Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Boj o vstupenky do derby jde do finále

Poslední vstupenky do derby se rozdají v Červnovém poháru Dns (I, 2400 m). Podle handicapového ohodnocení koní běžících před týdnem ve Velké červnové už jich zřejmě mnoho nezbývá a poptávka tak výrazně převyšuje nabídku.

Mezi největší favority patří Urodos (4:1). Ten zahájil sezónu povinným vítězstvím na dvojkové scéně a jeho další kroky vedly do VJC. Tam finišoval podél bariéry na sedmém místě se ztrátou 6 délek na vítěze. S vytrvaleckou distancí sice nemá zkušenosti, ale problémy by mu pravděpodobně dělat neměla. O 4 místa a další 3 1/4 délky za ním dokončil první klasiku sezóny Teassio (3,5:1). To měl ale v nohách jen týden staré běhání z mosteckého Memoriálu dr. Frankenbergera, kde uhájil po nástupu v závěrečném oblouku velmi dobré třetí místo. Zatím se jeví ještě dost "zelený", přesto je očekáván v první trojici. Před týdnem skončili ve VČ na desátém a jedenáctém místě Abascas (5:1) a Universe Of Gracie (6:1), a i když si nemůžou stěžovat na to, že handicaper jejich výkony nedocenil, tak pokud chtějí startovat v hlavním dostihu i za dva týdny, musí se pravděpodobně vejít mezi první tři v cíli. Zatím trochu nenápadně se odvíjí kariéra Colorado Kida (6:1), to ovšem neznamená, že by podával špatné výkony. Na kratších distancích dokázal solidně sekundovat nejlepším a metry navíc by mu nemusely překážet. Koněm pro překvapení se zdá být Sheron (7:1), i když proti podobné konkurenci zatím nestartoval. Dobře si ovšem počínal ve vytrvaleckých dostizích nižších kategorií, kde se dokázal prezentovat výborným spídem. Těžko odhadnutelné jsou i šance New Japa (6:1). Ten po oslnivém vítězství stylem start-cíl z dubna, uzavřel kvůli zranění výsledkovou listinu v Mostě. Naopak právě v mosteckém Frankenbergerově memoriálu si solidně vedli Aziak (10:1) a Carcassonne (10:1), kteří tam v uvedeném pořadí obsadili páté a šesté místo. Oba se ale nezdají být typickými vytrvalci, a proto i dalších 400 metrů navrch pro ně může představovat problém. Na podobných distancích by se naopak měla odehrávat budoucnost Nice Tigera (10:1). Od toho se ale před sezónou určitě čekalo více a podle letošních výkonů nemůže mít vyšší než tabulové ambice. Očekávání zatím zdaleka nenaplnil ani v zimně importovaný Moral Duty (10:1), přičemž u něj je i distanc podstatnou otázkou. S ní by asi neměl mít problém Oleandro (14:1), který ale nejspíš nedisponuje jedničkovou třídou. Pro úspěch Casia (20:1) nehovoří skoro nic.

Druhým největším dostihem programu bude dvojkový handicap na 2400 metrů. Podobné dostihy v poslední době příliš velká startovní pole nepřitahují a nejinak tomu bude i tentokrát. O zajímavá jména ale nouze nebude, protože se představí například velmi nadějně se ukazující Listek, v posledních startech omládnuvší Ixos nebo dvojková specialistka Latinira.

Jaroslav Fabris (Vabank)

KOMPLETNÍ DOSTIHOVÝ PROGRAM - FORMY A ROZBORY DOSTIHŮ