Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

VIDEO: Trenér Jiří Chaloupka s nadějnou sestavou mladé stáje Cajdašrot

VIDEO: Trenér Jiří Chaloupka s nadějnou sestavou mladé stáje Cajdašrot
Majitel Josef Zeithamer, dvouletý Chick Hicks a trenér Jiří Chaloupka

Trenér Jiří Chaloupka aktuálně připravuje sedmičku koní, z nichž většina bude reprezentovat mladou stáj Cajdašrot.

Sedmá trenérská sezóna čeká Jiřího Chaloupku, který své svěřence připravuje na závodišti ve Velké Chuchli. Jeho stáj prošla před sezónou výraznou generační obměnou, když se v ní nachází čtveřice dvouletých koní, z nichž tři budou reprezentovat stáj Cajdašrot. Její barvy jsme na dostihových drahách mohli poprvé registrovat loni, kdy pro ni premiérová umístění vybojoval Donald Won. Ten sice od srpna nevyběhl, ale i on je připravován na nadcházející sezónu. Do ní tak jde stáj Cajdašrot majitele Josef Zeithamera se čtveřicí koní.

Z trojice dvouletých poutá největší pozornost za 13.000 euro zakoupený Cote Jardin. Ten zastupuje premiérový ročník dvojnásobného Gr.1 vítěze Prince Gibraltara a kvalitu má i ve druhé polovině rodokmenu. Jeho nejúspěšnější polosourozenec Los Cristianos (Gold Away) totiž vybojoval dvě druhá místa v supervytrvaleckých Gr.2 a skončil čtvrtý v Prix du Cadran (Gr.1). O rok starší polosestra Cote Jardina Touche Finale (Planteur) se nachází v tréninku Václava Luky a jejím dosavadním maximem je třetí místo z prodejky. Podle slov Jiřího Chaloupky, s nímž jsme pořídili níže uvedený videorozhovor, se právě Cote Jardin jeví z juniorů nejlépe.

Synem debutujícího plemeníka je rovněž Hudson Hornet. Jeho otec Outstrip jako dvouletý zazářil vítězstvím v Breeders‘ Cup Juvenile Turf a jeho tříletý skončil především třetí v St James's Palace Stakes za výborným duem Kingman – Night Of Thunder. Polosourozenci Hudson Horneta toho zatím mnoho nenaběhali, když nejzkušenější je ve Francii devětkrát startující a jednou vítězný Irish Man. Matka Love And War dosáhla maximálně na francouzský handicap 37 kg a preferovala vytrvalecké distance. Hudson Hornet byl zakoupen po dražbě, z níž odešel neprodán po nejvyšší nabídce 6.000 euro.

Fanouškům animovaného filmu Auta není povědomé pouze jméno Hudson Hornet, ale také Chick Hicks. Hřebec vydražený za 3.000 euro je synem Rajsamana, který měl první tříleté na dráze v roce 2017 a mezi nimi se nacházel i vítěz dvou francouzských klasik Brametot. Nutno dodat, že s dalším ročníkem už tolik nezazářil. Matka Gianni River zatím nemá startujícího potomka, když Chick Hicks má pouze jednoho staršího sourozence. Sama dosáhla maximálně na francouzský handicap 36,5 kg a zvítězila v šestici dostihů, když nejvíce se jí dařilo na distancích kolem dvou kilometrů.

Čtyřletý Donald Won zahájil kariéru loni a jeho první starty byly slibné. Nejprve finišoval třetí mezi nezvítězivšími v Mostě, kde zvítězil progresivní Sapienti, a ještě lépe si vedl následně v Karlových Varech. Tam si sice o příčku pohoršil, ale narazil na kvalitní starší soupeře, z nichž si vedli lépe pouze Mormill, Tropical Bond a Merella. V dalších dvou startech doběh uzavřel a sezónu ukončil už zkraje srpna, což bylo způsobeno zdravotními problémy. Nejen o jeho plánech, ale i o plánech jeho stájových kolegů, s námi mluvil majitel Josef Zeithamer.

Rozhovory jsme natáčeli v pátek a Josef Zeithamer prozradil, že v neděli se jeho stáj možná rozroste o koně zakoupeného v nedělní francouzské prodejce. Na vytipovaného koně se ale sešlo více nabídek a stáj Cajdašrot tak nakonec neposílil.

(Jaroslav Fabris)