Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Worth Choice porazil Politica (analýza)

Worth Choice porazil Politica (analýza)
Worth Choice poráží Politica v Maškově memoriálu - foto: Andrea Zavadilová

V dramatickém souboji vybojoval Memoriál Jaroslava Maška Worth Choice před favorizovaným Politicem.

Memoriál Jarosava Maška (I. kat., 4+, 1400 m)

Tento dostih zpravidla navazuje na Velkou dubnovou, díky letošnímu omezenému režimu se ale odběhl až začátkem června po Velké květnové. Právě její účastník si došel pro vítězství.

WORTH CHOICE (14:1) patřil před dvěma lety v Polsku spíš mezi dvojkové koně, i když byl jednou druhý v jedničce na 1400 metrů, což byla distance, na kterou se specializoval. Loni startoval jen jednou, když si na konci roku neúspěšně vyzkoušel proutěné překážky a letos přešel do tréninku Štěpánky Myškové. Pod jejím vedením absolvoval místní premiéru ve Velké květnové, kde se v rychle rozjetém dostihu držel na druhé pozici za Mr Rightem. V závěru již přestal stíhat a skončil pátý, ale porazili ho jen výborní koně.

Zkrácení distance mu prospělo. Adam Florian ho vedl na druhé pozici, tentokrát za Politicem, a v závěru ho dokázal o krk porazit. Stejně jako ve Velké květnové těžil z nižší hmotnosti, když nesl o 4 kg míň než on. Ukázal však, že na 1400 metrů bude platným členem naší špičky, ostatní totiž porazil s výraznějším rozdílem.

Politicum (2,2:1) loni opanoval EJC Million a do sezóny také vstoupil dobře, když byl pátý v Gomba handicapu s jednoznačně nejvyšší váhou. I tady díky penalitám patřil mezi trojici koní, kteří nesli nejvyšší váhu. Nevím důvod žádosti o nejvyšší startovní číslo, ale zde mu to moc nepomohlo. Možná měl jít stejnou taktikou jako při EJC, ale aby se dostal na čelní pozici, potřeboval od Jana Vernera po startu trochu podpory. V závěru mu to možná chybělo, přesto opět podal velmi dobrý výkon.

Manoamano (8,5:1) byl loni v tomto dostihu těsně druhý. Letos už to pro něj byl čtvrtý start, když v úvodních dvou se umístil v Itálii a pak byl třetí v Gomba handicapu. Tady nesl stejnou váhu jako Politicum a v cíli na něj ztrácel 3 ½ délky.

Pray For Paris (13:1) se v pěti letech dostala do životní formy. V obou předchozích startech byla druhá, ale to bylo v handicapech, kde nesla příznivou váhu. Ani tady se však neztratila a závěrem stihla čtvrtou příčku.

Mormill (6,75:1) překvapil v Gomba handicapu druhým místem, když jeho doménou byly dosud dostihy na míli. Proto o 200 metrů delší trať pro něj měla být výhodou. Nevedl si špatně a o čtvrtou příčku přišel až na cílové pásce.

Tularka (9:1) se specializuje na distance od 1600 do 2000 metrů. Tohle na ní bylo krátké a také zpočátku nestíhala. Až v závěru se posouvala dopředu. 

Ultimate Fight (8,5:1) dřív měl problémy s chtivostí, ale už v Gomba handicapu se nikam nehnal, tady ho navíc Jiří Palík po startu bral zpátky. V rovině bojoval o čtvrtou příčku, ale nakonec skončil až sedmý.

Seasony (55:1) vlastnil v Británii rating 75 kg. V regionální premiéře nebyl v Bratislavě v dostihu a i tady porazil jen „mrtvé“ koně.

Hit The Track Jack (50:1) běhal na francouzských provinciích sprinty a má tam podprůměrný rating 21,5 kg. Tady byl rychle na nohou a dostih absolvoval mezi prvními, v závěru však zeslábnul.

Anoaster (25:1) loni běhala ve Francii hlavně na míli a měla tam rating 29,5 kg. V rovině už neměla co nabídnout.

Rabbit Havana (10:1) bývala ofenzivní klisnou, již minule v Bratislavě ale byla její aktivita po startu přibrzděna. Tentokrát to ale asi nebyla její vina, když se při startu narazila v boxech, zůstala vzadu a celý dostih byla mimo hru.

Crash On Me (25:1) měla loni ve Francii rating i 35,5 kg, ale její rating klesl 29 kg. Už na začátku cílové roviny se začala propadat a skončila poslední.

VÝSLEDEK

 

(Ondřej Blahník)