Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

V sobotu začíná dvoudenní Dublin Racing Festival

V sobotu začíná dvoudenní Dublin Racing Festival
Dublin Racing Festival - inpho photography

První den Dublin Racing Festivalu v Leopradstownu láká soubojem Galopin Des Champse s Fastorslowem.

Rozbory Ondřeje Blahníka

Na dvoudenním Dublin Racing Festivalu v Leopardstownu uvidíme ty nejlepší irské překážkáře. Hlavní dostihy mají velké favority, což není moc sázkařsky zajímavé. Těžko se však hledá někdo proti nim.

15:25 – sobota – Leopardstown

Goffs Irish Arkle Novice Chase (Gr.1, 3400 m)

Syn vynikající Quevegy Facile Vega zářil již v bumperech a pak i na proutěnkách. Až do loňského festivalu, kdy zaskočil všechny své příznivce. Dokázal se z toho však zvednout a může to udělat i po dalším zklamání, které vyprodukoval o Vánocích, kde po dobře rozjetém dostihu neměl v rovině co nabídnout. MARINE NATIONALE ho však porazil v Cheltenhamu a jeho kariéru zatím nic neposkvrnilo. Ve steeplechase má na svém kontě sice jen jeden start a mezi jeho soupeři nebylo žádné hvězdné jméno, ale vyhrál s naprostou lehkostí. O Vánocích tu vyhrál Found A Fifty, který se na těžkých skocích našel. O 3 ½ délky porazil Sharjaha, který to má ve svých letech proti mladé generaci těžké. Pomohl by mu lépe načasovaný finiš, který býval na proutěnkách jeho silnou zbraní. Třetím svěřencem Willieho Mullinse je Il Etait Temps, který tu před rokem vyhrál nováčky proutěnkářů. Naposledy neměl na stájového druha Gaelic Warriora, který favoritem nedělního delšího steeplu, ale kratší distanc mu může víc sednout.

STARTOVNÍ LISTINA

 

16:35 – sobota - Leopardstown

Paddy Power Irish Gold Cup Chase (Gr.1, 4800 m)

GALOPIN DES CHAMPS dal zapomenout na poslední dvě porážky a suverénním způsobem opanoval Savills Chase. Byl zas tím koněm, který loni vyhrál Cheltenham Gold Cup. Stájový druh I Am Maximus na něj ztrácel 30 délek. Také Conflated, který vyhrál Savills Chase o rok dřív a Irish Gold Cup v roce 2022, padal na poslední překážce ve chvíli, kdy už na něj neměl nárok. Největší hrozbou pro favorita tedy bude Fastorslow, který mu uštědřil obě poslední porážky. Ze Savills Chase byl škrtán kvůli nevhodné půdě, ale i tentokrát je půda v Leopardstownu hlášená jako měkká. Možná ne tolik. Měkká půda mu totiž nevadila, když vyhrál John Durkan Memorial Chase v Punchestownu. To je jeho oblíbená dráha, na níž na jaře vyhrál i Punchestown Gold Cup. Negativní bilance z Leopardstownu však může jít na vrub krátké distanci, na níž zde startoval, protože se loni zvedl právě po přechodu na dlouhé tratě.

STARTOVNÍ LISTINA