z pole, ale výhrou bude, už pokud v pořádku odstartuje. Distance na něj bude krátká. Pokud ale odstartuje, tak by třídou měl umístění mezi nejlepšími získat.

6 MEIA, 3 kl, tr. Martin Pišl, ž. Michal Hrouda 54,0

V minulém dostihu předvedla progres. Pokud v něm bude pokračovat, tak by mohla bojovat o nižší dotované příčky.

7 AMIGO, 3 hř, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 55,5

Škrtnut z dostihu minulý týden. Prodloužení distance bude plusem. Kandidát na boj o vítězství. Proti největším soupeřům má váhovou výhodu.

8 OLD SCHOOL, 3 kl, tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 52,5

Letos absolvoval dva starty. Předvedl jen mírný progres. Tady vychází těsně za tabulí.

9 MIKROP TWO, 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. David Liška 58,0

Nastupuje po týdnu. Mírné prodloužení distance by měl zvládnout. Kandidát na boj o vítězství.

10 MAYDALENA, 3 kl s, tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 54,0

Debutantka s vytrvaleckým původem. Úspěchem bude každý poražený soupeř.

Tipařův verdikt: Na vítězství jsou tři kandidáti. Souboj mezi nimi by mohl být vyrovnaný. Arzaan má nejvíce třídy, ale otazníkem je či vůbec odstartuje a distance pro něj bude krátká. Plus má nejvyšší váhu. Těžit by z toho mohli AMIGO a Mikrop Two. Mikrop Two startuje po týdnu a nese vyšší váhu. Amigo by mohl mít větší prostor k progresu, takže ho opatrně volím na první místo. Na nižší dotované příčky vychází Air Amica a Meia. (Tomáš Janda)

Tip: Amigo – Mikrop Two - Arzaan

 

15:00 - 3.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap II.kat. - 3+ - 1800 m - 90 000 Kč

1 BLACK DARK(IRE), 3 hř, tr. Miroslav Nieslanik, Lucie Fialová 52,0

Dobře zaběhl v Michalově memoriálu, ale jeho účastníci se ve VJC neprosadili. Při vstupu do handicapu je distance otazníkem, když na mateřské straně rodokmenu má dost rychlosti.

2 KENSHIBU(IRE), 6 val, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 54,5

Vítězství získal na delších distancích. Předloni dobře zaběhl i v podobném handicapu, ale na měkké půdě. Při vstupu do sezóny ztrácel výrazněji a na příští týden do Mostu je hlášený na 2200 metrů.

3 JACINTHE(FR), 4 kl s, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 57,0

Posledně závěr vypustila, nicméně skončila s odstupem poslední, když jí porazili Kenshibu i Zaukhan. Distance navíc vypadá krátká. Poprvé nastoupí se stínidly.

4 SEA THE NIGHT(IRE), 7 val, tr. Tomáš Váňa, ž. Jan Verner 55,5

Na podzim dvakrát zklamal, ale jinak na něj byl v podobných dostizích spoleh. Tady je každopádně jediným koněm, který bude sezónu teprve zahajovat.

5 WAKAI GO, 5 val j, tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 58,5

Preferoval kratší distance, ale posledně si při premiéře na „osmnáctce“ vedl dobře. V jedenácti chuchelských startech neupadl z tabule a i tady by měl být ve hře.

6 FASCING ROCK(IRE), 4 val, tr. Helena Vocásková, ž. Milan Zatloukal 60,5

Po neúspěchu v loňském Derby ukončil sezónu. Letos lehce získal „povinné“ vítězství v Lysé. Při vstupu do handicapu to bude mít složitější, ale vyběhl jen čtyřikrát, takže může mít rezervy.

7 ZAUKHAN(GB), 6 val, tr. Tomáš Váňa, ž. Jiří Palík 59,5

Při vstupu do sezóny prohrál s Kenshibu, přičemž nesené hmotnosti napovídají zachování poměru sil, ale distance mu sedne lépe. Loni v handicapech na této dráze a distance startoval pětkrát a nejhůře skončil čtvrtý. Preferuje měkko, ale poradí si i s rychlejší dráhou.

8 EAT THE DUST(GER), 6 val, tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Michal Demo 56,0

V obou českých startech zaběhl dobře. Minule na této dráze a distanci porazil Wakai Go a znovu vychází lépe.

9 SAGAR(IRE), 8 val, tr. Václav Chaloupka, Eva Buriánková 59,5

Na podzim změnil stáj a letos dvakrát dobře zaběhl v mosteckých cenách. Pokud na tyto formy naváže na domácí dráze, měl by být vpředu i při návratu do handicapu.

Tipařův vedikt: Nejméně zkušeností má z této sestavy FASCING ROCK, takže může mít rezervy a při vstupu do handicapu může navázat na vítězný vstup do sezóny. Vyhrát už letos dokázal také ostřílený Sagar. Mohla mu k tomu pomoct změna dráhy, ale pokud bude při chuti i na domácí půdě, měl by zamířit vysoko. Dobře se ukazuje i před sezónou z Německa importovaný Eat The Dust. (Jaroslav Fabris)

Tip: Fascing Rock – Sagar – Eat The Dust

 

 

15:30 - 4.dostih

74. Velká květnová cena

R - cena I.kat. - 4+ - 1600 m - 135 000 Kč

PACE MAN(SWI), 7, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 59,5

Spolehlivý obhájce loňského vítězství, jehož doménou jsou střední tratě. Letošní sezónu zahájil slušným třetím místem ve Velké dubnové. Před dvěma týdny byl škrtaný z Mostu a sem byl dohlášen. Pokud je fit, znovu by měl bojovat o nejvyšší příčky.

ALZIR(GB), 4, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Adam Florian 56,5

Ve čtyřech letech má na svém kontě jenom čtyři starty. Nadějný výkon předvedl při svém letošním debutu, kdy po roční pauze ztrácel v Memoriálu Jaroslava Maška na vítězného Politicum 4 délky. Při předpokládaném progresu by mohl převalit.

JOSEPHINO(GB), 4, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 59,5

Dva vyhrané handicapy na podzim ve Francii představují nejlepší předvedenou formu a neztratil se ani v kvalitní konkurenci v zimě v SAE. Ani jeden z těchto startů se však neuskutečnil na trávě. Ve Velké Chuchli se zatím objevil pouze jednou, kdy jako jeden z favoritů loňské Velké jarní ceny zklamal. Navíc před necelým měsícem byl z Memoriálu Jaroslava Maška škrtán pro menší zdravotní problém.

MELANDROS(FR), 5, tr. Helena Voršilková, ž. Michal Demo 58,0

Prosadit se v konkurenci kvalitních mílařů bude pro překvapivého vítěze chuchelské „dvojky“ z úvodu sezóny velmi těžké.

POLITICUM(FR), 7, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Jiří Palík 59,5

Zkušený matador zraje jako víno. V loňské edici ho těsně porazil Pace Man, v Tattersalls Mile během derby dne mu porážku vrátil. Letos zahájil sezónu pěkným vítězstvím v Memoriálu Jaroslava Maška. Hlavní kandidát na vítězství.

IGNACIUS REILLY(GB), 7, tr. Eva Záhorová, ž. Petr Foret 56,5

Vítěz VJC a třetí z Českého derby v roce 2019 byl v následujících dvou letech na české poměry špičkovým mílařem. Po zdravotních problémech však loni absolvoval dva nevýrazné starty a letos zahajuje sezónu pod novou trenérkou.

HEIDI HIGH(IRE), 4, tr. Jan Rája, ž. Jan Verner 56,5

V Memoriálu Jaroslava Maška překvapila slušným třetím místem. Do té doby se totiž pohybovala ve slabší společnosti, kde jednou vyhrála a posbírala řadu umístění na distancích do 1400 metrů.

FABLE, 7, tr. Jan Podhányi, ž. Vendula Korečková 56,5

Účast v dostihu nejvyšší kategorie vypadá příliš ambiciózně, dosud totiž běhala jenom „trojky“. V sedmi letech je výraznější progres, který by potřebovala k slušnému umístění, krajně nepravděpodobný.

9 RABBIT COULSTY(IRE), 5, tr Alan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Závěr loňské sezóny se jí vydařil, když na měkčím podkladu dvakrát vyhrála a jednou skončila druhá. Letos bude startovat poprvé a proti rozběhaným soupeřům to bude mít těžké.

10 PROCELLARUM(IRE), 5, tr Martina Havelková, ž. David Liška 58,0

Po 6. místě ve Velké dubnové zamířil do dvoukilometrového handicapu v Mnichově, kde v poli sedmi koní na měkké půdě získal třetí dotaci. Při srovnání s nejlepšími mílaři mu trochu třídy chybí.

Tipařův verdikt: O vítězství by měli stejně jako loni bojovat POLITICUM a Pace Man. Druhý jmenovaný byl ale posledně škrtnutý, což platí i pro Josephina, který by měl rovněž zamíchat pořadím na předních místech. Koněm pro překvapení je zatím málo exponovaný Alzir, který má oproti favoritům váhovou výhodu. (Eduard Němeček)

Tip: Politicum – Josephino – Pace Man

 

16:00 - 5.dostih

Ccena tapír

R - cena III.kat. - 3 - 2200 m - 60 000 Kč

1 HAPPY SCARLETT(FR), 3 kl, tr. Ivana Pejšková, ž. Michal Demo 55,5

Při českém debutu mnoho neukázala. Podle francouzských forem by na třetí kategorii mohla stačit, ale prodloužení distance nemusí být plusem. Matka i otec běhali nejlépe na distancích do 1800 až 1900 metrů. Pokud by se zlepšila oproti debutu a poradila si s distancí, tak by v této konkurenci mohla získat dotaci, ale nevypadá to moc pravděpodobně.

2 DANGEROUS, 3 hř, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Palík 57,0

Zatím mnoho neukázal. Prodloužení distance by mohlo být plusem. Kandidát na boj o konec tabule.

3 DRAMO(FR), 3 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, Alena Plimlová 53,0

Oproti poslednímu startu ho čeká radikální prodloužení distance. Je otázkou, jak mu pomůže. Jeho optimum může být někde mezi, ale každopádně mu chybí třída, takže asi poběží opět zadarmo.

4 BETHANY, 3 kl, tr. Štěpánka Myšková, ž. Jan Verner 57,5 - NESTARTUJE

5 CARRERA, 3 kl, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 56,0

V prvním letošním startu předvedla velký progres. Distance jí vyhovuje. Vypadá to, že má prostor k dalšímu progresu. Po škrtnutí Bethany jasná kandidátka na vítězství.

6 CARAVELLE ARDENTE(FR), 3 kl, tr. Hana Kabelková, ž. Adam Florian 56,0

Oproti debutu se minule mírně zlepšila. Vlastní sprintérský původ, takže další prodloužení distance je otazníkem. Každopádně oproti většině soupeřů by mohla mít více třídy.

7 CHARLOTTE DIOR(IRE), 3 kl b, tr. Helena Voršilková, ž. Michal Hrouda 55,5

Při debutu poslední daleko od nejlepších. Prodloužení distance by mělo být plusem, ale na zisk dotace by musela předvést velký progres.

8 MORAVA(SVK), 3 kl, tr. Jozef Ralbovský, am. Tomáš Roman 52,0

Při debutu mnoho neukázala. Matka byla vytrvalá, ale otec mnoho vytrvalců nedal. Distance je tak otazníkem. Spíše asi poběží opět zadarmo.

9 KUMBAYA(FR), 3 kl A 1/2, tr. Pavel Složil, Daniel Vyhnálek 57,0

Polokrevná klisna s překážkovým původem by s distancí neměla mít problém. Proti zkušenějším soupeřům to ale bude mít složité. Navíc distance pro ni naopak může být spíše krátká.

10 SIR WESTMINSTER(GB), 3 hř, tr. Václav Luka, ž. David Liška 58,0

Zakoupen jako roček za 18.000 liber u Tattersalls. Na straně matky najdeme prvky rychlosti i vytrvalosti. Každopádně s vytrvalcem dala vytrvalce a se sprintery dala koně, kteří zvládli 1600 nebo i 2000 metrů. Jelikož Sir Westminster je po Sir Percy, tak by pro něj distance mohla být téměř optimální. Při debutu to nebude mít jednoduché, ale díky realizačnímu týmu je s ním třeba počítat. Stále zůstává přihlášen do Derby.

11 PRAGA LADY(IRE), 3 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 56,5

I když nemá úplně vytrvalý původ, tak si s distancí minule docela poradila. Mnoho kvality ale za ní nezůstalo. Na Carreru ztrácela 4 délky, takže i když mají tentokrát vyrovnanější váhy, tak by jí neměla ohrozit ani tentokrát. Kandidátka na dotované příčky. Možná i vyšší, pokud se nepředvede někdo ze začínajících koní.

12 FLY AHEAD(FR), 3 hř, tr. Dušan Andréš, ž. Petr Foret 57,0

Jako hříbě stál 3.000 euro na dražbě společnosti Arqana. Jako roční pak byl zakoupen do ČR za 10.000 euro u BBAG. Pochází ze sprinterské rodiny a i otec je sprinter. Dvouletá pravá sestra debutovala před pár dny vítězně na 1000 metrů ve Francii. Další sestra dokonce získala status blacktype. Slušný původ, ale podle papírů vypadá na sprintera, takže ziskem dotace na této distanci by překvapil.

13 MAGIC MERLIN(FR), 3 hř s, tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 57,0

Jako hříbě stál 6.000 euro, ale do ČR putoval z Baden–Badenu za 36.000 euro, kde byl zakoupen jako roční. Při loňském debutu poslední, když na nejlepší hodně ztrácel. Otec byl vytrvalý, ale matka je z kratší rodiny. Distance je trochu otazník, ale mohl by si s ní poradit. Každopádně na zisk dotace potřebuje předvést progres.

14 VINTAGE BRAND(IRE), 3 kl b, tr. Zdeněk Mimra, ž. Vendula Korečková 55,5

Debutovala v silně obsazeném dostihu. Neztrácela úplně mnoho na nejlepší. Mohla by jít nahoru. Otazníkem je distance, když otec sice zvládl i delší distance, ale matka je z krátké rodiny a sprinter je i polobratr Vi Fi, kterého známe z našich drah. Každopádně nějakou třídu naznačila, a pokud si poradí s distancí, tak by neměla odejít bez dotace.

Tipařův verdikt: Po škrtu Bethany vypadá jako jednoznačná favoritka CARRERA. Distance jí sedne a naposledy nebyla daleko od Stormy Awakening, který následně finišoval třetí v jedničce. Za ní byla o 4 délky Praga Lady. Té by mírné zkrácení distance mohlo prospět. S Carrerou by ale pořadí otočit neměla, i když poměr vah se téměř srovnává. Největšími soupeři by zmíněné dvojici mohli být koně s minimem zkušeností. Díky původům, renomovaným centrálám a přihláškám do klasik by to mohli být Magic Merlin a Sir Westminster. Dále vychází Vintage Brand, případně Dangerous. (Tomáš Janda)

Tip: Carrera – Praga Lady – Sir Westminster

 

16:30 - 6.dostih

Cena Sharpoura

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2400 m - 40 000 Kč

1 WOPART(GB), 5 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 53,5  

Na začátku roku běhal překážky u trenéra Váni ml., ve dvou rovinových startech toho zatím moc nepředvedl. Tady absolvuje handicapový debut a pomoci mu může vytrvalecká distance.

2 JOSH, 4 hř, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Palík 58,5              

V září čtvrtý v podobném handicapu tady. Při letošní premiéře ztratil žokeje krátce po startu, v Drážďanech ale dojem napravil. Může se ještě zvednout.

3 WEIHEGOLD(AUT), 7 kl, tr. Jana Manová, Carina Schneider 58,0          

Při návratu po víc jak roční pauze měla v Mostě velkou podporu sázkového trhu. V dostihu ale špatně odskočila, a i když ztrátu dohnala, síly jí opustily brzy. Po jednom startu jí ale odepisovat nelze.

4 HELLO BELLA(IRE), 4 kl j, tr. Zdeněk Seménka, ž. Martin Laube 56,5   

V červenci zvítězila lehce v nejnižší kategorii ve Varech a od té doby se na dráze neukázala. Tady půjde se zvýšenou známkou po delší pauze, stáj je ale ve velké formě.

5 DON HUGO(FR), 3 hř, tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 59,0         

V pardubickém bumperu podlehl v roli favorita stájovému kolegovi. Barvy majitele se v podobných handicapech objevují zřídka a dá se čekat, že bude populární.

6 MERANO, 5 val, tr. Jana Manová, ž. David Liška 59,0  

V červenci 21 bojoval ve Varech o vítězství, vloni se ale na dráze ukázal jen jednou. Něco podobného by umět pořád měl, záleží, jak bude po pauze fit.

7 FATRA LUC, 3 hř s, tr. Tomáš Váňa, am. Tomáš Roman 48,0    

Jako dvouletý mnoho neukázal, v Pardubicích ale nebyl daleko od Don Huga. Oproti tomuto startu tady vychází o dost lépe a může být zajímavý.

8 DANCER OF DENALI, 6 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 58,5   

Vloni vyhrál v září podobný handicap a obstál i o kategorii výše. Zadarmo běžel naposledy v červnu 21, tady prodloužit tuto šňůru ale nebude jednoduché.

9 ORSON, 8 val, tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 58,5

Naposledy v Lysé narazil na těžké soupeře, přesto se od něj čekalo trochu více. Od loňského vítězství v Mostě se mu příliš nedaří a oblíbené měkčí půdy se tady nejspíš opět nedočká.

10 ARRYNA(IRE), 3 kl, tr. Helena Vocásková, ž. Milan Zatloukal 57,0     

Po červencovém vítězství to zkoušela neúspěšně mezi elitou dvouletých. Vytrvaleckou distanci by měla zvládnout a koně stáje bývají v podobných dostizích většinou favorité.

11 VOSSOLIE, 10 val, tr. Dušan Andrés, ž. Petr Foret 58,5            

Vloni krom Karlových Varů podával konzistentní výkony. Do sezóny vstoupil slušně v těžké ceně v Lysé a tady by o dotaci zabojovat měl i bez stálé jezdkyně.

12 VALEEN(GER), 4 kl, tr. Pavel Hlavatý, ž. Michal Hrouda 53,0 

Při vstupu do sezóny a do handicapu se ukázala v dobrém světle. Metry navíc by jí měly pomoci, soupeři ale vypadají těžší.

13 ROXETTE, 7 kl, tr. Tomáš Duchoň, ž. Adam Florian 56,0          

Dříve známá jako specialista na sprint v Lysé se celkem úspěšně přeorientovala na vytrvalecké distance. V této sestavě ale příliš lákavě nevypadá.

14 SAN CHAGALL(FR), 3 val b, tr. Luboš Urbánek, Lucie Fialová 52,0

V handicapu nižší kategorie v Lysé blízko čtvrtý, když v konci neměl moc místa. Metry navíc můžou být plusem a s mírnou přes váhou by se měl vyrovnat.

Tipařův verdikt: V podobných dostizích bývá favoritem většinou vyslanec tréninkové centrály Vocáskových a dá se očekávat, že tady to bude podobné. Arryna ale může mít konkurenty mezi vyslanci větších stájí, což jsou San Chagall a Don Hugo. Za ním v Pardubicích nebyl daleko FATRA LUC a tady je na tom váhově o dost lépe. Nepříliš prověřený je i Josh. (Ferdinand Minařík)

Tip: Fatra Luc – Arryna – Don Hugo

 

17:00 - 7.dostih

Cena Chardonney Tcheque

R - cena III.kat. - 4+ - 2800 m - 60 000 Kč

1 FURTFIT(FR), 4 val, tr. Hana Kabelková, ž. Adam Florian 57,0

Loni se umístil ve čtyřkových handicapech do 2000 metrů a na závěr sezóny si vyzkoušel proutěnky. V silně obsazené trojce nemá dostatečné kvality.

2 BLONDIE(GB), 7 kl, tr. Kateřina Ilíková, žk. Petra Zedková 60,0

Loni v šesti letech měla sérii pěti výher v řadě, kterou odstartovala v brněnském bumperu a skončila v chuchelském trojkovém handicapu. Až Cena prezidenta republiky byla nad její síly. Tady je pro ni nevýhodou nejvyšší váha v poli.

3 ORLEANO, 7 hř, tr. Ivana Pejšková, ž. Martin Laube 57,0

Minule to na něj bylo v Mostě krátké, přesto se nějak od loňského jara nemůže chytit tak, jak jsme od něj bývali zvyklí. Chodil však těší dostihy a tady na tom nemusí být špatně.            

4 POPINJAY(FR), 7 val s, tr. Štěpánka Myšková, ž. Jan Verner 55,0

Loni byl v tomto dostihu druhý a pak si vyzkoušel jedničkovou společnost. Na závěr sezóny se vrátil na skoky, na nichž zahájil i letošní sezónu, kdy po chybě na jedné z překážek ve Wroclawi začal ztrácet a byl zadržen. To budí jisté otazníky, jinak by tu měl mít slušnou šanci a váhu má příznivou.

5 JE SUIS SANS PEUR(FR), 4 val, tr. Pavel Složil, Daniel Vyhnálek 57,0

Francouzský polokrevní jde sbírat dostihové zkušenosti. Nic víc.

6 MIKE MAJK(IRE), 5 val, tr. Miroslav Nieslanik, am. Tomáš Roman 53,5

Do sezóny vstoupil lehkou výhrou v Lysé nad Labem, ale tady je to těžší. Přestože kdysi startoval v St Legeru, nejlepší výkony podával na distancích do 2200 metrů, takže je otázka i supervytrvalecká distance.     

7 DILLON(FR), 4 val, tr. Štěpánka Myšková, ž. David Liška 58,0

Loni ve třetím životním startu doběhl čtvrtý v Ceně prezidenta republiky, to mu dává možnost dalšího progresu, s nímž by tady mohl pomýšlet vysoko.

8 CACOPHONOUS(GB), 8 val, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,0

Dřív dokázal zaběhnout i v jedničkové společnosti a do loňské sezóny vstoupil druhým místem v handicapu I. kategorie v Mostě. Jeho další starty ale měly výrazně klesající tendenci a je otázkou, v jaké formě nastoupí do nové sezóny.

9 VICTORY ICON(GB), 4 val, tr. Hana Kabelková, ž. Michal Hrouda 55,0

Loni byl čtvrtý v trojkové ceně v Mostě, ale nosil tam nízkou váhu. Jinak ničím neoslnil a i jeho rating napovídá, že by na nejlepší stačit neměl.

10 LAMPREY(IRE), 5 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 54,5

Loňská dvě druhá místa v trojkových handicapech vypadala dobře, ale pak se na druhou půlku sezóny odmlčel a prvním letošním výkonem v Bratislavě nenadchnul.

11 PORCINELLA(GB), 4 kl, tr. Helena Vocásková, ž. Milan Zatloukal 57,0

Vítězka Gerschova memoriálu vynechala minulou sezónu a při návratu v Lysé se od ní čekalo o trochu víc. Start nohách ji ale může posunout a vytrvalost v původu má.            

12 TRIPLEX(IRE), 6 val b, tr. Josefína Nováková, ž. Tomáš Lukášek 57,0

Před dvěma lety patřil do dvojek, jeho výkonnost ale od té doby výrazně klesla. Sice minule vyhrál v Pardubicích, ale to bylo ve slabé společnosti.

Tipařův verdikt: U kdysi jedničkových koní Orleana a Cacophonouse je otazníkem aktuální forma. Loňská sériová vítězka Blondie ponese vysokou váhu. Výhodnou má naopak loni druhý Popinjay, větší progres by mohl mít jeho tréninkový druh DILLON. Dobře se může ukázat po zahřívacím startu Porcinella. (Ondřej Blahník)

Tip: Dillon – Popinjay - Porcinella

 

STARTOVNÍ LISTINY