Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 4. 11. - Pražský zimní favorit

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 4. 11. - Pražský zimní favorit

Rozbory dostihů na sobotu 4. listopadu ve Velké Chuchli, kde je mezi sedmičkou dostihů vrcholem Pražský zimní favorit.

 

12:00 - 1.dostih

Cena EBF

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 RABBIT SADDEX(IRE), 2 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,5

Ve druhém startu ukázal výrazné zlepšení, když skončil pátý. Původ má sice dlouhý, ale minule si počínal aktivně, takže s kratší distancí by si měl poradit. Znovu míří za dotací.

2 HIDDEN GIRL(FR), 2 kl, tr. Pavel Tůma, ž. Petr Foret 56,0

Jako roček stála 55.000 euro. Matka získala francouzský handicap 46 kg, ale nejlepší výkony podala na vytrvaleckých až supervytrvaleckých distancích a ve dvou letech nevyběhla. Dva její nejúspěšnější potomci jsou sice kratší, ovšem ti mají ranější a rychlejší otce. Pozornost každopádně zaslouží.

3 NORTON LUB(FR), 2 hř, tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,0

Původ má sice raný, ale při debutu mnoho neukázal. Ve stejném dostihu debutující tréninkový kolega ale následně ukázal progres v Bratislavě, kde zvítězil. Může jít tedy nahoru.

4 HERTSA(IRE), 2 kl, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 53,5

Matka se jako dvouletá umístila v polské jedničce. Má dva starší polosourozence. Gurzuf zkraje tříleté sezónu naznačil potenciál ve Francii, ale poté ho nepotvrdil. Tříletý Big Gray byl v obou startech daleko od podstatného dění.

5 MEERWELLE(GER), 2 kl j, tr. Karel Germič, žk. Anna Lebdušková 53,5

Na domácí dráze v Lysé debutovala předposledním místem. Od té doby čtyři měsíce nevyběhla. Dle mateřské strany rodokmenu asi bude potřebovat ještě více metrů a času. Jediný starší polosourozenec nic neukázal.

6 LADY MORANDI(FR), 2 kl b, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,0

Minule na rozdíl od debutu nastoupila s beránky a šla nahoru. V závěru předstihla Rabbit Saddexe a dle nesených hmotností vycházejí vyrovnaně.

7 EMBLET(GB), 2 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 58,0

Při debutu skončil třetí, nicméně konkurence vypadala slabší. V původu má hodně rychlosti, takže distance vypadá na hraně, dle projevu by si s ní ale mohl poradit.

8 SUPER SILES, 2 hř, tr. Josef Bartoš, ž. Adam Florian 57,0

Debitovat měl už před třemi týdny v Mostě, ale při zkušebním cvalu ztratil jezdkyni. Je prvním startujícím potomkem matky, která jediné vítězství získala v Mimoni. Jako hlavní cíl vypadá platný start.

9 CLASH OF THE STARS(IRE), 2 kl, tr. Václav Luka, Simona Laubeová 55,5

Debutovala ve stejném dostihu jako Emblet, jehož o 2 a ¼ délky porazila a teoreticky znovu vychází lépe. Je polosestrou loňské šampiónky dvouletých klisen Salt Mix, ale otazníkem je škrt z CZK.

10 RABBIT PILLAR(IRE), 2 hř s, tr. Allan Petrlík, Alena Plimlová 54,5

Majitel překážkového původu při debutu hůře odskočil, celý dostih cválal za koňmi a v závěru minul jen odpadajícího soupeře. Zřejmě si jde hlavně pro handicap.

11 ELERY(IRE), 2 hř, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 55,5

Při debutu narazil na slušné soupeře a poté ukázal zlepšení. Nestačil totiž jen na suverénního Zabyaka, zatímco zbytek pole včetně dvojice Lady Morandi – Rabbit Saddex jasně porazil.

12 STEPPINGSTONE(GER), 2 hř, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 53,5

Nestartoval a do Česka se stěhoval teprve před pár týdny za 13.000 euro. Je prvním potomkem matky, která debutovala až jako tříletá a vyhrála na 2000 metrů. Především je ale polosestrou tří black-type koní. Rodinu má tedy kvalitní, ale také delší a pozdnější. Každopádně mezi sázejícími je populární.

13 GRACE DEE(FR), 2 kl, tr. Pavel Kupec, Eva Buriánková 55,5

Mostecký debut nedokončila, když podklouzla v oblouku. V té chvíli cválala ve středu pole. Jediný starší polosourozenec vyběhl až jako tříletý, ale díky otci může být ranější.

Tipařův verdikt: Zlepšení posledně ukázal ELERY, když jasně porazil i několik nynějších soupeřů. Z rozběhaných koní mu může být největším soupeřem Clash Of The Stars, která znovu vychází lépe než Emblet. Na startu bude také několik zajímavých debutantů, byť jejich čas může přijít později. Každopádně Hidden Girl i mezi sázejícími populární Steppingstone jsou z kvalitních rodin. (Jaroslav Fabris)

Tip: Elery – Clash Of The Stars – Hidden Girl

 

12:30 - 2.dostih

Cena Trofeo Niké

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1400 m - 40 000 Kč

1 DIAMONTE, 5 val, tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 58,0

V září se tu ukázal v dobrém světle po dvouměsíční pauze ve stejně dlouhé ceně. Při návratu do handicapu může být zajímavý, na jaře ukázal, že něco podobného umí.

2 RABBIT GARSWOOD(IRE), 5 val, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 62,5              

V červnu zvítězil na kratší trati v Mostě a dařilo se mu i v dalších dvou startech. Naposledy v Brně naběhal hodně metrů navíc, při předchozím chuchelském startu mu ale síly došly u distance.

3 LAUNCH ZONE(IRE), 5 hř bj, tr. Michal Kalčík, Lucie Fialová 54,5           

Letos zvítězil v červenci v nejnižší kategorii ve Varech, pak už se mu ale podařil jen srpnový mostecký start. Naposledy na téže dráze měl od startu problém stíhat tempo dostihu.

4 LUCAS WARRIOR, 6 val, tr. Václav Chaloupka, žk. Tomáš Roman 59,5

Od července se mu příliš nedaří, startoval ale i o dvě kategorie výš. Naposledy v Mostě nebyl zas tak vzdálený od dotace a u distance měl nepříjemnou kolizi.

5 LADY HORTENZIE, 9 kl, tr. Václav Chaloupka, Taťána Mášová 55,0       

Po návratu z „mateřské“ se nemůže chytit a zatím ničím nenaznačila, že by se to mělo stát zrovna tady.

6 DENIHILONIHIL(IRE), 5 val j, tr. Martin Pišl, Petra Zedková 59,5            

V září tady ztratil jezdkyni krátce po startu a následně změnil trenéra. V dalším startu doběh uzavřel, když na tehdy devátého Forteho ztratil víc jak 7 délek.

7 MAGICAL LOVE(FR), 3 kl, tr. Jana Manová, Irena Štěrbová 60,5            

Debut v Magdeburku nebyl špatný, posledně v Mnichově šlo spíše o sprint v cílové rovině. Něco podobného by umět mohla, nejspíš ale bude ještě potřebovat získat zkušenosti.

8 FORTE, 6 val, tr. Jaroslav Jelen, am. Matyáš Luka 59,0

Naposledy asi o 4 délky za Dontellyourmother, když v konci neměl úplně volný prostor. Oproti tomuto startu tady ponese o 5 kg méně než tehdy vítězná klisna, takže porážku jí vrátit může.

9 SWEET FRANCISKA, 3 kl, tr. Karel Dobrovolný, ž. Jiřina Andrésová 49,0             

Návrat v učňovce po dlouhé pauze nebyl tak špatný, jak by na papíře mohlo vypadat. Naposledy ale neměla světlejší okamžik a o kategorii výše nejspíš mnoho příznivců nenajde.

10 TONY BOY(GB), 5 val, tr. Michal Demo, ž. Michal Demo 61,0

V Mostě se ukázal po dvouměsíční pauze a porazila ho pouze dvojice neprověřených koní. Tehdy za ním byl Fram o délku a tady vycházejí nastejno, může se ale ještě zvednout.

11 DONTELLYOURMOTHER(IRE), 5 kl, tr. Karel Germič, žk. Anna Lebdušková 62,0          

Letos se jí nedařilo, naposledy tu ale zvítězila po dvouměsíční pauze pěkným finišem. S podobnou taktikou by 200 metrů navíc neměl být problém a s podobnou známkou už v minulosti dotaci vydělala.

12 FRAM, 7 val j, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 55,5    

Vloni v září tu v podobném handicapu zvítězil, letos ale spíš zajíždí do Mostu. Tam byl naposledy o délku za Tony Boyem, který není tolik prověřený, takže nejspíš za ním bude znova.

13 HELISON(FR), 7 val, tr. Pavel Kašný, ž. Radek Koplík 60,5       

Při návratu ve Varech po téměř čtyřroční pauze zaujal úprkem, naposledy bez stínidel už byl ovladatelnější, přesto porazil jen Lady Hortenzii. To mu tady moc dobré vyhlídky nedává.

14 PARTNER IN CRIME(IRE), 3 val s, tr. Grzegorz Wroblewski, ž. David Liška 61,0

Nechybělo mnoho a v Brně dosáhl na první životní vítězství. Dobré bylo ale i předchozí běhání ve Varech o kategorii výše a tato distance by mu měla být bližší.

Tipařův verdikt: Dontellyourmother tu před třemi týdny zvítězila o kategorii výš pěknou koncovkou a i na delší distanci by měla být mezi nejlepšími opět. Jako největší soupeři vypadají Partner in Crime a TONY BOY, který v Mostě prohrál jen s dvojicí neprověřených soupeřů a jako o jednom z mála v poli se o něm dá říct, že by se mohl ještě zvednout. (Ferdinand Minařík)

Tip: Tony Boy – Dontellyourmother – Partner in Crime

 

13:00 - 3.dostih

Cena společnosti Dibaq - výrobce značky Fitmin

R - cena III.kat. - 2 - 1612 m - 60 000 Kč

1 CLAUDINE, 2 kl, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 54,5

V posledních dvou dílech Fitmin Cupu skončila shodně pátá. Je suverénně nejzkušenějším koněm v poli, takže výrazný progres se od ní čekat nedá. Znovu tak míří na konec tabule.

2 INOVACE, 2 kl, tr. Hana Kabelková, ž. Adam Florian 57,0

Přestože vlastní pozdnější vytrvalecký původ, už zkraje července velmi dobře debutoval na lysolabském kilometru. Tohle jí sedne lépe, ale otazníkem je čtyřměsíční pauza.

3 SAN CARLOS, 2 hř, tr. Karel Dobrovolný, ž. Radek Koplík 59,0

V předchozím díle Fitmin Cupui doběh s odstupem uzavřel. I pohled do paddocku napovídal, že bude potřebovat více času.

4 KARINA, 2 kl, tr. Radim Bodlák, žk. Tomáš Roman 54,5

Ve všech třech startech skončila shodně čtvrtá včetně posledního dílu Fitmin Cupu. Váhově sice vychází lépe než tehdejší přemožitelka Zoja Top, ale protože má více zkušeností, neměla by jít tolik nahoru.

5 OTTGLIA, 2 kl s, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 56,0

Jediný start absolvovala ve Fitmin Cupu na konci září, kdy výrazně ztrácela na pátou Claudine a porazila pouze Luxus Mana. Také dle původu vypadá pozdnější.

6 ZOJA TOP, 2 kl, tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 55,5

V předchozím díle Fitmin Cupu debutovala druhým místem, když porazila i pětici nynějších soupeřů, z nichž většina už byla rozběhaná. Že může umět více, napovídá také kvalitní původ.

7 LUXUS MAN, 2 hř, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 57,0

Ve dvou startech ve Fitmin Cupu porazil jen San Carlose, za ostěními soupeři vždy výrazněji zaostal. Jde si tedy hlavně pro další zkušenosti.

8 BOUNTY, 2 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Jiřina Andrésová 56,0

Jediný debutant v poli. Je prvním potomkem matky, která toho mnoho nenaběhala, ale bába dala druhou z letošního Deylova memoriálu Bethany. Otci Tullamore většina potomků vůbec nevyběhla, ostatní nic neukázali. Řada z nich ale byla u méně úspěšných trenérů.

9 SCHAMPEE, 2 kl, tr. Martina Růžičková, žk. Anna Lebdušková 53,0

V minulém díle Fitmin Cupu ukázala zlepšení šestým místem. Na pátou Claudine ztrácela 2 délky a může jít více nahoru. Míří tedy za premiérovou dotací.

Tipařův verdikt: Znovu se zde utká šestice koní, která startovala před dvěma týdny v minulém díle Fitmin Cupu. Z nich si tehdy nejlépe vedla ZOJA TOP, na níž mnoho neztrácela Karina, ale protože první jmenovaná tehdy debutovala, měla by jít více nahoru. Stejně jako Zoja Top je dcerou klasické vítězky také Inovace, která rovněž skončila při debutu druhá. Otazníkem je ale delší pauza. (Jaroslav Fabris)

Tip: Zoja Top – Inovace - Karina

 

13:30 - 4.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap III.kat. - 3+ - 1612 m - 60 000 Kč

1 OPINION MAKER(IRE), 9 hř j, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 49,5

Po dlouhé době se dokázal v Mostě chytit, což nemusí znamenat tolik, ale oproti minulým startům je to posun. V Chuchli ale býval lepší na 1400 metrů.

2 STORM KODI(GB), 4 kl, tr. Jiří Brož, am. Eliška Fialková 55,5

Ve Francii sice chodil dostihy na 1500 metrů ze špice, ale před dvěma týdny na 1200 metrů přišel až koncem. Distance by mu tedy mohla sednout, jeho jezdkyně však bude mít druhou životní jízdu.

3 KIVOTAL(FR), 3 hř j, tr. Zdeno Koplík, am. Natálie Flenerová 51,0

Minule v Bratislavě nestíhal slabým soupeřům, ale za proběhnutí ve Starohájském kritériu je jeho rating zřejmě pořád vysoko. Navíc jeho jezdkyně nevyužije úlevu.

4 SEA THE NIGHT(IRE), 7 val, tr. Tomáš Váňa, am. Matyáš Luka 60,5

Drží si stabilně dobrou formu. Za vítězství v podobném handicapu na míli sice dostal přidáno, ale s ratingem se obstojně poradil v Pardubicích, kde ve dvojkovém handicapu přeci jen byla těžší konkurence.

5 KISSI STURM, 9 val j, tr. Jan Blecha, ž. David Liška 59,5

Minule se od něj možná čekalo víc, ale nebylo to tak špatné. Naopak před tím zaběhl slušně proti slušným soupeřům. Handicap šel naposledy v červnu a podle toho to vypadá, že by si s aktuálním ratingem měl poradit.

6 SILVER TRIGGER(FR), 6 hř bj, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 61,5

Jeho rating klesl na známku, s níž v létě vyhrál podobný handicap v Karlových Varech. To by mu mohlo pomoci opět k dobrému výkonu. Minule měl v rovině velmi špatný průběh.

7 TREZY LADY(FR), 5 kl, tr. Miroslav Nieslanik, am. Kateřina Bílková 58,0

Minule se Sea The Nightem prohrála jen o půl délky. V sedle bude mít stejnou jezdkyni, která minule v jeho sedle debutovala, tentokrát ale má oproti němu kilo k dobru. I ona však dostala od handicapera přidáno.

8 WELL ALRIGHT(GB), 4 val, tr. Jaroslav Jelen, ž. Jiřina Andrésová 50,0

Loni měl při výhře v tomto dostihu o kilo vyšší rating. Svými letošními formami však neoslní. Zřejmě by potřeboval jako loni měkčí půdu.

9 TOBRUK, 5 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 57,0

Po dvou lehkých výhrách možná trochu zaspal s útokem v zářijovém handicapu, kde zůstal za Sea The Nightem i Trezy Lady. V posledním startu v Mostě však od startu nestíhal, a přestože na dlouhé chuchelské rovině to může být opět jinak, má co napravovat.

Tipařův verdikt: Vzájemný střet Sea The Knighta a Trezy Lady se vyrovnává díky o kilo větší výhodě pro klisnu. Oba však za poslední start dostali přidáno, čehož může využít KISSI STURM. Ten sice minule nenavázal na své druhé místo ve slušně obsazené trojce, ale David Liška s ním může zvýšit náskok na čele šampionátu. Silver Trigger měl koncem září jeden matný start, ale posledně to šlo spíš na vrub špatnému průběhu. Teď je opět na známce, s níž dokázal uspět. Prodloužení distance by mělo být výhodou pro Storm Kodiho, na chuchelské dráze se může opět chytit Tobruk. (Ondřej Blahník)

Tip: Kissi Sturm – Silver Trigger – Storm Kodi

 

 

14:00 - 5.dostih

7. Pražský zimní favorit PP Asset Management

R - cena II.kat. - 2 - 1800 m - 100 000 Kč

1 MAXMILIÁN, 2 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,5

Při debutu zvítězil mezi českými odchovanci, když přišel s dobrou koncovkou a metry navíc mu přijdou vhod. Trojice polosourozenců mnoho neukázala, ale má kvalitnějšího otce.

2 RABBIT IDAHO(IRE), 2 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Michal Demo 57,0

V CZF ukázal zlepšení, když skončil blízko kvalitních koní. Prodloužení distance mu přijde vhod a jako hodně narostlému koni mu asi pomůže i návrat do Chuchle.

3 LE LATIFA(FR), 2 kl, tr. Miroslav Nieslanik, žk. Tomáš Roman 55,0

Slušně debutovala v kvalitní konkurenci, ale v CZK skončila předposlední. S metry navíc si může poradit, ovšem nemusí být takovým plusem jako pro tréninkového kolegu nebo dvojici trenéra Petrlíka.

4 ZABYAK(FR), 2 hř, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. David Liška 58,0

V Mostě zvítězil stylem start-cíl o propastných 12 délek. Konkurence sice nebyla nejsilnější a vzhledem k otci nemusí být metry navíc plusem, přesto se nevyhne roli favorita.

5 DANCING LIGHT(POL), 2 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Petr Foret 56,0

Při druhém startu šel nahoru, přesto ztrácel na Zabyaka bezmála 17 délek. Metry navíc mu pomůžou k dalšímu progresu, ale všichni soupeři dosud ukázali více třídy.

Tipařův verdikt: Po suverénním vítězství z Mostu se roli favorita nevyhne ZABYAK, přestože prodloužení distance bude zřejmě větším plusem pro jeho soupeře. Těmi největšími by měl být dvojice trenéra Allana Petrlíka. Více třídy zatím ukázal Rabbit Idaho, ale Maxmilián statoval pouze jednou, takže může jít výrazněji nahoru. (Jaroslav Fabris)

Tip: Zabyak – Rabbit Idaho - Maxmilián

 

 

14:30 - 6.dostih

Cena Conseq - Memoriál Josefa Šacha

R - handicap II.kat. - 3+ - 1800 m - 90 000 Kč

1 KERRSY(FR), 3 kl, tr. Tomáš Duchoň, ž. Jiřina Andrésová 49,0

Má za sebou pouhé čtyři životní starty a její projev je stále zelený. Po delší přestávce nastoupila do pardubického dvojkového handicapu a na první čtveřici při podobném váhovém rozdílu jako teď ztrácela přes 5 délek.

2 TOMMY LEE HORN(FR), 3 hř b, tr. Zdeno Koplík, Lucie Fialová 51,5

Před rokem debutoval třetím místem v Pražském zimním favoritovi a měl mít výhled do derby, ale jeho letošní výkony jsou zklamáním. Po letní pauze ztrácel na Comming Pulse přes 4 délky a díky přesváze 1,5 kg zůstal jejich váhový poměr jen o málo menší. Zda měl v dalším startu nějaký posun, se těžko posuzuje. V příliš těžké Class 1 ve Francii přestal stíhat dříve, než se soupeři pořádně rozhýbali.

3 RABBIT RED JAZZ(IRE), 5 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 61,0

Vítěz Slovenského derby 2021 se jako starší usadil na středních tratích. Sice už nemá takovou výkonnost a více startuje na drahách s kratší rovinou, v Pardubicích zaběhl velmi slušně a vypadá to, že na podzim má lepší formu.

4 WAKAI GO, 5 val j, tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 60,5

Na jaře byl na této distanci třetí v trojkovém handicapu. Teď má ale rating o 3 kg vyšší a líp mu sednou distance do míle.

5 LETSGO(FR), 4 val, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 56,0

Ve Francii, kde běhal většinou na provinciích, má rating 31 kg. V českém tréninku získal dvě druhá místa v Německu, když lepší bylo poslední běhání na menším oválu v Lipsku, kde jen těsně prohrál v obstojné konkurenci. Formu má, ale je těžké ho sem zařadit.

6 COMMING PULSE(IRE), 4 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Petr Foret 59,5

V posledních startech předvádí stabilně dobrou formu a minule v Pardubicích už sahala po vítězství. Teď má další šanci, ale vyfasovala kilový přídavek.

7 EAT THE DUST(GER), 6 val, tr. Vladislav Fedorowicz, Alena Plimlová 55,5

Po sérii čtvrtých míst překvapivě vyhrál dvojkový handicap. To ale bylo na míli, která mu sedne nejvíc, a také už byl seběhaný. S 5,5 kilovým přídavkem to bude mít těžší.

8 BIRIATOU(IRE), 3 hř, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. David Liška 60,5

Na jaře byl čtvrtý ve Velké jarní ceně a stejné místo obsadil i ve Starohájském kritériu. Ve Francii mu v létě klesnul rating na 30 kg, ale byl to těžší handicap a míle je na hraně jeho optima. Přesto šel po skoro tříměsíční pauze Českomoravskou cenu na 1400 metrů. Tam po startu stíhal, ale je to spíš tempový kůň a nárůst distance jistě ocení.

9 DECIMA(FR), 4 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 53,0

Ve Francii měla slabý rating 27 kg a běhala vytrvalecké tratě. U nás začala ambiciózně v Memoriálu Vlastimila Smolíka, kde skončila s odstupem vzadu. Mohlo to být ale i možným zraněním, protože pak měla skoro čtyřměsíční pauzu. V září na ní byl Memoriál Harryho Petrlíka krátký, v pardubickém handicapu už byla slušně čtvrtá. Škoda, že má kilo přes váhu, mohla si o něj oproti svým soupeřům polepšit.

10 CULIHRACH(IRE), 6 val j, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 56,5

Jeho parketou jsou spíš dostihy přes 2000 metrů. Proto v pardubickém dvojkovém handicapu útočil koncem a porazil trojici Comming Pulse, Rabbit Red Jazz a Decima. Z nich však dostal nejvyšší handicapový přídavek a dostal se na životní maximum.

Tipařův verdikt: V dostihu je čtveřice koní, která blízko sebe skončila ve dvojkovém pardubickém handicapu na 1850 metrů. Z nich teď vypadá váhově nejlíp RABBIT RED JAZZ a Comming Pulse. Biriatou běhal handicapy jen ve Francii a oproti minulému startu by měl ocenit delší distanci. Těžko se zařazuje i Letsgo, který u nás půjde poprvé. (Ondřej Blahník)

Tip: Rabbit Red Jazz – Comming Pulse - Biriatou

 

15:00 - 7.dostih

Závěrečná cena

R - handicap V.kat. - 3+ - 1800 m - 20 000 Kč

1 TOM JOVI(FR), 5 val, tr. Jiří Chaloupka, Eva Buriánková 61,0   

Naposledy se tu od něj v učňovce čekalo trochu více, když odskakoval v roli mírného favorita. Přesto nezaběhl špatně a o kategorii níž by měl mířit vysoko.

2 CORNELL, 3 kl, tr. Jiří Brož, am. Pavlína Kašparová 52,5              

Koncem srpna jí v Mostě porazil Anhor a za ní byla Carrot. Druhé jmenované by porážku vrátit mohla, zkrácení distance jí ale příliš nenahrává.

3 CARROT, 3 kl, tr. Michal Kalčík, Taťána Mášová 56,5    

První náznak formy ukázala v srpnu v Mostě, což potvrdila i při dalších startech. Naposledy vydělala dotaci i na kratší distanci a tohle by jí mělo být bližší.

4 MAIRON(GER), 4 val bj, tr. Pavel Hlavatý, ž. David Liška 59,5  

Letos se ukázal až v srpnu a ve dvou startech dokončil poslední. Tady by tuto statistiku snad vylepšit mohl.

5 ANHOR(GER), 8 val, tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 57,5   

V posledních čtyřech startech doběhl okolo tabule a podobné ambice může mít i tady. Na vítězství už čeká ale více jak dva roky.

6 NÁTURA, 7 kl, tr. Jozef Franko, ž. Petr Foret 57,5        

Vloni na ní byl spoleh, letos ale bez náznaku formy. Jedinou dotaci získala při prvním startu v Bratislavě, byla ale šestá z osmi.

7 VESPERROS, 3 hř b, tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 60,0

Na kontě má zatím pouhé dva červnové starty, když debut nebyl úplně špatný. Tady se představí poprvé v handicapu a s beránky.            

8 AKACIE, 10 kl b, tr. Josef Bartoš, am. Helena Březinová 51,0   

Ze tří mosteckých startů se jí povedl ten srpnový, kde se ale sešla dost slabá sestava i na nejnižší kategorii. V Chuchli se ukáže po dvou letech.

9 LAD OF RAIN, 3 hř, tr. Hana Kabelková, ž. Adam Florian 61,5  

Jarní slušovické starty nebyly až tak špatné, nepovedl se mu až ten v Lysé a poté změnil trenéra. Naposledy dostih odvodil hlava – hlava s jiným soupeřem, což o jeho aktuální formě mnoho neřeklo.

10 DRAMO(FR), 3 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, žk. Anna Lebdušková 52,5            

Naposledy se ukázala v mílové učňovce, kde jí síly došly za distancí. Metry navíc tedy jako plus nevypadají a první životní dotace se nejspíš nedočká.

11 ANNALOVEMEDO(IRE), 3 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, Alena Plimlová 55,5    

Před dvěma týdny tu zkusila razantní zkrácení distance a měla poměrně slušnou podporu na sázkovém trhu. Tohle by jí mělo být bližší a alespoň o dotaci zabojovat může.

12 AIR AMICA, 3 kl, tr. Karel Germič, žk. Tomáš Roman 57,0      

Zkusila už všechny distance, nejbližší jsou jí asi sprinty, když v září tu bojovala o vítězství. S delší tratí si přesto poradit může, když na jaře brala dotaci v Mostě na 2200 metrů.

13 MAYDALENA, 3 kl bj, tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 53,5

Chytila se v srpnu v Pardubicích a navázala na to vítězstvím v učňovce na stejné trati jako dnes. Další dva starty se jí nepovedly, při teprve devátém životním vystoupení jí ale odepisovat nelze.

Tipařův verdikt: Mezi favority by tu měl patřit Tom Jovi, který se tu vrací do nejnižší kategorie. Zajímavěji ale vypadá dvojice nepříliš prověřených tříletých klisen Cornell a CARROT, když druhá jmenovaná dokázala zaběhnout i na kratší distanci, což značí jisté rezervy. Metry navíc oproti minulému startu by měly vrátit do hry i Annalovemedo. (Ferdinand Minařík)

Tip: Carrot – Tom Jovi - Annalovemedo

 

STARTOVNÍ LISTINY