Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Tip: Co nás dnes čeká

Tip: Co nás dnes čeká

Ondřej Blahník představuje dnešní nabídku nejen u nás, ale i v zahraničí.

Tip Ondřeje Blahníka

Než se pustíme do nějakého tipování, chtěl bych … co nás dnes čeká. U nás je to hlavní mítink karlovarské sezóny s klasickými Oaks, ale pojďme se nejdřív podívat do zahraničí.

 

13:25 – Dresden - bwin Sommerpreis (Listed, 1900 m)

Přestože hlavní německý mítink dne je v Düsseldorfu, české příznivce může víc zajímat Listed v Drážďanech. Ne jeho start se totiž postaví dvojice zástupců české špičky. Ti to ale budou mít hodně těžké. Jsou zde koně se zkušeností z black type dostihů, s ratingy převyšujícími 80 kg. Nejvyšší handicap 89,5 kg má tříletá Nastaria, druhá v předzkoušce Preis der Diana v Hoppegartenu. Pro porovnání, Ideal Approach, který naposledy vyhrál jedničkový handicap v Hamburku má německý rating 79 kg. Můžeme ho porovnat i s favorizovaným Woodstone, který má ve Francii 43 kg a Ideal Approach 37,5 kg. Svěřenec Luboše Urbánka by ale jako ofenzivní kůň mohl snad těžit z profilu drážďanské dráhy, na které poběží poprvé. To Pace Man zde byl loni v menším dostihu čtvrtý, ale od té doby se výrazně zvednul, takže by na tom měl být líp, ale v takhle těžké konkurenci zatím nestatoval. Filip Minařík ve svém blogu pro Pferdewetten Meanarik tipuje Nastarii. Sázky na dostihy v Dráďanech bude mít v nabídce Tipsport, Ideal Approach je 23:1, Pace Man 29:1 na vítěze.

Tip Filipa Minaříka – Nastarie – Tipsport 3:1

STARTOVNÍ LISTINA

 

15:55 – Deauville - Arc Prix Maurice de Gheest (Gr.1, 1300 m)

V tomto dostihu se s domácími moc nepočítá. Na startovní listině je hodně nájezdníků z ostrovů, ale i australský Artorius, který byl při svém evropském turné třetí v Jubilee Stakes v Ascotu i v July Cupu v Newmarketu. V obou případech zůstal za godolphinským Naval Crownem, který Jubilee Stakes vyhrál a v July Cupu byl druhý za Alcohol Free. Toho v rozboru pro Horse Racing Tote preferuje Míša Moricová. Já zůstanu věrný Perfect Powerovi, který mě sice v July Cupu zklamal, ale před tím vyhrál Commonwealth Stakes a na 1300 metrů by mohl opět uplatnit svůj silný finiš. Dostih má v sázkové nabídce Fortuna.

Tip Míši Moricové – Naval Crown - Fortuna 3,85:1

Tip Ondřeje Blahníka – Perfect Power – Fortuna 4,5:1

STARTOVNÍ LISTINA

 

17:00 – Düsseldorf - Henkel-Preis der Diana - German Oaks (Gr.1, 2200 m)

V německém Oaks je favoritkou svěřenkyně Aidana O’Briena Toy, která byla druhá v Irish Oaks. Filip Minařík ale o sobě říká, že je Schlenderhaner, proto i přes takhle silnou formu irské účastnice je na straně právě zástupkyně této stáje Mountaha, která byla druhá v předzkoušce v Hamburku za Well Disposed z lotu Markuse Kluga, který ale bude víc spoléhat na Wagnis s Adrie de Vriesem. Tam startovala v německém derby, kde jí vedla Hollie Doyle. Ta s ní šla ze zadní pozice, navíc klopýtla v oblouku do roviny, kde se navíc zastavila o soupeře při progresu na bariéře. Bajuržan Murzabajev pojede lehkou vítězku italských Oaks Nachtrose, jíž věří ve svém rozboru Míša Moricová. Dostihy v Düsseldorfu bude mít Tipsport.

Tip Míši Moricové – Nachtrose

Tip Filipa Minaříka – Mountaha

STARTOVNÍ LISTINA

 

BLOF FILIPA MINAŘÍKA  - MEANARIK

ROZBORY MÍŠI MORICOVÉ PRO HORSE RACING TOTE

 

16:35 – Karlovy Vary - Oaks Holdingu Rabbit CZ (2400 m)

Vracíme se k nám do Karlových Varů, kde je na programu klasický dostih pro klisny na 2400 metrů. V něm má nabito Luboš Urbánek, jehož svěřenkyně se seřadily na prvních dvou místech v pražské předzkoušce. Vítězná Jacinthe absolvovala teprve svůj druhý start a je tu tedy možnost dalšího progresu. Stájová kolegyně Korvette v Chuchli diktovala tempo a dá se předpokládat, že na taktice by se nic měnit nemělo. Díky ostřejšímu oblouku do roviny, kde koně musí trochu zpomalit a trochu si odfrknout, bývá pro ofenzivní koně karlovarská dráha lepší než ta v Chuchli.

Ferdinand Minařík spolu s Jaroslavem Fabrisem v pátek natočili své pravidelné Studio. Díky technickým problém se nám ale podařilo video smazat, takže co o účastnicích Oaks říkali, neví nikdo kromě našich dvou redaktorů. Prý se ale oběma líbil kurz 5,5:1 na Totally Gold, kterou si však dnes již nezahrajete líp než 4:1.

Mě se naopak líbí vzestup kurzu na malinkou Pleione, která byla v předzkoušce s odstupem čtvrtá, ale neměla dobrý průběh v rovině. 8,5:1 jsem si vzal a za malinko i 16:1 Genezi, kdyby se ji podařilo vést jinak než minule, kde Pedrozovi pulovala a v rovině jí došlo.

Tip Ondřeje Blahníka – Pleione – 8,5:1

 

ZAMICO   V 3:1

16:00 – 5. dostih – Karlovy Vary – Lázeňská míle Mikrop Čebín (1600 m)

Tipsport 2 body

Dostáváme se k mému hlavnímu tipu. O tomto dostihu jsem již psal v ROZBORECH, proto zde zkopíruji verdikt: Mormill vyhrál tento dostih před dvěma lety a zdejší dráha je jeho oblíbená, ale nesl tehdy nižší váhu a nikdy nebyl považován za úplnou extra třídu. Torque Power letos nevypadá v takové formě, Sagar by potřeboval měkčí dráhu a v tomto dostihu byl nejlíp čtvrtý, pro Zariyannku to zas bude o něco kratší. Pokud na něm nezanechaly poslední dva starty následky, měl by pozici nejlepšího tříletého mílaře potvrdit ZAMICO i přes 4kilovou penalizaci.

Já prostě doufám, že Zamico se z posledních startů vzpamatuje a ukáže, co předvedl ve Velké jarní. Umístění koně z toho dostihu mají kvalitu. Ze starších na startu ne mě nikdo moc dojem nedělá a i když se dal Zamico v původní nabídce sehnat v lepším kurzu, pro mě je 3:1 stále hodnota.

 

2022: 37 tipů, 10 správných tipů, vsazeno 50 bodů, výběr 56,65 body, zisk +6,65 bod (+13,3%, ROI 1,13)

Tipů: 247 tipů, 72 správných tipů, vsazeno 349,5 bodů, výběr 373,99 bodů, zisk: +24,49bodů (+7 %, ROI 1,07)

2021: 70 tipů, 21 správných tipů, vsazeno 111 bodů, výběr 117,95 bodů, zisk +6,95 bodů (6,2 %, ROI 1,06)