Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 23. 9. - Velká cena českého turfu, Leram Million

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 23. 9. - Velká cena českého turfu, Leram Million

Rozbory dostihů na sobotu 23. září ve velké Chuchli, kde jsou vrcholy Renomia Velká cena českého turfu a Leram Million.

 

14:00 - 1.dostih

Cena portálu Fitmin & Turf Magazín

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 CLAUDINE, 2 kl, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 54,5

V předchozím díle Fitmin Cupu jí porazila hned pětice nynějších soupeřů. Navíc ti až na jednu výjimku debutovali, zatímco ona startovala už potřetí. Na výraznější progres to tedy nevypadá.

2 RACHEL, 2 kl, tr. Václav Luka, ž. Clement Lecoeuvre 57,0

Ve Fitmin Cupu debutovala třetím místem, když zaujala pěkným finišem z konce pole. Polobratr Ralp loni skončil druhý v CZF, takže by měla jít nahoru.

3 MAXMILIÁN, 2 hř, tr. Allan Petrlík, Nikola Petrlík 57,0

Bude debutovat. Matka Rabbit Motivator vyhrála CZK, ovšem trojice polosourozenců mnoho neukázala. Otce má sice kvalitnějšího, ale také pozdnějšího a delšího.

4 CRESCENDU, 2 hř, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 55,5

Potomek Listed vítězky Corcovady, která ale v roli matky tolik nezáří. V předchozím díle Fitmin Cupu debutoval pátým místem, když byl pomalejší z boxů.

5 LUXUS MAN, 2 hř, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 56,0

Bude debutovat. Tréninková kolegyně a vítězka předchozího dílu Fitmin Cupu Leonarda je jeho ¾ sestrou, ale dle matky i jediného startujícího polosourozence asi bude delší a pozdnější.

6 AARON, 2 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Bauyrzhan Murzabayev 57,0

V předchozím díle Fitmin Cupu po aktivním průběhu skončil šestý, když měl podobně jako tréninkový kolega Crescendu viditelné rezervy. Rodinu má sice dlouhou, přesto matka Anshoa nejlépe běhala jako dvouletá ve sprintech.  

7 OTTGLIA, 2 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 55,0

Poslední z trojice debutantů. Je prvním startujícím potomkem trojkové vítězky Ottimy, která debutovala až jako tříletá. Ani otec není zrovna zdrojem ranosti.

8 FANTASY LOVE STORY, 2 kl, tr. Radim Bodlák, ž. David Liška 58,0

V předchozím díle Fitmin Cupu skončila druhá, tedy porazila pětici nynějších soupeřů. Těžila ale ze zkušeností, když startovala potřetí a dostih odvodila. Soupeři tedy mohou jít více nahoru.

9 DARA, 2 kl, tr. Allan Petrlík, ž. Petr Foret 57,0

V minulém Fitmin Cupu skončila čtvrtá. Je polosestrou vítězky CZK Dark Absolu. Ranní byli i další polosourozenci, přestože rovněž měli delší a pozdnější otce. Forma stáje šla nahoru.

Tipařův verdikt: Kromě trojice debutantů se všichni ostatní srovnali v předchozím díle Fitmin Cupu. Nejlépe si tehdy vedla druhá Fantasy Love Story, ale těžila ze zkušeností, zatímco tabuli za ní doplnili debutanti. Z nich svým projevem nejvíce zaujala RACHEL, za níž se umístili Dara a Crescendu. (Jaroslav Fabris)

Tip: Rachel – Fantasy Love Story - Dara

 

14:30 - 2.dostih

Cena Stigmy K-K Metal

R - handicap II.kat. - 3+ - 1600 m - 90 000 Kč

1 WAKAI GO, 5 val j, tr. Václav Luka, ž. Clement Lecoeuvre 60,5

Na míli běhá často, dokázal na ní několikrát vyhrát a drží si dobrou formu, ale 1400 metrů, na kterých vyhrál minule dvojkový handicap v Mostě, mu zřejmě sedí o trochu víc. Přídavek od handicapera byl za to 3,5 kg.

2 CHARPENTIER(FR), 3 hř, tr. Jaroslav Drlík, ž. Jiří Chaloupka 60,5

Jistě má své kvality. Vyhrál Velkou červnovou a byl čtvrtý v derby. Přitom podle původu by měl být spíš mílař. Zkrácení distance by mu tedy mělo přijít vhod, otázkou je, zda se na něm již nepodepsaly náročné starty včetně St Legeru.             

3 NOELLE(FR), 5 kl b, tr. Jiří Brož, Michaela Maláčová 54,0

Daří se jí v trojkových německých handicapech, kde v posledních třech startech nebyla hůř jak třetí. Běhala většinou o něco kratší dostihy, ale v srpnu jí na míli chytil jen jeden soupeř. V podobném handicapu zde dominoval Napajev, který měl stejný rating 65,5 kg, ale to byl kůň, který šel nahoru.

4 CALORIFIC(IRE), 7 val, tr. Radek Holčák, Sofie Kvízová 53,5

Na míli vyhrál letos dvakrát ve Slušovicích, v Chuchli už je to trochu na hraně, což bylo vidět minule, kdy zde byl třetí. Tentokrát ale navíc nejenže nevyužije úlevu jezdkyně, ale ještě bude o 2 kg nevyhandicapován.

5 EAT THE DUST(GER), 6 val, tr. Vladislav Fedorowicz, Alena Plimlová 51,0

V osmi letošní startech nebyl hůř jak pátý, až před týdnem nic neukázal. Možná by potřeboval delší pauzu. Navíc je o 2 kg nevyhandicapovaný.

6 ZAUKHAN(GB), 6 val, tr. Tomáš Váňa, ž. Tomáš Lukášek 59,5

Velká letní cena v Mostě na něj byla moc dlouhá, své kvality ukázal výhrou v Lázeňské míli. K tomu mu však dopomohl jeho oblíbený měkčí podklad, takže bude záležet na tom, jak moc bude v pátek pršet.

7 COMMING PULSE(IRE), 4 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Petr Foret 56,5

Minule sice ve dvojkovém handicapu na 1800 metrů na vítězného Napajeva ztrácela, ale její převaha proti ostatním mohla být větší, nebýt malého prostoru na bariéře. Přídavek od handicapera byl jen 0,5 kg, takže má opět šanci a na míli loni vyhrála jedničkovou Cenu Nory Jeane.

8 YASÁNEK, 4 val, tr. Tomáš Váňa, ž. Martina Havelková 55,0

Od léta byl vždy ve hře o přední příčky. Začátkem července porazil ve Varech na míli Wakai Go, ale tentokrát nebude mít tak velkou váhovou výhodu a na delší chuchelské rovině už může být distance na hraně. Před týdnem tu byl druhý na 1200 metrů, nejlíp ale pro něj vypadá 1400 metrů.

9 RALPH, 3 hř, tr. Luboš Urbánek, žk. Tomáš Roman 52,5

Loni byl druhý v Ceně zimního favorita a v Chuchli lehce vyhrál dostih pro české odchovance. Do sezóny však vstoupil nevalně ve Velké jarní ceně a po odmlce byl začátkem srpna pátý v trojkovém handicapu ve Varech. To by ho mohlo zvednout a míle by mu podle původu mohla sednout.

10 SILVER TRIGGER(FR), 6 hř bj, tr. Michal Kalčík, ž. Adam Florian 57,5

Koncem srpna vyhrál ve Varech trojkový handicap na míli a přídavek od handicapera obstojně zvládl v Chuchli. Na Comming Pulse ztrácel něco přes délku a teď bude mít oproti ní kilo ve svůj prospěch, ale ona tehdy měla horší průběh.

Tipařův verdikt: V takovém handicapu může hrát roli každá maličkost. U Zaukhana to bude půda, Ralph by se mohl zvednout. Charpentier má jistě třídu a zkrácení distance by mu mělo hrát do karet, ale má za sebou náročný program. S německými formami zde může být ve hře Noelle. Na svojí minulou formu může navázat COMMING PULSE, která neměla v rovině tolik prostoru. (Ondřej Blahník)

Tip: Comming Pulse – Charpentier – Ralph

 

15:10 - 3.dostih

87. Arqana Gerschův memoriál

R - cena I.kat. - 2 - 1400 m - 135 000 Kč

1 LEONARDA, 2 kl, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 57,0

Posledně s přehledem splnila roli favoritky mezi českými odchovanci. Předtím si ve Varech počínala aktivně a předstihli jí Moraliste i Doram. Ti pravděpodobně znovu budou nad její síly.

2 SAN SEBASTIAN(FR), 2 hř, tr. Luboš Urbánek, ž. Václav Janáček 58,0

Debutant, jehož matka vyběhla až jako tříletá a nešla pod 2000 metrů. Jediný polosourozenec San Chagall sbírá umístění ve čtyřkových handicapech.

3 DANTAWI(IRE), 2 kl, tr. Václav Luka, ž. Clement Lecoeuvre 57,0

Při druhém startu šla výrazně nahoru, když vyhrála Simsonovu cenu. I když má raný a rychlý původ, zdá se, že 200 metrů navíc zvládne.

4 NUDA VERITAS(IRE), 2 kl, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 57,0

Před dvěma týdny na této dráze a distanci debutovala druhým místem, když jí porazila jen dobře rozběhaná soupeřka. Start v nohách by jí měl zvednout, takže míří na tabuli.

5 DORAM(FR), 2 hř, tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 58,0

Při debutu sice prohrál s Moralistem o 3 délky, ale výrazně zaostal na startu, žokej nepoužilo bičík a jeho soupeř už byl rozběhaný. Pomalejší z boxů byl i posledně ve Francii, kde se od něj čekalo trochu více.

6 PRINCESS CHURCHILL(IRE), 2 kl, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Bauyrzhan Murzabayev 57,0

Debut byl slušný, když s vyšší váhou mnoho neztrácela na soupeřky, které v dalších startech byly úspěšné. Ve slovenské CZK ale v závěru vycouvala z podstatného dění.

7 RABBIT CRYSTAL(IRE), 2 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Milan Zatloukal 58,0

V Mostě vyhrál stylem start-cíl. Jednalo se ale zřejmě o slabší dostih a těžil z parametrů tamní dráhy. Více by měl ukázat v příštím roce na delších distancích.

8 MORALISTE(FR), 2 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 58,0

V Chantilly debutoval v silné konkurenci, následně s přehledem vyhrál ve Varech, kde porazil dvojici nynějších soupeřů. Opřít se může také o stájovou formu.

Tipařův verdikt: Nejvýraznější úspěch má na kontě Dantawi, která vyhrála Simsonovu cenu, ale i když metry navíc zvládne, nemusí pro ní být plusem. Více nahoru můžou jít Moraliste a DORAM, kteří se utkali ve Varech. Tam měl navrch dříve jmenovaný, ale Doram po špatném startu stahoval výraznou ztrátu. Pokud tentokrát odskočí lépe, může stačit na všechny soupeře. (Jaroslav Fabris)

Tip: Doram – Dantawi - Moraliste

 

15:40 - 4.dostih

Leram Million

R - cena L - 3+ - 1400 m - 600 000 Kč

1 GALLANTICUS(IRE), 4 val, tr. Jaroslav Jelen, ž. David Liška 59,0

Kariéru zahájil letos a zůstal ve třech startech na našem území neporažen, když na jedničkové scéně uspěl ve Sprinterské ceně o derby. V největším německém sprintu sice skončil až devátý, ale to je přeci jen jiná liga a doběhl na úrovni Jir Suna, což je naše elita. Otázkou je jen distance, protože nešel delší dostih než 1200 metrů a je to ofenzivní kůň.

2 SHAHBANDAR(IRE), 3 hř bj, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 57,5

Uvedl se u nás výhrou v Tattersalls Mile a po dvou francouzských startech byl druhý ve Velké ceně Prahy, kdy se podílel na diktování tempa. Na 1400 metrů nešel špatně handicap ve Vichy, i když byl po neodvážení jezdce diskvalifikován z nedotovaného místa.

3 MATT MACHINE(IRE), 4 hř, tr. Václav Luka, ž. Clement Lecoeuvre 59,0

Loni těsně prohrál polskou Velkou jarní a zkoušel i tamní derby. Letos běhal jen ve Francii, kde měl rataing 40 kg, aktuálně 38,5 kg. To je na naše poměry slušné, ale je to takový velký kůň, který se rozbíhá pomaleji a 1400 metrů šel naposledy jako dvouletý. Ofenzivní taktiku využil, když na jaře vyhrál v Lyon la Soie, ale to bylo na 1800 metrů.

4 POLITICUM(FR), 7 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Bauyrzhan Murzabayev 59,0

Tento dostih vyhrál před třemi lety a letos odstartoval sezónu vítězstvím v Memoriálu Jaroslava Maška také na 1400 metrů. Na tuto formu ale v dalších startech již nenavázal, přestože ve velkých dostizích nebyl zcela mimo.

5 HIDDEN COLONY(IRE), 3 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Petr Foret 57,5

Velká jarní byla na něj dlouhá, proto zamířil mezi sprintery, kde byl třetí ve Sprinterské ceně i Svatováclavské ceně. V obou případech šel koncem, takže by to mohlo vypadat, že 1400 metrů není problém, ale v Memoriálu Václava Michala už to na něj bylo příliš.

6 DEVIL IN PINK(IRE), 3 hř j, tr. Luboš Urbánek, ž. Václav Janáček 57,5

Po výborných výsledcích ve dvou letech se od něj čekalo víc, ale je platným členem naší špičky. Byl druhý v Bratislavské míli a pátý ve Velké ceně Prahy. 1400 metrů by ale mohla být jeho distance, v Bratislavě ho na ní porazil jen výborný Worth Choice.

7 CAUCASIAN(IRE), 4 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Adam Florian 59,0    

Specialista na mosteckou dráhu, kde vyhrál Českomoravskou cenu a Cenu Jezdectví na 1400 metrů a byl druhý ve Svatováclavské ceně. Na delší chuchelské rovině může být distance problém, ale již nechodí tak přehnaně ofenzivně jako na jaře, kdy jí nedal.

8 CHALDERO(FR), 3 hř, tr. Miroslav Nieslanik, žk. Tomáš Roman 57,5       

Před třemi týdny lehce vyhrál trojkový mílový handicap v Chuchli, což bylo jeho druhé letošní vítězství. Tahle forma by ale stále neměla stačit na špičku, mezi níž se zatím ukázal jen v předzkoušce Velké jarní, kde na nejlepší nestačil.

9 RABBIT ZOUSTAR(GB), 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Milan Zatloukal 58,0

Minule vyhrál trojkový handicap na 1200 metrů v Mostě, což by tady nemělo stačit. Na jaře skončil ve Velké jarní ceně poslední, když dostih odvodil.

10 CAPITANO(FR), 3 hř b, tr. Luboš Urbánek, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Byl šestý v Ceně MPRV SR na Turf Gala i ve Svatováclavské ceně, slušně zvládl i 1400 metrů v Bratislavě. Na užší špičku mu ale něco schází.

Tipařův verdikt: GALANTICUS bude sice muset teprve prokázat, že zvládne 1400 metrů, ale je to progresivní kůň, který už ukázal hodně třídy. Přestože 1400 metrů bude pro Caucasiana na chuchelské dráze obtížnější, mohl by si s tím tentokrát poradit a forma ze Svatováclavské se počítá. Mezi naší špičkou podává dobré výkony Shahbandar, jemuž nemusí vadit zkrácení distance. To naopak může být problém pro Matt Machina, jemuž musí pomoci delší rovina. 1400 metrů naopak může být ideální pro Devil In Pinka. (Ondřej Blahník)

Tip: Galanticus – Caucasian - Shahbandar

 

16:10 - 5.dostih

45. Renomia Velká cena českého turfu

R - cena L - 3+ - 2400 m - 550 000 Kč

1 ALZIR(GB), 4 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 59,5

Minule deklasoval trojkovou společnost na 2000 metrů, což je pro tohoto tempaře zřejmě distanční strop. Na stejné distanci ho před tím chytila Porcinella a dřív se uplatňoval spíš na kratších tratích, když byl loni pátý ve Velké jarní a letos čtvrtý v Memoriálu Jaroslava Maška.

2 IDEAL KING(FR), 6 val, tr. Václav Luka, ž. Clement Lecoeuvre 59,5

Na podzim vyhrál v Deauville handicap na 2500 metrů s francouzským ratingem 35 kg a v dalším startu obstojně zvládl 37,5 kg. Posledními umístěními nenadchne a aktuálním ratingem 36,5 kg v takhle nabité konkurenci také neoslní. Chodil ale početně obsazené handicapy, což pro koncovkáře, jakým je, není jednoduché. Menší pole a dlouhá chuchelská rovina mu může sednout.

3 WELL PREPARED(GER), 4 val, tr. Radek Holčák, ž. Jiří Chaloupka 59,5

Loni hned v prvním startu vyhrál Memoriál Otakara Frankenbergera. V další předzkoušce ale na tento výkon nenavázala, v Českém derby skončil také šestý a po desátém ve slovenském se odmlčel. Objevil se až v předzkoušce tohoto dostihu ve Varech, kde si nevedl špatně a skončil čtvrtý délku za Vignettou. Start v nohách by mu mohl pomoci k dalšímu progresu, ale loni neměl problém se ukázat v tom nejlepším hned na poprvé.

4 STRONGER TOGETHER(GB), 4 hř bj, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 59,5

Loni byl druhý v derby i v tomto dostihu a na podzim pak vyhrál Class 2 ve Francii. Letos se uvedl slušným třetím místem na mítinku v Rijádu, po návratu však nestačil na Listed konkurenci ve Francii, když dostih jen dokončil. V chuchelském Zlatém poháru však přestal stíhat už v oblouku a byl zadržen. To je velký otazník, ale pokud se podařilo problém vyřešit, mohl by zde opět patřit k nejlepším i po tříměsíční pauze.

5 RABBIT RED JAZZ(IRE), 5 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Milan Zatloukal 59,5

Před dvěma lety sice vyhrál Slovenské derby, ale jeho parketou jsou spíš střední tratě. Letos dokonce zamířil pro vítězství do Brna, ale poslední dva starty opět absolvoval v jedničkové konkurenci na 2000 metrů, kde byl pátý v Memoriálu Josefa Dolejšího a čtvrtý ve Velké letní ceně v Mostě.

6 GASPARINI, 4 hř, tr. Jan Demele, ž. Jiří Palík 59,5

Loňský vítěz Slovenského derby a českého St Legeru byl letos třetí ve Velké ceně Slovenska a také v Bratislavě ho ve Zlatém poháru těsně porazil Vévoda. Jediný výpadek měl mezi elitou polských vytrvalců na derby mítinku ve Varšavě. Sedmé místo z Listed na 2800 metrů v Baden Badenu, kde byl 7 délek od vítěze, se totiž dá brát jako dobrá forma.

7 VIGNETTA, 4 kl, tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 58,0

Loňská vítězka Oaks a těsně třetí v St Legeru zahájila sezónu druhým místem v Memoriálu Vlastimila Smolíka v Mostě, chuchelská delší rovina jí měla sednout líp, ale ve Zlatém poháru zklamala a stejně tak ve slovenské verzi. Návrat formy však naznačila blízkým třetím místem v karlovarské předzkoušce, od čehož se teď může odrazit.

8 NORTON(GER), 3 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Bauyrzhan Murzabayev 56,0

Na jaře v Mannheimu lehce vyhrál proti vrstevníkům se slušnými ratingy a pak byl zakoupen za 36.000 € zřejmě do derby. Na dráze se však u nás ukázal až v předzkoušce tohoto dostihu ve Varech, kde byla snaha o defenzivní taktiku, což se mu zpočátku moc nelíbilo, a nakonec skončil šestý. V St Legeru naopak stejně jako Mannheimu diktoval tempo a stačil na pátou příčku. O něco kratší dostih by při této taktice mohlo být lepší a s tempem by mu měl pomoci Alzir.

9 CARLO BIRAGHI(IRE), 8 val j, tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 59,5

Před dvěma lety vyhrál slovenský Zlatý pohár na měkčí dráze. Ta je pro něj výhodou, když po loňské nevýrazné sezóně a změně trenéra vyhrál na měkké půdě slušně obsazený dostih na 3000 metrů ve Fontainebleau, za což dostal francouzský rating 42 kg. V Listed konkurenci však skončil s odstupem za tehdy čtvrtým Vert Libertem a minulý start v Gr.2 konkurenci byl předem prohranou záležitostí, když posloužil soupeřům jen jako vodič. Mezi naší špičkou však může patřit k nejlepším, zvlášť když by mu něco napršelo.

10 MAGIC MERLIN(FR), 3 hř b, tr. Luboš Urbánek, ž. Václav Janáček 56,0

Ve Velké červnové byl třetí, ale derby odvodil s větším náskokem a pak zhasl. Ve Slovenském derby však stačil na čtvrtou příčku a progres ukázal v St Legeru, kde šel naopak defenzivní taktikou a jistě porazil slovenského derby vítěze Jardin Micheleta. Je vidět, že dozrál v tříletka, který může být pro starší silným soustem.

Tipařův verdikt: Magic Merlin dozrál ve výborného tříletka, který jistě vyhrál St Leger a s touto formou může pomýšlet vysoko. Přestože letos ještě nevyhrál, drží si dobrou formu loňský vítěz St Legeru Gasparini. Návrat formy minule předvedla Vignetta, která byla za ním loni v St Legeru těsně třetí. Kdyby něco napršelo, mohlo by to být dobré pro Carlo Biraghiho, který chodil těžké dostihy ve Francii. Velký otazník visí nad STRONGER TOGETHERem, ale pokud by dokázal podat obvyklý výkon, mohl by navázat na své loňské druhé místo. (Ondřej Blahník)

Tip: Stronger Together – Magic Merlin – Carlo Biraghi

 

16:40 - 6.dostih

Cena SŠDSaJ za podpory Magistrátu Hl. M. Prahy

R - handicap V.kat. - 3+ - 1800 m - 25 000 Kč

1 NURWELA, 7 kl, tr. Jozef Franko, am. Mira Ribárszki 51,0    

Od sezóny 2021 se jí vůbec nedaří. Letos se ukázala jen jednou ve Varech, když se stínidly byla dost chtivá. Tady je hlášené nemá, prodloužení distance přesto jako plus nevypadá.

2 GOLDEN WARRIOR, 5 val, tr. Jan Demele, žk. Tomáš Roman 58,5

Tady se ukázal před dvěma týdny po menší pauze, když před ním skončila dvojice Maydalena a Carrot. Teď je na tom váhově lépe a může jim porážku vrátit, oba dva ale ještě můžou jít nahoru.

3 CHARMING MIA, 5 kl bj, tr. Marcela Sýkorová, am. Anna Vojteková 54,0           

Jedinou dotaci získala vloni ve velmi slabě obsazeném bumperu v Pardubicích. Letos předběhla jednoho soupeře a tady to vypadá na podobný scénář.

4 N`OUBLIE PAS, 3 kl b, tr. Kateřina Berthier, žk. Anna Lebdušková 58,5 

V srpnu v Pardubicích sahala po vítězství, pak v Bratislavě narazila na příliš těžké soupeře. Na její formy moc spolehnutí není, pokud ale bude mít den, počítat se s ní musí.

5 CARROT, 3 kl, tr. Michal Kalčík, žk. Eliška Janderová 58,0        

Před dvěma týdny tu v „učňovce“ podala nejlepší životní výkon. Váhově je na tom lépe než tehdejší vítězka Maydalena, ovšem hůř než Anhor a Golden Warrior, kteří skončili za ní. Může ale jít ještě nahoru.

6 ANHOR(GER), 8 val, tr. Allan Petrlík, am. Natálie Flenerová 61,5      

Naposledy ho tady porazila trojice nynějších soupeřů. Váhově je na tom teď lépe, takže někomu z nich porážku vrátit může. Prodloužení distance je také plusem.

7 VADEMILLA, 5 kl, tr. František Mourek, am. Sára Ribárszki 54,0

Letos se jí vůbec nedaří a změnu nepřinesla ani letní pauza. Tady by měla porazit klisnu z konkurenční školní stáje.

8 MAYDALENA, 3 kl bj, tr. Václav Hulínský, am. Klára Chrbolková 57,0 

Před dvěma týdny tu zvítězila v podobném dostihu jako jeden z největších outsiderů. Na přidání dalšího triumfu se musí zvednout, při sedmém životním startu se to vyloučit nedá.

Tipařův verdikt: Hned čtveřice soupeřů se tu utkala před dvěma týdny v mílové „učňovce“. Jako poslední z nich sice proběhl cílem ANHOR, momentální rozložení vah a prodloužení distance mu ale hraje do karet. Pokud vstane správnou nohou, počítat se musí s N´oublie Pas. (Ferdinand Minařík)

Tip: Anhor – Maydalena – N´oublie Pas

 

17:20 - 7.dostih

Cena společnosti Conseq

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 SIR AMICO, 4 hř b, tr. Josef Bartoš, am. Matyáš Luka 60,5  

Jako vloni zvítězil hned při vstupu do sezóny, od té doby se mu ale nedaří. Tady mu může pomoci sestup do nižší kategorie a stáj byla minulou neděli ve velké formě.

2 KAPHAL(IRE), 4 val, tr. Ivana Pejšková, Alena Plimlová 58,0 

Nejlépe zatím zaběhl v květnu tady. Špatná není ani poslední mostecká forma, kde byl necelé 2 délky za Launch Zone. Teoreticky mu může porážku vrátit.

3 MONJOUET, 6 kl, tr. Allan Petrlík, Nikola Petrlík 62,5            

Vloni ukončila sezónu už v červenci, letos krom posledního netolického výpadku podává poměrně spolehlivé výkony. Momentálně je 1,5 kg pod poslední vítěznou známkou.

4 BUNAMBOO(IRE), 3 val, tr. Miroslav Nieslanik, žk. Anna Lebdušková 64,0    

Naposledy to bylo příliš krátké, předtím ale ve Varech porazila Palmyru, Chasmara i Launch Zone. To se jí i přes velkou váhu může podařit i tady.

5 PALMYRA, 4 kl, tr. Kateřina Berthier, ž. Martina Havelková 57

Naposledy ve Varech podlehla dvojici Bunamboo a Chasmar. Podle vah by prvně jmenovanému mohla porážku vrátit, v Chuchli se ale ukáže po víc jak roce a vyhledává hlavně Bratislavu.

6 LORD WILD, 3 hř, tr. Jiří Chaloupka, Eva Buriánková 54,5     

Překvapivě dobře zaběhl při druhém životním startu ve Varech. Při handicapovém debutu by mohl být zajímavý, od té doby se ale na startu neukázal.

7 NÁTURA, 7 kl, tr. Jozef Franko, Lucie Fialová 52,5

Na konci loňské sezóny běhala hodně spolehlivě. Letos  se po prvním startu odmlčela, zatím se ale nechytla. Míle je navíc může být moc dlouhá.

8 CHASMAR, 5 val, tr. Martin Pišl, Taťána Mášová 49,0              

V létě ve Varech se mu celkem dařilo, naposledy ho tam ale s přehledem porazila Yarmila. Tady to bude nejspíš stejné, když zájemců o špici je tu víc.

9 YARMILA, 3 kl, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 54,0,               

Chytla se v červenci v Lysé a minule se jí podařilo dosáhnout na první vítězství. To bylo na sprintu, ale vzhledem k tomu, že chodí zezadu, míle by jí měla být bližší.

10 LAUNCH ZONE(IRE), 5 hř j, tr. Michal Kalčík, ž. David Liška 61,5         

Druhé letošní vítězství dosáhl ve Varech a po dvou negativních startech se opět přihlásil o slovo v Mostě. Tehdy byl za ním Kaphal asi o 2 délky a tady se jejich pořadí může prohodit.

11 AIRUSCHKA, 8 kl, tr. Libor Hála, žk. Tomáš Roman 56,0

Vstup do sezóny měla výborný, pak už se jí ale tolik nedařilo. Posledně jí omlouvá, že na start šla po dvou měsíční pauze a tady sestupuje o kategorii níž.

Tipařův verdikt: Dobré šance by tu měly mít tříleté klisny, z nichž o mnohem míň prověřená je YARMILA. Naposledy sice vyhrála na sprintu, míle by jí ale typově měla být bližší. I s velkou váhou by měla být vepředu Bunamboo a bez šancí nemusí být ani Kaphal. (Ferdinand Minařík)

Tipařův verdikt: Yarmila – Bunamboo - Kaphal

 

17:50 - 8.dostih

Cena UniCredit Bank

R - handicap III.kat. - 3+ - 2600 m - 60 000 Kč

1 COPPER SCAPE(GB), 4 val, tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 56,0

Mnoho toho nenaběhal a postupně šel nahoru, když naposled vyhrál pardubický „bumper“. Každopádně aktuální forma je otazníkem, protože přes rok nestartoval.

2 DANCER OF DENALI, 6 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 50,5

Je na něj velký spoleh, když z tabule neupadl v posledních čtrnácti startech. Vítězství ale zaznamenal jediné, a protože jeho handicap neklesá, někdo lepší se znovu najít může.

3 TRIPLEX(IRE), 6 val, tr. Josefína Nováková, Alena Plimlová 52,0

Posledně ho Dancer Of Denali porazil o 1 a ¼ délky, ale jejich váhový poměr se mění o 3,5 kg. Teoreticky mu tak může porážku vrátit, ale 200 metrů navrch hraje spíše pro jeho soupeře.

4 TALULU, 5 kl, tr. Václav Chaloupka, žk. Tomáš Roman 48,0

Jediný letošní výpadek je z kratšího dostihu. V obou letošních startech ve vytrvaleckých handicapech skončila třetí, takže tady na to může navázat.

5 JOSH, 4 hř, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Palík 56,0

O derby dnu Talulu těsně porazil, ale kvůli přesváze žokeje vychází hůře. Navíc v posledních startech se mu nedařilo, byť posledně neměl mnoho prostoru.

6 PRAGA LADY(IRE), 3 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 53,0

Poslední tři starty absolvovala v jedničkách, které byly nad její síly. Při handicapové premiéře má lepší vyhlídky, přesto bude lepší počkat, jak se zařadí.

7 TRIESTINA(IRE), 3 kl, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 50,0

Posledně v roli favoritky skončila o kategorii níž čtvrtá. Ještě může mít nějaké rezervy, nicméně oproti minulému startu je o 5,5 kg výše (přesváha + nevyužitá úleva), což může být příliš.

8 CECILLE, 4 kl, tr. Eva Záhorová, Eva Buriánková 56,0

V červenci na této dráze a distanci prohrála s Dancer Of Denalim a váhově je na tom hůře, ale tehdy bočila pod bičem a finišovala dále od soupeřů. Posledně zaběhla lépe. Otazníkem je škrt z před třech týdnů.

9 NAIROBI BOY(GB), 5 val, tr. Eva Záhorová, ž. David Liška 64,5

Mnoho toho nenaběhal a letos šel nahoru, ale všechny starty absolvoval na ještě delších distancích. Navíc je hodně naložený, i když jako narostlý kůň si s tím může poradit.

10 FRESH FIFTEEN(FR), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, Lucie Fialová 52,0

Po nevýrazných startech v cenách vstoupí do handicapu. Přes stájovou formu moc důvěry nebudí, když jezdkyně převažuje a distance je otazníkem.

11 NOBLE CLAUDINE(IRE), 5 kl, tr. Vendula Korečková, žk. Anna Lebdušková 60,5

Posledně nestartovala kvůli problémům ve startovacích boxech. Do sezóny vstoupila později a na polské výkony nenavázala. Metry navíc ocení, přesto bude lepší počkat, jak se zařadí.

Tipařův verdikt: Spolehlivý výkony podává Dancer Of Denali, který v červenci skončil na této dráze a distanci těsně druhý. Na jeho štítě tehdy skončila i CECILLE, ale finišovala déle od soupeřů a v dalším startu šla nahoru. Na třetí místa z posledních startů může navázat Talulu, dobře vychází také Triplex. (Jaroslav Fabris)

Tip: Cecille – Dancer Of Denali – Talulu

 

STARTOVNÍ LISTINY