Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 5. 11. - Pražský zimní favorit

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 5. 11. - Pražský zimní favorit

Rozbory dostihů na sobotu 5. listopadu ve Velké Chuchli, kde je mezi sedmičkou dostihů vrcholem Pražský zimní favorit pro dvouleté koně.

 

12:00 - 1.dostih

Cena PP Capital

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 TAELL, 7 tr. Petr Kantek, ž. Milan Zatloukal 57,0            

V Mostě na sprintu zaznamenal svoje první životní vítězství, o týden později tady na míli neměl světlý okamžik. Návrat na kratší distanci ho může vrátit zpátky do hry.

2 NÁTURA, 6 tr. Jozef Franko, ž. Petr Foret 60,5              

Sprint asi není její parketa, když obvykle v průběhu nestíhá tempo. V posledních dvou startech ale dotaci vydělala a mělo by platit, že čím měkčí dráha, tím lepší.

3 FORTE, 5 tr. Jaroslav Jelen, Lukáš Charvát 63,0              

Letos je na něj spoleh a zaznamenal už dva triumfy. Začátkem října tu nadělil Taellovi víc jak 10 délek, a i když je hodně naložený, měl by to zvládnout znova.

4 FRAMI HIT, 4 j tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 57,0     

Po vítězství v Lysé se držela dobře i následně tady. Zkrácení metrů vypadá jako plus a na špici by mohla mít dost klidu.

5 MOCCAFIX(GER), 9 j tr. Jana Manová, Carina Schneider 62,0 

Přes léto neběhal a na podzim zatím nenašel vhodný dostih. Naposledy ho tady Frami Hit porazila asi o 5 délek a zkrácení distance hraje do karet spíše jí.

6 TAKAREEN, 3 tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 51,5   

Při handicapovém debutu v Mostě si lepšila pozici na protilehlém kopci a síly jí došly brzo. Tady si po krátké pauze zkusí poprvé sprint.

7 HAS D`EMRA(FR), 5 tr. Michal Kalčík, ž. Václav Janáček 57,0

V posledních dvou startech poražen stájovou kolegyní Frami Hit. Tady je na tom ale váhově lépe a v sedle bude mít silnou podporu.

Tipařův verdikt: Dobře tu vypadá dvojice trenéra Kalčíka. Frami Hit sice dvakrát za sebou porazila HAS D‘EMRA, ten ale oproti poslednímu chuchelskému startu nosí o 5,5 kg méně a v sedle bude mít silného žokeje. Pořadí může doplnit spolehlivý Forte. (Ferdinand Minařík)

Tip: Has D´Emra – Frami Hit – Forte

 

12:30 - 2.dostih

Cena EBF

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 PATRIOT(FR), 2 tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 57,0

Polobratr derby vítězky Queen Of Beaufay při debutu neakceptoval tempo a na Little Lorda ztrácel přes 13 délek. Jeho čas tedy zřejmě přijde až v příštím roce na delších distancích.

2 RABBIT MUKHADRAM(FR), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Václav Janáček 57,0

Debutoval před týdnem v Mostě. V paddocku zanechal dobrý dojem. Po pomalejším startu byl vystrkán na pozici, ale nakonec skončil v roztahaném poli poslední. Původ má delší a pozdnější. Dle jezdeckého obsazení je nicméně jedničkou stáje.

3 BALLANTINES(IRE), 2 tr. Konstantin Kobzarev, Lukáš Charvát 58,0

V Mostě debutovala v roztahaném doběhu pátým místem, když za ní mnoho kvality nezůstalo. Prohrála tehdy s dvojicí koní, které předtím porazil Little Lord.

4 RABBIT PIMPERNEL(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, žk. Renáta Ondráčková 55,0

Při mosteckém debutu skončila dále od nejlepších šestá, ale jednalo se o kvalitní dostih. Každopádně je z překážkové rodiny, a i když otec si vedl slušně už jako dvouletý, jeho potomci často míří nad překážky.

5 FANUSH(IRE), 2 b tr. Miroslav Nieslanik, ž. Adam Florian 58,0

Nejlépe zaběhl při debutu. V obou startech po letní pauze zklamal. Je nejzkušenějším koněm v poli a má rychlého otce, takže větší progres lze čekat od jeho soupeřů.

6 FIRST NONANTAISE(FR), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiřina Andrésová 56,0

Při červnovém debutu v Saind-Cloud skončila s odstupem poslední a od té doby nevyběhla. Není jí tak lehké zařadit. Matka ani polosourozenci mnoho neukázala, přesto může být lepší než stájový kolega Fanush.

7 LITTLE LORD(GER), 2 tr. Radek Holčák, ž. Jaroslav Línek 58,0

Při slušovickém debutu hůře odskočil, následně na této dráze a distanci ukázal zlepšení. Z této sestavy vyběhl nejlepší formu.

8 PADELA(FR), 2 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 55,5

V obou startech měla problém s akceptováním tempa. Lépe je čitelná forma z chuchelského debutu, při němž byla blízko slušným koním a metry navíc jí přijdou vhod. V této sestavě míří vysoko.

9 RABBIT WINGS(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 55,0

Majitelka překážkového původu debutovala ve stejném dostihu jako Ballantines. V něm od startu nebyla schopna akceptovat tempo a skončila na vzdáleném posledním místě.

10 DERNIER(FR), 2 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 56,0

Jeden z dvojice debutantů v poli. Je ale synem osvědčené Dentelle, která dala čtyři black-type koně včetně My Old Husbanda a Dumnonie. Otce má delšího a pozdnějšího, ale koně trenéra bývají připraveni už na debut a konkurence vypadá slabší.

11 ANTHROPOID(IRE), 2 tr. Martina Havelková, ž. David Liška 58,0

V původu má dost ranosti, a i proto debutoval už v červenci. Na této dráze a distanci měl dobrý moment v polovině cílové roviny, nakonec skončil na nedalekém pátém místě. Otazníkem je od té doby trvající pauza. 

12 MARY BEE(FR), 2 tr. Ramazan Tugušev, ž. Ján Havlík 55,0

Druhý debutant v poli. Matka ve Francii nic neukázala, ale její první potomek tam získal handicap 43 kg a dvakrát vyhrál už jako dvouletý. Připravoval ho ovšem dopingem nechvalně proslulý trenér Rossi. Stájová forma je mínusem.

Tipařův verdikt: Z této sestavy vyběhl nejlepší formu Little Lord, protože žádný z jeho soupeřů se nedostal přes páté místo. Právě pátou příčkou debutovali Padela a Anthropoid, když u později jmenovaného je otazníkem delší pauze. Protože ale z rozběhaných soupeřů nikdo výrazně nezaujme, nebude překvapením, když na vítězství dosáhne majitel kvalitního původu DERNIER. (Jaroslav Fabris)

Tip: Dernier – Little Lord - Padela

 

13:00 - 3.dostih

Cena Infinit wellness

R - handicap V.kat. - 3+ - 1400 m - 20 000 Kč

1 NURWELA, 6 tr. Jozef Franko, ž. Jiřina Andrésová 52,0             

V sezóně 2020 byla schopná v podobných dostizích dotaci vydělat, od té doby ale téměř bez náznaku formy. Tady se ukáže po víc jak čtyřměsíční pauze.

2 TANITSCHKA(GER), 11 tr. Petr Kantek, Taťána Mášová 50,0   

Letos brala jen dvě nejnižší dotace, což se jí tady s trochou štěstí povést může. Naposledy jí porazili San Godenzo a Nuteki, a tady by to mělo být stejné.

3 SAN GODENZO, 5 j tr. Michal Kalčík, Lukáš Charvát 62,5           

Letošními výsledky neoslní, naposledy se ale s polem držel asi k distanci. Kratší trať by měla být lepší, Nuteki by ale znovu porazit neměl.

4 TOM JOVI(FR), 4 tr. Tomáš Duchoň, Eva Buriánková 57,0         

Před dvěma týdny ho tady porazila dvojice Nuteki a Launch Zone, a i když váhově je na tom lépe, zkrácení distance hovoří spíš pro soupeře. Nejlépe se mu zatím vedlo na středních tratích.

5 LAUNCH ZONE(IRE), 4 j tr. Michal Kalčík, am. Matyáš Luka 63,5            

Po zářijovém vítězství se dobře vypořádal i se zvýšenou známkou. Před dvěma týdny ho tu sice porazila Nuteki, přešla přes něj ale až v závěrečných metrech.

6 SHIROCCO FRITZ, 3 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 64,0     

V první části sezóny mezi tříletými běhala dobře, ve třech handicapových startech ale mnoho nepředvedla. Může jí pomoci mírné prodloužení distance a schůdnější konkurence.

7 NUTEKI, 6 tr. Pavel Hlavatý, ž. Michal Hrouda 63,5

Před dvěma týdny tu porazila čtveřici Launch Zone, Tom Jovi, San Godenzo a Tanitschka. Do karet jí hraje nepočetné startovní pole, na subtilní klisnu ale nosí dost kilo.

Tipařův verdikt: Čtveřice soupeřů se tu utkala před dvěma týdny, a i když tehdy z nich nejlepší byla Nuteki, LAUNCH ZONE jí tady může porážku vrátit. Do karet mu hraje kratší distance a též by měl lépe unést vysokou váhu. Tuto trať v první polovině sezóny zaběhla dobře Shirocco Fritz a vypadá tak jako kandidát na umístění. (Ferdinand Minařík)

Tip: Launch Zone – Nuteki – Shirocco Fritz

 

13:30 - 4.dostih

Cena společnosti Dibaq - výrobce značky Fitmin

R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 60 000 Kč

1 CLAUDIO, 2 tr. Martin Liška, ž. Petr Foret 57,0

Minule pro něj bylo prodloužení distance plusem, přesto výraznější progres neukázal. Jeho čas zřejmě přijde později na ještě delších distancích. Tady aspiruje na první životní dotaci.

2 RALPH, 2 tr. Luboš Urbánek, ž. Jaroslav Línek 58,0

Postupně jde nahoru. Už ve Varech podal hodnotný výkon, když za ním skončila dvojice už vítězných koní. Nad zbytkem pole ale výrazně ční především jeho poslední forma, kterou vyběhl při druhém místě v Ceně zimního favorita.

3 ARZAAN(IRE)*, 2 tr. Ivana Pejšková, ž. David Liška 58,0

Majitel výborného původu, byť pozdnějšího a vytrvaleckého. Při debutu šel z konce pole, které se dost natáhlo. Přestože se tedy v závěru rozcházel, mnoho toho nestihl a prohrál s dvojicí nynějších soupeřů. Minimálně Claudiovi by měl porážku vrátit.

4 SUNNY STAR, 2 tr. Radim Bodlák, žk. Petra Zedková 53,5

Z této sestavy má nejvíce zkušeností, když vyběhla už pětkrát. Naposled před pouhým týdnem ve Slušovicích, kde po aktivním průběhu skončila třetí na „osmnáctce“. Sem byla následně dohlášena. Pokud jí poslední start nevzal moc sil, bronz znovu může být v jejích silách.

5 CORNELL, 2 tr. Pavel Kašný, ž. Martina Havelková 56,0

Při debutu měla od startu problém s akceptováním tempa a skončila s odstupem poslední. Více asi ukáže až později na delších distancích.

6 AIR AMICA, 2 tr. Karel Germič, ž. Vendula Korečková 56,0

Při debutu na domácí dráze v Lysé skončila předposlední. Vytrvalá matka Airfare debutovala až jako tříletá na podzim, takže přes rychlého otce asi bude potřebovat více času.

7 BETHANY, 2 tr. Štěpánka Myšková, ž. Jan Verner 57,0

Debut byl povedený, když poté co dostih odvodila, o krk prohrála se zkušenější soupeřkou. Kdyby navíc na špici dostala více klidu, mohla možná dosáhnout i na vítězství. Je tedy hlavní vyzývatelkou favorita.

8 OLD EAGLE, 2 tr. Pavel Hlavatý, ž. Adam Florian 57,0

Debutoval ve stejném dostihu jako Bethany, za níž skončil o cca 8 délek šestý. Pravá sestra Old Memories je delší, takže metry navíc mu přijdou vhod. Míří tedy na tabuli.

Tipařův verdikt: Roli jednoznačného favorita zde zaujímá v Ceně zimního favorita druhý RALPH. Jeho hlavní vyzývatelkou je v předchozím díle Fitmin Cupu dobře debutující Bethany. Na třetí příčku by teoreticky měla dosáhnout Sunny Star, ale nastupuje po kratší pauze. (Jaroslav Fabris)

Tip: Ralph – Bethany – Sunny Star

 

 

14:00 - 5.dostih

6. Pražský zimní favorit PP Asset management

R - cena II.kat. - 2 - 1800 m - 100 000 Kč

1 FROM THE STARS(FR), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Milan Zatloukal 57,0

Posledně zvítězil jistě stylem start-cíl, přestože na špici trochu „čuměl“. Předtím ho ale ve Varech o 4 délky porazil debutující Mes Ailes. Díky delšímu otci může distanci zvládnout.

2 MES AILES(IRE), 2 tr. Jana Nováková, ž. Michal Abík 57,0

Při debutu zvítězil stylem start-cíl. V Ceně zimního favorita stál dlouho v boxech a pomalu se dostával na nohy, takže brzy nabral výraznou ztrátu. Silným finišem nakonec skončil třetí a metry navíc jsou plusem.

3 VERTINSKY(FR), 2 j tr. Ramazan Tugušev, ž. Ján Havlík 56,0

Při debutu poslední na „dvanáctce“, když v závěru slábnul. Metry navíc jsou otazníkem, přestože má delší polosourozence. Každopádně doporučením není ani stájová forma.

4 TOMMY LEE HORN(FR), 2 tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 56,0

Jako jediný debutant v poli to bude mít složité. Jako roček stál 7.500 euro a má vytrvalecký původ. Je totiž prvním potomkem matky, která ve Francii vyhrála na menších drahách čtyři vytrvalecké dostihy a dosáhla na handicap 36,5 kg.

5 LOWE WOLE, 2 tr. Karel Germič, ž. Martina Havelková 56,0

Minule vyhrála míli mezi českými odchovanci. Tady nicméně narazí na silnější konkurenci a další metry navíc nevypadají jako plus.

6 DANGEROUS, 2 tr. Ivana Pejšková, ž. Michal Demo 56,0

Po třech startech je bez umístění, což tady asi nezmění. Posledně na Lowe Wole ztrácel přes 11 délek. Distanci by teoreticky zvládnout měl, ale v posledních startech po aktivním průběhu vyklidil pozice.

7 EAGLE BABE(FR)*, 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiřina Andrésová 56,0

Posledně zvítězila v Mostě na 1400 metrů a metry navíc by jí měly přijít vhod. Na druhou stranu je nejzkušenějším koněm v poli, takže někteří soupeři mohou mít větší rezervy.

8 GRANIT(FR), 2 tr. Zdeněk Seménka, ž. Václav Janáček 56,0

Při debutu zůstal v boxech. Při druhém startu už nezaváhal a ukázal zlepšení, přesto na From The Starse ztrácel cca 5 délek. I díky prodloužení distance by měl v progresu pokračovat.

9 DUPLIKAT(FR), 2 tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 56,0

Ve dvou francouzských startech se neumístil, ale narazil na kvalitní soupeře a zvlášť při debutu v Deauville vyběhl slušnou formu. Počítat se s ním tedy musí. Matka Dorotka sice měla hodně rychlosti, ale její potomci jsou delší.

10 CHARPENTIER(FR), 2 s tr. Radek Holčák, ž. Jaroslav Línek 58,0

Oba starty absolvoval v Bratislavě. Do druhého nastoupil se stínidly a druhým místem ukázal zlepšení. I když se ale jednalo o dvojku, konkurence tomu zdaleka neodpovídala. Původ má každopádně výborný, když matka i dva starší polosourozenci dosáhli na stratus black-type.

11 RABBIT ELUSIVE(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, ž. David Liška 58,0

V srpnu ve Varech vyhrála stylem start-cíl. Na měkčí dráze v CZK jí žokej držel v poli a neměla světlejší moment. Teoreticky by delší distanci zvládnout mohla, přesto reparát nevypadá jednoduše.

12 DON HUGO(FR), 2 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 56,0

Při debutu třetí ve Slušovicích. Matka i obě starší polosestry vyhrály jedničky, takže by měl jít nahoru. Vzhledem k pozdnějšímu otci ale jeho čas může přijít až po zimní pauze.

13 IMPERIO, 2 tr. Štěpánka Myšková, ž. Jiří Palík 57,0

Navzdory pozdnějšímu a delšímu původu dvakrát slušně zaběhl už na přelomu června a července. Otazníkem je od té doby trvající přestávka, ale tohle by mu mělo sednout více a koně trenérky bývají dobře připraveni i po delší pauze.

Tipařův verdikt: Přes pomalejší úvod vyběhl MES AILES v Ceně zimního favorita dobrou formu, a i protože další metry navíc jsou plusem, role favorita ho nemine. Z už vítězných koní vypadají dobře také From The Stars a Eagle Babe. Hůře čitelný je ve Francii startující Duplikat a přes delší pauzu zaslouží pozornost také Imperio. (Jaroslav Fabris)

Tip: Mes Ailes – From The Stars - Imperio

 

14:30 - 6.dostih

Memoriál Josefa Šacha

R - handicap II.kat. - 3+ - 1800 m - 90 000 Kč

1 MO MY DREAM(FR), 7 b tr. Jana Manová, ž. Michal Demo 60,5

Loni tento dostih vyhrála, když měla rating o kilo nižší než teď. Velká cena českého turfu na ni byla moc silná, ale v Pardubicích předvedla dobrou formu a box číslo 1 je pro její ofenzivní taktiku ideální.

2 LIKE MAGIC(FR), 3 j tr. Zdeněk Seménka, ž. Václav Janáček 61,0

Ve Velké jarní sice nenaplnil slibné ambice z bratislavské předzkoušky, ale v létě se vrátil vítězně ve Varech. To sice bylo ve slabší společnosti, ale následně tam byl druhý v Lázeňské míli. V posledním startu mu utekl jen ofenzivní Odsonne, což bylo i tím, že se nemohl srovnat v rovině. Vypadá, že pořád dozrává a může mít další progres.

3 SEA THE NIGHT(IRE), 6 tr. Tomáš Váňa, ž. Jan Verner 56,0

Loni byl v tomto dostihu třetí, teď má o 3 kg nižší rating, protože jeho letošní formy tak oslnivé nebyly. V Pardubicích ale byl minule třetí, kde zaběhl dobře i loni, takže jde stejnou cestou.

4 SOLEMEENA, 4 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 57,0

V jedničkovém handicapu v Mostě na 2000 metrů se od ní čekalo možná víc, ale až v závěrečných metrech prohrála o délku American Charliem a Zaukhanem, oproti nimž má teď mírně lepší váhový poměr a na 1800 metrů v Chuchli v září vyhrála.

5 MELANDROS(FR), 4 b tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 56,0

U nás letos běžel dvakrát, vždy na 1800 metrů. Na jaře v Mostě prohrál o délku se Zaukhanem, když začátkem září vyhrál v Chuchli, o délku ho porazil. Využíval ale nižší váhy a teď se bude muset vyrovnat s přídavkem 4,5 kg. 

6 AMERICAN CHARLIE(FR), 3 j tr. Jana Nováková, ž. Michal Abík 57,0

Ve Varech byl v létě třetí na 2000 metrů ve slušné společnosti i s vyšší váhou. Tehdy pojal dostih ofenzivně, ale naposledy v Mostě, kde by se tato taktika hodila, od ní odešel a nakonec musel útočit zcela zezadu. Na jaře na 1800 metrů v Chuchli vyhrál mezi tříletými, ale byl diskvalifikován po pozitivním dopingovém nálezu.

7 ZAUKHAN(GB), 5 tr. Tomáš Váňa, ž. Jiří Palík 58,5

Běhá spolehlivě a nejhorší jeho letošní umístění bylo páté místo v jedničkovém handicapu v Mostě, kde naposledy doběhl na úrovni American Charlieho a Solemeeny. Případná měkká půda by pro něj byla výhodou.

8 RABBIT BURATINO(IRE), 4 tr. Allan Petrlík, ž. Milan Zatloukal 59,0

Letos vyhrál stylem start-cíl na menších oválech v Brně a Slušovicích. V Chuchli na míli sice přišel koncem, ale dostih byl hodně rychle rozjetý. Na 1850 metrů v Pardubicích trochu puloval a v závěru spíš ztrácel, takže 1800 metrů na případné měkké půdě na něj může být dlouhých.

9 SPARKLE SHOUT(IRE), 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Adam Florian 61,0

V posledních startech běhala v moc silní konkurenci, navíc 3200 metrů v Ceně prezidenta republiky na ní bylo moc dlouhých. V létě šla dobře na 2000 metrů, takže distance by mohla být v pohodě, ale jako drobnější klisna ponese vysokou váhu.

10 SILVER TRIGGER(FR), 5 bj tr. Michal Kalčík, Lukáš Charvát 58,5

Letos je na vzestupu a jeho rating od loňska stoupnul o víc jak 10 kg. Zatím ale běhal v trojkách, a přestože minule byl druhý na 1800 metrů, distance je přeci jen otazníkem, protože v létě vyhrál ve Varech dvakrát na 1400 metrů.

11 CULIHRACH(IRE), 5 j tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 53,5

Přestože běhá spíš na delších distancích, na jaře tu byl druhý ve dvojkovém handicapu i na 1800 metrů. Na podzim se vydal do příliš těžké Wielke Warszawské a poslední forma z jedničkového handicapu také není dobrá, když tam skončil poslední.

12 BETTSUT, 7 tr. Karel Héč, ž. Jiřina Andrésová 55,0

Lehce vyhrála posední dva starty a v takhle silné společnosti se bude muset vypořádat s výrazně vyšším ratingem. Na měkké půdě to umí, ale obě výhry byly na mílové distanci.

13 SAGAR(IRE), 7 tr. Martin Pišl, Eva Buriánková 59,5

Někdejší vítěz Velké jarní ceny patřil dlouhá leta ke špičce. Před třemi lety byl druhý v EJC Middle na 1800 metrů a chuchelská dráha jeho táhlé koncovce svědčí. Sice už není v takové formě a poslední start absolvoval pod novým trenérem, ale nešel v něm špatně a proti Sea The Nightovi a Rabbit Buratinovi teď ponese výhodnější váhu. Navíc by mu měla přijít vhod případná měkká půda, na níž na jaře dokázal potrápit Politicuma v Memoriálu Jaroslava Maška.

14 KENSHIBU(IRE), 5 tr. Martina Havelková, ž. David Liška 58,0

Loni byl v tomto dostihu druhý, ale letos absolvoval jen dva starty. Po nadějném jarním startu se odmlčel až do minulého týdne, kdy v Mostě nic velkého nepředvedl.

Tipařův verdikt: Tohle je skutečně silně obsazený handicap. Dobré šance má obhájkyně loňského prvenství Mo My Dream, která startuje z prvního boxu a zřejmě se postará o tempo dostihu. Také Solemeena chodí z dobré pozice a na 1800 metrů tu letos vyhrála. Její přemožitelé z Mostu tentokrát proti ní mají menší váhovou nevýhodu, ale Zaukhan bude těžit z případné měkké půdy, American Charliemu zas minule nevyšel průběh dostihu. Progres by ale mohl mít tříletý LIKE MAGIC. Měkká půda by měla sednout i Sagarovi. (Ondřej Blahník)

Tip: Like Magic – Mo My Dream - Sagar

 

15:00 - 7.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 ORSSIO(FR), 8 tr. Jaroslav Drlík, am. Anna Lebdušková 62,0    

Před dvěma týdnu tu zvítězil na sprintu, když o 5 délek porazil Frama. Podle nynějších vah by to mezi nimi mělo být těsné, když pro oba už je míle lehce nad optimem.

2 COLTYN, 7 tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 56,0

V posledních čtyřech startech za peníze a naposledy tady ztratil na Lucase Warriora 15 délek. Tady to může být podobné, když míle mu byla vždy delší, obzvláště na měkčí půdě.

3 KISSI STURM, 8 j tr. Jan Blecha, ž. Jakub Pavlíček 61,5

Naposledy zklamal na oblíbené mostecké dráze, když „visel“ tak, že ho jezdec nemohl vyjíždět. Pokud se toho vyvaruje, tabulové ambice mít může.

4 FABLE, 6 tr. Jan Podhányi, ž. Jaroslav Línek 60,0           

Před týdnem ve Slušovicích dosáhla na třetí stříbro v řadě. Předtím v Mostě porazila Bright Amber, na delší cílové rovině to bude mít těžší.

5 LUCAS WARRIOR, 5 tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 55,5      

Před dvěma týdny tu na oblíbené měkčí půdě a ideální distanci deklasoval pole soupeřů. Dá se čekat opět mezi nejlepšími, i když soupeři jsou těžší a míle už může být trochu dlouhá.

6 BRIGHT AMBER(FR), 5 tr. Alena Škrášková, Lukáš Charvát 58,0             

Naposledy v Mostě o cca 2 a půl délky za Fable a na dráze s delší cílovou rovinou jí může chytit. Obvykle běhá kratší tratě, na jaře tu ale zvládl míli se ctí.

7 LASSCA(IRE), 3 tr. Zdeněk Bodlák, am. Matyáš Luka 58,5         

V Petrlíkově memoriálu pátá, předtím tu ztratila necelé 3 délky na Trezy Lady. Oproti tomuto startu se váhy mezi nimi příliš nemění a tady se představí poprvé pod novým trenérem i majitelem.

8 VIENNA CALLING(IRE), 3 tr. František Zobal, ž. Petr Foret 56,0             

V létě se mu nedařilo, na podzim se ale chytil a naposledy v Mostě porazil o necelé 2 délky Fabrijana Ersteho. Toho ale za distancí tísnil a svěřenec trenéra Petrlíka nosil tehdy o 5,5 kg víc.

9 TREZY LADY(FR), 4 j tr. Miroslav Nieslanik, am. Jan Kovář 58,5              

Start v Lipsku těžko hodnotit, předtím tu ale porazila Lasscu a měla by to zvládnout zas. Předchozí formy byly též dobré a míle vypadá jako její optimum.

10 FRAM, 6 j tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 54,5            

V září tu překvapivě zvítězil a následně si poradil i s přídavkem od handicapera. Orssiovi by měl být blíže a může ho i porazit, pokud si poradí s mílí na měkčí půdě.

11 WELL ALRIGHT(GB), 3 tr. Jaroslav Jelen, ž. Martina Havelková 50,0  

V cenách pro tříleté se mu dařilo, naposledy ale při handicapovém debutu se čekalo trochu více. Míle je mu asi bližší než sprint, porážku dvojici Orssio a Fram vrátí jen těžko.

12 FABRIJAN ERSTE, 4 s tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 56,0

V Mostě se v říjnu ukázal dvakrát v dobrém světle a na jaře zaběhl i v Chuchli. Tady půjde sice po kratší pauze, je to ale letos jeho osmý start, takže zvládnout by to mohl.

Tipařův verdikt: Před dvěma týdny v Praze zvítězili v kratších handicapech Orssio a Lucas Warrior, a vepředu se dají očekávat i tady, pokud si poradí s distancí, která už může být lehce nad jejich optimem. Obvykle kratší tratě běhá i Bright Amber a míle na měkčí půdě by měla být optimální pro dvojici TREZY LADY a Fabrijan Erste. (Ferdinand Minařík)

Tip: Trezy Lady – Fabrijan Erste – Bright Amber

 

STARTOVNÍ LISTINY