Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Startovní listina pro nedělní Prix de l‘Arc de Triomphe je kompletní

Startovní listina pro nedělní Prix de l‘Arc de Triomphe je kompletní
foto racingpost.com

V neděli se v pařížském Longchamp odběhne největší dostih Evropy Prix de l’Arc de Triomphe, na jejíž startovní listině je dvacítka účastníků.

Pozvánka Jiřího Šnajberka

ParisLongchamp – neděle – 16:05

Qatar Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1, 2400 m, 5.000.000 €)

Ve čtvrtek byla zkompletována startovní listina v plném počtu dvaceti účastníků. A právě omezení počtu způsobilo značné problémy u dalších kandidátů. Velké zklamání zažil především tým kolem ve své domovské Austrálii úspěšné Verry Elleegant, která nakonec ani nebyla dohlašována, protože by se z důvodu nižšího hodnocení do dvaceti účastníků nevešla. Možná ještě větší šance mohla mít druhá z letošní Prix Diane La Parisienne, ale i ona se bude muset spokojit se startem v rámcovém dostihu.

Z potvrzených startujících je v pozici spolufavoritky pětiletá svěřenkyně trenéra Marka Prescotta Alpinista. Ta v posledních dvou letech drží sérii sedmí výher z Anglie, Německa i Francie z letošní GP de Saint-Cloud. Klisna je prověřená distančně a neměla by mít problém s jakoukoliv dráhou. Zástupce irské centrály Ballydoyle Luxembourg se po třetí příčce v jarních 2000 Guineas vrátil na dráhu po několika měsících a naposledy triumfoval v Irish Champion Stakes na 2000 metrů. Malý otazník je tedy jen u distance, na které půjde poprvé. Ve zmíněném dostihu za ním finišovali vítěz GP de Paris Onesto, domácí derby-vítěz Vadeni a spolehlivý Mishriff trenéra Gosdena, který je ale v letošním roce bez vítězství.

Zajímavá dvojice přijíždí z Německa. Loňský vítěz „Arc“ Torquator Tasso má znovu dobrou formu a navíc po změně jezdce bude v jeho sedle Frankie Dettori. Dosavadní stálý jezdec René Piechulek je smluvně vázán do sedla Mendocina, se kterým při posledním startu v Baden-Badenu svého předchozího svěřence těsně porazil. Z jarních dvou startů má navíc vyzkoušenou i místní dráhu.

Vítěz irského derby a třetí z Epsomu Westover následně zklamal v „King George“ v červenci a zde tedy nastoupí po delší přestávce. Jeho aktuální forma tedy známá není, nicméně v úvahách anglických odborníků zůstává hodně vysoko.

Pro překvapení by mohl být nevyzpytatelný Mare Australis, kterému by zřejmě nesvědčila měkká půda, případně tříletý Al Hakeem trenéra Rougeta, u kterého je otazník se zvládnutím distance.

Nakonec zůstává čtyřčlenná japonská ekipa, z níž vyčnívá letos třikrát vítězný čtyřletý Titlehodler. Z domácích drah je prověřený až do dvoumílové distance a pojede ho jeho stálý jezdec. Otazník je jako u všech japonských koní případná měkká dráha. Titleholder půjde plánovaně bez přípravného startu v Evropě, takže to by nevýhodou být nemuselo. Letošní japonský derby-vítěz Do Deuce přípravný start v září absolvoval, ale příliš v něm nepřesvědčil. Japonští zástupci už několikrát téměř sahali po vítězství, ale zatím to stále nevyšlo. V letošním roce v dost vyrovnané sestavě se to může změnit.

STARTOVNÍ LISTINA