Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 5. 9.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 5. 9.

Rozbory dostihů na neděli 5. září ve Velké Chuchli, kde je na programu devítka dostihů včetně Velké ceny Prahy a St Legeru.

 

13:00 - 1.dostih

CENA LIFETIME NUTRITIONAL PROGRAMME FITMIN

R - cena III.kat. - 2 - 1200 m - 60 000 Kč

1 ZAMICO, 2 tr. Allan Petrlík, Lucie Fialová 54,5

Při debutu hodně daleko. Nastupuje po pauze. Mohla by mu prospět, protože při debutu působil hodně zeleně. Zřejmě dvojka stáje. Kandidát na konec tabule.

2 LIVINGSTON, 2 tr. Ludvík Haris, ž. Martin Laube 58,0

Ve druhém startu předvedl pěkný progres. Zkrácení distance, i když mírné, nebude plusem. Dotaci by získat určitě měl, ale nějaký lepší soupeř se asi najde.

3 NIWALL, 2 tr. Jiří Michal, ž. Vendula Korečková 56,0

Matka vyhrála klasiku, ale v chovu zatím nedala vítěze. Otec se též v chovu moc neprosadil. Při debutu může jen překvapit.

4 NACHT STAR, 2 tr. Ladislav Pohanka, Ulan Kozhomkulov 56,0

Možná nejlepší původ v poli, ale stáj má špatnou formu, takže se těžko odhaduje, co čekat od debutanta. Ziskem dotace nepřekvapí, ale pokud by vyhrál, tak by byl prvním vítězem stáje za poslední rok. Narozen v únoru. Ranost by mu chybět nemusela.

5 REMMEK, 2 j tr. Martina Havelková, ž. Jan Verner 56,0

Narozen v půlce dubna. Má čtyři pravé starší sourozence. První dva byli jedničkoví, ale poslední dva na rovině jen čtyřkový. Dotaci by získat mohl v tomto slabším dostihu, ale rozběhaní soupeři asi budou mít navrch.

6 SHIROCCO FRITZ, 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 58,0

Při debutu těsně za Gasparini, ale ten měl lepší váhu, takže tentokrát by si mohli pořadí vyměnit. Lépe by jí též mohla sednout distance. Jednička stáje. Kandidátka na vítězství.

7 GASPARINI, 2 b tr. Jan Demele, ž. Jiří Palík 58,0

Při debutu i ve druhém startu podal dobrý výkon. Ve Slušovicích asi byla silnější konkurence než tady nebo při debutu mezi českými odchovanci. Měl by bojovat o přední příčky.

8 VARNEY, 2 tr. Martin Liška, ž. Petr Foret 57,0

Při debutu dále od nejlepších. Mohl by se zlepšit a bojovat o konec tabule. Na nejlepší by ale stačit neměl.

Tipařův verdikt: O vítězství by měla bojovat zejména trojice RABBIT SHIROCCO, Gasparini a Livingston. Opatrně favorizuji prvně jmenovanou klisnu, která by mohla jít nahoru a mohla by jí nejlépe sedět distance, i když i ona asi najde optimum na delších distancích. Gasparini ji při debutu porazil, ale teď vychází váhově hůře. Livingston by určitě uvítal delší distanci. Ve druhém startu předvedl progres, ale ne tak velký. Rabbit Shirocco by se mohla zlepšit více. Tabuli by mohli doplnit druhý zástupce Rabbitu Zamico nebo Varney. (tj)

Tip: Rabbit Shirocco – Gasparini – Livingston

 

13:30 - 2.dostih

CENA SPOLEČNOSTI TIPSPORT

R - handicap II.kat. - 3+ - 1800 m - 90 000 Kč

1 PACE MAN(SWI), 5 tr. Filip Neuberg, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Obě karlovarská běhání jsou dobrá, když zvlášť v červenci narazil na kvalitní soupeře. Tehdy mu hrála do karet i měkčí dráha, na níž to tentokrát nevypadá, přesto se s ním při vstupu do handicapu musí počítat.

2 SPENCER(GB), 4 j tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 62,5

O derby dnu se o vítězství podělil s Boruvkou, přičemž jejich váhový poměr se nemění. Ani distance se sice nemění, přesto je pro něj na hraně. Všechny handicapové úspěchy získal s nižšími známkami.

3 CAWOK(IRE), 5 tr. Michal Tajmr, ž. Jan Verner 53,0

Před týdnem nesupěl na o 400 metrů kratší distanci v Mostě, kde šel zezadu, což na tamním hipodromu nebývá úspěšná taktika. Sem byl dohlášen. Distance je každopádně trochu delší a 2 kg přes váhu mu také nepomůžou.

4 GALIS, 8 tr. Ladislav Pohanka, ž. Jaroslav Línek 58,0

Sezónu nezahájil špatně, nicméně o derby dnu ztrácel na duo Boruvka – Spencer bezmála 15 délek. I protože se stáji dlouhodobě nedaří, takže potřebné zlepšení asi nebude v jeho silách.

5 AIDENSFIELD(GER), 3 j tr. Michal Kalčík, ž. Petr Foret 57,0

Na jaře dvakrát dobře zaběhl mezi tříletými v Bratislavě, ale ve dvou chuchelských startech na to nenavázal. Následně změnil trenéra a tři měsíce nestartoval. Lepší tedy bude počkat, jak se uvede v handicapu.

6 LAGOAS(GER), 8 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 55,0

Poslední dva starty absolvoval v karlovarských handicapech a shodně uzavřel tabuli. Tady vypadá konkurence silnější a ponese 2 kg přes váhu, takže lepší to asi nebude.

7 URAN(GER), 5 tr. Jan Demele, ž. Martin Laube 55,0

O derby dnu vstoupil do handicapu šestým místem, když na duo duo Boruvka – Spencer ztrácel takřka 8 délek. Změna váhového poměru o 3,5 kg by tedy na otočení poměru sil stačit neměla. Navíc je otazníkem, proč byl před dvěma týdny škrtaný ze Slušovic.

8 EDREMI(FR), 4 s tr. Zdeno Koplík, ž. Jaromír Šafář 57,0

Ze čtyř startů v českém tréninku byl nejlepší ten druhý, ale i ve Smolíkově memoriálu porazil pouze slábnoucí soupeře. Posledně ve Vittelu výrazně ztrácel na soupeře, z nichž všichni vlastní francouzské handicapy pod 30 kg. Jeho optimum by navíc mělo být výše.

9 TRIPLEX(IRE), 4 tr. Karel Germič, ž. Radek Koplík 59,5

Sice je na životním maximu, ale stále jde nahoru. Poslední starty sice absolvoval na dalších distancích, ovšem na této dráze a distanci v květnu vyhrál. Krátce před minulým startem změnil trenéra. 

10 RES JUDICATA(FR), 6 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 58,0

Pod novým trenérem se uvedl suverénním vítězstvím. Minule o 4 a ¼ délky prohrál s Pace Manem, ale není moc narostlý, takže mu nesedla kombinace vysoké váhy a měkké půdy. Váhový poměr se s Pace Manem se mění o 2,5 kg v jeho prospěch.

11 BORUVKA(IRE), 5 sj tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 51,0

Po slabším vstupu do sezóny vyhrála o derby dnu. S podobnými známkami si loni dokázala poradit, a protože stájová forma šla od jara nahoru, někde vpředu by se zase zamotat měla.

Tipařův verdikt: V těžké karlovarské ceně se koncem července utkali PACE MAN a Res Judicata. Tehdy měl navrch dříve jmenovaný, ale díky změně váhového poměru by to tentokrát mezi nimi mělo být vyrovnanější. Očekávaná rychlejší dráha sice hraje pro Res Judicatu, ovšem méně prověřený Pace Man může jít více nahoru. Počítat se musí i s dvojicí BoruvkaSpencer, kteří se podělili o vítězství v podobném dostihu o derby dnu. (jf)

Tip: Pace Man – Res Judicata - Boruvka

 

14:05 - 3.dostih

CENA FONDU OHROŽENÝCH DĚTÍ

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 DARINA(POL), 5 tr. Zdeno Koplík, am. Amálie Vacková 50,0

Po vynechané loňské sezóně se pod novým trenérem vrátila na dráhu posledním místem v Netolicích. Také tentokrát jí povede nezkušená jezdkyně, takže výraznější zlepšení zřejmě nenastane.

2 NÁTURA, 5 tr. Jozef Franko, Taťána Mášová 50,5

Ve Slušovicích toho po dvou a půl měsíce dlouhé pauze mnoho nepředvedla. Větší dráha a delší distance jí sice přijdou vhod, nicméně v červnu v podobném dostihu neuspěla.

3 TARAWERA(IRE), 3 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 52,0

Po sérii umístění kolem konce tabule minule finišovala ve Varech druhá o kategorii níž. Ještě může mít rezervy, takže i když distance vypadá na hraně, počítat se s ní musí.

4 NACHTSWAERMER(IRE), 5 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 56,0

Kromě jednoho vítězného startu se mu letos nedaří. I když chodí koncem, preferuje trochu kratší distance. Už minule na míli neuspěl, ale protože tentokrát by měla být dráha rychlejší, může jí zvládnout lépe.

5 WICKER STONE(IRE), 10 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 61,5

Sice už patří mezi veterány, ovšem posledně vyhrál lehce stylem start-cíl v Mnichově. Poslední český start absolvoval loni v září, kdy s podobnou známkou bojoval o vítězství. Tehdy se ale běželo na jeho oblíbené měkké dráze, na níž to tentokrát nevypadá.

6 TREZY LADY(FR), 3 j tr. Miroslav Nieslanik, am. Sabina Mokrošová 55,5

Posledně nesplnila roli favoritky ve Slušovicích, ale v prvním oblouku špatně točila a neměla klidný průběh. Pokud se jí povede jako v předchozích dvou startech schovat v poli, může do handicapu vstoupit úspěšně. Při vítězství v karlovarské amatérce na jejím štítě skončili Sea The Night a Arielle.

7 NAPOLEON BAY(FR), 3 tr. Jaroslav Drlík, ž. Jaromír Šafář 58,0

Do handicapu dobře vstoupil ve sprintu, následně mu nesedla kombinace distance 2000 metrů a měkké dráhy. Tohle by pro něj mohlo být ideální. Koneckonců v Chuchli už na míli zvítězil.

8 SEA THE NIGHT(IRE), 5 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 59,5

Na vítězství už čeká přes dva roky, ale je na něj spoleh. V podobných handicapech letos skončil druhý a čtvrtý, přičemž tentokrát jde na start s o 1,5 kg nižší známkou.

9 STREIF, 4 tr. Ilona Hronová, ž. Jan Verner 53,5

Loni zvítězil na měkké dráze při EJC. Letos nejlépe zaběhl při vstupu do sezóny, kdy bylo rovněž měkko, ale od té doby mnoho nepředvedl.

10 EVEREST HILL(GB), 11 tr. Zdeno Koplík, ž. Martina Havelková 51,0

Posledně mnoho neztrácel na Taraweru a změna váhového poměru jejich šance teoreticky vyrovnává. V Chuchli ale startuje sporadicky, a když tam v červnu zamířil podobného dostihu, neuspěl.

11 JAN MESSI, 4 tr. Zdeněk Moravec, am. Marcel Novák ml. 56,0

V posledních startech se pravidelně umísťoval mezi nejlepšími. Tady ale vypadá konkurence silnější a na takto krátké distanci ještě nestartoval. Navíc jeho stálý jezdec tentokrát nevyužívá celou úlevu.

12 ARIELLE, 4 tr. Helena Voršilková, ž. Jiřina Andrésová 50,0

Karlovarský vstup do handicapu nebyl špatný, i když porazila hlavně slábnoucí soupeře. Na Sea The Nighta každopádně ztrácela bezmála 4 délky a jejich váhový poměr se nemění.

13 POPOCATEPETL, 6 s tr. Karel Germič, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Loni se mu v podobných handicapech nedařilo, a i když se zdá být letos v lepší formě, narazí na silnější konkurenci než v předchozích startech.

Tipařův verdikt: Na startu bude trojice tříletých koní a se všemi se musí počítat. Nejlepší volbou může být NAPOLEON BAY, který se vrací na vítěznou dráhu a distanci. Pokud se Trezy Lady povede klidnější průběh než posledně ve Slušovicích, měla by do handicapu vstoupit úspěšně. Koneckonců v karlovarské amatérce na jejím štítě skončil Sea The  Night, na něhož je v podobných dostizích spoleh. Z dvojice trenéra Václava Luky vypadá jako lepší volba Tarawera. (jf)

Tip: Napoleon Bay – Trezy Lady – Sea The Night

 

14:40 - 4.dostih

Velká Cena Prahy CK Martin Tour

R - cena L - 3+ - 1600 m - 600 000 Kč

1 RAGING STORM(IRE), 5 ž. Jan Verner 59,0

Pořádnou dostihovou kariéru začal až loni ve čtyřech letech a hned se chytil mezi špičkou mílařů, kde bral cenná umístění. Tohle je ale hodně nabité a on nastoupí letos poprvé.

2 BILLABONG CAT(FR), 6 j ž. Jiří Chaloupka 59,0

Ve Francii má aktuální rating 41,5 kg, což mu tady dává velké šance. Má ale problémy s dýcháním a minule si vybral výpadek. Při české premiéře se tak a něj nelze zcela spolehnout.

3 RATE(FR), 4 j ž. Michal Hrouda 59,0

Má vytrvalecký původ, díky svému temperamentu se však uplatňuje líp v kratších dostizích. Na jaře vyhrál Velkou dubnovou na 1800 metrů, míle ale pro něj může být moc krátká.

4 ACHIRD(IRE), 4 ž. Tomáš Lukášek 57,5

Loni zde na měkké dráze skončila druhá, ale tehdy nebyl dostih tak dobře obsazen a ona by potřebovala spíš pár metrů navíc. V létě bodovala na ve Varech na 2000 metrů v konkurenci klisen, ale i mezi hřebci se dokázala umístit.

5 OPHELIA`S AIDAN(IRE), 5 ž. Petr Foret 59,0

Každý ze svých pěti startů letos absolvoval v jiné zemi a nikdy nebyl hůř jak pátý. I tady může pomýšlet na umístění, představit si ho jako vítěze už je těžší.

6 SEASONY(IRE), 4 ž. Martina Havelková 59,0

Je vidět, že v posledních startech jde nahoru, ale bral umístění jen v handicapech druhé kategorie a tohle bude jiná liga.

7 ROYAL TOWN(FR), 6 b ž. Radek Koplík 59,0

Loni byl v tomto dostihu čtvrtý, naposledy blízko třetí v Bratislavské míli. Formát chuchelského závodiště by mu mohl sednout líp, přesto v takhle nabité sestavě to bude mít těžké.

8 HEAVEN FORFEND(GB), 4 sj ž. Martin Laube 59,0

Čerstvý import z Francie vyhrál poslední dva starty. Dva z nich ještě na jaře v Británii, za což dostal rating 82 lb, jeho poslední vítězství ve Francii mělo hodnotu asi 40,5 kg tamního handicapu. Je na vítězné vlně, střídat majitele mu viditelně nevadí, ale třídou tu bude několik koní srovnatelných.

9 ZARIYANNKA(IRE), 4 ž. Jaroslav Línek 58,0

Loňská vítězka Oaks se specializuje na střední tratě, na nichž v našem regionu letos brala vždy druhá místa. Ve Velké dubnové a v Ceně Scottish Rifla na Turf Gala to byly dobré formy, porážka opět v Bratislavě od Mo My Dream byla překvapením, i když tam jí mohla limitovat vyšší váha. Také jako koncové klisně jí líp sedne chuchelská dráha.

10 DONN CLIFS(IRE), 4 ž. Milan Zatloukal 59,0

Loni neuspěl ve Velké jarní a jeho formy z Německa a Itálie se těžko čtou. Před týdnem však po delší pauze zaběhl dobře v Mostě. Sice jen ve dvojkovém handicapu, ale nesl vysokou váhu a start v nohách ho může posunout dál.

11 TORQUE POWER(GB), 5 ž. Jiří Palík 59,0

Vyhrál poslední dva ročníky tohoto dostihu, loni ale nebyla sestava tak silná jako dnes. Přestože letos zatím nezvítězil a posledně se od něj ve Varech čekalo víc, stále patří mezi naši nejužší špičku a díky své spolehlivosti není hattrick nereálný.

12 CAPE FREEDOM(IRE), 6 ž. Jaromír Šafář 59,0

Před týdnem předvedl letos poprvé formu, s níž loni vyhrál EJC Middle, když deklasoval soupeře ve Velké letní ceně v Mostě. Sice před dvěma lety vyhrál Velkou květnovou, ale lepší jsou pro něj střední tratě.

Tipařův verdikt: Pole mílařského vrcholu je nabité. Jsou tu dva koně, kteří absolvují českou premiéru a oba ukázali v zahraničí třídu, s níž můžou pomýšlet na vítězství. Billabong Cat běhal těžší dostihy, ale díky problémům s dýcháním není tak spolehlivý jako Heaven Forfend, který přes častou změnu majitele drží sérii čtyř vítězství. TORQUE POWER sice letos bral jen umístění, v tuto dobu však bývá v pravé formě a může pomýšlet na hattrick. Před týdnem se konečně opět zaskvěl jeho stájový kolega Cape Freedom, ale míle už pro něj může být krátká. Mezi silnou sestavou hřebců nelze zapomínat i na Zariyannku. (ob)

Tip: Torque Power – Billabong Cat – Cape Freedom

 

15:20 - 5.dostih

76. ST LEGER FACTORINGU ČESKÉ SPOŘITELNY

R - cena L - 3 klisny a hřebci - 2800 m - 600 000 Kč

1 MIKE MAJK(IRE), 3 s tr. Miroslav Nieslanik, ž. Tomáš Lukášek 58,0

Jeho maximem je vítězství ve čtyřkovém handicapu na 1800 metrů, ve Velké červnové ceně se proti špičce neprosadil. Podle projevu ani původu navíc na supervytrvalce nevypadá.

2 KAMSSIO(FR), 3 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 58,0

V Českém derby finišoval pátý, přičemž tady nepotká žádného ze svých přemožitelů. Na start půjde teprve počtvrté, takže by měl jít ještě nahoru. K tomu mu pomůžou i metry navíc, koneckonců jeho polobratr Ramssio předloni St Leger suverénně ovládl.

3 DIONIS(GER), 3 s tr. Luboš Urbánek, ž. Jiří Palík 58,0

Vytrvalosti má dostatek, když na této distanci solidně zaběhl v Saint-Cloud. Slušná je i čtvrtá příčka ze Slovenského derby, které ale bylo výrazně slabší než to české. Také jeho německý handicap 64 kg napovídá, že pár lepších koní se tu najde.

4 RESPEKT, 3 tr. Tomáš Duchoň, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Se špičkou se utkal ve Velké červnové ceně, v níž sice na dotaci nedosáhl, ale na jeho štítě skončili Vert Liberte i Mike Majk. Před dvěma týdny ve Varech lehce vyhrál mezi českými odchovanci. Jeho optimum asi bude trochu níže, přesto by minimálně tabuli trefit měl.

5 ZORIYMAN(FR), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 58,0

Už si vyzkoušel meranské siepi, ale dělal chyby a byl zadržen. Je tempařem, takže České derby odvodil a ze sedmého místa nakonec ztrácel na Kamssia pouze délku. Vytrvalosti má v původu dost a stáji se v posledních týdnech daří.

6 RAMSYA, 3 tr. Čestmír Olehla, ž. Vendula Korečková 56,5

Před dvěma týdny lehce zvítězila v pomalu rozběhnuté slušovické čtyřce. Tohle ale bude nad její síly a návrat na supervytrvaleckou distanci nemusí být plusem, když oba praví sourozenci jsou kratší. 

7 VADEMILLA, 3 tr. Allan Petrlík, Lucie Fialová 56,5

Na supervytrvalecké distanci slušně debutovala v Lysé nad Labem, ale za ní mnoho kvality nezůstalo. Zhruba o 7 délek porazila Dalmácii, která s výraznou ztrátou uzavřela doběh Oaks. Přes očekávaný progres patří k outsiderům.

8 VERT LIBERTE(IRE), 3 bj tr. Dalibor Török, ž. Michal Hrouda 58,0

Ve VJC finišoval druhý, ale v obou startech na vytrvaleckých distancích zklamal, byť derby mělo těsný doběh, takže na Kamssia ztrácel zhruba 2 a ½ délky. Nejlepší výkony podal na měkku, které se čekat nedá. Navíc vzhledem k rychlému otci zůstává jeho vytrvalost otazníkem.

Tipařův verdikt: Na startu bude pouze trojice účastníků Českého derby. Z nich si koncem června nejlépe vedl KAMSSIO, který by se měl díky získaným zkušenostem a metrům navíc ještě zvednout, takže je hlavním adeptem na vítězství. Zoriyman na něj nicméně v derby mnoho neztrácel a stáji se zvlášť ve velkých dostizích v posledních týdnech daří. U posledního z derbystů Vert Liberta je vytrvalost s největším otazníkem, a protože deště v tomto týdnu ustaly, zřejmě se ani nyní nedočká oblíbené měkké dráhy. (jf)

Tip: Kamssio – Zoriyman – Vert Liberte

 

16:00 - 6.dostih

CENA PĚSTOUNSKÝCH RODIN

R - handicap III.kat. - 3+ - 2400 m - 60 000 Kč

1 TALULU, 3 tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 48,0 - NESTARTUJE

Na této distanci zvítězila o kategorii níž ve Varech, ale jednalo se o pomalý dostih s rychlým závěrem. Tady by mělo být tempo rychlejší, což jí sedět nemusí. Je totiž z rychlé rodiny.

2 GLAVALINO(SRB), 9 tr. Zdeněk Mimra, ž. Jiří Palík 55,5

V podobných chuchelských handicapech letos skončil dvakrát okolo konce tabule a jeho rating stále klesá. Koneckonců takto nízko ještě nikdy nebyl. Poslední forma ze Slušovic je nicméně slabší.

3 WASTE NO TIME, 8 tr. Lenka Horáková, Lucie Fialová 57,5

Letos absolvoval handicap pouze o derby dnu, kdy v podobném dostihu neuspěl. Další dvě formy jsou ale dobré. Každopádně platí, že na větší dráze je pro něj tato distance na hraně.

4 HIGHBRATION(GER), 4 tr. Karel Germič, Simona Laubeová 58,0

V Lysé jí naposled porazil Waste No Time, který i tentokrát vychází lépe. Na větší dráze s ním přesto může pořadí otočit. Letos v jediném handicapovém startu skončila v květnu čtvrtá za soupeři, kteří se následně prosadili i v jedničkách. Od té doby se navíc o 4,5 kg seběhala.

5 VARIMINGO(GER), 4 b tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Poté, co vynechal druhou polovinu loňské sezóny, předvedl podařený comeback v Drážďanech. Dva následné chuchelské starty ale byly slabší, i když je pravdou, že neměl úplně klidné průběhy.

6 SHEDIR(IRE), 5 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 58,0

Minule byl po startu vystrkán na špici a nasadil ostré tempo, které většina soupeřů neakceptovala. Na čele přesto vydržel až do cíle. Tady se sice bude muset vyrovnat s přídavkem za tento úspěch, ale stáj má formu.

7 CULIHRACH(IRE), 4 j tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 54,5

Od přesměrování na vytrvalecké distance se pravidelně umísťuje mezi nejlepšími. Stejně jako minule by měl porazit Glavalina a Variminga, zatímco se teoreticky může dotáhnout na Shedira. Prohrál s ním totiž o 4 délky, přičemž jejich váhový poměr se mění o 4 kg.

8 MELANIA(GER), 4 tr. Pavel Hlavatý, ž. Michal Hrouda 53,0

Na začátku července na této distanci zvítězila o kategorii níž ve Varech. Před týdnem na to sice v Mostě nenavázala, ale na kratší distanci nebyla zas tak daleko. Sem byla dohlášená.

9 TERRAZZINNI(GB), 3 tr. Helena Vocásková, ž. Jan Verner 54,0

Dvakrát startoval na supervytrvaleckých distancích mezi tříletými. Vesměs potkával soupeře, kteří nemají moc startů, takže se hůře zařazuje. Každopádně minule měl rezervy a nemusí být podchycený.

Tipařův verdikt: I kvůli realizačnímu týmu tu bude bezpochyby populární TERRAZZINNI, který se sice proti starším soupeřům představí poprvé, ale po dvou životních startech nemusí být podchycený. V červenci v o 200 metrů delším dostihu stylem start-cíl zvítězil Shedir, s nímž se i díky stájové formě znovu musí počítat, přičemž blíže než posledně by mu měl být spolehlivý Culihrach. (jf)  

Tip: Terrazzinni – Shedir - Culihrach

 

16:45 - 7.dostih

CENA STŘEDNÍ ŠKOLY DOSTIHOVÉHO SPORTU A JEZDECTVÍ

R - handicap V.kat. - 3+ - 1800 m - 20 000 Kč

1 LUCIFER, 8 s tr. Josef Bartoš, am. Pavlína Kašparová 48,0

Vyloženě nepovedený byl z letošních startů jen ten karlovarský. Tady má dobré startovní číslo a dotaci získat může.

2 STUHNA(FR), 7 tr. Ivana Pejšková, Agáta Čermáková 53,5

Ve Varech v posledních třech startech narazila na neoblíbenou měkčí dráhu, přesto dvakrát získala dotaci. Naposledy porazila Alhamru a tady by to mezi nimi mělo být stejné.

3 BEST BOX(POL), 10 b tr. Tamara Křídlová, Otto Vnuk 58,0

Při netolické obhajobě třetí, o 3 ½ délky před Luciferem. Vloni v červnu tu byl v podobném handicapu čtvrtý a teď je jeho známka o 6 kg nižší.

4 PRINCESS VIKTORIA(IRE), 7 j tr. Marcela Sýkorová, žk. Alexandra Stránská 52,5

Za poslední dvě sezóny bez vydělané dotace a běhá výhradně sprinty. Na startu je nejspíš hlavně kvůli tomu, že je z „učňovské“ stáje.

5 ALHAMRA(FR), 6 s tr. Ivan Kub, Dana Bořánková 61,5

V červenci jí tu dotace unikla těsně, v dalším startu jí ale porazila Stuhna o 3 ½ délky a její váhová výhoda se ještě zvětšuje. Ani se zkušenou jezdkyní tak nevypadá zajímavě.

6 CANDLE IN THE WIND, 9 tr. Renata Pátková, žk. Renáta Ondráčková 54,0

Sezónu zahájila pozdě a příliš se jí nevedlo ani další týden ve Varech. Po standartní pauze může jít lépe, stále je ale 2 kg nad loňským lázeňským triumfem.

7 LATARMISSIE, 3 tr. Lenka Horáková, am. Anna Lebdušková 55,0

Ve Varech čtvrtá mezi slabšími nezvítězivšími, což by na tuto společnost mohlo stačit. Musí ale zapomenout na slušovický výpadek, kdy se vůbec nedostala do kontaktu s polem.

8 FIOMI, 9 tr. Petr Kantek, Denisa Sikorová 64,5

Do letošní sezóny vstupovala po tříleté pauze a slušovický start může být znamením, že už se chytla. Jezdkyni má zkušenou, je ale hodně naložená.

9 ANHOR(GER), 6 tr. Allan Petrlík, Alena Plimlová 58,5

Vloni se v handicapech této kategorie pravidelně umisťoval. Vrací se z překážek, na kterých se mu celkem dařilo, a dá se předpokládat, že tady bude patřit mezi favority.

10 APRIL, 3 tr. Martin Pišl, am. Natálie Flenerová 51,0

V Lysé i ve Varech těsně před Princess Viktorií. Tady by to díky metrům navíc měla zvládnout taky, vyšší ambice asi mít nemůže.

11 ANAWA(FR), 3 tr. Miroslav Nieslanik, am. Tereza Winterová 67,0

Na jaře se dvakrát ukázala v dobrém světle mezi vrstevníky. Vypadá jako typ, kterému by dlouhá pauza vadit nemusela, záležet bude na tom, jak se vypořádá s vysokou zátěží.

12 CARA MIA, 3 tr. Karel Germič, am. Jan Kovář 55,0

Letos dvakrát pátá na sprintech na domácím závodišti v Lysé. Pokud si poradí s nárůstem distance, zadarmo by běžet nemusela.

Tipařův verdikt: Pokud nebude dráha příliš měkká, měla by si i s velkou zátěží poradit Anawa. Z překážek se vracející Anhor vypadá jako adept alespoň na umístění, a i když je STUHNA stále nezvítězivší, tak v této společnosti by to mohla prolomit. (fm)

Tip: Stuhna – Anawa – Anhor

 

17:15 - 8.dostih

CENA ČSCHPMDK

R - cena III.kat. - 3+ - 1400 m - 60 000 Kč

1 WAKAI GO, 3 j tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 56,5

V červencovém chuchelském dostihu pro české odchovance skončil na blízkém pátém místě, a protože na start půjde teprve počtvrté, může se zvednout. Nicméně navzdory rychlému původu se pravidelně rozchází v závěru, takže návrat na kratší distanci nevypadá jako plus.

2 TROPICAL BOND, 10 b tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 61,0

V červenci prohrál se čtveřicí nynějších soupeřů. Poté ale ve Varech dvakrát solidně zvládnul příliš dlouhých 2000 metrů, a i když tohle může být naopak trochu krátké, znovu může něco vydělat.

3 BE MY INDIAN, 3 tr. Jaroslav Jelen, ž. Jan Verner 53,5

V obou životních startech skončil poslední. Před měsícem dokonce s výraznou ztrátou, přestože narazil na slabší konkurenci. Hlavním cílem je zřejmě zisk handicapu.

4 FRAM, 5 j tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 55,5

Na této dráze a distanci sice v červnu vyhrál, ale jednalo se o pětkový handicap. V těch dokázal bodovat i poté, ovšem tady narazí na výrazně silnější konkurenci. 

5 VALMONT OHNE, 9 tr. Jan Havlíček, ž. Martina Havelková 58,0

V červencovém dostihu pro české odchovance skončil třetí, a protože si váhově oproti tehdejším soupeřům mírně polepší, znovu by se měl zamotat vpředu. Posledně v Senici odmítl odskočit do dostihu startovaného praporkem.

6 EASTERN PRINCESS(GER*), 4 tr. Zdeno Koplík, ž. Jaromír Šafář 57,0

V červenci výrazně zastala na pěticí nynějších soupeřů. Tehdy sice špatně odskočila a při teprve třetím životním startu se může zvednout, přesto změna poměru sil zřejmě nebude v jejích silách.

7 FOLIUS, 3 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 51,0

Teprve bude debutovat a jediný starší polosourozenec Flying Finn skončil maximálně druhý v pětce. Lze tedy očekávat především seznamovací start.

8 TROP, 12 tr. Jaroslav Jelen, ž. Michal Hrouda 55,0

Podle poměru váha/handicap tu vychází vůbec nejlépe. Penality mu ale spadly proto, že rok nestartoval, přičemž comeback ve dvanácti letech nebude jednoduchý.

9 FABRIJAN ERSTE, 3 s tr. Allan Petrlík, Lucie Fialová 60,0

V červenci v Chuchli dostih pro české odchovance vyhrál, přičemž porazil pětici nynějších soupeřů. Distance mu sedne lépe než před dvěma týdny, kdy byl na 2000 metrů chtivější, nicméně na tříletka ponese dost kilo.

10 MIKROP ALIGHIERI, 4 tr. Allan Petrlík, ž. Radek Koplík 59,0

Poslední starty absolvoval na menších drahách, ale loni se pravidelně umísťoval i v Chuchli. Z trojice trenéra Petrlíka je zřejmě tím nejslabším, přesto může dosáhnout na některou z dotací.

11 DARKGELTON LADY, 4 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 59,5

V červenci tu skončila čtvrtá. Nedostala se ale k oblíbené ofenzivní taktice, když nebyla nejrychleji na nohách a cesta vpřed se jí zavřela. To by tentokrát díky vysokému číslu hrozit nemělo a kratší distance nebude problém. Posledně jí na měkké dráze došly síly až v závěru.

12 ORLENE, 3 tr. Zdeněk Mimra, ž. Jiří Palík 55,0

Loni ukázala jistý talent, ale dvojice jarních forem jí tu šance nedává. Tady se představí po tři a půl měsíce dlouhé pauze a pod novým trenérem.

Tipařův verdikt: Polovina z dvanáctičlenného pole se v Chuchli utkala v červencovém dostihu pro české odchovance. Tehdy zvítězil Fabrian Erste, ale tentokrát ponese více kilo. Přesto je úspěch stáje Rabbit Trhový Štěpánov pravděpodobný, protože v červenci na něj mnoho neztráceli Valmont Ohne ani DARKGELTON LADY, která navíc neměla ideální průběh. Wakai Go se i na delší distanci rozcházel v závěru, nicméně oproti soupeřům může jít více nahoru. (jf)  

Tip: Darkgelton Lady – Valmont Ohne – Fabrian Erste

 

17:45 - 9.dostih

CENA UNICREDIT BANK

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 GALNOTS(FR), 4 tr. Jaroslav Jelen, ž. Jan Verner 57,5

Na úvod sezóny bojoval o vítězství na 1800 metrech a jeho distanční optimum je možná ještě o pár set metrů dál. Tomu odpovídá i jeho poslední forma.

2 CHEVAL DE ROI(IRE), 3 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Michal Hrouda 55,0

Dvě dotace ve Varech získal táhlou koncovkou. Ubrání metrů tedy nejspíš neocení.

3 MEANNAH, 4 tr. Ladislav Nagy, ž. Petr Foret 57,0

Míle jí byla naposledy příliš dlouhá, slušovický kilometr ale předtím zvládla dobře. Při teprve čtvrtém životním startu a handicapovém debutu se podceňovat nedá.

4 ROXETTE, 5 tr. Tomáš Duchoň, Michaela Musialová 52,0

První životní vítězství zaznamenala v Lysé. Na větší dráze to bude mít těžší, předtím tu ale zvládla se ctí mílovou trať.

5 ORSSIO(FR), 7 tr. Jaroslav Drlík, žk. Zuzana Jeníčková 62,5

Ve Varech prokázal, že na podzim má formu, rovněž mu pomohl sestup do této kategorie. Vloni v září byl na této distanci třetí, když v handicapu byl o 4,5 kg výš.

6 BEE CHIC(FR), 7 s tr. Alena Škrášková, ž. Radek Koplík 59,0

Ve Varech na sázkovém trhu hodně populární, v rovině ho ale síly opustily velmi rychle. Tady asi mnoho příznivců nenajde, i když v handicapu už je hodně nízko.

7 TAPAJO(GER), 9 s tr. Václav Chaloupka, ž. Milan Zatloukal 61,5

Ve Varech z konce pole předběhl jen poražené soupeře. Na této distanci ale v Chuchli zvítězil v květnu a teď už je jen 1 kg nad touto známkou.

8 BOUŘKA, 10 tr. Petr Kantek, ž. Martina Havelková 52,0

V posledních čtyřech startech se jí nevedlo. Ve Varech na rozbité dráze jí ale síly došly až u distance a v Chuchli na této trati vyhrála už čtyřikrát.

9 RABBIT REQUINTO(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, Lucie Fialová 60,0

V posledních startech běhal na menších drahách, v Lysé ale zvítězil ze zadní části pole. Při osmém životním startu se nějaký další progres vyloučit nedá.

10 NURWELA, 5 s tr. Jozef Franko, Taťána Mášová 48,0

Ve čtyřech letošních startech mnoho soupeřů nepředběhla. Poslední start ve Slušovicích zas ale tak špatný nebyl a tady má hlášená stínidla.

11 MARIE D`ORVAL(GB), 4 sj tr. Miroslav Nieslanik, am. Sabina Mokrošová 58,5

Naposledy zaostala na startu a ztrátu už nedohnala. V předchozím startu ale zaváděla pole do roviny s velkým náskokem a soupeři ji předstihli až u distance. Pokud dobře odskočí, šanci by mít měla.

12 BOSTONSHAMAL, 3 tr. Zdeněk Mimra, ž. Jiří Palík 61,5

Kromě posledního startu, který odvodil, byl letos vždy za peníze. Tady se dá čekat změna taktiky a na dotované příčky může znovu dosáhnout.

13 REGGIESTORM, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 58,0

V Brně by nejspíš zvítězil, měl ale velké problémy s točením oblouků. Od té doby se na startu neukázal, ale pokud bude po dvouměsíční pauze fit, odepisovat se nedá.

14 JUVANA(FR), 4 b tr. Kateřina Berthier, ž. Jakub Pavlíček 60,0

Letos ze šesti startů pětkrát za peníze. Obvykle chodí ze špice, tady ale může být zájemců více a nejspíš jí nečeká nic snadného.

15 LAUNCH ZONE(IRE), 3 tr. Michal Kalčík, ž. Jiří Chaloupka 58,0 - NÁHRADNÍK

Nákup ze stáje Russian Racing Syndicate, u které letos dotaci nezískal.

 16 TAELL, 6 tr. Václav Chaloupka, Otto Vnuk 58,0 - NÁHRADNÍK

Vloni se mu na sprintech nevedlo špatně, ale tady by absolvoval hodně pozdní vstup do sezóny.

17 POET`S ROCK(FR), 8 tr. Jaroslav Váňa, am. Natálie Galvasová 57,5 - NÁHRADNÍK

Na konci sezóny 2020 šel s formou dolů a letos by to byl jeho první start.

Tipařův verdikt: Ve formě se po delší době naposledy ukázal Orssio, a i když by potřeboval o trochu delší distanci, tady se dá mezi nejlepšími čekat opět. Po jednom výpadku se nedá odepisovat Bostonshamal, pokud dobře odskočí, musí mít šanci Marie D´Orval. S vítěznou formou z Lysé jdou na start Rabbit Requinto a ROXETTE a klisna v předchozím startu ukázala, že sprint by měla zvládnout i v Praze. (fm)

Tip: Roxette – Bostonshamal - Orssio

 

STARTOVNÍ LISTINY