Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozhodne Arc dobrý los?

Rozhodne Arc dobrý los?

Eduard Němeček odkrývá, ke komu by se přiklonil v zítřejší Prix de l’Arc de Triomphe.

Rozbor Eduarda Němečka

Ve vrcholu evropské rovinové sezony je opět velmi obtížné najít mezi patnácti koňmi vítěze. Výsledek bývá ovlivněn řadou faktorů. V posledních letech hrála významnou roli měkká půda. Letos to vypadá na good to soft, což by mělo být vyhovující pro všechny účastníky. Nezanedbatelný vliv na šance jednotlivých koní může mít i číslo startovního boxu. Venkovní dvouciferné boxy mohou cestu za vítězstvím značně zkomplikovat, zejména při poctivém průběhu dostihu.

Domácí favorit Ace Impact ukázal ve francouzském derby výborné zrychlení v cílové rovině, je neporažený a jistě oprávněně v čele sázkové nabídky. Dosud však neběžel dostih delší než 2100 metrů a jeho kurz (4,25:1) je v tak kvalitním a početně obsazeném dostihu docela nízký.

V posledních dvou startech ukázal výrazný vzestup výkonnosti další tříletý kůň, kterým je O’Brienův vítěz Saint Legeru Continuous (6:1). Stejně jako na festivalu v Yorku i v Docasteru vyhrál Continuous s velkou převahou. Nechybí mu vytrvalost, zvládá jakýkoli povrch, štěstí mu přálo při losu (startovní box číslo 7).  Avšak vyhrát Saint Leger a Cenu Vítězného oblouku se ve stejném roce dosud žádnému koni nepodařilo. A letos je pauza mezi oběma dostihy opravdu velmi krátká – pouhé dva týdny.

Nádherný souboj o vítězství v prestižních King George VI and Queen Elizabeth Stakes v Ascotu svedli na konci července další dva účastníci nedělního pařížského vrcholu. Těsně vyhrál Hukum (6:1), jehož šance v Paříži poněkud oslabuje vysychající půda a především box číslo 14.

I los těsně druhého z Ascotu, kterým byl čtyřletý Westover (7:1, box číslo 1), může být poněkud ošidný a bude nejspíše vyžadovat ofenzívní taktiku. Oba dva (jak Hukum tak i Westover) by však měli potvrdit vysokou třídu a bojovat o přední umístění.

Nakonec jsem si nechal svěřence trenérské legendy Sira Michaela Stouta, kterým je loňský vítěz Champion Stakes z Ascotu, pětiletý BAY BRIDGE. Forma tohoto koně obvykle kulminuje na podzim, zdá se, že realizační tým ho připravoval cíleně pro pařížský vrchol. Před třemi týdny si poprvé vyzkoušel vzdálenost 2400 m, když lehce ve výborném čase vyhrál September Stakes v Kemptonu. Bylo to sice na AW, ale stejnou přípravu měla před několika lety i vítězná Enable.  Půda by mu měla vyhovovat, stejně tak i box číslo 6. Jeho kurz 15:1 vypadá velmi zajímavě.

STARTOVNÍ LISTINA

Dnešní stav dráhy v ParisLongchamp (3,3 – dobrá)