Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

V krosu Tiger Rolla znovu vyzve Urgent de Gregaine

V krosu Tiger Rolla znovu vyzve Urgent de Gregaine
Santini na Cheltenhamském Festivalu 2018, foto: Jaroslav Fabris

V rozborech vám představujeme hlavní aktéry Ballymore Novices' Hurdle, RSA Chase a Glenfarclas Chase.

Středeční program Cheltenhamského Festivalu nabízí kromě Queen Mother Champion Chase dva nabité dostihy pro nováčky i krosovou Glenfarclas Chase, v níž bude loňské stříbro obhajovat druhý z Velké pardubické 2017 Urgent de Gregaine.

 

Ballymore Novices' Hurdle

14:30 – 1. dostih – 4200 m

Favority jsou zde dva koně, kteří za sebou mají vítěznou šňůru. CHAMP začal na překážkách již loni v lednu, kdy na úvod těsně prohrál, ale od května nasbíral čtyři prvenství. Působivá byla především vítězství v Newbury, kde s nejvyšší váhou vyhrál handicap a pak i jistě mezi elitou nováčků.

Mezi nimi byl čtvrtý Brewin'upastorm, který již má zkušenosti z Cheltenhamu, když tu koncem ledna spadl v nadějné pozici.

Spolufavorit Battleoverdoyen debutoval na skocích až v lednu a hned s přehledem uspěl. V dalším startu již nastoupil mezi irskou elitu nováčků, kde jistě porazil Sams Profile, který nyní může těžit z toho, že před tím dokázal zaběhnout na měkké dráze na ještě delší distanci.

Vysoké RPR za poslední běhání má City Island, i když to bylo jen za vítězství v menším dostihu v Navanu.

Úspěšná dvojice z prvního dostihu nováčků Willie Mullins a Ruby Walsh zde budou zastoupeni Easy Game, který vyhrál dva větší dostihy na 4000 metrů v Navanu. Kurz už taky na něj jde dolů. (ob)

Tip: Champ – Easy Game – Battleoverdoyen

STARTOVNÍ LISTINA

Champ při prosincovém vítězství v Newbury

 

RSA Insurance Novices' Chase

15:10 – 2. dostih – 4900 m

Rozhodnout by se mělo mezi trojicí koní. Favoritem je ve steeplechase neporažený DELTA WORK (2,88:1), který je jediným koněm, který nad těžkými skoky porazil jednoho z nejlepších irských nováčků Le Richebourga. V této zimě sice startoval pouze na „goodu“, ale umí zaběhnout i na „softu“. To ukázal na loňském festivalu, na němž vybojoval vítězství v proutěnkářském handicapu. Od Vánoc sice nestartoval, když byl zkraje února v Leopardstownu škrtán kvůli přimrzlé půdě, ale stejnou pauzu mají i jeho největší soupeři.

Topofthegame (4,5:1) a Santini (4:1) se o Vánocích utkali v Kemptonu, kde měl navrch dříve jmenovaný. Sice oba prohráli s La Bague Au Roi, ale ta ve steeplechase předvádí výborné výkony. Tentokrát se sice představí na profilově výrazně odlišné dráze a měkčí půdě, přesto se jejich interní pořadí měnit nemusí. Podobně jako Delta Work totiž vyběhli kvalitní formy na loňském festivalu. Podle RPR si dokonce Topofthegame vedl před rokem z této trojice nejlépe, protože při druhém místě v proutěnkářském handicapu nosil vysokou váhu.   

Ostatní mají dvouciferné kurzy. Drovers Lane (17:1) naposled v Cheltenhamu vyhrál, ale mezi koňmi s vyšším kurzem se mi ještě více líbí Mister Malarky (17:1). Tomu sice jediný start v Cheltenhamu nevyšel, ovšem v posledních startech šel výrazně nahoru a mezi sázejícími je hodně populární. (jf)

Tip: Delta Work – Topofthegame - Santini

STARTOVNÍ LISTINA

Delta Work poráří Le Richebourga ve Fairyhouse

 

Glenfarclas Chase (A Cross Country Chase)

17:10 – 5. dostih – 6000 m

Favoritem tu nemůže být nikdo jiný než obhájce vítězství TIGER ROLL (2:1), který loni zazářil především triumfem v Grand National. Při listopadovém návratu do krosu sice skončil až čtvrtý, ale výkonem nezklamal. Jednalo se totiž o handicap, v němž nosil suverénně nejvyšší hmotnost a na vítěze ztrácel jen 5 a ½ délky. Navíc posledně porazil slušné soupeře na proutěnkách, takže jeho forma jde nahoru.

Z českého pohledu je neméně zajímavým koněm před rokem druhý Urgent de Gregaine (13:1). Ten totiž v roce 2017 skončil stříbrný ve Velké pardubické. Její poslední ročník i kvůli pevnější půdě vynechal a radši zamířil do Auteuil, kde byl zadržen. Jiný start po letní pauze neabsolvoval, ale u trenéra Clayeuxe působící Lukáš Sloup avizuje dobrou formu. Navíc mu nahrává měkká dráha.

Specialistou na krosy je trenér Enda Bolger. Loni tu skončil čtvrtý jeho Auvergnat (8:1), ale minule poprvé nastoupil se stínidly a šel výrazně nahoru. Jeho tréninkový druh Josies Orders (10:1) v cheltenhamských krosech zvítězil už čtyřikrát, když naposled se mu to podařilo v listopadu.

V prosinci mu porážku vrátil Fact Of The Matter (17:1), který ale nosil o 5,5 kg méně a rozdíl v cíli činil jen 2 délky. Ultragold (11:1) je sice v krosech nováčkem, ale daří se mu v dostizích, které se konají na kurzu Grand National. Vyhrál totiž poslední dvě edice Topham Chase a v prosinci skončil třetí v Becher Chase. (jf)

Tip: Tiger Roll – Urgent de Gregaine - Auvergnat

STARTOVNÍ LISTINA

loňská edice Glenfarclas Chase