Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Tip: July Cup sprinterskou lahůdkou

Tip: July Cup sprinterskou lahůdkou

Ondřej Blahník tipuje v July Cupu v Newmarketu, kde se sejde sprinterská špička nejen z Evropy.

Tip Ondřeje Blahníka

PERFECT POWER   V 3,75:1

17:25 – 6. dostih – Newmarket (july) – Darley July Cup (Gr.1, 1200 m)

Fortuna 1 bod

Dnešní July Cup nabídne střetnutí elitních sprinterů nejen Británie a Irska, ale je zde stejně jako na Royal Ascotu reprezentant Austrálie. Půjde i o střet tříletých se staršími. Tříletí měli na Royal Ascotu vrchol v Commonwealth Cupu, starší v Jubilee Stakes a umístění na předních místech z obou dostihů budou změří teď síly proti sobě.

U Artoria je uváděn věk tří let, ale to je tím, že v Austrálii je sezóna 2021/2022. Je rozený v říjnu 2018, proto se v Ascotu zúčastnil Jubilee Stakes pro starší. Tam se probíjel polem zezadu a nakonec získal současné třetí místo. Byl to start po třech měsících od jeho hlavní sezóny, proto se očekává, že teď by mohl běžet ještě líp. O profilu dráhy Newmarket July se však říká, že nahrává rychlejším koním než ta v Ascotu a Astorius tam nabíral grády postupně.

Jubilee Stakes ovládly koně Godolphinu. Druhý byl Creative Force, kterému se v Ascotu daří. Na podzim zde vyhrál Champion Sprint. V July Cupu byl loni pátý. Naval Crown vyhrál Jubilee Stakes jen o krk a těžil z dobré pozice na bariéře. Na 1200 metrů ale byl přesměrován až v Al Quaz Sprintu v Dubaji a viditelně mu to přišlo vhod.

Já se ale přikloním na stranu favorita. PERFECT POWER loni vyhrál jeden z vrcholů pro dvouleté Middle Park Stakes na 1200 metrů. Myslel jsem si, že by mohl uspět v 2000 Guineas, protože na mateřské straně má dostatek vytrvalosti, ale pochyby o prostání míle se potvrdily. V Commonwealth Cupu se vrátil na 1200 metrů a dominoval tříletým vrstevníkům na čele s Flamong Ribem. I na takhle krátkých tratích uplatňuje svoje drtivé zrychlení a na této rychlé dráze to nemusí být ideální. Udělal na mě ale velký dojem a myslím, že ukáže, že je nejlepším sprinterem i proti starším. K tomu mu opět dopomůže Christophe Soumillon, který si po Eclipse Stakes může připsat další Gr.1 na britské půdě. Kurz 3,75:1 v tak silném poli neoslní, ale já věřím v jeho výjimečnost.

Řada tipařů vidí jako jeho největší konkurentku v Romantic Proposal, která zraje jak víno. Do nejlepší formy se dostala loni v pěti letech, kdy v Nunthorpe Stakes porazila A Case Of You, který pak vyhrál Prix de l'Abbaye de Longchamp a letos Al Quoz Sprint v Dubaji. Její letošní příprava nevycházela podle plánu, proto nestihla účast na Royal Ascotu. Do sezóny vstoupila až na irském derby mítinku v Curragh, kde však neměla problém uspět v Listed. V poslední době se sice specializuje na 1000 metrů, její styl však dává šance i na 1200 metrů. Oproti soupeřům může být pošetřená a na ostrovech je na ní vsazeno druhé největší množství peněz. Kurz u Fortuny 8:1 je však nízký, na ostrovech se dá většinou hrát 9:1.

STARTOVNÍ LISTINA

 

2022: 35 tipů, 10 správných tipů, vsazeno 48 bodů, výběr 56,65 body, zisk +8,65 bod (+18%, ROI 1,18)

Tipů: 245 tipů, 72 správných tipů, vsazeno 347,5 bodů, výběr 373,99 bodů, zisk: +26,49bodů (+7,6 %, ROI 1,07)

2021: 70 tipů, 21 správných tipů, vsazeno 111 bodů, výběr 117,95 bodů, zisk +6,95 bodů (6,2 %, ROI 1,06)