Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 23. 6. - České Derby

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 23. 6. - České Derby
Favoritem Českého derby je vízěz Velké jarní San Sebastian - foto Jana Syručková

Rozbory dostihů na neděli 23. června ve Velké Chuchli, kde se odběhne především České Derby, tedy rovinový vrchol sezóny.

 

14:00 - 1.dostih

Cena výživových programů Fitmin

R - cena III.kat. - 2 - 1200 m - 70 000 Kč

1 FANTAZIA, 2 kl, tr. Radim Bodlák, ž. Václav Janáček 58,0

Jako jediná již má start v nohách. Sice skončila poslední, ale nebyla daleko a kvalita soupeřů byla zřejmě slušná. Výrazně jezdecky posílena. Kandidátka na boj o vítězství.

2 PRINCE TCHEQUE, 2 hř, tr. Michal Demo, ž. Michal Demo 56,0

Narozen již v půlce února. Matka jako dvouletá neběhala, ale dala již dvouletého vítěze. Otec byl ranější. Může bojovat o nižší dotace.

3 MINOR, 2 hř, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 57,0

Též narozen již v půlce února. Spíše pozdnější, vytrvalecký původ. Matka dala jedničkového koně. Dotaci by získat mohl.

4 CROWN PRINCESS, 2 kl, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 56,0

Narozena až v květnu. Pravá sestra debutovala až ve třech letech. Matka slabá na dráze i v chovu.

5 RIDICK, 2 val, tr. Josef Bartoš, Pavlína Honsová 52,5

Narozen v půlce dubna. Matka vyhrála jako dvouletá. Otec ale byl velmi pozdní a zatím nedal vítěze. Může jen překvapit.

6 BUCKINGHAM, 2 hř, tr. Pavel Tůma, ž. Szczepan Mazur 57,0

Matka běhala jako dvouletá, ale později měla optimum na delších distancích a běhala i překážky. Otec Derby vítěz. Mnoho ranosti a rychlosti tedy v původu nenajdeme, ale kvalitou tyto soupeře převyšuje. Díky renomovanému realizačnímu týmu kandidát na boj o vítězství.

7 DELINÁTOR, 2 hř, tr. Jana Nováková, ž. David Liška 58,0

Narozen koncem března. Matka běhala až jako tříletá a potom byla vynikající na překážkách. Otec přináší rychlost a ranost. Kandidát na přední příčky.

Tipařův verdikt: Na vítězství jsou dva hlavní kandidáti Fantazia a BUCKINGHAM. Fantazia má start v nohách, ale Buckingham má lepší původ a renomovaný realizační tým. Alespoň ranějšího otce má Delinátor. Tabuli by mohli doplnit Minor a Prince Tcheque. (Tomáš Janda)

Tip: Buckingham – Fantazia - Delinátor

 

14:30 - 2.dostih

20. Sprinterská cena Galerie Cermak Eisenkraft

R - cena I.kat. - 3+ - 1200 m - 150 000 Kč

1 CREATOR(IRE), 7 val, tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,0

V mostecké Ceně jezdectví prohrál o krk, když dlouho hledal prostor k útoku. Na této dráze a distanci skončil druhý v Gomba handicapu. Znovu by ho měl porazit Hidden Colony, ale toto srovnání ho řadí nad Capitana i Little Lorda.

2 TALAMANCA(GB), 4 val, tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Před týdnem překvapivě vyhrál na míli ve Varech. Sprint mu sedne lépe, ale přeci jen většina soupeřů ukázala více třídy. Forma z Mostu je ovlivněna horším startem, který způsobila vracející se dvířka u startovacích boxů.

3 HIDDEN COLONY(IRE), 4 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Adam Florian 60,0

Obě životní vítězství získal na této dráze a distanci. Posledně ho na Turf Gala porazil Worth Choice o 1 a ¼ délky, ale chuchelská dráha více svědčí jeho koncovce, takže tentokrát to mezi nimi může být těsnější.

4 NOELLE(FR), 6 kl b, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 56,5

V dubnu skončila na této dráze a distanci třetí, přičemž změna váhového poměru jí teoreticky řadí před tehdy vítěznou Dally Top. V Německu poté dvakrát obhájila tamní handicap 66 kg, který by nicméně na naší špičku stačit neměl.

5 DALLY TOP, 5 kl, tr. Ivana Pejšková, ž. Martin Laube 56,5

Pod novou trenérkou byla přesměrována na sprinty a právě na této dráze a distanci dvakrát vyhrála. Bylo to ale v nižších kategoriích, takže tady bude muset ukázat více.

6 LITTLE LORD(GER), 4 val, tr. Radek Holčák, ž. Jiří Palík 58,0

Postupně jde nahoru, což naposled dokázal čtvrtým místem na Turf Gala. Tehdy ho Hidden Colony porazil jen o hlavu a nyní ponese o 2 kg méně. Chuchelská dráha ovšem více nahrává zmíněnému soupeři.

7 LIVE(IRE), 6 val s, tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 60,0

Letos nejlépe zaběhl právě v Chuchli, když skončil čtvrtý v Maškově memoriálu. Má ale poměrně nabitý program, přičemž na Turf Gala prohrál s trojicí nynějších soupeřů a následně v Mostě nestačil na Creatora.

8 CAPITANO(FR), 4 val, tr. Luboš Urbánek, ž. Václav Janáček 60,0

Z Turf Gala byl škrtaný. O dva týdny dříve v Bratislavě Worth Choice porazil, ale nosil o 3 kg méně a soupeře trochu zbrzdil bočením v cílové rovině.

9 WORTH CHOICE(IRE), 8 val, tr. Štěpánka Myšková, ž. David Liška 60,0

Dvojnásobný vítěz tohoto dostihu šel po slabším vstupu do sezóny s formu nahoru, když vyhrál na Turf Gala. Nesedla by mu měkká půda, na kterou to ale dle aktuální předpovědi nevypadá.

Tipařův verdikt: Na třetí vítězství ve Sprinterské ceně může dosáhnout WORTH CHOICE, jehož forma šla v posledních stratech nahoru. Velkým soupeřem by mu měl být především Hidden Colony, jemuž prospěje návrat do Chuchle. O třetí příčku se hlásí především trojice umístěná v Gomba handicapu, z níž znovu může nejvýše zamířit Creator. (Jaroslav Fabris)

Tip: Worth Choice – Hidden Colony – Creator

Worth Choice při předloňském vítězství ve Sprinterské ceně, foto: Jana Syručková

 

15:00 - 3.dostih

5. Memoriál Tomáše Šatry

R - handicap II.kat. - 3+ - 1800 m - 100 000 Kč

1 RABBIT RED JAZZ(IRE), 6 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Martin Laube 59,5       

Vloni dvakrát za peníze na nejvyšší scéně, ve dvou letošních startech ale moc vidět nebyl. Naposledy bojoval o špici s Hank Moodym a podobný scénář může nastat i tady.

2 DISCOVERY DAY, 4 val, tr. František Zobal, ž. David Liška 59,0              

Na podzim zvítězil v Mostě na 1400 metrů a další triumf tam přidal na dvou kilometrech, což svědčí o progresu. Naposledy tu porazil Magical Love, která tu teď vychází lépe, měl by mít ale větší prostor k progresu než klisna.

3 LE CONQUERANT(FR), 7 val, tr. Radek Holčák, Sofie Kvízová 56,0        

Vloni získal hattrick na vytrvaleckých distancích ve Slušovicích a dobře zaběhl i na úvod sezóny tady. Před třemi týdny tady se na míli neodpoutal z poslední pozice a nejspíš by potřeboval výraznější prodloužení než 200 metrů.

4 EAT THE DUST(GER), 7 val, tr. Vladislav Fedorowicz, Alena Plimlová 56,0

Vloni na něj bylo spolehnutí, letos se ale nemůže chytit a naposledy mu nepomohla ani oblíbená měkčí půda. Tehdy ho porazilo několik nynějších soupeřů výrazným rozdílem a porážku jim vrátí jen těžko.

5 MAGICAL LOVE(FR), 4 kl j, tr. Jana Manová, Lucie Fialová 54,5             

Po řadě nevýrazných výkonů ve Francii se překvapivě prosadila v dámském dostihu a následně si poradila i se zvýšenou známkou. Tehdy jí porazil Discovery Day o 3 ½ délky a podle nynějších vah mu může porážku vrátit.

6 SHURAYK(FR), 4 val, tr. Luboš Urbánek, ž. Václav Janáček 56,0            

V květnu tu zkusil vytrvaleckou distanci a koncovkou dolétl pro druhé místo. Ubrání metrů tedy jako plus nevypadá, může jít ale ještě nahoru a v sedle s multišampionem ho přehlížet nelze.

7 HANK MOODY(USA), 6 val sj, tr. Jana Nováková, ž. Petr Foret 56,0    

V březnu zaběhl dobře v Dortmundu, u nás ale v podobných handicapech dvakrát poslední. Ani se silnějším žokejem tak nezaujme.

8 BABY SUMMER, 4 kl, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 55,0      

Před týdnem v Brně jasně poražená v roli favoritky, předtím tu ale porazila na stejné distanci Shurayka. Pokud nebude pauza příliš krátká, nemusí být jen do počtu.

9 SAGAR(IRE), 9 val, tr. Václav Chaloupka, Eva Buriánková 60,0              

Vloni podával konzistentní výkony a letos v nich pokračuje. V handicapu se objevuje po delší době, vloni ale v podobném zvítězil s o 0,5 kg vyšší známkou. Pokud bude týdenní pauza stačit, může být zajímavý.

10 PROCELLARUM(IRE), 6 val b, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 52,5

Na vítězství už čeká hodně dlouho, poslední forma ale není tak špatná. Tehdy porazil Eat the Dust o 4 délky a tady by to měl zvládnout taky, těžko ale říct kam to bude stačit.

Tipařův verdikt: V poli je několik ještě ne zcela prověřených koní, když DISCOVERY DAY by měl mít větší rezervy než Magical Love. Nahoru by měl jít i Shurayk, kterému by pomohlo co nejvíc deště. Ze starších vypadá nejzajímavěji Sagar, pokud bude dostatečně fit po týdenní pauze. (Ferdinand Minařík)

Tip: Discovery Day – Magical Love – Shurayk

 

15:35 - 4.dostih

Cena EBF

R - cena III.kat. - 3 - 1600 m - 70 000 Kč

1 MAYBACH(IRE), 3 val, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 57,5

V posledním startu předvedl progres. Distance mu vyhovuje. Tentokrát ale narazí na silnější konkurenci, takže spíše vychází na boj o nižší dotace.

2 BURSTAR(IRE), 3 hř s, tr. Zuzana Kubovičová, ž. Jaroslav Línek 59,0

Pravidelně se umísťuje okolo konce tabule. Podobně vychází i tentokrát.

3 ELERY(IRE), 3 val, tr. Tomáš Váňa, ž. Jiří Chaloupka 59,0

Podává stabilní výkony, které by v této konkurenci měly stačit na zisk dotace. Zřejmě ale nižší. Ještě má šanci i na mírný progres.

4 SUPER SILES, 3 hř b, tr. Josef Bartoš, ž. Jiřina Andrésová 57,0

V obou startech dále na nejlepší. Na zisk dotace by se musel ještě hodně zlepšit.

5 POWER OF UNIVERSE(IRE), 3 kl j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 57,5

Při debutu málem vyhrála. Následně se neumístila v Jarní ceně klisen. Nastupuje po skoro dvou měsících, ale pokud by zopakovala minulé formy, tak by měla patřit k nejlepším.

6 CLASH OF THE STARS(IRE), 3 kl b, tr. Václav Luka, ž. Václav Janáček 57,5

Návrat do Chuchle by jejímu stylu měl vyhovovat. Její formy ale stagnují, takže v této konkurenci vychází maximálně na boj o konec tabule.

7 ROMARIO(IRE), 3 hř sj, tr. Zdeněk Seménka, ž. Martin Laube 57,0

Vlastní druhý nejvyšší handicap v poli a jde mírně nahoru. Zkrácení distance ale nevypadá jako plus, takže spíše kandidát na boj o nižší dotace.

8 RABBIT BLUE BRESIL(IRE), 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Petr Foret 58,0

Díky překážkovému původu nevypadá výraznější zkrácení distance jako plus. Vychází spíše okolo středu pole.

9 ASTURIAS(FR), 3 kl, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 58,0

Distance jí sedne a má jasně nejvyšší rating v poli. Jejímu spíše tempařštějšímu stylu lépe sedne bratislavská dráha, ale třídou by si měla s těmito soupeři poradit i v Praze.

10 IRONYMUS(GER), 3 val b, tr. Zdeněk Mimra, ž. Milan Zatloukal 58,0

Při debutu dále od nejlepších. Mohl by se zlepšit, ale na zisk dotace to rozhodně nevypadá.

11 SQUARE GARIBALDI(FR), 3 hř, tr. Martina Havelková, ž. David Liška 58,0

Zkrácení distance by mu mělo vyhovovat. Míle by pro něj mohla být optimální. Kandidát na přední příčky. Jeho forma na distanci 1800 metrů z předposledního startu je na tuto konkurenci velmi slušná.

Tipařův verdikt: Jednoznačnou favoritkou je ASTURIAS, které vyhovuje distance a má jasně nejvyšší rating v poli. Naposledy trochu zklamala, ale neměla optimální průběh. Jinak by měla rating ještě vyšší. Pražská dráha pro ni asi nebude optimální, ale měla by to zvládnout. Vyšší rating má i Power of Universe, ale delší dobu nestartovala, takže aktuální forma je otazníkem. Romario má ještě o půl kila více v handicapu, ale pro něj zase může být distance příliš krátká. Využít by toho mohl Square Garibaldi, kterému by mohlo pomoci zkrácení distance. Dále vycházejí Elery, Maybach a Clash Of The Stars. (Tomáš Janda)

Tip: Asturias – Square Garibaldi – Elery

 

 

16:10 - 5.dostih

Tattersalls Mile

R - cena I.kat. - 3+ - 1600 m - 150 000 Kč

1 MEMENTO MORI(IRE), 5 val, tr. Václav Luka, ž. Martin Laube 58,0

Před dvěma lety za vítězství v Class 1 dostal francouzský rating 44 kg. Po roční zdravotní pauze na tom tak dobře není, ale na pro něj kratších 1400 metrů v Memoriálu Jaroslava Maška zaběhl solidně a minule v Listed v Miláně na něj mohla být moc měkká půda.

2 JIR SUN(GB), 7 val, tr. Luboš Urbánek, ž. Václav Janáček 59,5

Vstup do sezóny neměl nejlepší, ale postupně se dostal do formy a druhé místo ve sprintu na Turf Gala bylo slušné, zvlášť když pro něj není ideální tamní krátká rovina. Na míli však půjde poprvé, jeho doménou bylo 1400 metrů, na nichž loni vyhrál Listed v Drážďanech.

3 MISTER HOLLOW(GER), 4 hř, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 59,5

V poslední době běhal v Německu hlavně na menších točitých drahách. Vlastní německý rating 72,5 kg, což by tady stačit nemělo.

4 MANATAN(FR), 4 hř, tr. Zuzana Kubovičová, ž. Jiří Palík 58,0

Vítěz slovenské Velké jarní vynechal druhou polovinu loňské sezóny. Letos byl v Bratislavě vždy ve hře a v Ceně Scottish Riffla na Turf Gala bral v dobře obsazeném dostihu čtvrtou příčku. To bylo na 1800 metrů a míle mu možná sedne líp.

5 CHARPENTIER(FR), 4 hř, tr. Jaroslav Drlík, ž. Petr Foret 58,0

Loni byl druhý ve slovenské Velké jarní za Manatanem a pak vyhrál Velkou červnovou. Čtvrté místo v derby bylo také slušné, ale další prodlužování distance už ne. Jeho parketou jsou spíš střední tratě a páté místo ve Velké dubnové na 1800 metrů mělo svou hodnotu. Ve Velké květnové však odpadl, když to vypadalo na nějaký problém. Teď bude muset ukázat, jak na tom skutečně je.

6 MR DREAMER(FR), 4 val j, tr. Zdeněk Seménka, ž. David Liška 59,5

Francouzským ratingem 32 kg neoslní, ale ve Velké květnové svedl vyrovnaný souboj s Politicumem, když je porazil jen Ignacius Reilly. V posledním startu ve Francii startoval z nevýhodného vnějšího boxu, přesto opět zaběhl dobře.

7 ZABYAK(FR), 3 hř j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Borja Fayos Martin 56,0

Loni zdemoloval pole mosteckého maidnu, ale v dalších startech skončil za očekáváním. Ve Velké jarní však upustil od dosavadní ofenzivní taktiky a bylo z toho druhé místo. Velká červnová, zvlášť na měkké půdě, pro něj byla dlouhá.

8 MELANDROS(FR), 6 val b, tr. Helena Voršilková, ž. Milan Zatloukal 58,0         

Loni v tomto dostihu překvapil druhým místem a ani ve Velké ceně Prahy nešel špatně. Jeho letošní výkony však nejsou tak dobré a před týdnem ve Varech vyloženě zklamal.

9 SHOWPOWER(GB), 3 hř sj, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 56,0

Cenu zimního favorita v Mostě vyhrál ofenzivní jízdou. V Memoriálu Václava Michala po špatném startu dokázal jít z pozice, což byl i případ Velké jarní. V ní ale zklamal až čtvrtým místem 3 délky za Zabyakem, takže má co napravovat. Jednička stáje však je opět v jeho sedle.

10 BIRIATOU(IRE), 4 hř, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Ricardo Sousa Ferreira 59,5

První místo v jarním dvojkovém handicapu mu bude po pozitivním dopingovém testu odebráno. Ve Velké květnové na nejlepší nestačil, což by mělo platit i v tomto dostihu.

11 POLITICUM(FR), 8 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Adam Florian 58,0

Už má svůj věk, ale stále dokáže držet krok s nejlepšími. Ve Velké květnové byl druhý, těsně před Mr Dreamerem. Solidně si vedl i v handicapu v Baden Badenu, kde se dlouho držel na přední pozici, ale půda mohla být až příliš měkká.

Tipařův verdikt: Jir Sun je opět ve formě, ale míle je otázka, zatím byly jeho parketou dostihy o 200 metrů kratší. MEMENTO MORI na tom není tak dobře, jako před zdravotní pauzou, ale stále má dost třídy a míle na očekávaném pevnějším podkladu by mu měla sednout. Z tříletých by na tom mohl být nejlíp stejně jako ve Velké jarní Zabyak. (Ondřej Blahník)

Tip: Memento Mori – Jir Sun - Zabyak

 

16:45 - 6.dostih

65. Prima CNN Zlatý pohár – Memoriál Filipa Minaříka

R - cena I.kat. - 4+ - 2400 m - 150 000 Kč

1 REX OF THUNDER(GB), 6 hř, tr. Michal Demo, ž. Michal Demo 59,0

Jeho optimum je spíš 2000 metrů, ale vyhrál poslední dva ročníky tohoto dostihu a naposledy i stejně dlouhou Velkou cenu Slovenska, kde o délku porazil Abhu. Chuchelská dráha bude lepší pro jeho koncovku a vyhovovat by mu měla i očekávaná pevnější půda. Problém má jen se zavádění do startovních boxů.

2 GASPARINI, 5 hř, tr. Jan Demele, ž. Jiří Palík 59,0

Před dvěma lety vyhrál Slovenské derby a od té roby patří mezi špičku našich vytrvalců. Loni by druhý ve Velké ceně českého turfu, letos startoval dvakrát v Bratislavě, kde byl po výhře v předzkoušce pátý ve Velké ceně Slovenska.

3 JAAFAR(FR), 5 hř b, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 59,0

Absolvuje první start v českém tréninku, když byl zakoupen za 20.000 € po výhře v provinční prodejce. Francouzský rating má 36 kg, když před rokem si ve vytrvaleckých handicapech vyběhal i 40 kg. Ale až teď dostal po víc jak roce aspoň dvouměsíční pauzu.

4 ABHA(FR), 4 kl, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 57,5

Loňská vítězka derby se letos dvakrát střetla s Rex Of Thunderem a skončila za ním ve Velké dubnové i Velké ceně Slovenska. Měla by být opět jeho hlavní soupeřkou.

5 NORTON(GER), 4 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Martin Laube 58,0

Loni byl čtvrtý ve Velké ceně českého turfu, ale lepší jsou pro něj zřejmě střední tratě, na kterých běhal v Německu a slušně zaběhl ve Velké dubnové. Naposledy zvládl v Baden Badenu i 2200 metrů na měkké půdě, když v handicapu nosil hodně kilo.

6 VAZIRPOUR(GB), 4 val b, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 58,0

Polobratr Vadeniho chodil na menších francouzských drahách, kde měl rating i 42 kg. V posledních dvou startech šel ofenzivně a ve Velké ceně Slovenska byl šestý blízko za Gasparinim, ale nemusí chodit touto taktikou.

7 LET`S GET LOUD(GER), 4 kl s, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Borja Fayos Martin 57,5

V listopadu vyhrála na francouzské provincii, kde potvrdila rating 36 kg, ale její další starty přes zimu měly klesající úroveň a teď už má jen 31,5 kg. U nás se představí po čtyřměsíční pauze.

8 BRILLIANT STAR(GER), 6 val, tr. Luboš Urbánek, ž. Václav Janáček 58,0

Po roční pauze se vrátil přibližně k tomu, co uměl, když v předzkoušce Velké ceny Slovenska doběhl druhý za Gasparinium, který měl náskok 2 délky.

Tipařův verdikt: REX OF THUNDER běhá ve výborné formě, kdy v našem regionu dokáže vyhrávat velké dostihy lehce nad své optimum, a získání hattricku v tomto dostihu vypadá reálně. Stejně jako ve Velké ceně Slovenka mu může být největší konkurentkou loňská derby vítězka Abha. Gasparini s nimi může doplnit první trojici, ale kandidátů na umístění je tu víc. (Ondřej Blahník)

Tip: Rex Of Thunder – Abha - Gasparini

Rex Of Thunder poráží Abhu ve Velké dubnové ceně, foto: Jana Syručková

 

17:20 - 7.dostih

104. Westminster České Derby

R - cena Gd-3 - 3 klisny a hřebci - 2400 m - 2 000 000 Kč

1 QUEEN`S WILLIAM(GER), 3 hř, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 58,0

Loni získal v Německu slušný handicap 74,5 kg, ale v prvních dvou startech pod novým vedením ho nepotvrdil. Českou premiéru absolvoval ve Velké červnové, v níž na měkké půdě diktoval poctivé tempo a skončil druhý. Většina ze špičky ročníku ale tehdy na startu chyběla.

2 PIRLO(GER), 3 hř, tr. Pavel Tůma, ž. Szczepan Mazur 58,0

Ve Frankenbergerově memoriálu po startu puloval, přesto o vítězství přišel až v posledních metrech. Ani dle původu nevypadají další metry navíc jako plus, každopádně ukázal slušnou třídu a postupně jde nahoru.

3 ESKADRA ZERO(IRE), 3 kl, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 56,5

Také její výkony mají vzestupnou tendenci. Poslední starty absolvovala v Bratislavě, kde lehce vyhrála Starohájské kritérium. Větší chuchelská dráha vypadá jako plus, protože její hlavní zbraní je úderná koncovka.

4 NIAMEY(GER), 3 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 56,5

Zatím vyběhla jen dvakrát. Po dubnovém úspěchu mezi nestartovavšími si pěknou koncovkou došla pro třetí příčku ve Frankenbergerově memoriálu. Je nejméně zkušeným koněm v poli, takže nepřekvapí dalším progresem.

5 SAN SEBASTIAN(FR), 3 hř, tr. Luboš Urbánek, ž. Václav Janáček 58,0

Vzhledem k pozdnímu a delšímu původu bylo překvapivé, že se do špičky ročníku zařadil už loni. V jediném letošním startu údernou koncovkou zvítězil ve VJC a tohle by mu mělo sednout lépe.

6 KING WARRIOR(IRE), 3 hř, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 58,0 - NESTARTUJE

7 ZIRCONNE(FR), 3 hř s, tr. Jana Nováková, ž. Milan Zatloukal 58,0

Sezónu zahájil až pět týdnů před Derby, kdy sice nevyběhl nijak oslnivou formu, ale neměl klidný průběh. Ve Velké červnové se ho dočkal a finišoval pátý. Většina soupeřů každopádně ukázala více.

8 NAUGHTY PETER, 3 hř, tr. Maciej Jodlowski, ž. Richard Kingscote 58,0

V Polsku šel cestou menších dostihů, z nichž poslední dva lehce vyhrál. Působivější byl jeho triumf ve Varšavě, posledně se ve Wroclawi trochu kroutil, ale na špici byl osamocen. S metry navíc by si každopádně poradit měl.

9 GABON(IRE), 3 hř j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Ricardo Sousa Ferreira 58,0

Ve slovenské VJC jasně porazil Eskadru Zero, ale o tento úspěch kvůli pozitivnímu dopingovému testu pravděpodobně přijde. Otázkou je vytrvalost. V únoru v Cagnes-sur-Mer sice skončil třetí na 2150 metrů, přičemž vítězný Zweig naposled vyhrál Listed, nicméně otec i polosourozenci jsou kratší.

10 BLACK GANGSTER(FR), 3 hř j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Před VJC byl sehraný do pozice favorita, ale poté, co udal svižní tempo, se propadl na pátou příčku. Ve Francie se pravidelně umísťoval, když v únoru i díky lepšímu průběhu porazil Gabona, ale stále je nezvítězivší a optimum asi najde níže.

11 WITCH IN PINK(GER), 3 kl, tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 56,5

Skončila čtvrtá ve slovenské JCK, přičemž mítink Turg Gala napověděl, že česká verze dostihu byla kvalitnější. Následně neuspěla v Angers, kde na měkké půdě dostih odvodila.

12 PROMETHEUS(FR), 3 hř j, tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 58,0

Polobratr předloňské derby vítězky Queen Of Beaufay trochu zklamal v obou chuchelských trialech, přestože v cílové rovině to vždy vypadalo, že splní roli favorita. Mínusem je, že po startu bývá chtivější.

13 SUN PROJECT(FR), 3 hř bj, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. David Liška 58,0

Ve Francii byl pravidelně těžko ovladatelný. Také ve VJC s ním měl jezdec na konci pole dost práce, přesto finišoval třetí. Každopádně na delší distanci bude jeho temperament větším problémem.

14 CHEEKY BOY(FR), 3 hř s, tr. Michal Demo, ž. Michal Demo 58,0

Každým startem jde nahoru, když naposled finišoval pro vítězství ve Frankenbergerově memoriálu. Také díky dalším metrům navíc by měl v progresu pokračovat.

15 SAMBANY(GER), 3 hř j, tr. Radek Holčák, ž. Jaroslav Línek 58,0

Další progresivní vytrvalec, který jde postupně nahoru. Zatím ale neukázal tolik třídy. Ve Velké červnové finišoval čtvrtý a jeho čas asi přijde později. 

16 FINE ANYWAY(FR), 3 kl s, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Borja Fayos Martin 56,5

Velká červnová sice nebyla nejsilnější, ovšem zvítězila v ní přesto, že tehdy nastupovala pod stejnou váhou jako hřebci. Tentokrát se ale nejspíš nedočká měkké dráhy, na níž získala obě životní vítězství.

17 MAXMILIÁN, 3 hř, tr. Allan Petrlík, Marcel Novák ml. 58,0

Loni suverénně zvítězil v Pražském zimním favoritovi, ale letos na to nenavázal. Zklamal zvlášť posledně ve Velké červnové. Měla mu totiž sednout delší distance i měkčí půda, přesto doběh uzavřel.

18 NORRIDOR(POL), 3 hř j, tr. Helena Blažková, Lucie Fialová 58,0 – POD ČAROU

Ve Frankenbergerově memoriálu skončil pátý, ale s odstupem za nejlepším kvartetem. Ve Velké červnové se z konce pole posunul jen na osmé místo, když už ve Francii naznačil, že mu nesedí měkká půda.

19 ELSA LUCIA(IRE), 3 kl, tr. Zdeněk Seménka, ž. Martina Havelková 56,5 – POD ČAROU

Debutovala teprve před dvěma týdny v Mostě. Předvedla slibný výkon a vlastní kvalitní vytrvalecký původ, nicméně rychlý skok mezi elitu zřejmě bude nad její síly.

Tipařův verdikt: Vítězstvím ve Velké jarní ceně ukázal třídu SAN SEBASTIAN, a protože vytrvalecké distance by mu měly sedět ještě lépe, může prolomit prokletí běloušů v Českém Derby. Vysoko míří také vítězové předzkoušek, kteří se spolu zatím nepotkali. Cheeky Boy i Eskadra Zero jdou postupně nahoru, Fine Anyway se nejspíš nedočká oblíbené měkké dráhy. Překvapit mohou suverén menších polských dostihů Naughty Peter nebo nejméně otestovaná Niamey. (Jaroslav Fabris)

Tip: San Sebastian – Cheeky Boy – Eskadra Zero

Cheeky Boy poráží Pirla ve Frankenbergerově memoriálu, foto: Jana Syručková

 

18:00 - 8.dostih

Cena CPI Property Group

R - handicap III.kat. - 3+ - 2400 m - 70 000 Kč

1 ORLEANO, 8 val, tr. Ivana Pejšková, ž. Martin Laube 58,5        

Loňská sezóna mu vůbec nevyšla, když se objevil na startu jen čtyřikrát. Letos ale zaběhl slušně v Podolánově memoriálu v Mostě a následně zvítězil tady na kratší trati. S aktuální známkou už si v minulosti poradit dokázal.

2 AUENQUEEN(GER), 6 kl j, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 58,0     

U nás začala běhat letos po sérii nevýrazných německých výsledků. Po dvou triumfech v nižší kategorii jí nelze podceňovat ani tady, nějaký prostor k progresu ještě mít může.

3 DANICA, 3 kl j, tr. Radek Holčák, Sofie Kvízová 53,0   

Na úvod sezóny podlehla jen pozdější vítězce Starohájského kritéria a následně přidala „povinný“ bod ve Slušovicích. Posledně neuspěla v Ceně Arvy a tady se ukáže poprvé v handicapu.

4 OLD EAGLE, 4 val j, tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 59,0     

V Lysé na úvod sezóny zvítěz stylem start – cíl, při dalším startu v Mostě se mu ale na špici dostalo nechtěné společnosti od Arielle. Tady má šanci na reparát, pokud moc nenaprší.

5 NARGOTA, 7 kl, tr. Kateřina Berthier, ž. Jiří Palík 59,0

Na úvod sezóny tady zvítězila na své oblíbené trati 1800 metrů, při dalším startu jí porazila Arielle asi o 1 ¼ délky. Tady se váhově mezi nimi moc nemění, na této distanci se ale ukáže poprvé v kariéře a může jí sednout.

6 ARIELLE, 7 kl, tr. Helena Voršilková, ž. Jiřina Andrésová 54,0 

Letos má na kontě tři obdobné formy z Mostu. Posledně po kontaktu se soupeřem jezdkyni trochu popovezla a síly jí pak došly. Na této distanci byla v září v Chuchli čtvrtá, teď je její známka o 3,5 kg výš.

7 LAZARD, 5 val b, tr. Jiří Brož, ž. Martina Havelková 50,0            

Poslední formu z Mostu lze škrtnout, když po špatném startu nabral ztrátu, kterou už smazat nedokázal. V Chuchli už sice zvítězil, spíš ale vyhledává jiné dráhy a takto dlouhou distanc si zkusí poprvé.

8 SCAR ROCKS(GB), 5 val, tr. Štěpánka Myšková, žk. Tomáš Roman 59,5             

Při prvním startu na našem území neuspěl v nabité Dubnové, při dalším startu pak neprostál distanci, když jako jediný se odhodlal pronásledovat pozdějšího vítěze. Ve Francii ale takové maratóny zvládal a asi bude lepší počkat, až se chytí.

9 NIZAMABAD(POL), 3 hř, tr. Helena Blažková, Lucie Fialová 52,0

Poprvé u nás zaběhl překvapivě dobře v Mostě a ani další starty nebyly tak špatné, jak může na papíře vypadat. V květnu tady dostih odvodil, přesto na nejlepší tolik neztrácel, v červnu pak při změně taktiky hodně puloval.

Tipařův verdikt: Tady se schází poměrně nesourodá společnost, když řada koní vyhledává spíše jiné distance či závodiště. Auenqueen bude útočit na „chuchelský hatrick“, pokud by si ale vzpomněl na starší formy, musí být soupeřem ORLEANO. Při vstupu do handicapu může být zajímavá Danica, která na úvod sezóny prohrála s klisnou, která bude na startu Derby. (Ferdinand Minařík)

Tip: Orleano – Auenqueen - Danica

 

STARTOVNÍ LISTINY

 

STARTOVNÍ LISTINY S DRESY