Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Startuje série velkých cheltenhamských handicapů

Startuje série velkých cheltenhamských handicapů

Dnes se v Cheltenhamu poběží Paddy Power Gold Cup, což je první ze série steeplových handicapů, které se tam pravidelně konají.

Rozbor Ondřeje Blahníka

15:20 - Paddy Power Gold Cup Handicap Chase (4000 m)

V Cheltenhamu se během sezóny pravidelně běhají velké steeplové handicapy na distanci okolo 4000 metrů. Jen se střídají na starém a novém okruhu. Tento handicap je na „old curse“ s kratší rovinou. Minulou sezónu si v těchto handicapech vedli velmi dobře Il Ridoto a Fugitif, vypadají ale handicaperem podchyceni. V lednu 2022 jeden z těchto handicapů přesvědčivě vyhrál Torn And Frayed, ale od té doby neběhal a teď má rating o 5 lb vyšší.

Ti nepodchycení by mohli být loňští nováčci. The Real Wacker loni v Brown Advisory Novices' Chase porazil Gerri Colomba, který je teď po výhře v Champion Chase v Down Royal druhým favoritem Cheltenham Gold Cupu. To bylo na 4800 metrů, ale v Cheltenhamu vyhrál i 4100 metrů. Jeho rating 162 lb se mi ale přeci jen zdá vysoký. STAGE STAR na festivalu jistě vyhrál Turners Novices‘ Chase na 4000 metrů a má 155 lb. Spolufavority dostihu jsou koně, které tehdy porazil a váhový rozdíl by jejich tehdejší rozdíl mohl dorovnat. Oba navíc mají start v nohách. Tehdy druhý Notlongttilmay zvládl uspokojivě svůj rating 152 lb v handicapu v Cheltenhamu, kde byl čtvrtý a 2 míle na něj byly viditelně krátké. Unexpected Party je populární za porážku Knappers Hilla v Chepstow, ale pro něj to tehdy byl první start ve steeplechase. Já bych přesto zůstal u Stage Stara, myslím, že ještě nemusel ukázat vše. Sice to bude jeho vstup do sezóny, ale koně Paula Nichollse jsou ve formě a on sám o něm říká, že čerstvý běhá nejlíp. V týdnu, kdy byl jeho kurz 5:1, jsem váhal, ale tech 6:1 se mi už líbí víc.

V týdnu jsem totiž uvažoval o Angels Breath. Ten vypadal, že by z něj mohla být hvězda, ale pak měl tři roky pauzu. Loni se vrátil na dráhu, ale Sam Thomas si ho od Nickyho Hendersona přebral až v lednu a jeho návrat nebyl ideální. Teď už má za sebou druhé místo v hirdách v Cheltenhamu a jeho známka pouhých 144 lb vypadá lákavě. Nebyl jsem ale jediný, kdo měl stejnou myšlenku. Jeho kurz klesl z 11:1 na 8,5:1 a v současnosti je nejhranějším koněm v poli.

Z těch vysokých kurzů jsem zvědavý na Whistleinthedarka. Ten jde z menších dostihů, ale na těžkých skocích zatím neprohrál. Laura Morgan ale zřejmě bude má jako první šanci Notlongttilmay a říká o něm, že ho pak chce zkusit na delší distanci.

STARTOVNÍ LISTINA