Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Vyberte aktéry 7. ročníku ankety Jezdecký výkon roku

Vyberte aktéry 7. ročníku ankety Jezdecký výkon roku
foto: twitter C. Soumillona po EJC

Koně mají své tituly už vyhlášené, je tu čas pro anketu, která je určena hlavně jezdcům a žokejům. Té už tradičně patří začátek února, letos se však nově stěhuje na stránky Tipařova palce. Věříme, že i tady vám zpříjemní čas při čekání na zahájení naší cvalové sezóny.

Jak známo, pro koně je vypsána řada kategorií, žokejové si ale musí vystačit s šampionátem, občas s nějakou anketou o největšího „sympaťáka“. Opět se tedy hlásíme s anketou „Jezdecký výkon roku“, která je obdobou britských Lester Awards (neboli „Ride of the Year“). Jde o to, vybrat jezdecký výkon, který podle vás valnou měrou přispěl k vítězství koně, a který vám dlouho zůstane v paměti.

Obzvláště ceněné jsou triumfy z beznadějných pozic, vodění soupeřů stylem start – cíl, jakožto podjíždění u bariéry a jiné „kulišárny“. Na rozdíl od jiných anket, v této čtenáři nejen hlasují, ale mají i šanci vyslat do finálového kola někoho ze svých favoritů. Už posedmé se tak na vás obracíme, abyste nám pomohli vybrat ty nejpovedenější jezdecké výkony minulé sezóny.

Tak jako v předchozích ročnících můžete vybírat i z výkonů zahraničních žokejů na loňském EJC, či v tuzemsku působících žokejů na zahraničních závodištích. V tomto ohledu se fantazii meze nekladou. Pravidla, která je nutné dodržovat, aby váš návrh prošel, jsou jako obvykle shrnuta do čtyř základních bodů.

1. kategorie dostihu není důležitá, to znamená, že můžete vybírat i ze „čtyřek“ apod

2. k dostihu musí být dostupné video na internetu

3. do výběru nebudou zařazena vítězství, kde došlo k porušení pravidel (křižování, tísnění, nadměrné použití bičíku atd.), byť by nebyly postřehnuty DK

4. vybírá se pouze z rovinových dostihů

Váš návrh stačí stručně ve tvaru: jméno žokeje, jméno koně, závodiště a datum kdy bylo vítězství dosaženo. Případná krátká poznámka, proč právě toto je vaším favoritem, je vítaným plusem, ale není nutná (např. A. Florian, Wobull Se Now 9. 6. Most, dobře rozvrhnuté tempo start – cíl s 66 kg, vítězství v natěsnaném doběhu čtyř koní).

Svůj návrh můžete zveřejnit v diskuzi v komentářích na naší facebookové stránce. Vaše návrhy můžete posílat do neděle 16. 2. a s jejich pomocí následně zveřejníme nominace na Jezdecký výkon roku.

(Ferdinand Minařík)

foto: twitter C. Soumillona po EJC