Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Tip: Měkčí dráha v Chuchli se mi líbí

Tip: Měkčí dráha v Chuchli se mi líbí

Ondřej Blahník tipuje dostihy sobotního programu ve Velké Chuchli.

Tip Ondřeje Blahníka

LASSCA     V/ 1-3    13/4:1

15:30 – Velká Chuchle – 4. dostih (II. kat., hdcp, 1600 m)

Tipsport   1+1 bod

Dostih je vyrovnaný jako správný handicap. Proto zde půjdu po kurzu. Z trojice outsiderů je Rabbit Buratino ofenzivní typ spíš na rychlejší dráhu. Dráha ale podle mě bude měkčí. V létě mě občas zaskočilo, že po výrazných deštích dráha vyschla, ale už je chladnější podzimní počasí a občas prší, takže to očekávám měkčí. Navíc neběhal od jara, kdy vyhrál na „kolotoči“ v Brně. Proto se mi víc líbí dvojice klisen. Sabina Mokrošová to minule s Trezy Lady přehnala, přesto ji na 1800 metrů chytli až za distancí a neskončila tak daleko. Před tím se neztratila ve slušně obsazených cenách. 15:1 je podle mě moc a 3,5:1 na „tabuli“ jsem si dal.

Do tipu si ale vybírám LASSCU. Ta byla na jaře druhá ve slovenské Jarní ceně klisen za Shabanou. Kvalita klisen za ní se těžko posuzuje. Na Turf Gala nezaběhla, ale stájová forma tehdy nebyla dobrá a neměla beránky. Je hůř ovladatelná, což ukázala i později při druhém místě v menším dostihu ve Francii. V Hoppegartenu se zas musela obejít bez fixace jazyka. Je také těžké ji dostat do boxů, proto minule neodstartovala ve Slovenských Oaks.

Je vidět, že je to problémová klisna. Já doufám, že ji v Chuchli do boxů dostanou a Lucie Fialová si s ní poradí. Váhu nemá špatnou, je to v handicapu takový nepodchycený kůň, ale já myslím, že by mohla obstát a kurz se mi zdá dobrý.

 

VERT LIBERTE     V 4,85:1

Tipsport   1 bod

WELLUNCA     1-3   3,5:1

Tipsport  1 bod

16:00 – Velká Chuchle - 5.dostih - Velká cena českého turfu (I. kat., 2400 m)

Na tenhle dostih se zvlášť těším. Kvalita koní je výborná. Poprvé se u nás ukáže Aigle Vaillant, který na jaře ve Francii vyhrál Class 1 proti tříletým. Tehdy to šel na menším závodišti taktikou start-cíl. Podobně šel i v dalších dvou Listed dostizích, ale v rovině přes něj přešli soupeři. Minule zkusil jinou taktiku, ale puloval. Prý měl nějaký problém, který by měl být vyřešen, ale přeci jen to budí jisté otazníky. Kvalitu ale má, i kdyby si měl opět těmpo dělat sám. Rating 41,5 kg je solidní a minule šel skutečně v silné konkurenci, kdy měla většina koní přes 45 kg. Přesto si vyberu jeho soupeře.

VERT LIBERTE letos také běžel ve Francii a za koňmi s ratingy nejméně 43 kg nebyl daleko. Přestože má francouzskou známku 39 kg, myslím, že má na víc. To ukázal i v karlovarské předzkoušce, kde zvládl nejen distanci, ale soupeře doslova smáznul. Podstatná je pro něj půda, která musí být aspoň trochu měkká. Na ní na jaře porazil ve Velké dubnové velmi dobrého Pace Mana a dočká se jí pravděpodobně i teď. Kurz 4,85:1 se mi líbí, proto ho využiju.

Tipovat dva koně v jednom dostihu není ideální, ale měkčí půda je výhodou i pro Welluncu. Zlatý pohár prohrála s Rex Of Thunderem, ale bylo to po boji. Ten má své kvality, což ukázal i lehkým vítězstvím v Memoriálu Josefa Dolešího ve Varech. To bylo na 2000 metrů a myslím, že je to jeho nejlepší distance. 2400 metrů už je na hraně a bude záležet na podkladu. Čím měkčí, tím pro něj hůř. Proto by to sním mohla Wellunca otočit. Její poslední běhání v Listed v Meranu škrtám. Byla to podle mě pro ni nevhodná dráha, 2200 metrů je pro ni spíš kratších navíc se běželo na pevnější dráze, což ji nevyhovuje. To, že se navíc v rovině ocitla mimo koně už jen dokonalo celkový výsledek. Mě tu vychází na třetí místo a kurz 1-3 3,5:1 beru.

 

2022: 42 tipů, 10 správných tipů, vsazeno 56 bodů, výběr 56,65 body, zisk +0,65 bod (+1,1%, ROI 1,01)

Tipů: 252 tipů, 72 správných tipů, vsazeno 355,5 bodů, výběr 373,99 bodů, zisk: +18,49bodů (+5,2 %, ROI 1,06)

2021: 70 tipů, 21 správných tipů, vsazeno 111 bodů, výběr 117,95 bodů, zisk +6,95 bodů (6,2 %, ROI 1,06)