Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Víkend s Dublin Racing Festivalem

Víkend s Dublin Racing Festivalem

Hlavní událostí tohoto víkendu na ostrovech je Dublin Racing Festival, který nabízí plejádu velkých překážkových dostihů.

My vám představujeme tři největší vrcholy mítinku, jehož součástí je i několik zajímavých dostihů pro nováčky.

 

SOBOTA

Special Tiara může i na měkku prověřit Mullinsovo duo

Nejkratším steeplovým vrcholem na festivalu je Coral Dublin Chase na 3400 metrů. Favoritem je Mullinsův Yorkhill (1,9:1) a to přesto, že není dvoumílovým specialistou. Největší úspěchy slavil na distanci okolo 4000 metrů jak na proutěnkách, tak po přechodu na steeplechase, když loni v Cheltenhamu vyhrál JLT Novices' Chase. Minule dokonce absolvoval Christmas Chase na 4800 metrů, i když to na něj bylo příliš. Pojede ho ale momentální stájová jednička Paul Townend. Asi proto je stájový kolega Min (3,5:1) brán až jako druhá šance, přestože jeho parketou dvě míle jsou. Ten o vánočním festivalu v Leopardstownu v podobném dostihu proběhl cílem jako první, v cílové rovině ale omezoval Simply Ned (8:1), který tak získal vítězství. Před tím se v Cheltenhamu střetl se SPECIAL TIARA (11:1), s nímž s odstupem za prvním Fox Nortonem svedl vyrovnaný souboj. Nesl ale o 6 lb méně. Loňský vítěz Queen Mother Champion Chase by tedy měl být lepším koněm. Měkká půda sice jeho ofenzivní taktice příliš nesvědčí, pokud to ale nebude hluboké moc, mohl by si s ní poradit a dráha v Leopardstownu s kratší rovinou by mu mohla vyhovovat. (ob)

 

Faugheen s velkým otazníkem

Vrcholem sobotního programu v Leopardstownu jsou Irish Champion Hurdle. Jejich favoritem je výtečný Faugheen (2:1), u jehož jména ale visí velký otazník. Před měsícem totiž na stejné dráze od startu evidentně nebyl ve své kůži a nakonec byl zadržen. Po jeho teprve druhé životní porážce nebyly odhaleny žádné zdravotní problémy, takže těžko říct, co stálo za tímto „výbuchem“ a nakolik je pravděpodobné jeho opakování. Pro jeho příznivce každopádně může být dobrou zprávou, že v lepším kurzu si ho mohli naposled zahrát před bezmála čtyřmi lety. Roli favorita posledně nesplnil ani jeho tréninkový druh z lotu Willieho Mullinse MELON (3,75:1). Tehdy šel ale poprvé proti špičce starších koní a nebyl daleko, přičemž Leopardstown mu asi sedne lépe než Cheltenham. Opatrně se tak přikloním na jeho stranu. Další zástupce nastupujíce generace Defi Du Seuil (7:1) rovněž posledně nesplnil roli favorita, ale tehdy na něj byla distance příliš dlouhá. Také od něj tedy čekám zlepšení. Mick Jazz (12:1) o Vánocích využil slabé chvíle Faugheena, ale při vstupu do sezóny jasně prohrál s Melonem. Zajímavá jména najdeme i mezi outsidery. Pro Supasundae (23:1) je ale distance příliš krátká, Jezki (26:1) a Identity Thief (41:1) už zase mají to nejlepší za sebou. Trochu podceněný vypadá Bapaume (29:1), který šel naposled proti distanci a minulou sezónu patřil na dvou mílích k předním čtyřletým. Vždyť v Triump Hurdle ztrácel ze třetího místa na Defi Du Seuil 5 délek, což není zas tak moc. Jeho vyšší kurz asi vychází z toho, že je až trojkou trenéra Mullinse. (jf)

 

NEDĚLE

Šance si dělají renovalescenti

Lahůdkou nedělního programu je Unibet Irish Gold Cup. Desetičlenné pole nemá jasného favorita. Nejvíce se čeká od loňského přesvědčivého vítěze Irish Grand National Our Duke (4:1). Do nové sezóny ale vstoupil nešťastně, když si poranil záda a musel být operován. Teď tedy bude muset ukázat v jaké je formě. Na zdejší dráze se daří Outlanderovi (7:1), který tu loni vyhrál Lexus Chase a letos byl v témže dostihu třetí. V Leopardstownu se daří i na sázkovém trhu populárnímu Anibale Fly (5,5:1), který všechny své starty na zdejší dráze proměnil ve vítězství. Naposledy jeden z velkých handicapů. Pro Minella Rocco (8:1) může být dostih krátký. Djakadam (9:1) minule propadl, ale jeden výpadek nemusí tolik znamenat. Spíš to, že se mu více daří na členitějších drahách jako je Cheltenham nebo Punchestown. Podceňovat nelze Valseur Lido (11:1), který se o Vánocích vrátil na dráhu po roční pauze, ostudu neudělal a teď by na tom mohl být lépe. Ještě delší pauzu skoro dvou let měl KILLULTAGH VIC (5:1). Ten ale před tím patřil k velkým nadějím, když třeba na tří mílových proutěnkách porazil jako nováček i Thistlecracka. I po přechodu na steeply si vedl velmi dobře a oba své starty vyhrál. V tom posledním se navíc dokázal zvednout po chybě na posledním skoku, právě to ho ale asi poznamenalo. Nyní se tedy vrátil a to vítězně, i když se jednalo jen o dostih přes proutěnky. Tohle pro něj nebude nic snadného, pokud se ale předvede i zde, může směle pomýšlet na Cheltenham. (ob)