Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

VIDEO: Jiří Chaloupka chystá do Mostu zástupce stáje Cajdašrot

VIDEO: Jiří Chaloupka chystá do Mostu zástupce stáje Cajdašrot
Cote Jardin se připravuje na sezónu - foto: Zuzana Chaloupková

Jiří Chaloupka představil dva zástupce klasického ročníku, které vyšle hned a první dostihy do Mostu. Stáj Cajdašrot má ale i nadějné dvouletky.

Jiří Chaloupka otvírá osmou trenérskou sezónu ve Velké Chuchli. Mezi jeho přední majitele patří Josef Zeithamer, jehož stáj Cajdašrot bude letos reprezentovat čtveřice koní. Tři jsou v tréninku u Jiřího Chaloupky, dvouletý Mysak Miky u Václava Luky.

Oba tříletí jsou na startovní listině úvodního dne sezóny v Mostě. Cote Jardin poběží trojkovou Cenu tříletých vytrvalců na 2200 metrů, Hudson Hornet Cenu zahájení dostihové sezóny na 1400 metrů.

 

Jiří Chaloupka představuje Cote Jardina

COTE JARDIN byl zakoupen jako roček za 13.000 €. Jeho otcem je dvojnásobný Gr.1 vítěz Prince Gibraltar. Polobratr Los Cristianos vybojoval dvě druhá místa v supervytrvaleckých Gr.2 a skončil čtvrtý v Prix du Cadran (Gr.1). O rok starší polosestra Touche Finale byla loni v tréninku Václava Luky čtvrtá v Letní ceně klisen.

Cote Jardin loni absolvoval dva starty. Po sedmém místě v srpnu ve Varech byl osmý ve vyrovnaném doběhu Pražského zimního favorita

 

Jiří Chaloupka představuje Hudson Horneta

HUDSON HORNET je potomkem vítěze Breeders‘ Cup Juvenile Turf a třetího v St James's Palace Stakes Outstripa. Jeho matka Love And War běhala na delších distancích, její potomci ale spíš preferovali míle. Nejlepší z nich dosáhl ve Francii na rating 34 kg.

Hudson Hornet po svém debutu v Mostě absolvoval tři starty ve Francii, i přes páté místo v La Roche Posay se však ani v jednom nezapojil do boje o přední příčky. Francouzský rating má 30 kg.

 

Josef Zeithamer představuje své dvouleté a cesty do Francie

STIGO byl zakoupen za 28.000 €. Jeho otcem je přední evropský mílař a čtyřnásobný Gr.1 vítěz Olympic Glory. Matka Sylvanes si ve Francii na trati 3100 metrů vyběhla rating 39 kg. Stigo je jejím prvním potomkem.

MYSAK MIKY je v tréninku Václava Luky. Stál 42.000 €. Otec Elvstroem doma v Austrálii vyhrál Caulfield Cup, ale v roce 2005 i Dubai Duty Free a umístil se v několika Gr.1 v Evropě. Od roku 2016 působí jako plemeník ve Francii. Matka Lovemedo byla ve třech letech druhá v Listed na 1600 metrů ve Francii.

 

Práce Cote Jardina s Fulmine Lunou před startem v Mostě

 

Práce Hudson Horneta s Lucas Warriorem před startem v Mostě

(Ondřej Blahník, rozhovory Jaroslav Fabris)