Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Tip: V Mostě se držím svých tipů

Tip: V Mostě se držím svých tipů

Ondřej Blahník tipuje dostihy dnešního programu na mosteckém hipodromu.

Tipy Ondřeje Blahníka

ADMIRAL PIET   V 7:1

Most - 13:35 – 3. dostih (hdcp, III.kat., 1600 m)

Tipsport  1 bod

Dnes tu mám dva koně, kteří mi vyšli v ROZBORECH, které jsem psal. Oba jdou ve vyrovnaných handicapech, takže žádný průchod, ale nemají špatné kurzy. Kurz na ADMIRAL PIETa již sice klesl z 8:1 na 7, ale protože si myslím, že má šanci vyhrát, stále tam vidím jistou hodnotu kurzu. V Mostě se mu líbí, loni tu šel třikrát, dvakrát vyhrál a jednou byl druhý. Vyhrál i loňský ročník, i když musel zabojovat. Rating má o půl kila vyšší než tehdy. Letos šel v Mostě dvakrát. Na jaře ho porazil jen progresivní Nico, který však nesl nižší váhu.

Já jsem ho měl v tipu, když šel v Mostě naposledy, což bylo o Svatováclavské na konci srpna. On chodí zezadu, ale tehdy ještě hůř odstartoval a stihl jen čtvrté místo. Pokud se tentokrát nic podobného nestane, mohl by podle mě bojovat o obhajobu, v čemž ho stejně jako loni podpoří Petr Foret.

 

AMERICAN CHARLIE    V 8:1

Most – 15:25 – 6. dostih (hdcp, I. kat., 2000 m)

Tipsport  1 bod

I tohle je dostih, kde by mě vítězstvím nepřekvapil asi nikdo. Pro jsem si již vsadil Solemeenu, když měla kurz na vítěze 10:1 a 3,85:1 do třetího. V Mostě naposledy vyhrála loni Jarní cenu klisen, přestože míle je pro ni krátká, což ukázala i v minulém startu. Podobnou myšlenku ale mělo víc lidí, což podpořil i tip ve facebookové skupině Hraju koně, takže je teď na ní vsazen největší objem peněz a kurz klesl na 6,5:1. Já tu mám koně s vyšším kurzem, který se mi líbí podobně, možná i víc.

AMERICAN CHARLIE vstoupil do sezóny výhrou v Chuchli, kdy za sebou jistě nechal solidního Havanu Silk i pozdější vítězku Oaks Vignettu. Slušné bylo i páté místo ve Starohájském kritériu. Po neúspěších se vrátil na distanci, která mu podle mě pasuje nejvíc. Na trati 2000 metrů ve varech odvodil dobře obsazenou trojku a skončil třetí za Cats‘ Agility a Dylankou. I jako tříletý ale oproti nim nesl vysokou váhu 60 kg. Posílat ho pak do Brna podle mě bylo zbytečné. V dostihu startovaném praporkem bylo rozhodnuto prakticky hned na začátku, když uspěli koně, kterým se podařil start. On se je pak v ostrých zatáčkách snažil honit na pro něj příliš krátké distanci.

Tohle by mu ale podle mě mělo sednout. Box číslo 1 se může hodit, ale jsou tu i jiní koně, kteří mohou dělat tempo a on nemusí jít přímo z čela. Dobrá pozice se však v Mostě hodí. Využije nejnižší váhy v poli a Jiřina Andrésová si může připsat další zářez na cestě za titulem.

STARTOVNÍ LISTINY

 

2022: 45 tipů, 12 správných tipů, vsazeno 60 bodů, výběr 65 body, zisk +5 bodů (+8,3 %, ROI 1,08)

Tipů: 255 tipů, 74 správných tipů, vsazeno 359,5 bodů, výběr 382,34 bodů, zisk: +23,49bodů (+6,5 %, ROI 1,06)

2021: 70 tipů, 21 správných tipů, vsazeno 111 bodů, výběr 117,95 bodů, zisk +6,95 bodů (6,2 %, ROI 1,06)