Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Zdravím z Lockdownu no.5

Zdravím z Lockdownu no.5

Tomáš Vraj popisuje, jaký je lockdown v Hong Kongu a jaké dostihové události tam proběhnou v blízké době.

Blog Tomáše Vraje

Právě v Hongkongu zažíváme 5. vlnu corony. Abych řekl pravdu, mě už z toho hrabe. Jsou tady jedny z nejpřísnějších podmínek na světě. Všechno zavřené a za nenošení masky na ulici padá pokuta 30.000 Kč. Nos mám velký jako Gerrard Mosse ze všech těch testů. HKJC zažívá velice krušné chvíle, jelikož jsme měli jednoho nakaženého. Momentálně nás testují dvakrát denně a všechno probíhá bez diváků i majitelů. Ale zajímavé je, že se sází ještě víc než minulý rok, kdy byl největší Highlight na Sázkach!!!

Z dostihového dění mám jednu velkou novinu. Golden Sixty byl poražený na 1600 metů v Gr1. Ale i když byl poražený, byl to stejně nejlepší kůň v poli, jelikož žokej to velice špatně zajel.

Momentálně se všechna pozornost směřuje na Derby. Derby se běhá na 2000 metrů, je pro 4leté (24 000 000 HKD) a má dvě předzkoušky, které jsou taky velice slušně dotované kolem 12 000 000 HKD. Před dvěma týdny se běhala první na 1600 metrů. Favorit byl od Tonyho Cruze Californian Spangle. Výborný sprinter celý dostih odvodil a nakonec po boji doběhl druhý. Vítěz byl Romantic Warrior a třetí The Irishman. Co vím, tihle koně půjdou druhou předzkoušku na 1800 metrů, která se poběží za dva týdny. Favoritem bude pro mě The Irishman. Ten dostih na 1800 metrů už bude ukazovat, kdo vydrží 2000 metrů.

ALE !!!!! my máme v naší stáji novou hvězdu jménem NAVAS TWO. Za 8 let co jsem tady, jsem nikdy neseděl na takovém čtyřletém koni. Ze 4 startů vyhrál třikrát za sebou a porazil už starší koně, co jsou class 2. A to je něco velkého. Zajímavé je, že ten kůň jde úplně jinou cestou než ostatní 4 letí a velice se těším na další dostih tuto sobotu class 2 na 1600 metrů, protože vím z pocitu z práce, že na to má. Všeci se diví proč nejde na classic 1800 metrů, ale co vím, tak majitel nechce platit vysokou přihlášku. Což mě trochu štve, protože ten dostih pro čtyřleté je velice jednoduchý, ale co už.

Jinak příští týden se poběží Gr.1 na 1400 metrů. Kdo bude chtít sázet, tak na Wellingtona. Ten je na 110% fit. Taky se poběží GR1 na 2000 metrů, kde poběží Golden Sixty. Možná bude mít hratelnou cenu. To se uvidí.

Tak zatím se mějte.