Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 22. 10. - Cena prezidenta republiky

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 22. 10. - Cena prezidenta republiky

Rozbory dostihů na neděli 22. října ve Velké Chuchli, kde je vrcholem supervytrvalecká Cena prezidenta republiky.

 

13:00 - 1.dostih

Cena Fitmin Solution

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 CLAUDINE, 2 kl, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 54,5

Minule ztrácela na Aarona jen půl délky a s vyšší váhovou výhodou teoreticky vychází lépe, ale se čtyřmi starty je nejzkušenějším koněm v poli a nezdá se, že by šla výrazněji nahoru.

2 AARON, 2 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Jiří Palík 58,0

V předchozím díle Fitmin Cupu vybojoval čtvrté místo, přičemž jeho tehdejší přemožitelé na startu schází. Tentokrát by tak měl zamířit výše.

3 ZOJA TOP, 2 kl, tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 54,0

Bude debutovat. Původ má spíše delší, ale matka Rabbit Zamindar měla také dost ranosti a rychlosti. Koneckonců ve dvou letech jí vyběhli čtyři potomci, všichni zvítězili, z toho dva ve vyšších kategoriích. Pozornost tedy zasluhuje.

4 LUXUS MAN, 2 hř, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 57,0

Při debutu od startu pole uzavíral a cílem procválal s výraznou ztrátou. Více by měl ukázat až v dalších letech na delších distancích.

5 MAXMILIÁN, 2 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Startovat měl už v předchozím díle Fitmin Cupu, ale před startovními boxy jeho jezdec utrpěl zranění. Matka Rabbit Motivator vyhrála CZK, ovšem trojice polosourozenců mnoho neukázala. Otce má sice kvalitnějšího, ale také pozdnějšího a delšího.

6 SCHAMPEE, 2 kl, tr. Martina Růžičková, žk. Anna Lebdušková 52,5

Při debutu s odstupem doběh uzavřela, když na sprintu odpadla ve druhé polovině cílové roviny. Původ má delší a pozdnější.

7 KARINA, 2 kl, tr. Radim Bodlák, Petra Zedková 54,5

V obou startech čtvrtá. Ve Slušovicích měla trochu smolný průběh a přišla s pěknou koncovkou. V Bratislavě naopak dostih odvodila a vyběhla formu, která tu může stačit na vítězství.

8 SAN CARLOS, 2 hř, tr. Karel Dobrovolný, ž. Michal Demo 56,0

Třetí debutant v poli. Polosestra sice mnoho neukázala, ale jediné umístění získala jako dvouletá v červnu. Dle exteriéru každopádně vypadá pozdnější a do dostihu byl dohlášený.

9 WANILLA, 2 kl, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 53,5

Vzhledem ke slabému původu debutovala slušně. Ztrácela totiž jen krk na Aarona, který po aktivním průběhu v závěru slábnul, a porazila Claudine.

Tipařův verdikt: V předchozím díle Fitmin Cupu Aaron těsně porazil Claudine, a protože dříve jmenovaný může jít více nahoru, jejich poměr sil se asi nezmění. Začátkem září se s oběma slušně poměřila Wanilla. Vůbec nejlepší formu ale pravděpodobně vyběhla KARINA. Překvapit může některý z debutantů trenéra Petrlíka, z nichž má lepší polosourozence Zoja Top. (Jaroslav Fabris)

Tip: Karina – Aaron - Wanilla

 

13:30 - 2.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap V.kat. - 3+ - 1400 m - 20 000 Kč

1 RUMĚLKA, 4 kl, tr. Kateřina Berthier, ž. Adam Florian 58,5      

V srpnu zvítězila v Netolicích a dobře zaběhla i naposledy v Brně. Malé dráhy jsou ale její doménou a v Chuchli se objeví poprvé v kariéře.

2 YELLOW CURRY(FR), 4 kl j, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 58,5 

V Mostě se představila poprvé pod novou trenérkou a z nejvyššího boxu naběhala hodně metrů navíc. Z této formy tedy mnoho usuzovat nelze a z výhodnějšího postu může ukázat, co umí.

3 ANNALOVEMEDO(IRE), 3 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, Alena Plimlová 54,0      

Poslední dva starty nebyly špatné, obzvláště ten druhý byl ale na výrazně delší distanci. Tady tak absolvuje přechod z vytrvalecké trati na sprint.

4 DANNY DADDY(IRE), 3 val, tr. Karel Germič, ž. Milan Zatloukal 62,0    

Oproti srpnovému mosteckému startu se naposledy představil bez stínidel a šel zezadu. Předvedl ale slušnou koncovku a na delší cílové rovině může minout více soupeřů.

5 SWEET FRANCISKA, 3 kl, tr. Karel Dobrovolný, ž. Michal Demo 55,5    

Letos se ukázala jen dvakrát a naposledy šla na start po delší pauze. Nezaběhla tak špatně, start v nohách jí může zvednout a tady jde teprve k sedmému životnímu startu.

6 GOLDEN WARRIOR, 5 val, tr. Jan Demele, Lucie Fialová 52,0  

V posledních dvou startech se od něj očekávalo více, ze své koncovky ale mnoho neukázal. Zkrácení distance tak jako plus nevypadá.

7 TAPAJO(GER), 11 val s, tr. Vendula Korečková, am. Lenka Rájová 58,5              

Letos se mu povedl jen červnový start v Mostě. V září tu zaostal za Air Amicou o 6 délek a teď je na tom váhově ještě hůře.

8 DALIDA, 4 kl j, tr. Radek Holčák, Sofie Kvízová 55,5     

Naposledy v Brně se konečně chytila v handicapu, když předtím už zaběhla slušně ve Slušovicích. Tehdy za ní byla nedaleko Walerie, která je na tom tady váhově lépe, oproti ní ale může jít ještě nahoru.

9 NÁTURA, 7 kl, tr. Jozef Franko, ž. Petr Foret 58,0        

Letos ve čtyřech startech mnoho soupeřů nepředběhla. Naposledy se neodpoutala z konce pole v mílovém dostihu, takže i když sestupuje o kategorii níž, moc lákavě nevypadá.

10 WALERIE, 3 kl s, tr. Radim Bodlák, ž. Jiřina Andrésová 52,0    

Naposledy v Brně zaostala na startu, předchozí starty ale nebyly špatné a na tuto konkurenci by tyto formy stačit mohly.

11 LA VANESSA, 3 kl j, tr. Martina Růžičková, Taťána Mášová 49,0          

Jedinou životní dotaci získala při debutu v Brně. V dalších startech mnoho soupeřů nepředběhla a ani zkrácení distance na tom zřejmě nic nezmění.

12 MICWE(IRE), 3 kl, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 53,0           

Z jejího květnového ani červencového startu mnoho usuzovat nelze a tady jde na start opět po delší pauze. Hlavním úkolem bude nejspíš nasbírat zkušenosti.

13 CARROT, 3 kl, tr. Michal Kalčík, ž. Jiří Palík 57,0            

V posledních dvou startech v učňovkách se ukázala v dobrém světle. Bylo to ale na delších tratích a útočila koncovkou.

14 AIR AMICA, 3 kl, tr. Karel Germič, žk. Tomáš Roman 54,5      

V září tady na kratším sprintu sahala po vítězství, před týdnem v Mostě jí ale síly opustily u distance. Nově má žádáno o poslední startovní číslo.

15 FABRIANA THIRD, 4 kl, tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 64,0           

V létě ve Varech zaběhla dvakrát dobře v podobných dostizích a koncem září jako favoritka zvítězila v Brně v delším dostihu. V této sestavě by šance mít měla, i když na pozici se v početném poli bude dostávat těžko.

16 MAYDALENA, 3 kl bj, tr. Václav Hulínský, am. Klára Chrbolková 51,0

V září tu zvítězila v mílové učňovce, o dva týdny později ale v podstatě totožné sestavě doběhla poslední. Za to jí nelze odepisovat, zkrácení distance ale jako plus nevypadá.

17 SHIROCCO FRITZ, 4 kl, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0 – POD ČAROU

Nejvíce se jí daří v Lysé, kde zvítězila při prvním mítinku, i když s jistou dávkou štěstí. V září jí tu Air Amica utekla o 4 délky a váhově jsou na tom teď podobně.

18 DRAMO(FR), 3 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, žk. Anna Lebdušková 52,0 – POD ČAROU

Na první vydělané peníze po šesti startech čeká, a pokud se dostane na startovní listinu, nejspíš bude čekat dál.

Tipařův verdikt: Mnoho pozitivního se o většině účastníků tohoto dostihu napsat nedá. Asi jediným, kdo ukazuje stabilní formy je RUMĚLKA, která se ale v Chuchli objeví poprvé v kariéře. Lépe, než to na papíře vypadá, zaběhl před týdnem v Mostě Danny Daddy, jisté šance by měla mít i dvojice klisen Dalida a Walerie. (Ferdinand Minařík)

Tip: Rumělka – Danny Daddy – Walerie

 

14:00 - 3.dostih

16. ročník Ceny běloušů CK Martin Tour

R - cena II.kat. - 3+ - 1612 m - 100 000 Kč

1 POLITICUM(FR), 7 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Jiří Palík 61,5

Po výhře v Memoriálu Jaroslava Maška již nepodával takové výkony, jak jsme od něj zvyklí, stále se ale dokázal držet se špičkou. Ve Velké ceně Prahy ztrácel na vítěze 3 ½ délky, v Leram Millionu 5 délek, ale tam hůř odskočil z boxů. To jsou stále výkony, které ho zde pasují do role favorita.

2 CERCA TROVA(FR), 3 kl s, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 52,5

Jako dvouletá běhala ve Francii, odkud k nám přišla se slabým ratingem 30,5 kg. Po dvou neúspěšných startech na proutěnkách změnila trenéra, v jedničkové společnosti na rovinách neuspěla, když ve Velké letní ceně i v Memoriálu Harryho Petrlíka přestala stíhat.

3 PARIGI(IRE), 5 val, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 59,5

Z Francie přišel s ratingem 32 kg, v českém tréninku absolvoval dva dostihy v Německu, kde se umístil čtvrtý v trojkovém handicapu.

4 CALORIFIC(IRE), 7 val, tr. Radek Holčák, ž. Patrick Gibson 57,5

Kdysi měl jedničkovou výkonnost, ale poslední dobou patří do trojek. Dvě na míli vyhrál ve Slušovicích, ale na dlouhé chuchelské rovině už je pro něj míle na hraně.

5 BIG GRAY(IRE), 3 val, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 54,0            

Má za sebou debut, kdy v Dieppe přestal stíhat. Polobratr dosáhl na nejvyšší francouzský rating 35,5 kg.

6 RABBIT COULSTY(IRE), 5 kl, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Ve velkých mílových dostizích mezi hřebci se moc nechytala, v konkurenci klisen to však bylo lepší a stejně jako loni se na podzim dostala do formy, kdy v Memoriálu Harryho Petrlíka potrápila Classu.

Tipařův verdikt: Přestože POLITICUM není v takové formě, jak jsme u něj zvyklí, stále se je platným členem naší jedničkové společnosti, takže i přes vyšší váhu by na tom měl být líp než Rabbit Coulstry, které se daří jen mezi klisnami. Umístění v trojkovém německém handicapu řadí na další příčku Parigiho, který absolvuje zdejší premiéru. (Ondřej Blahník)

Tip: Politicum – Rabbit Coulstry – Parigi

 

14:30 - 4.dostih

Cena české hodinářské značky Robot

R - handicap III.kat. - 3+ - 1200 m - 60 000 Kč

1 CAPTAIN LUKA(IRE), 7 val j, tr. Pavel Kašný, am. Matyáš Luka 58,0

Posledně vyhrál v ceně, v níž většinu soupeřů handicapem převyšoval. Tady to bude mít složitější. V podobném handicapu byl v červnu blízko čtvrtý a teď je o pár kilo níže.

2 MANAVI(FR), 4 val s, tr. Jan Blecha, ž. Jiří Chaloupka 61,0

Posledně v Bratislavě ukázal, že se s aktuálním handicapem dokáže vyrovnat. Byl ale pomalejší z boxů, což v početném poli není ideální.

3 RABBIT ZOUSTAR(GB), 3 hř, tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 61,5

Poslední starty absolvoval v jedničkách, které byly nad jeho síly, i když posledně se držel slušně. Do handicapu se vrací s o 5,5 kg vyšší známkou, než s jakou v srpnu zvítězil v Mostě.

4 DENIHILONIHIL(IRE), 5 val, tr. Martin Pišl, Taťána Mášová 53,5

Minule ztratil jezdkyni hned při startu a poté znovu změnil trenéra. Loni sice o kategorii níž zvítězil na této dráze a distanci, ale více se mu daří na levotočivých drahách, protože často visí doleva.

5 STORM KODI(GB), 4 kl, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 59,5

Běhal především ve Francii, kde má handicap 31,5 kg. U nás se uvedl v pardubické jedničce, kde s Rabbit Zoustarem prohrál o hlavu a teoreticky znovu vychází za ním. Tehdy ale hůře odskočil, když se mu trochu později otevřel startovací box, a naběhal více metrů.

6 HAS D`EMRA(FR), 6 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 53,5

Často zůstával v boxech, ale v posledních startech se toho vyvaroval. Podává spolehlivé výkony, nicméně při obou českých vítězstvích vlastnil nižší handicap.

7 FORTE, 6 val, tr. Jaroslav Jelen, ž. Jiřina Andrésová 55,0

Také on byl vši všech vítězných startech v handicapu níže, nicméně v posledních startech ukázal, že si poradí i s aktuální známkou. Vždyť posledně slušně zaběhl o kategorii výš.

8 LENA(FR), 4 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 53,0

V létě překvapivě vyhrála ve Varech. V ostatních startech ale mnoho soupeřů neporazila. Naposled jí na bratislavském kilometru jasně porazil Manavi a váhově se mezi nimi nic nemění.

9 FRAMI HIT, 5 kl j, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 57,5

Protože karlovarský kilometr vyhrála s přesváhou, je v podstatě zpátky na vítězné známce. Poslední formy jsou ale slabší, i když je za ně částečně omluvena (podklouznutí ve Slušovicích, dlouhá distance v Brně).

10 ADMIRAL PIETT(GER), 7 val s, tr. Václav Chaloupka, Petra Zedková 51,5

V létě ho probrala stínidla, ale poslední formy jsou slabší, byť před týdnem v Mostě nebyl zas tak daleko. Chuchelská dráha ani sprinterská distance pro něj zřejmě nejsou to pravé.

11 MOLLYS BEST(FR), 9 val s, tr. Kateřina Berthier, ž. Milan Zatloukal 62,0

Ještě loni vyhrál o kategorii výš. Věk už se na něm přeci jen projevuje a tři měsíce nestartoval, ale v Gomba handicapu nebo květnové dvojce vyběhl formy, při jejichž zopakování by mířil vysoko.

12 DONTELLYOURMOTHER(IRE), 5 kl, tr. Karel Germič, žk. Anna Lebdušková 53,0

V posledních startech mířila do Drážďan, kde si jí nedařilo. Už se sice seběhala pod známku, s níž loni na této dráze a distanci zvítězila, ale i kvůli přesváze jezdkyně toho asi nevyužije.

13 WELL ALRIGHT(GB), 4 val, tr. Jaroslav Jelen, Lucie Fialová 52,0

V září startoval po bezmála čtyřměsíční pauze a po aktivním průběhu vycouval z podstatného dění. Teď zkouší kratší distanci, ale spíše potřebuje měkkou dráhu jako při listopadovém vítězství.

Tipařův verdikt: V Pardubické jedničce se utkali Rabbit Zoustar a STORM KODI, a byť váhově znovu lépe vychází první jmenovaný, větší dráha nahrává změně poměru sil. Dobré formy v posledních startech vyběhli Captain Luka a Forte. Pokud je po pauze fit, pořadím může zamíchat také veterán Mollys Best. (Jaroslav Fabris)

Tip: Strom Kodi – Forte – Captain Luka

 

 

15:00 - 5.dostih

102. Lokotrans Cena prezidenta republiky

R - cena I.kat. - 3+ - 3200 m - 300 000 Kč

1 GARMONA, 3 kl, tr. Jan Demele, ž. Martina Havelková 53,0

V St Legeru si došla pro čtvrté místo, na Magic Merlina však ztrácela 10 délek. Stejné umístění získala i v tom slovenském, 3 délky za Abellou. Chodí hodně defenzivně, takže dlouhá chuchelská rovina je výhodou, to platí i o delší distanci a stále může mít progres.

2 LAMPREY(IRE), 5 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 59,0

V červnu byl s minimální váhou pátý v Karlovarské dvojnásobné míli. Nižší váhu měl i v září, kdy byl v Chuchli blízko druhý ve dvojkovém handicapu na 2400 metrů. Ze startujících má nejnižší rating v poli.

3 GOLDIS(GB), 3 hř, tr. Jaroslav Línek, ž. Ján Havlík 54,5

Pro vítěze Starohájského kritéria měly být metry navíc plus, ale ve Slovenském derby ani Slovenském St Legeru na nejlepší nestačil. Delší chuchelská roviny by mu ale jako koncovému koni měla vyhovovat.

4 WELL PREPARED(GER), 4 val, tr. Radek Holčák, ž. Patrick Gibson 59,0

Loňský vítěz Memoriálu Otakara Frankenbergera po neúspěchu v exfederálních derby ukončil sezónu a vrátil se na dráhu až letos v srpnu, kdy v karlovarské předzkoušce Velké ceny českého turfu obsadil slušné čtvrté místo za Vignettou, s níž následně o půl délky prohrál i ve Velké ceně českého turfu, kde skončil šestý.

5 VIGNETTA, 4 kl, tr. Zdeněk Seménka, ž. Milan Zatloukal 58,0

Loňská vítězka Oaks si supervytrvaleckou distanci vyzkoušela v St Legeru, kde byla těsně třetí. Letos po nadějném vstupu do sezóny skončila trochu za očekáváním, ale ve Varech už šla dobře a solidní bylo i páté místo ve Velké ceně českého turfu.

6 NAIROBI BOY(GB), 5 val, tr. Eva Záhorová, ž. Martin Srnec 59,0            

Specialista na dvoumílové dostihy byl letos čtvrtý v Karlovarské dvojnásobné míli. Naposledy vyhrál trojkový handicap na 2600 metrů s vysokou váhou.

7 PALMERA(GER), 7 kl, tr. Zuzana Kubovičová, ž. Adam Florian 57,5

Kdysi vyhrála maďarský St Leger a nejvíc vítězství má na distanci 2400 metrů, což platí i o letošní výhře v bratislavské dvojce, po níž byla třetí ve slovenském Zlatém poháru. Při posledních návštěvách Velké Chuchle se ale zdálo 2400 metrů na hraně a pravidelně běhá dostihy okolo 2000 metrů.

8 CHALDERO(FR), 3 hř, tr. Miroslav Nieslanik, Alena Plimlová 54,5

V září v Chuchli lehce vyhrál trojkový handicap na 1600 metrů a pak si neúspěšně zkusil i Leram Million. Dosud nešel delší dostih než 1800 metrů. Na mateřské straně má sice dost vytrvalosti, ale v dostizích bývá chtivý a schází mu i třída.

9 DILLON(FR), 4 val, tr. Štěpánka Myšková, ž. Jiří Chaloupka 59,0            

Loni byl v tomto dostihu čtvrtý, což byl jeho třetí start. Letos však další progres nepředvedl, přestože úvodní třetí místo, kde navíc dostih odtáhl, nebylo špatné. Ve Zlatém poháru však na špičku nestačil. Poslední starty absolvoval na distancích do 2200 metrů v Drážďanech, kde vyhrál jeden menší dostih.

10 TO TEN METERS(FR), 3 kl s, tr. Konstatntin Kobzarev, Lucie Fialová 53,0

V našich Oaks sice byla druhá, ale v těch slovenských na nejlepší nestačila. Možná to bylo kratší distancí, ale projevem na supervytrvalkyni nevypadá a bude muset ukázat, kolik má třídy.

11 CHASEDOWN(IRE), 9 hř, tr. Josef Váňa, ž. Petr Foret 59,0

Před čtyřmi lety patřil k italské špičce na vytrvaleckých tratích a byl druhý v Gran Premio del Jockey Club (Gr.2). Po kariéře plemeníka se v létě vrátil na dráhu v Meranu, kde špatně skákal, začal ztrácet a byl zadržen. Zřejmě proto přešel na rovinu, kde byl v Karlových Varech na 2000 metrů o 7 délek druhý za později třetím z Velké ceny českého turfu Alzirem. Delší distance je pro něj výhodou, uvidíme, o kolik se zvedne po prvním startu.

12 ABELLA(IRE), 3 kl, tr. Marián Štangel, žk. Tomáš Roman 53,0

Už její třetí místo ve Slovenském derby bylo velmi dobré. V Slovenských Oaks sice v těsném doběhu skončila až osmá, ale návrat na delší distanci ji sedl, když vyhrála Slovenský St Leger. To ji tady dává slušné šance.

13 MASTER LUKE(IRE), 4 hř, tr. Pavel Složil, ž. Jiří Palík 59,0

V Chuchli nic neukázal ve Zlatém poháru ani na jaře v trojkovém handicapu, výborně si však vede v bumperech. Kvalita v nich sice nebývá velká, ale ve Wroclawi naposledy vyhrál působivě o 12 délek a třetí tam byl George Of Beamont, který má u nás rating 62,5 kg.

14 MAGIC MERLIN(FR), 3 hř b, tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 55,0

Po nepovedeném Českém derby, kdy dělal tempo soupeřům, byl defenzivní taktikou čtvrtý ve Slovenském derby. Tu uplatnil i v St Legeru, který jistě vyhrál, i ve Velké ceně českého turfu, kterou vybojoval o krk před Gasparinim. To jsou výkony, které ho tu pasují do role favorita.

15 LET`S GET LOUD(GER), 3 kl b, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Vendula Korečková 53,0 – POD ČAROU

Francouzský rating 37,5 kg dostala ve třetím startu, kdy byla pátá v Class 1 na 2400 metrů. Tehdy byla vybavena blinkry a pomalé tempo se jí vůbec nelíbilo, když byla zpacifikována na poslední pozici. V dalším startu v Class 2 již dostih vodila, ale nevydržela do konce. Ofenzivní taktika se vyplatila až na menší dráze v malé prodejce, kde byla po výhře prodán za 14.000 €. V tomto dostihu je v pozici náhradníka, do které byla vybrán, protože byla do dostihu dohlášen.

Tipařův verdikt: Dosavadní výkony řadí do pozice hlavního favorita MAGIC MERLINa. Slušné šance ale může mít i vítězka Slovenského St Legeru Abella. Solidní výkony mezi naší vytrvaleckou špičkou podává Vignetta, která na supervytrvalecké distanci zaběhla loni v St Legeru. Délka dostihu bude plusem pro letos v St Legeru umístěnou Garmonu. Pokud by startovala, mohla by být ve hře i Let’s Get Loud. Master Luke může ukázat, jak dobrá byla forma z wroclawského bumperu. (Ondřej Blahník)

Tip: Magic Merlin – Abella - Vignetta

 

15:45 - 6.dostih

Cena Nagano Golda

R - cena III.kat. - 3+ - 1800 m - 60 000 Kč

1 KISSI STURM, 9 val j, tr. Jan Blecha, ž. Adam Florian 58,0

Poté, co na kratších distancích dvakrát neplnil roli favorita, ukázal zlepšení na této dráze a distanci. Ze starších koní tu vychází nejlépe.

2 LORD WILD, 3 hř, tr. Josef Bartoš, ž. Michal Demo 56,5

Dosud startoval pouze třikrát a postupně jde nahoru. Tady se bez dalšího progresu neobejde, když podle poměru váha/handicap vychází většina soupeřů lépe. Nedávno změnil trenéra.

3 RALPH, 3 hř b, tr. Martina Růžičková, ž. Milan Zatloukal 59,0

Rovněž nastoupí poprvé od změny trenéra. Loni skončil druhý v CZF, ale letos na to nenavázal. Minule v silnější konkurenci nebyl zas tak daleko, takže tady se může chytit.

4 RESPEKT, 5 val, tr. Tomáš Duchoň, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Minule v závěru vycouval z podstatného dění. Na větší dráze mu „osmnáctka“ sedle více, nicméně několik soupeřů vychází lépe. Dle srpnového srovnání z Varů vychází podobně jako Ralph.

5 BABY SUMMER, 3 kl, tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 60,0

Formy z první poloviny sezóny jí řadí vysoko, přičemž jediné vítězství získala právě na této dráze a distanci. Zdá se ale, že po náročném programu, kdy zkoušela i delší distance, šla její forma dolů.

6 LADY GO, 3 kl, tr. Ilona Hronová, Sofie Kvízová 54,0

V této konkurenci jí čeká náročný debut. Vyběhla jí dvojice polosourozenců. Luxia skončila druhá v trialu na Oaks, dvouletý Luxus Man byl při jediném startu doběh uzavřel.

7 LAST CHANCE, 3 kl, tr. Michal Tajmr, Taťána Mášová 50,0

Před měsícem toho při debutu mnoho nepředvedla, když zpočátku pole s odstupem uzavírala. Delší distance jí sedne lépe, přesto by výraznější roli hrát neměla.

8 SAN GODENZO, 6 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 55,5

V srpnu ve Varech mezi českými odchovanci vyhrál, ale tady je konkurence silnější. Navíc na takto dlouhé distanci se letos představí poprvé.

9 RAPETTI, 3 kl, tr. Hana Kabelková, am. Natálie Flenerová 52,0

Na této dráze a distanci se posledně neumístila ve čtyřkovém handicapu a tentokrát je konkurence silnější. Přestože může mít nějaké rezervy, tady by stačit neměla.

10 OLD MEMORIES, 4 kl, tr. Pavel Hlavatý, žk. Tomáš Roman 54,0

Mezi českými odchovanci ve Varech těsně prohrála se San Godenzem, s nímž váhově vychází lépe, a překvapivě porazila Kissi Sturma. Pár soupeřů má přeci jen více třídy.

11 EAGLE BABE(FR)*, 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, am. Kateřina Bílková 57,5

V červnu jen těsně prohrála s Classou a i podle poslední formy z Petrlíkova memoriálu je tu jasnou jedničkou. Minusy jsou náročná sezóna a nezkušená jezdkyně, která se představí teprve podruhé.

12 WASTE NO TIME, 10 val, tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 58,0

I když má optimum trochu výše. Při letošní premiéře si sice poradil s kratší distancí, ale tady bude muset ukázat ještě více. Navíc od května nevyběhl a preferuje pevnější dráhu.

13 NEW MOON, 5 val, tr. Jana Manová, ž. Patrick Gibson 58,0

Před sezónou změnil trenéra a na loňské výsledky z Německa u nás nenavázal. Posledně ho na této dráze a distanci Kissi Sturm porazil o 8 délek a váhově se mezi nimi nic nemění.

14 JACK TCHEQUE, 3 val j, tr. Hana Kabelková, ž. Vendula Korečková 54,0

V karlovarském dostihu pro české odchovance debutoval a skončil devátý o 9 délek za vítězným San Godenzem. Měl by se zvednout, přesto jako hlavní cíl vypadá zisk handicapu.

15 FABRIJAN ERSTE, 5 val, tr. Josef Vymazal, ž. Jiří Palík 58,0

V posledních startech hodně experimentoval s distancemi, když posledně si vyzkoušel dokonce 3200 metrů. Tohle mu sedne lépe, nicméně letos uspěl jen na menší dráze v Brně.

Tipařův verdikt: Jednoznačně nejvyšší třídou v poli je EAGLE BABE, a i když má za sebou náročnou sezónu, nevyhne se roli favoritky. Mezi elitou tříletých klisen se neztratila ani Baby Summer, ale v posledních startech šly její výkony přeci jen dolů. Při sestupu do nižší kategorie se může chytit také Ralph. Ze starších koní vypadá nejlépe minule na této dráze a distanci zlepšený Kissi Sturm. (Jaroslav Fabris)

Tip: Eagle Babe – Kissi Sturm – Baby Summer

 

16:15 - 7.dostih

Cena Hipospolu za podpory Magistrátu hl. m. Prahy

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 N`OUBLIE PAS, 3 kl b, tr. Kateřina Berthier, žk. Anna Lebdušková 52,5              

Po vítězství sahala už v Pardubicích a dosáhla na něj stylem start-cíl v učňovce nižší kategorie. Pokud bude mít na špici dostatek klidu, může být mezi nejlepšími opět.

2 TOM JOVI(FR), 5 val, tr. Jiří Chaloupka, žk. Tomáš Roman 56,0              

Po vítězství v Pardubicích se držel dobře i následně v Chuchli. Tato distance by pro něj měla být optimální a v sedle má nejzkušenějšího jezdce.

3 AUENQUEEN(GER), 5 kl j, tr. Jana Manová, Irena Štěrbová 55,0           

Zatím jedinou životní dotaci získala v červnu v Drážďanech, když byla pátá na 1500 metrů. U nás se ukázala předtím v Mostě, kde na vytrvalecké distanci doběhla o 11 délek poslední.

4 KYRIAKALI, 4 kl, tr. Michal Kalčík, am. Nikola Miklová 55,0       

V poslední době běhá delší tratě na menších drahách, v červnu tu ale byla třetí na této distanci v ceně vyšší kategorie. S touto formou si tu šance dělat může.

5 SHEIK, 5 val, tr. František Mourek, am. Natálie Flenerová 52,5             

Stabilní účastník podobných dostihů tu byl naposledy šestý, když asi v polovině roviny neměl prostor k útoku. Na konci sezóny jde teprve k pátému startu a ušetřené síly se můžou hodit.

6 SORBET(POL), 8 val j, tr. Michal Kalčík, žk. Eliška Janderová 62,0           

Přestože chodí koncem, většinu svých triumfů získal na drahách s kratší cílovou rovinou a v Chuchli ještě nezvítězil. Pro svůj finiš by potřeboval měkčí půdu, které se nejspíš nedočká.

7 LAD OF RAIN, 3 hř, tr. Hana Kabelková, am. Klára Chrbolková 52,0      

Na jaře zaběhl dvakrát slušně mezi tříletými ve Slušovicích, při handicapové premiéře v Lysé ale hodně puloval a síly mu došly už v oblouku před cílovou rovinou. Tady se představí po pauze a pod novou trenérkou.

8 SPARTICO(GER), 6 val, tr. Zuzana Kubovičková, Michaela Jakábová 61,0          

Letos běhá v Bratislavě delší dostihy a v šesti startech čtyřikrát získal dotaci. Na chuchelské dráze s delší cílovou rovinou by měl mít podobné ambice.

9 IRIS, 5 kl, tr. Renata Pátková, am. Kristýna Nováková 51,5       

Letos zaběhla nejlépe v květnu, naposledy v Mostě jí ale od dotace nedělilo mnoho. Tady sestupuje o kategorii níž a metry navíc by jí měly pomoci.

10 LATARMISSIE, 5 kl, tr. Lenka Horáková, am. Pavlína Kašparová 51,0 

Před týdnem v Mostě nebyla zas tak daleko od nejlepších, když síly jí opustily za distancí. V předchozím startu o délku za Magic Diamond a oproti tomuto startu je na tom o 7 kg lépe.

11 MAGIC DIAMOND(GB), 3 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, žk. Jan Kovář 58,0       

Letos poměrně konzistentní a v šesti startech jen dvakrát bez dotace. Naposledy porazila Latarmissie o délku, tady je na tom ale značně nevýhodněji.

12 DALMÁCIE, 5 kl b, tr. Radek Žalud, am. Alex Pecháček 53,0  

Sezónu zahájila až v koncem září v Brně, kde doběh čtyřkové ceny uzavřela. Tady si po dlouhé době vyzkouší startovací boxy a jezdec nevyužívá nic ze své úlevy.

13 NIGHT SHINE, 3 kl bj, tr. Jana Manová, Zuzana Jeníčková 61,0

Pokud zapomene na poslední formu, jisté šance mít musí, v ostatních startech dobíhala okolo tabule. Naposledy hodně bočila a tady má nově hlášené beránky.

Tipařův verdikt: Na tento typ dostihu poměrně slušná sestava. Dobře vypadá dvojice s nejnižšími startovními čísly a nejzkušenějšími jezdci. N´oublie Pas může mít na špici dostatek klidu, TOM JOVI jde letos nahoru a nemusel říct ještě poslední slovo. Z ostatních může být zajímavá Latarmissie a slovenský host Spartico, když oba potřebují svižně rozjetý dostih. (Ferdinand Minařík)

Tip: Tom Jovi – Latarmissie – N´oublie Pas

 

16:45 - 8.dostih

Cena společnosti Loko Trans Media, s.r.o.

R - handicap III.kat. - 3+ - 2400 m - 60 000 Kč

1 SARAH LADY(IRE), 4 kl s, tr. Marián Štangel, Petra Zedková 60,0          

Dvojici triumfů dosáhla v Topolčiankách, vyrovnané výkony ale podává i v Bratislavě. Vloni tady o tomto dni třetí na 2200 metrů s o 1,5 kg nižší známkou.

2 ENTROPIA(IRE), 5 kl j, tr. Zdeněk Seménka, ž. Petr Foret 57,5               

O derby dni tady na stejné distanci nedaleko šestá, v září o kategorii výš třetí. V obou dvou případech se prezentovala táhlou koncovkou, takže případná měkčí dráha by jí mohla pomoci.

3 MANNIX(FR), 6 val, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 60,0             

Nejvíce se mu daří v Lipsku, kde v červenci zvítězil, že ale zvládne i větší dráhu dokázal v srpnu v Hoppegartenu. Při druhé návštěvě pražské dráhy ho nelze podceňovat.

4 ORLEANO, 7 hř, tr. Ivana Pejšková, ž. Martin Laube 61,0          

Vloni zvítězil hned při prvním startu v Mostě, od té doby se mu ale nedaří. Letos se ukázal jen třikrát a aktuální forma je otazníkem. Delší pauza by v jeho případě neměla hrát roli.

5 SIR WESTMINSTER(GB), 3 hř, tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 59,5   

Nejlépe zaběhl při debutu, další starty už byly slabší, i když proti silné konkurenci. Tady se ukáže poprvé v handicapu a jeho srpnová forma z Varů by na dotaci stačit mohla.

6 CECILLE, 4 kl, tr. Eva Záhorová, ž. Martin Srnec 58,0    

Naposledy tu odešla poražena od pětice nynějších soupeřů, dostih ale absolvovala zvenčí a naběhala hodně metrů navíc. Za jeden výpadek jí nelze odepisovat, předtím na ní byl spoleh.

7 TALULU, 5 kl, tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 50,5   

Před měsícem tady na delší distanci o 1 ¼ délky za Triestinou, která tu vychází váhově lépe. Letos v šesti startech jen jednou bez peněz a alespoň tabulové ambice si může dělat znova.

8 PRAGA LADY(IRE), 3 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 53,0       

V létě ambiciózně menežovaná, když zkusila i Oaks. Že ze svojí aktuální známkou si poradí, tu ale dokázala před měsícem a Talulu porážku vrátit může.

9 OLD EAGLE, 3 val, tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 58,0         

Poslední dva starty proměnil ve vítězství, když posledně tu porazil Orsona a Triestinu. Prvně jmenovaný tu vychází váhově lépe, jako méně prověřený ho ale může porazit znova.

10 ASKERANA, 4 kl, tr. Hana Kabelková, ž. Adam Florian 59,0    

První dva letošní starty byly dobré, pak ale narazila na těžkou konkurenci a v Pardubicích měla na špici společnost hned dvou soupeřů. Tady by mohla mít vepředu klid, na start jde ale po dvouměsíční pauze.

11 DANCER OF DENALI, 6 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 51,5

Od července 2021 vždy za peníze a letos nebyl hůř jak třetí. Naposledy porazil o krk Triestinu a další čtyři nynější soupeře, takže má velkou šanci svojí neuvěřitelnou šňůru prodloužit.

12 JOSH, 4 hř, tr. Ivana Pejšková, ž. Ján Havlík 54,5        

V květnu tady zvítězil na stejné distanci a dobře zaběhl i v podobném dostihu o derby dni. Naposledy ho ale porazilo pět nynějších soupeřů a na otočení poměru sil to nevypadá.

13 TRIESTINA(IRE), 3 kl, tr. Tomáš Váňa, am. Klára Chrbolková 51,0        

Po vítězství z domácí dráhy v Lysé v nejnižší kategorii se chytla i na větších drahách. Před měsícem jí tady Dancer of Denali porazil o krk, a pokud se ještě zvedne, může být tentokrát v cíli dřív.

14 UPRIGHT(GER), 3 val, tr. Luboš Urbánek, Lucie Fialová 52,0 

Při debutu zvítězil lehce v bratislavském bumperu, když jeho projev byl dost zelený. Těžko říci, jakou tato forma má hodnotu, druhý byl Zoheyr vracející se po roce z proutěnek. Tady si vyzkouší poprvé boxy.

15 DAJLA, 4 kl, tr. Radek Žalud, Alena Plimlová 51,0       

Vloni na podzim se v podobných handicapech dvakrát umístila, letos má na kontě ale jen jediný start z konce září v Brně. Tady jí nejspíš role outsidera nemine.

16 ORSON, 8 val, tr. Lenka Horáková, am. Pavlína Kašparová 48,0           

Letos se mu moc nedařilo, také ale nenarazil na oblíbenou měkčí půdu. I na pevnějším podkladu dokázal být naposledy třetí, takže pokud naprší, s nízkou váhou ho podceňovat nelze.

17 STAR KING(FR), 4 val b, tr. Josef Váňa st., Simona Laubeová 54,0 – POD ČAROU

Letos má na kontě dva rovinové a dva překážkové starty, přičemž se nechytil ani v jedné disciplíně.

Tipařův verdikt: Tady je na startu řada koní, která se může pochlubit aktuální dobrou formou. Jistě populární bude Upright, ovšem jeho bratislavské běhání je těžké hodnotit. Svou neuvěřitelnou šňůru tu může prodloužit Dancer of Denali, přičemž TRIESTINA mu při dalším progresu může měsíc starou porážku vrátit. Zvednout se může i Old Eagle, který tu útočí na hattrick. (Ferdinand Minařík)

Tip: Triestina – Upright – Dancer of Denali

 

STARTOVNÍ LISTINY