Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Středotraťaři se utkají ve Velké letní ceně

Středotraťaři se utkají ve Velké letní ceně
Grigri de Lancray s Václavem Janáčkem vítězi Zlatého poháru - foto: Jana Syručková

Kromě sprinterského vrcholu nabídne program na mosteckém hipodromu i jedničkový dostih na střední distanci.

16:10 – 5. dostih – Most

Velká letní cena Ústeckého kraje (I. kat., 2000 m, 150.000 kč)

Favoritem dostihu s devítkou účastníků je Grigri de Lancray (Janáček). Svěřenec Filipa Neuberga loňskou sezónu zahájil vítězstvím v mostecké čtyřce, ale od té doby šel výrazně nahoru, přičemž jeho progres zatím vyvrcholil start-cíl vítězstvím ve Zlatém poháru. Na mostecké dráze zakončil loni sezónu vítězstvím ve dvojkovém handicapu na 2000 metrů, v prvním letošním startu ho tam v témže handicapu na cílové pásce porazil méně zatížený Orpheus. Profil mostecké dráhy jeho ofenzivnímu pojetí vyhovuje, ne již tak případná měkčí dráha. Na ní prohrál svůj poslední start v Bratislavě, kde ho ve Zlatém poháru na 2600 metrů porazil Carlo Biraghi. Ostatní ale výrazně ztráceli a třída bude to, o co se tady může opřít.

Uvidíme, jak se na špici vyvine situace. Tříletý Locomotive (Lukášek), který naposled skončil šestý v Českém Derby, je také ofenzivním koněm. Na jaře zde o 7 délek deklasoval vrstevníky o 7 délek, když se jim začal vzdalovat na protilehlé straně a podobnou taktiku volil i v Memoriálu Otakara Frankenbergera, kde na měkčí dráze nestačil jen na pozdějšího derby vítěze Hazardera. Zkrácení distance mu jistě prospěje, ale i jemu by víc sedla rychlejší dráha.

Před třemi lety v tomto dostihu vyhrál Darkolva (Šafář). Od té doby startoval v Mostě třikrát. Loni byl druhý v Memoriálu Vlastimila Smolíka a v tomto dostihu skončil třetí. Letos měl jako většina svěřenců Radka Holčáka horší jaro, ale o derby mítinku překvapivě dobře zaběhl se špičkou našich mílařů v Tattersalls Mile, přestože se dosud věnoval spíš vytrvaleckým dostihům. Poslední start absolvoval v Kisbér Dij na 2000 metrů, kde s ním Jan Verner zvolil velmi ofenzivní taktiku a v rovině přes něj přešli soupeři. Tady by mu to mohlo sednout, případná měkčí dráha je plusem a když zopakuje formu z derby dnu, musí se s ním počítat.

Cape Freedom (Línek) se stále neukazuje tak, jako když loni vyhrál EJC Middle, ale i loni jeho forma gradovala s blížícím se podzimem. Hlášený je i za týden do Velké ceny Prahy.

Mo My Dream (Laube) minule vyhrála klisnám určenou Cena Pat´s Music v Bratislavě, kde porazila i více zatíženou Zoriyannku. Před tím potrápila Achird v Letní ceně klisen ve Varech, kde porazila stějně zatíženou Crush On Me o 2 ½ délky. Tu posledně ve Varech porazil s přehledem Joganville, který od čtvrtého místa v loňském St Legeru opět zamíří do jedničkové společnosti.

Na startu je i Bonys, který byl na jaře v Mostě pátý v Memloriálu Vlastimila Smolíka a stejné místo obsadil i ve Zaltém poháru v Chuchli, a Tularka, která letos nemá takovou formu jako loni, kdy získala sérii tří vítězství včetně Letní ceny klisen a Ceny Nory Jeane.

 

Řekli nám:

Radek Holčák, trenér Darkolvy: Jeho start v Maďarsku se nepovedl. Takhle ofenzivní taktika pro něj nebyla dobrá. V Tattersalls Mile s ním šel Václav Janáček na špici, protože nikdo nechtěl jít a neudal s ním nijak přehnané tempo. Formu má dobrou a věřím, že s lepším průběhem může překvapit.“

Petr Nieslanik, zástupce trenéra Joganvilla: „V Mostě mu vypadly třmeny, pak si vyhrál ve Varech, teď už je třeba ho otestovat v silnější konkurenci. Loni to byl jedničkový kůň, pracuje perfektně, formu má, tak uvidíme. Distance 2000 metrů je pro něj ideální.“

STARTOVNÍ LISTINY – MOST

(Jaroslav Fabris, Ondřej Blahník)