Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

VIDEO: Radek Holčák s čerstvými importy pro klasiky i překážky

VIDEO: Radek Holčák s čerstvými importy pro klasiky i překážky
Radek Holčák s druhým z Velké pardubické Hegnusem

Ve Velkých Karlovicích jsme navštívili také tréninkové středisko Radka Holčáka, který nám představil své naděje do rovinových i překážkových vrcholů.

Čerstvou posilou pro klasické dostihy je Calorific (K-K Metal). Ten loni absolvoval šest startů na irských drahách a nejblíže vítězství byl v polovině září v Naasu, kde ho ze šestnácti soupeřů předstihla pouze Nikeandnemesis. Aktuálně Františkem Holčákem připravovaná klisna zvítězila o ¾ délky, ale nosila o 9 kg méně. Za tento start obdržel Calorific rating 79 liber, ovšem v dalším startu si o 2 libry pohoršil. Otec Aussie Rules i matka Calorie, jejímž je prvním potomkem, podávali nejlepší výkony na distancích kolem míle.

Pacific Hill (první) a Calorific (druhý) při práci, následuje je Ronaldo King

Jako roček v Baden-Badenu za 46.000 euro zakoupený Pacific Hill (Monte Negro) loni absolvoval trojici startů. Potenciál ukázal především v posledním z nich, který absolvoval při EJC v Gerschově memoriálu. V cílové rovině se sice trochu kroutil, přesto finišoval na třetím místě. Jeho otcem je Nathaniel, který dal především výbornou Enable. Matka Paulaya vyhrála v Baden-Badenu dva dostihy na 2200 metrů a dosáhla na německý handicap 85 kg. Její první potomek Pete So High (High Chaparral) také preferoval vytrvalecké distance a v Anglii získal rating 81 liber.

Radek Holčák představuje Calorific a Pacific Hill

Před loňskou sezónou patřil mezi velké klasické naděje King Heart (Monte Negro). Byť získal trojici medailových umístění v jedničkových dostizích, kvůli přílišné chtivosti svůj potenciál zcela nenaplnil. Po Českém derby přešel do překážkových dostihů a v nové disciplíně šel postupně nahoru. Nejlepší výkon podal koncem září v meranských Gd-1 siepi pro tříleté. Většinu dostihu totiž odvodil a v závěru ho pouze o půl délky předstihla Athena Du Berlais, která o dva měsíce později skončila druhá v Listed v Compiegne a získala tak francouzský handicap 65 kg.

Mezi talentované překážkáře patří i dvojice českých odchovanců stáje K-K Metal. Stuke loni absolvoval dvojici startů proti špičce čtyřletých koní, kteří se specializují na italské siepi, a v obou zvítězil. Na jeho štítě vždy zůstala Dajuka, ale i ona má za sebou povedenou sezónu. Zvítězila totiž hned při svém překážkovém debutu a v bratislavských Proutěnkách šampiónů jí jen půl délky scházelo na kvalitní Meny Bay. Stuke i Dajuka jsou potomci plemeníka Jukebox Jury a jejich matky jsou po House Rules.

Radek Holčák představuje King Heart, Stuke a Dajuka

Šestiletá Flower Of Love (Stáj Březová) se loni zařadila mezi špičku koní, kteří se specializují na italské siepi. Koncem června totiž skončila druhá v Gran Corsa Siepi d'Italia (Gd-1), když za sebou nechala i výborného tréninkového druha Brog Dease. Od té doby se ale na dráze neukázal. Příliš toho loni nenaběhal ani Gd-1 vítěz z Merana Kifaaya (Monte Negro). Kromě vítězné rovinové rozcvičky absolvoval pouze trial pro Gran Corsa Siepi di Merano, v němž skončil čtvrtý.

Výbornou rovinovou třídu má Intisari (Monte Negro). Vždyť předloni získal status black-type, když vybojoval třetí příčku v St Legeru Italiano. Loňskou sezónu zahájil druhým místem v kvalitně obsazené Velké májové ceně, ale na jejím sklonku absolvoval překážkovou premiéru. V proutěnkách IV. kategorie ve Slušovicích dle očekávání neměl soupeře, když zvítězil takřka stylem start-cíl o 15 délek. Že je ovšem možný i jeho návrat na rovinu, dokládá přihláška do Velké ceny Slovenska.

Radek Holčák představuje Flower Of Love, Kifaaya a Intisari

Mezi překážkáři Radka Holčáka, kteří startují především na českých drahách, je největší hvězdou bezesporu Hegnus (Ševců). Ten se do Velkých Karlovic stěhoval před loňskou sezónou. V červnové kvalifikaci se vracel na dráhu po roční zdravotní pauze a druhým místem ukázal, že se s ním mezi krosovou špičkou stále musí počítat. Před Velkou pardubickou se rozcvičil dvojkovým vítězstvím a v samotném překážkovém vrcholu byl nad jeho síly pouze Tzigane Du Berlais.   

 

Radek Holčák s novou akvizicí pro překážkové dostihy Bugsie Malone

Novou posilou do překážkových dostihů je Bugsie Malone (Monte Negro). Ten dosud startoval v Anglii, kde na proutěnkách i ve steeplechase vlastní shodný rating 125 liber. Nad lehčími skoky absolvoval posledních šest startů, z nichž dva proměnil ve vítězství. Loni na jaře ale dvakrát zvítězil i ve steeplechase, když byl v Kemptonu. Přestože na ostrovech se často běhá na měkkém podkladu, Bugsie Malone je úspěšný na rychlejších drahách, když všech pět kariérních vítězství získal na „goodu“.

Radek Holčák představuje Hegnus a Bugsie Malone

 (Jaroslav Fabris)