Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Začíná první velký mítink v Meranu

Začíná první velký mítink v Meranu

Rozbory dvou hlavních vrcholů sobotního programu dvoudenního mítinku v italském Meranu.

O tomto víkendu se uskuteční v Meranu první velký mítink letošní sezóny, jehož součástí je celkem osm překážkových dostihů z toho pět kategorie GR a jeden Listed.

Již v sobotu se můžeme těšit na zajímavé souboje v dobře obsazených Grupa dostizích a na to, jestli svěřenci Pavla Tůmy Dominique a Roncal zůstanou i nadále v roce 2021 na italských drahách neporaženi. Hlavním sobotním dostihem je Gran Corsa Siepi d’Italia.

 

18:40 – 5. dostih - Merano

13 Gran Corsa Siepi d‘Italia (GR1, 5+, 4000 m, 60.000 €)

CANDALEX (Alex The Winner), ž.F.Tett, tr. J.Langmeier

7letý hnědák v minulých letech získal 11 vítězství na Francouzských drahách. V Meranu doběhl loni na podzim čtvrtý v GR1 Gran Corsa Siepi di Meran o 3 1/2 délky za vítězným Stuke. Letošní sezonu zahájil v květnu ve švýcarskem Dielsdorfu, kde byl ve steeplechase na 3750 m zadržen. Poté skončil 6. června druhý v meránském Listed Premio Chivas Regal (trialu na sobotní dostih) po tom co celý dostih odvodil a nestačil na výborný závěr Live Your Life.

Tak jako ve svých dosavadních čtyřech startech na italských drahách by měl i v sobotu dokončit na tabuli.

DOMINIQUE (Motivator), ž. J.Faltejsek , tr. P.Tůma.

Reprezentant barev dr. Charváta proměnil čtyři ze svých dosavadních pěti překážkových startů ve vítězství. V letošním roce získal v Itálii na překážkách ze tří startů tři lehká vítězství v řadě včetně lednové GR3 Gran Corsa Siepi di Pisa (5. Skins Rock, 6. Live Your Life, 8. Sky Constellation) a dubnové GR1 Gran Corsa Siepi Di Milano (3. Skins Rock, 4. Live Your Life, 6. Piton des Neiges). Jeho nevýhodou může být to, že v Meranu startuje poprvé v kariéře a také dvouměsíční pauza.

Nadějný překážkář Dominique, jehož mimořádně úspěšný team budí vždy respekt bude jeden z největších favoritů a měl by být jeden z hlavních adeptů na vítězství.

GRAND SUD (Lord du Sud), ž. G.Agus, tr. J. Váňa.

Vítěz GR3 Premio Tagliabue z roku 2019 zahájil letošní sezonu 7. ledna třetím místem v Premio Belbuk v Pise 7 délek za vítězným Dominique. Poté absolvoval na jaře tři starty ve Francii, ze kterých vytěžil dvě čtvrtá místa. V jeho sedle bude poprvé Gabriele Agus jezdící letos v Meranu ve velké formě.

KIHNU (Campagnolist), ž. J. Kratochvíl, tr. L.Urbánek.

Šestiletá klisna stáje Lokotrans s jedničkovou výkoností na rovinách v roce 2020 nestartovala a po dlouhé pauze debutovala na překážkách letos 16. května v Premio Cogne v Meranu, kde skončila pátá 15 délek od vítěze. Měla by patřit k outsaidrům a do boje o tabuli nezasáhnout.

LIVE YOUR LIFE (Turati), ž. R. Romano, tr. R. Romano.

Ryzák Christiana Trogera zvítězil ve třech letech v GR1 Gran Criterium D’Autunno, jako tří a čtyř letý získal několik GR umístění a patřil k nejlepším koním na siepi v Itálii. V roce 2019 zvítězil v GR1 Gran Corsa Siepi di Milano a doběhl druhý za Stuke v tomto dostihu. V loňské sezoně se mu tolik nedařilo a z pěti startů získal jen dvě druhá místa v condizionátách. Letos v březnu doběhl druhý v Listed v Miláně a v dubnu čtvrtý v GR1 Gran Corsa Siepi di Milano 22 délek za vítězným Dominique. 6. června však podal svůj nejlepší výkon za poslední dvě sezóny a skvělým závěrem zvítězil o 10 délek v meránském Listed Premio Chivas Regal.( 3. Piton des Neiges). V Premio Chivas Regal Live Your Life potvrdil výbornou aktuální stájovou formu koní R. Romana a pokud podobný výkon zopakuje může pomýšlet alespoň na umístění.

PITON DES NEIGES (Buck’s Boum), ž. J. Bartoš, tr. J. Váňa ml.

Loňský vítěz tohoto dostihu startoval od prosince 2020 do ledna 2021 čtyřikrát ve francouzském Cagnes, kde získal 25. prosince druhé místo v Listed a 10. ledna byl zadržen v GR3.  Po náročné francouzské zimě se vrátil 25. dubna na italské dráhy šestým místem v GR1 Gran Corsa Siepi di Milano 25 délek za vítězným Dominique. Šestého června doběhl v Listed Premio Chivas Regal 14,5 délky za Dominique a 4,5 délky za Candalexem. Měl by bojovat o umístění na tabuli.

SKINS ROCK (Skins Game), ž. P.Složil, tr. Z.Seménka. 

Vítěz GR1 Gran Corsa Siepi di Milano 2020 absolvoval v roce 2021 tři starty v Itálii. 24. ledna doběhl pátý v GR3 Gran Corsa Siepi di Pisa, 14. února čtvrtý v GR1 Cran Corsa Siepi Nazionale v Pise a 23. dubna třetí v GR1 Gran Corsa Siepi di Milano 11 délek za vítězným Dominique. V Meranu se mu v dosavadní kariéře tolik nedařilo. Mohl by zasáhnout do boje o umístění na tabuli.

SKY CONSTELLATION (Blu Constellation), ž. A. Pollioni, tr. R. Romano.

V sezonách 2019-2020 získal na překážkách 9 vítězství ze 13 startů včetně dvou GR2 dostihů. Letos se mu ale vůbec nedaří a po osmém a sedmém místě ze zimní Pisi 6. června nedokončil Listed Premio Chivas Regal. Do sedla obtížně jezditelného hnědáka se poprvé vyhoupne A.Pollioni. I když v minulých sezonách patřil k nejlepším mladým italským překážkářům v průběhu letošní sezóny neukázal nic. I to, že Gabriele Agus byl uvolněn do sedla Grand Sud naznačuje, že jeho team asi výraznou změnu formy nečeká. Měl by doběhnout mimo tabuli.

STUKE (Jukebox Jury), ž. L.Matuský, tr. R. Holčák.

Odchovanec pana Kochana, který v Itálii zvítězil ve čtyřech GR dostizích, včetně loňské edice GR1 Gran Corsa Siepi di Merano bude patřit k největším favoritům.  V tomto dostihu zvítězil v roce 2019 a doběhl druhý v loňském roce za Piton des Neiges. Má nevýhodu, že od loňského triumfu v zářijové Gran Corsa Siepi di Merano nestartoval, neabsolvoval přípravný dostih Premio Chivas Regal (ve kterém loni zvítězil) a nastupuje proti rozběhaným koním. V uplynulých třech letech však dokázal sezonní debut po delší zimní pauze vždy proměnit ve vítězství. A díky své třídě a formě koní Radka Holčáka by měl bojovat o vítězství.

Tip: STUKE - DOMINIQUE  – LIVE YOUR LIFE

 

 

17:25 – 3. dostih - Merno

Criterium Di Primavera (GR II, siepi 3.500 m, 4 letí, 50.050 €)

BIG CITY (Zoffany), ž. D. Pastuszka, tr. P.Favero .

Nejlepší z mladých překážkářů Paola Favera v posledních letech získal letos ze čtyř startů dvě vítězství a dvě druhá místa. 25 dubna doběhl v Miláně v GR1 Corsa Siepi di 4 anni druhý o 4 délky za Roncalem. Při svém prvním startu na domácím meránském závodišti měl 6 června pád. Měl by bojovat o umístění do třetího místa.

BRILLON DU FOUQUET (Crillon), ž.J.Kratochvíl, tr. L. Urbánek.

Ze svých 11 francouzských startů dokončil pouze čtyři. Získal jedno vítězství, dvě třetí a jedno druhé místo. A rating 54,5. Po druhém místě v prodejním dostihu v Auteuil 15. května byl zakoupen stájí Lokotrans a přešel do českého tréninku v němž absolvuje první start.  Určitou třídu naznačil, ale často dostih nedokončil a není lehké ho zařadit.

CANFORD WINE (Canford Cliffs), ž. F. Tett, tr. M.Weissmeier.

Z osmi startů ve Francii získal páté místo v handicapu v Auteuil a třetí místo v Compiegne letos v dubnu. Naposledy byl 22 května zadržen v handicapu Auteuil.

NO PROFIT (Nathaniel), ž. G.Agus, tr.R.Romano.

Spolehlivá polosestra Natama již získala na překážkách pět vítězství a vždy dokončila dostih na tabuli. Loni na podzim doběhla druhá v GR1 Gran Criterium D’Autunno a v GR3 Premio Tagliabue dokázala o krk porazit Roncala. Letos v zimě získala dvě čtvrtá místa ve vrcholech pro 4 leté koně v Pise a na jaře vítězství a čtvrté místo v milánských condizionatach. V posledním startu 6. června lehce o 8 délek zvítězila v přípravném dostihu na Criterium di Primavera Premio Scena v Meranu. Dráha v Meranu ji sedí a získala na ni čtyři z pěti dosavadních vítězství. Její spolehlivost, kvalita, výkon z přípravného dostihu a stájová forma jí dávají velkou šanci na umístění.

RENASI (The Bogberry), ž.L.Matuský, tr. R.Holčák.

Český odchovanec má na překážkách nejméně zkušeností ve startovním poli. Jeden start a čtvrté místo v dostihu IV. kategorie ve Slušovicích. Čeká ho náročná zkouška a doběh na tabuli by bylo příjemné překvapení.

RONCAL (Amaron), ž.J.Faltejsek, tr. P.Tůma

Další ze svěřenců Pavla Tůmy ze stáje dr. Charváta, který je zatím v letošní sezóně neporažený. V dosavadní překážkové kariéře zvítězil v pěti ze šesti startů. Poslední tři vítězství získal v grupových dostizích. Porazit na překážkách ho dokázala pouze No Profit loni v září. Favorit.

SOUTH AFRICA (Maxios), ž.J.Bartoš, tr.J.Váňa.

Překážkovou kariéru zahájil vítězstvím v prodejním dostihu v prosinci v Pise, po kterém se o něm hodně mluvilo. V únorové GR2 Criterium D’Inverno v Pise skončil až šestý 26 délek za vítězným Roncalem. A v posledním startu šestého června třetí v meránském Premio Scena 12 délek za vítěznou No Profit nesoucí o 1 kg více.

VINCI PER NOI (Sidestep), ž. Pavel Složil, tr. J.Váňa st.

Při svém překážkovém debutu 21. března v Premio Corona Ferrea v Miláně skončil pátý 20 délek za vítězným Big City. O měsíc později deklasoval soupeře v prodejní Premio Vera Spezia.  16. května zvítězil v Meranu v Premio Santoni. Zatím zvítězil v nižších kategoriích. Pokud předvede další progres měl by se vlézt na tabuli.

Tip: RONCAL – NO PROFIT – BIG CITY

(Miroslav Hlahulek)