Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Tip: Kdo má ve Velké ceně Prahy nejlepší formu?

Tip: Kdo má ve Velké ceně Prahy nejlepší formu?

Ondřej Blahník tipuje v jednom z hlavních dostihů nedělního chuchelského odpoledne.

Tip Ondřeje Blahníka

 

POLITICUM    V   7,5:1

Velká Chuchle – 5. dostih – 15:05 – Velká cena Prahy (1600 m)

Tipsport    1 bod

Jak píšu ve verdiktu toho dostihu v Rozborech, normálně by si to mezi sebou zřejmě rozdali Heaven Forfend a Ignacius Reilly, ti ale nastupují po delší pauze, proto bude lepší se držet koní s prokázanou aktuální formou. Tu v drážďanských Listed ukázali Pace Man a Ideal Approach. Prvnímu z nich vyšel průběh, udělal si tempo a v rovině ho porazila jen Nastaria, která byla druhá v trialu na Preis der Diana, tedy na německé Oaks. Její výkon zřejmě její tým tak nadchnul, že jí poslal hned po týdnu do Grosser Preis von Berlin, kde sice skončila předposlední, ale v rovině srdnatě bojovala. Pace Man letos běhá ve výborné formě. Po výkonu Vert Liberteho v Karlových Varech je jasné, že těsná porážka od něho ve Velké dubnové nebyla žádnou ostudou. Následně porazil Politucuma ve Velké květnové a jediné zaváhání přišlo v Tattersalls Mile, kde se mu ale v rovině přivřel prostor a musel se znovu rozejít. Díky těmto výsledkům jsem ho vytáhl v rozborech, ale kurzově mě zas tolik neláká.

Když přihlédnu k tomu, jak špatný měl Ideal Approach v Drážďanech start a jeho obvyklou taktikou je podílet se na tempu, tak podal také velmi dobrý výkon, když v závěru honě stáhnul, aby se dostal na čtvrté místo. Předchází ho pověst, že chuchelská rovina je na něj moc dlouhá. Souhlasím, že ta v Bratislavě jeho naturelu víc vyhovuje, ale před čtyřmi lety tu vyhrál Velkou květnovou a zvládl jí i před dvěma lety v EJC Middle, kde byl druhý. I on si ve svém věku drží dobrou formu, o čemž svědčí jeho výhra v Ceně Scottish Riffla i v handicapu v Hamburku. Nechápu jen venkovní startovní box. 6,5:1 vypadá lákavě, ale poohlédnul jsem se ještě jinde.

Kdy dostanu 10:1 na Classu nebo Australiena. Ani jeden mi ale nepřijde jako mílař a v takhle nabitém dostihu je každý metr znát. Classa na rozdíl od Berlína by měla víc sednou pevnější dráha, i když by myslím ze soboty na neděli mělo trochu sprchnout. Projevem je to ale klisna nejméně na 1800 metrů a to je distance i pro Australiena, který navíc naposledy nezaběhl dobře ve Švýcarsku. Pro Zariyanku je taky 1800 metrů lepší, přestože vyhrála Lázeňskou míli. Nepodceňoval bych úplně Seasonyho. Minule teprve vstupoval do sezóny a loni šel v EJC Million slušně. 30:1 je dost, ale i těch 4,25:1 na tabuli je taková loterie. Sagar je taky vysoko, ale potřeboval by, aby napršelo.

Mě se tu nejvíc líbí POLITICUM. Vyhrál Memoriál Jaroslava Maška na měkké dráze, ale letos ukazuje, že dokáže výborně zaběhnout i míli. Na tu podle mě naopak potřebuje trochu rychlejší dráhu, na měkké by se mohl projevit nedostatek vytrvalosti. Ve Velké květnové prohrál s Pace Manem jen těsně a nesl o 1,5 kg víc. Tattersall Mile už byla jeho. Přesto má kurz 7,5:1 a to měl i 8,5. Jeho letní vystoupení v handicapu na 1600 metrů v Hoppegartenu sice nebylo povedené, ale patřil mezi koně s nejvyšší váhou a celý dostih se nějak nemohl dostat do tempa. Jak poznamenal jeho trenér Konstantin Kobzarev, šel moc zezadu a pořád musel dohánět koně. Po jednom nepovedeném dostihu bych ho neodepisoval. Na podzim mívá dobrou formu. Když se kouknu, jak si vedl na jaře, i těch 7,5:1 se mi zdá moc.

 

2022: 39 tipů, 10 správných tipů, vsazeno 53 bodů, výběr 56,65 body, zisk +3,65 bod (+6,9%, ROI 1,07)

Tipů: 249 tipů, 72 správných tipů, vsazeno 352,5 bodů, výběr 373,99 bodů, zisk: +21,49bodů (+6,1 %, ROI 1,06)

2021: 70 tipů, 21 správných tipů, vsazeno 111 bodů, výběr 117,95 bodů, zisk +6,95 bodů (6,2 %, ROI 1,06)